Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα, ειμαι η σταματουλα κ προσπαθω ν βρω πως ακριβως λειτουργει ολο αυτο.κοριτσια θελω ν μαθω για τα πρωτα συμπτωματα. η τελευταια μου περιοδοσ ηταν στις 21 Αυγουστου.δεκα μερες μερα αρχισε να ανοιγει η μεση μου και εχω ενα μονιμοπονο χαμηλα.η θερμοκρασισ μου ειναι 37 κ το στηθος μου με ενοχλει...λετε να πιασαμε το σπορακι?δεν ειναι λιγο νωρις για να τα χω ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας,είμαι νέα στο forum και θα ήθελα γνώμες για το εξής θέμα.

Είχα 26/8/2012 κανονική περίο δο και έχω κύκλο 26-27 ημερών.Όμως τη 18η μέρα δηλ.13/9/2012 είχα για 3-4 μέρες αίμα πότε κόκκινο πότε καφέ αλλά πολύ λίγο και χωρίς πόνους περιόδου.Μέχρι σήμερα δε μου έχει έρθει κανονική περίοδος!Μήπως αλλάζει ο κύκλος μου?Ανησυχώ για γυναικολογικό πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα! ειμαι καινουριο στο forum! αλλα καποιες σας ξερω απο αλλα forum! λοιπον με λενε κατερινα ειμαι 30 χρ και εχω 4 παιδια 3 αγορια και ενα κοριτσι! το Γιωργο 9χρ τον Παναγιωτη 7 χρ τον Βασιλη 4χρ και την Μαριτινα 14 μηνων! θα χαρω πολυ να τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλημέρα σας ,

Είμαι νέο μέλος ,φρέσκο φρέσκο και σημερινό !

Με λένε Αντώνη και τη γυναίκα μου Ιωάννα.

Είμαι 46 ετών , οικονομολόγος.

Έχουμε τρία παιδιά ,το ένα τριών και μισό και τα άλλα δύο διανύουν τον τρίτο μήνα της ζωής τους.Είναι διδυμάκια αγοράκι και κοριτσάκι.Γεννήσαμε 23 Νοεμβρίου 2012.Έχουμε και ένα σκύλο και μέχρι το 2011 είχαμε δύο αλλά η μεγάλη "έφυγε" από πνευμονία παρόλο που την είχαμε εμβολιάσει !

Κατοικούμε στου Παπάγου-Χολαργό

και είμαστε παντρεμένοι 7 χρόνια,9 μήνες ,9 ώρες και 55 λεπτά !!!!!

Ελπίζω - όπως άλλωστε μου είπε η φίλη μας που μας το είπε - να είναι ένα πολύ καλό και αξιόλογο forum για γονείς (μαμάδες και μπαμπάδες) σε σχέση με άλλα "κουτσομπολίστικα "που κυκλοφορούν στον διαδικτυακό "αέρα".

Αυτό που μου αρέσει είναι που υπάρχουν κανόνες και σωστή απ' ότι φαίνεται διαχείριση.

θα τα λέμε αραιά - πυκνά .

Καλή μέρα σε όλους και όλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Πάντα στη ζωή μου μου άρεσε να υπάρχει ένα σχέδιο, ένα πρόγραμμα...

Στα 18 το σχέδιο μου ήταν στα 25 να έχω βρει τον άνδρα της ζωής μου να έχουμε το πρώτο μας μωρό και έναν σκύλο...

Τον άνδρα της ζωής μου (που είχε και σκύλο) τελικά τον συνάντησα στα 30 μου!!Τότε είπα στον εαυτό μου οκ & τα καλύτερα σχέδια έχουν καμιά φορα καθυστέρηση , τι πειράζει??:confused:

παντρευτήκαμε δύο χρονια μετα το 2010 και δύο θέλαμε πολύ ένα μωρό..

προσπαθήσαμε εναν χρόνο ....τίποτα...άπειρες εξετάσεις όλες φυσιολογίκες -διάγνωση : ανεξήγητη υπογονιμότητα-6 σπερματεγχύσεις... τίποτα.... Τον Μαϊο του 2012 κάναμε την πρωτη μας εξωσωματική

Πρώτη χοριακή 125 :D!!! & τα καλύτερα σχέδια έχουν καμιά φορα καθυστέρηση το είπαμε !!- Δεύτερη 175:confused: -Τρίτη 50 -Ναι καλά καταλάβατε Βιοχημική!! από την απόλυτη χάρα στην απολυτη λύπη!!! Σεμπτεμβριος & Νοεμβριος 2012 μεταφορά κατεψυγμένων -τιποτα...

Φεβρουάριος 2013 νέα προσπάθεια & σήμερα πήρα το αποτελεσμα : <1 τίποτα ....

Διαβάζω το forum -τις σκέψεις σας , τις λύπες σας & τις χαρές σας όλο αυτόν τον καιρό στα σιωπηλά ..

Σήμερα θέλησα να γράψω ,να φωνάξω ...

Όσο και να σε αγάπούν ,ο άνδρας σου ,τα άδερφια σου ,οι γόνείς σου ,οι φίλοι σου τελικά ,αυτό που πραγματικά αισθάνεσαι περνώντας όλα αυτα μόνο εσύ εκει που ζείς το ίδιο με εμένα μπορείς πραγματικά να με καταλάβεις ...

Σήμερα εχω διαλυθεί , για μια άκομα φορά ... Πως μαζεύεις τα κομμάτια σου Πάλι???

Ναι πλέον το έμαθα : όταν κάνεις σχέδια ο Θεός γελάει .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα θα σου πω και την αισιοδοξη πλευρα γιατι την εχω ζησει. Πετυχες εγκυμοσυνη!!! Αυτο ειναι το σημαντικοτερο. Σου μιλαει μια μανουλα τριδυμων πλεον, που ταλαιπωρηθηκε πολυ. 1η εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση κατεληξε σε παλινδρομη και αποξεση, το ιδιο και η 2η. Η 3η (μεσα σε 1 χρονο και με ολο το κοστος και των 3 απο την τσεπη μας) κατεληξε σε τριδυμη κυηση και μετα απο καμποσους μηνες στη ΜΕΝΝ το σπιτι μας ειναι τιγκα στα μωρα. Και οι δικες μου αντοχες και η υπομονη δοκιμαστηκαν. Κι εγω πλανταζα στο κλαμα μετα απο καθε ασχημη εκβαση της εγκυμοσυνης, ιδιαιτερα οταν επρεπε να μου παρουν πισω αυτο που με τοσο κοπο ειχαμε βαλει. Μην το βαζεις κατω. Ενα πραγμα σου εγγυωμαι: οταν παρεις αγκαλια το η τα αγγελουδια σου, θα τα ξεχασεις ολα. Εγω εχω ηδη ξεχασει τα παντα, ακομα και οτι κοντεψαμε και οι 4 να πεθανουμε στον τοκετο και τις μερες που περασα στην εντατικη.

Εχε πιστη στο Θεο, πολλες φορες μας δοκιμαζει, αλλα στο τελος εχουμε τη χαρα να εκτιμαμαι πολυ περισσοτερο το θαυμα της ζωης απο ο,τι αν μας ερχοταν ευκολα.

Εμενα ο γιατρος μου (με τον οποιο εκανα και τις τρεις) καθε φορα μου ελεγε: εμεις καναμε ο,τι μπορουσαμε, απο εδω και περα ολα ειναι στο θελημα του Θεου.

Δεν ξερω αν μπορεσα να απαλυνω εστω και λιγο τη λυπη σου - το ξερω οτι ειναι δυσκολο - αλλα μη χανεις την πιστη και το κουραγιο σου. και σου ξαναλεω: Το σημαντικο ειναι οτι πετυχες εγκυμοσυνη!!! Και σιγουρα θα εχεις την ευτυχια να γινεις μανουλα.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζώ οτι αυτο το μηνυμα σου θα είναι συντροφός μου καθε φορα που χανω την πίστη μου ...

Σε φανταζομαι μετα απο ολα αυτα που περασες αγκαλια με τα ζουζουνια σου και χαμογελαω ....

Σε ευχαριστώ mama123...

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα εισαι 30 και κατι..πολυ μικρη για να τα βλεπεις μαυρα..και ερχομαι στα λογια σου : "Τότε είπα στον εαυτό μου οκ & τα καλύτερα σχέδια έχουν καμιά φορα καθυστέρηση , τι πειράζει??"


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...