Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θετική χοριακη χαμηλή προγεστερονη


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Μενια027 είπε:

Ο γιατρός αύριο μου είπε να παω να με δει.... Εχω κουραστεί ψυχολογικά 

Δεν ξέρω τι γίνετε.... Έχει καμία ιστορικό από εξωμήτρια κύηση; 

Εγω..η 1η μου εγκυμοσυνη ηταν εξωμητριοσ..η χοριακη μου δεν διπλασιαζοταν ποτε..πηγαινε με ρυθμουσ χελωνασ..κ ουτε ηταν υψηλη οπωσ γραφουν παρακατω...βεβαια η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..

Μεχρι να φτασει 1500 μοναδεσ περιπου για να δουμε που ειναι περασαν πολλεσ μερεσ..

Παρολα αυτα δεν ειναι τιποτα σιγουρο για σενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω..η 1η μου εγκυμοσυνη ηταν εξωμητριοσ..η χοριακη μου δεν διπλασιαζοταν ποτε..πηγαινε με ρυθμουσ χελωνασ..κ ουτε ηταν υψηλη οπωσ γραφουν παρακατω...βεβαια η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..

Μεχρι να φτασει 1500 μοναδεσ περιπου για να δουμε που ειναι περασαν πολλεσ μερεσ..

Παρολα αυτα δεν ειναι τιποτα σιγουρο για σενα..

εγω εχω ιστορικό από εξωμητριο κυηση κ άα έχασα κ τα όργανα μ....η χοριακη σε μένα ανέβαινε αλλοπρόσαλλα .δεν θυμάμαι όμως να σ πω πόσο γιατί έχουν περάσει κ 11 χρόνια. Μετά τις 1.500 μονάδες θα δείτε πολλά...Ακόμα είναι νωρίς. 

μην ψάχνεις τίποτα όσο μπορείς ηρέμησε κ σε λίγες μέρες όλα θα ξεκαθαρίσουν. τίποτα α δεν είναι δεδομένο....Πολλά γίνονται κ πολλά έχουν δει τα μάτια μας....Πότε ξαναπάς γιατρο????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω εχω ιστορικό από εξωμητριο κυηση κ άα έχασα κ τα όργανα μ....η χοριακη σε μένα ανέβαινε αλλοπρόσαλλα .δεν θυμάμαι όμως να σ πω πόσο γιατί έχουν περάσει κ 11 χρόνια. Μετά τις 1.500 μονάδες θα δείτε πολλά...Ακόμα είναι νωρίς. 

μην ψάχνεις τίποτα όσο μπορείς ηρέμησε κ σε λίγες μέρες όλα θα ξεκαθαρίσουν. τίποτα α δεν είναι δεδομένο....Πολλά γίνονται κ πολλά έχουν δει τα μάτια μας....Πότε ξαναπάς γιατρο????

Να φανταστω πωσ δεν το χε καταλαβει ο γιατροσ? Κ εσκασε?Αν θεσ απαντασ..εμενα μου αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα μαζι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Να φανταστω πωσ δεν το χε καταλαβει ο γιατροσ? Κ εσκασε?Αν θεσ απαντασ..εμενα μου αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα μαζι..

το κατάλαβε αγαπη ότι ήταν εξωμητριο .....είχα φτάσει 2500 μονάδες κ τίποτα....Την επόμενη μέρα 4 το πρωί έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο με οξύ πόνο....προσπάθησαν να μ χορηγήσουν μεθοτεεξατη να αποβληθεί αλλα οι ηλίθιοι δεν είχαν κ μέχρι να πάει ο πατέρας μ να παρει εμένα είχα σκάσει κ είχα γεμίσει αίμα....το ότι μ αφαιρέθηκε η σαλπιγγα δεν με πείραξε το όμως μ κατέστρεψαν κ την ωοοθηκη μ με πείραξε πολύ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

το κατάλαβε αγαπη ότι ήταν εξωμητριο .....είχα φτάσει 2500 μονάδες κ τίποτα....Την επόμενη μέρα 4 το πρωί έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο με οξύ πόνο....προσπάθησαν να μ χορηγήσουν μεθοτεεξατη να αποβληθεί αλλα οι ηλίθιοι δεν είχαν κ μέχρι να πάει ο πατέρας μ να παρει εμένα είχα σκάσει κ είχα γεμίσει αίμα....το ότι μ αφαιρέθηκε η σαλπιγγα δεν με πείραξε το όμως μ κατέστρεψαν κ την ωοοθηκη μ με πείραξε πολύ. 

 

Καλα σε ποιο νοσοκομειο συνεβησαν αυτα??? Απαραδεκτο..εμενα με παρακολουθουσαν για 12 μερεσ στο ιπποκρατειο στη θεσσαλονικη κ δεν μ αφηναν να φυγω..στον τελευταιο υπερηχο ψιλοφανηκε που ειναι..αλλα εκει ηταν διευθυντησ ο σημακοπουλοσ που φημιζεται για φον υπερηχο που κανει..κ το χε δει..κανεισ αλλοσ δεν το βλεπε.ουτε καν στον υπερηχο πριν τκ χειρουργειο το βλεπανε..απλα.μπηκανε με την διαγνωση του ασημακοπουλου.η χοριακη νου μικροτςρη απο 1500 μοναδεσ αλλα δεν με αφηνε να το παρακολιυθησουν παραπανω γιατι φοβοταν να μη σκασει..μεθοτρεξατη δεν ηθελε καν να μου χορηγησει..(συνηθωσ την δινουν σε πιο μικρη κυηση κ χοριακη) κ εκτοσ αυτου ηταν κατα για τη χρηση αυτου του φαρμακου.κ ειχε δικιο γιατι οταν με ανοιξαν η δαλπιγγα ηταν κατεστραμμενη..

Τι νσ πω..ειναι σε ποιον γιατρο θα πεσεισ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Καλα σε ποιο νοσοκομειο συνεβησαν αυτα??? Απαραδεκτο..εμενα με παρακολουθουσαν για 12 μερεσ στο ιπποκρατειο στη θεσσαλονικη κ δεν μ αφηναν να φυγω..στον τελευταιο υπερηχο ψιλοφανηκε που ειναι..αλλα εκει ηταν διευθυντησ ο σημακοπουλοσ που φημιζεται για φον υπερηχο που κανει..κ το χε δει..κανεισ αλλοσ δεν το βλεπε.ουτε καν στον υπερηχο πριν τκ χειρουργειο το βλεπανε..απλα.μπηκανε με την διαγνωση του ασημακοπουλου.η χοριακη νου μικροτςρη απο 1500 μοναδεσ αλλα δεν με αφηνε να το παρακολιυθησουν παραπανω γιατι φοβοταν να μη σκασει..μεθοτρεξατη δεν ηθελε καν να μου χορηγησει..(συνηθωσ την δινουν σε πιο μικρη κυηση κ χοριακη) κ εκτοσ αυτου ηταν κατα για τη χρηση αυτου του φαρμακου.κ ειχε δικιο γιατι οταν με ανοιξαν η δαλπιγγα ηταν κατεστραμμενη..

Τι νσ πω..ειναι σε ποιον γιατρο θα πεσεισ..

ειμαι επαρχία εγω αγαπη μ....Όσο για ο νοσοκομείο ας μην το πούμε καλητερα.δημοσιο νοσοκομείο ήταν....χασάπηδες με όλη την σημασία της λέξης....ήσουν τυχερή μπράβο στο γιατρό που σε ανέλαβε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ειμαι επαρχία εγω αγαπη μ....Όσο για ο νοσοκομείο ας μην το πούμε καλητερα.δημοσιο νοσοκομείο ήταν....χασάπηδες με όλη την σημασία της λέξης....ήσουν τυχερή μπράβο στο γιατρό που σε ανέλαβε....

Κ εγω απο επαρχια ειμαι..ο ιδιωτησ γιατροσ μου δεν με αναλαμβανε..φαντασου..κ ευτυχωσ δηλ γιατι οπωσ λεσ κ εσυ σιγουρα θα μ εσφαζε..με εστειλε χωρισ συστασεισ χωρισ τιποτα σε νοσοκομειο τησ θεσσαλον..κ μεσα στην ατυχια μου ημουν τυχερη.

Κ εμεισ εχουμε πεσει σε ανιδεουσ..αλλα για αλλη υποθεση..ξερω ποσο ακριβα μπορει να σου κοστισει το να πεσεισ σε ασχετουσ..σε μασ κοστισε παρα πολυ ακριβα..κ δεν εννοω τα χρηματα..

Λυπαμαι παρα πολυ που εχασεσ κ την ωοθηκη..ελπιζω να μην σου κοστισε την μητροτητα

Ευχομαι απο εδω κ περα να εισαι μονο τυχερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κ εγω απο επαρχια ειμαι..ο ιδιωτησ γιατροσ μου δεν με αναλαμβανε..φαντασου..κ ευτυχωσ δηλ γιατι οπωσ λεσ κ εσυ σιγουρα θα μ εσφαζε..με εστειλε χωρισ συστασεισ χωρισ τιποτα σε νοσοκομειο τησ θεσσαλον..κ μεσα στην ατυχια μου ημουν τυχερη.

Κ εμεισ εχουμε πεσει σε ανιδεουσ..αλλα για αλλη υποθεση..ξερω ποσο ακριβα μπορει να σου κοστισει το να πεσεισ σε ασχετουσ..σε μασ κοστισε παρα πολυ ακριβα..κ δεν εννοω τα χρηματα..

Λυπαμαι παρα πολυ που εχασεσ κ την ωοθηκη..ελπιζω να μην σου κοστισε την μητροτητα

Ευχομαι απο εδω κ περα να εισαι μονο τυχερη!!!

νομίζω ότι τίποτα δεν σταματάει την μητρότητα. αρκεί να το θέλεις εσύ πολύ κ όλα γίνονται....νιώθω τυχερή κ είμαι δόξα το θεό πάναγια μ..καλα..παιδί  δεν έχω ακόμα αλλα δεν πειράζει..Όλα γιαβκπαοιο λογο γίνονται.. 

σ ευχομαι κ σε εσένα τα καλητερα αγαπη μ...Μόνο υγεία αισιοδοξη κ πολύ αγαπη ...Όλα τα άλλα άστα πίσω σ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μενια027 είπε:

Κορίτσια μου μπαίνω για αποξεση... 

Αίμα φουλ κ πτώση χοριακης 

Σε διαβάζω αυτές τις.μερες.γτ αποξεση?είναι Εξωμήτριος κύηση?απλά από ότι διάβασα είναι μικρή κύηση και ίσως αποβληθεί όλο.μονο του αν μηδενίσει η χωριακη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... Η ιστορία μου έλαβε τέλος... Τελικα δεν ήταν εξωμητριο ένα καλό αυτό... Αλλα ήταν σε λάθος μέρος πιασμένο δλδ ήταν μέσα στην μήτρα αλλά τέρμα πάνω κ όσο μεγάλωνε με ανοιγε την μήτρα.. Απο εκεί ήταν κ το αίμα που είχα...... Ο γιατρός μ μου είπε δεν θα προχωρούσε αυτήν η εγκυμοσύνη διοτη εκεί που ήταν δεν θα τρεφοταν σωστά από τον πλακούντα....Ίσως κ μεσα στην ατυχία μου ήμουν κ τυχερή που τελείωσε νωρίς... Δεν ξέρω... 

Παντως σας ευχαριστώ όλες για τον ενδιαφέρον σας....οπως μας έρχονται θα τα δεχόμαστε.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Η ιστορία μου έλαβε τέλος... Τελικα δεν ήταν εξωμητριο ένα καλό αυτό... Αλλα ήταν σε λάθος μέρος πιασμένο δλδ ήταν μέσα στην μήτρα αλλά τέρμα πάνω κ όσο μεγάλωνε με ανοιγε την μήτρα.. Απο εκεί ήταν κ το αίμα που είχα...... Ο γιατρός μ μου είπε δεν θα προχωρούσε αυτήν η εγκυμοσύνη διοτη εκεί που ήταν δεν θα τρεφοταν σωστά από τον πλακούντα....Ίσως κ μεσα στην ατυχία μου ήμουν κ τυχερή που τελείωσε νωρίς... Δεν ξέρω... 

Παντως σας ευχαριστώ όλες για τον ενδιαφέρον σας....οπως μας έρχονται θα τα δεχόμαστε.. 

Κοριτσακι μου γλυκο λυπαμαι πολυ...Δυστυχως το περασες κι εσυ.Παρε το χρονο σου και ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να σου χαρισει ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μενια027 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Η ιστορία μου έλαβε τέλος... Τελικα δεν ήταν εξωμητριο ένα καλό αυτό... Αλλα ήταν σε λάθος μέρος πιασμένο δλδ ήταν μέσα στην μήτρα αλλά τέρμα πάνω κ όσο μεγάλωνε με ανοιγε την μήτρα.. Απο εκεί ήταν κ το αίμα που είχα...... Ο γιατρός μ μου είπε δεν θα προχωρούσε αυτήν η εγκυμοσύνη διοτη εκεί που ήταν δεν θα τρεφοταν σωστά από τον πλακούντα....Ίσως κ μεσα στην ατυχία μου ήμουν κ τυχερή που τελείωσε νωρίς... Δεν ξέρω... 

Παντως σας ευχαριστώ όλες για τον ενδιαφέρον σας....οπως μας έρχονται θα τα δεχόμαστε.. 

Δυστυχωσ συμβαινουν κ αυτα..

Αλλα να ειμαστε δυνατεσ να προχωραμε..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...