Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θετική χοριακη χαμηλή προγεστερονη


Recommended Posts

Just now, Μενια027 είπε:

Σάββατο πρωί πρώτη χοριακη 254 κ όχι 245 όπως έγραψα παραπάνω έκανα λάθος κ η προγεστερονη 8, 50... Τεσπα..

Σημερα ξαναεκανα κ είναι 514 χοριακη κ 7, 11 προγεστερονη.... Εχω κ αίμα κόκκινο ποτέ σου εσώρουχο ποτέ στο χαρτί...(συγνώμη για την ανάλυση) 

Κ ούτε διαπλησιαστικε όσο έπρεπε η αλήθεια είναι κ κατάλαβενω ότι το στήθος μου δεν πονάει σήμερα όπως εχθες

Συγνωμη ειμαι κ αρρωστη κ ζαλισμενη αλλα γιατι λεσ δεν διπλασιαστηκε?? Θελουμε αυξηση τουλαχιστον 70%.κ εσενα διπλασιαστηκε.

Οσο για τκ αιμα ξαπλα κ τα outrigestan..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μενια027 είπε:

Σάββατο πρωί πρώτη χοριακη 254 κ όχι 245 όπως έγραψα παραπάνω έκανα λάθος κ η προγεστερονη 8, 50... Τεσπα..

Σημερα ξαναεκανα κ είναι 514 χοριακη κ 7, 11 προγεστερονη.... Εχω κ αίμα κόκκινο ποτέ σου εσώρουχο ποτέ στο χαρτί...(συγνώμη για την ανάλυση) 

Κ ούτε διαπλησιαστικε όσο έπρεπε η αλήθεια είναι κ κατάλαβενω ότι το στήθος μου δεν πονάει σήμερα όπως εχθες

Διπλασιάστηκε κανονικά αλλά η προγεστερονη είναι χαμηλή .  Θα επαναλάβεις έτσι ; 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Ναι θα ξανακάνω χοριακη Τετάρτη κ αντε να δούμε 

Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά... Εγώ στην αρχή είχα πολύ  χαμηλή προγεστερόνη και μου έδωσε ο γιατρός ultrogestan και όλα καλά βέβαια έκατσα και δέκα μέρες στο κρεββατι γιατί είχα και αιμορραγία αλλά παρόλα αυτά προχώρησε κανονικά η εγκυμοσύνη μου ελπίζω να γίνει το ιδιο και για σένα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα... Δεν είμαι κ στα πολύ καλητερα μου.... Εχθές το βράδυ πήγα στο γιατρό μου.. Έκανα υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι με τόση χοριακη.. 

Απλά τώρα έχω κ λίγο πόνο δεξιά.. 

Μου είπε ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη κ φαίνετε απο την προγεστερονη που δεν ανεβενει..φοβόμαστε κ για εξωμήτρια κύηση.. Ζω ένα δράμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Καλημέρα... Δεν είμαι κ στα πολύ καλητερα μου.... Εχθές το βράδυ πήγα στο γιατρό μου.. Έκανα υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι με τόση χοριακη.. 

Απλά τώρα έχω κ λίγο πόνο δεξιά.. 

Μου είπε ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη κ φαίνετε απο την προγεστερονη που δεν ανεβενει..φοβόμαστε κ για εξωμήτρια κύηση.. Ζω ένα δράμα 

Καλησπερα κοριτσι μου ,ευχομαι ολα να πανε καλα τελικα .Με 500 χοριακη τι πειμενε να δει; Θελει τουλαχιστον 1500 μονο για το σακο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μενια027 είπε:

Καλημέρα... Δεν είμαι κ στα πολύ καλητερα μου.... Εχθές το βράδυ πήγα στο γιατρό μου.. Έκανα υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι με τόση χοριακη.. 

Απλά τώρα έχω κ λίγο πόνο δεξιά.. 

Μου είπε ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη κ φαίνετε απο την προγεστερονη που δεν ανεβενει..φοβόμαστε κ για εξωμήτρια κύηση.. Ζω ένα δράμα 

Συμφωνω ότι η προγεστερονη δ ειναι καλη. Δ ξερω αν μπορείς να κάνεις κτ. Παραπάνω χάπια; ενέσεις; 

Αλλα με 500χοριακη λογικο να μην βλέπει τπτ, στα 1500οπως σου είπανε. Το πολύ να εβλεπε παχυ ενδομητριο, αλλα κ αυτο σχετικό ειναι

Εφοσον υπάρχει κ το ενδεχομενο εξωμητριου απλα θελει συχνα παρακολούθηση χοριακης κ υπερηχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πόσο πρέπει να είναι το ενδομητριο; 

Μπορώ να το δω στον υπέρηχο που έχω; συγνώμη που ρώταω αλλά είμαι ολίγον τι άσχετη από αυτά...ναι ξαναεχω κ αύριο χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Πόσο πρέπει να είναι το ενδομητριο; 

Μπορώ να το δω στον υπέρηχο που έχω; συγνώμη που ρώταω αλλά είμαι ολίγον τι άσχετη από αυτά...ναι ξαναεχω κ αύριο χοριακη

Καταρχην ψυχραιμια..ειναι πολυ νικρη η κυηση για να δει κατι ο γιατροσ..ισωσ μονο απο τκ ενδομητριο να καταλαβαινει κατι..αλλα μαλλον δεν θα ειδε τιποτα..

Αλλη χοριακη δεν σου πε να κανεισ? Για να δουμε πωσ εξελισσεται? 

Εγω που ειχα εξωμητριο κ το καταλαβε ο γιατροσ παρακολουθουσαμε τακτικα την χοριακη..η οποια ανεβαινε με ρυθμουσ χελωνασ..κ μεχρι να φτασει τισ 1500 περιπου μοναδεσ για να δουμε που ειναι.περασε κανα 20ημερο..

Παντωσ.μην προδικαζεισ τιποτα..ποτε δεν ξερεισ πωσ μπορει να εξελιχτει..

Γνωμη μου ωσ παθουσα να κανεισ κ αλλη χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Έκανα Σάββατο 254

Δευτερα 514

Κ ξανά έχω αύριο.... 

Για να φανεί εικόνα κύησης στον υπέρηχο η χοριακή σου πρέπει να είναι πάνω από 1500 οπότε δεν καταλαβαίνω τι περίμενε να δει ο γιατρός σου.

υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη?

εύχομαι να πάνε όλα καλά


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...