Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Alex83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας!! Σας παρακολουθώ συχνά αλλά δεν γράφω. Να σας πω ότι ειμαι 19 εβδομάδων και 2 ημερών, θα ήθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα έχει συσπάσεις. Πήγαμε για το προγραμματισμένο ραντεβού μας στο γιατρο και μου είπε ότι έχω συσπάσεις και ότι είναι χαμηλά το μωρό. Μου είπε να μην ανησυχώ, μου συνέστησε ξεκούραση, όχι περπάτημα και μου αύξησε το μαγνήσιο σε δυο την ημέρα. Έχω ανησυχήσει λίγο και θα ήθελα να δω αν κάποια από εσάς είχε ανάλογη εμπειρια. 

με το καλο το μωράκι σ...απο συσπασεις δεν εχω ιδέα να σ πω....παίρνω όμως κ γω μαγνήσιο λογο χαμηλού πλακούντα. λ μενα χαμηλα ειναο αλλα δδςμ ανησυχήσει ο ντοκ μ...δεν σημαίνει κάτι.. μην σε ανχωνει αυτό κ κανε ότι σ πε ο ντοκ σ..ξερει αυτός. κ μενα ξεκούραση με εβαλε κ όχι περπάτημα οχι σε οχι βαρος κτλ...ενας χαμος...αχαχαχχαα  ρο μωράκι σ ομως είναι καλά κ αυτό μέτραει...να χεις μια υγειες εγκυμοσύνη φιλη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Τον ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό αλλά μου το απέκλεισε,  είχαν περάσει 5 μήνες από την καισαρική όταν έμεινα έγκυος, νομίζω πως έχει δίκιο απ το να διακινδυνεύσει η ζωή μου..μακάρι να είχαν έρθει αλλιώς τα πράγματα και να είχα γεννήσει φυσιολογικά αλλά δεν ήθελα να ζήσω ούτε γέννα ούτε τίποτα, ήθελα να τελειώνουμε, ο γιατρός ίσα ίσα επέμενε για φυσιολογικό τοκετό...

Ξέρω κοπέλα που γέννησε με 12 μήνες διάφορα, το πρώτο καισαρική το δεύτερο φυσιολογικά. Απλά ο γιατρός σου δεν κάνει φυσιολογικο μετά από καισαρική. Αλλά ο,τι σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα.

  • Μου αρέσει 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

με το καλο το μωράκι σ...απο συσπασεις δεν εχω ιδέα να σ πω....παίρνω όμως κ γω μαγνήσιο λογο χαμηλού πλακούντα. λ μενα χαμηλα ειναο αλλα δδςμ ανησυχήσει ο ντοκ μ...δεν σημαίνει κάτι.. μην σε ανχωνει αυτό κ κανε ότι σ πε ο ντοκ σ..ξερει αυτός. κ μενα ξεκούραση με εβαλε κ όχι περπάτημα οχι σε οχι βαρος κτλ...ενας χαμος...αχαχαχχαα  ρο μωράκι σ ομως είναι καλά κ αυτό μέτραει...να χεις μια υγειες εγκυμοσύνη φιλη.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, arous είπε:

Ξέρω κοπέλα που γέννησε με 12 μήνες διάφορα, το πρώτο καισαρική το δεύτερο φυσιολογικά. Απλά ο γιατρός σου δεν κάνει φυσιολογικο μετά από καισαρική. Αλλά ο,τι σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα.

Μπορεί και να μην κάνει φυσιολογικό μετά από καισαρική ο γιατρός μου, το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν είναι καισαρικακιας..Και εγώ ξέρω κοπέλα που μετά από 7 μηνες που είχε γεννήσει έμεινε έγκυος και το δεύτερο της έσπασαν τα νερά στο σπίτι και μέχρι να πάει στο νοσοκομείο είχε κάνει ήδη διαστολή και παραλίγο να πεθάνει από αιμορραγία...Είναι ανάλογα την τύχει της καθεμιας μας...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Φαντάζομαι έχει κρύο παντού προφυλάξτε τις κοιλίτσες σας:rolleyes:!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμες για τις ραγάδες και αν ναι πια προτείνετε; Μου ανέφεραν για την Frezyderm Prevenstria. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Φαντάζομαι έχει κρύο παντού προφυλάξτε τις κοιλίτσες σας:rolleyes:!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμες για τις ραγάδες και αν ναι πια προτείνετε; Μου ανέφεραν για την Frezyderm Prevenstria. 

Καλημέρα! :) Μου φαίνεται ότι έχετε περισσότερο κρύο από εμάς εδώ στις Βόρειες Ευρώπες ;) 

Εγώ χρησιμοποιώ λάδι καρύδας, βιολογικό από το σούπερ μάρκετ. Απλά το βάζω το βράδυ γιατί λαδώνει. Στο στήθος και στην κοιλιά. Αλλά γενικά για την ξηροδερμία είναι πολύ καλό. Το χρησιμοποιώ γενικά (και πριν την εγκυμοσύνη). Είναι πλούσιο σε βιταμίνη Ε. Αλλιώς έχω δοκιμάσει και το bio-oil. Αυτές οι προτάσεις από εμένα :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Φαντάζομαι έχει κρύο παντού προφυλάξτε τις κοιλίτσες σας:rolleyes:!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμες για τις ραγάδες και αν ναι πια προτείνετε; Μου ανέφεραν για την Frezyderm Prevenstria. 

Καλημερα. Την εβαζα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ουτε μια.Πρωι βραδυ. Και να αναφερω οτι εχω ξηρο δερμα και απο την εφηβεια εχω πολλες ραγαδες παντου,ημουν σιγουρη οτι θα γεμισω και νουργιες αλλα τιποτα.Φοβερη.Ακομη δεν ξεκινησα γιατι εχω ελαχιστη κοιλια αλλα σιγουρα μεχρι τελος του μηνα θα ξεκινησω.Και στο μικρο ξεκινησα στον 5ο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Φαντάζομαι έχει κρύο παντού προφυλάξτε τις κοιλίτσες σας:rolleyes:!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμες για τις ραγάδες και αν ναι πια προτείνετε; Μου ανέφεραν για την Frezyderm Prevenstria. 

καλημερα κοριτσια...εγω βάζω αμυγδαλελεο καθαρό Το παίρνω  απο φαρμακείο...τωρα σν θα κάνω ραγάδες η οχι είναι το λιγότερο που με κόφτει...εχω μια βδομαδα που το ξεκίνησα κ ειμαι ειδη 6 μηνών...αληθεια στον 7ο ππια βδομαδα αντοιστιχει...ειμαι 24 τώρα....26 η 27 μπαίνουμε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κοριτσια...εγω βάζω αμυγδαλελεο καθαρό Το παίρνω  απο φαρμακείο...τωρα σν θα κάνω ραγάδες η οχι είναι το λιγότερο που με κόφτει...εχω μια βδομαδα που το ξεκίνησα κ ειμαι ειδη 6 μηνών...αληθεια στον 7ο ππια βδομαδα αντοιστιχει...ειμαι 24 τώρα....26 η 27 μπαίνουμε???

Νομίζω 27 μπαίνεις στον έβδομο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Νομίζω 27 μπαίνεις στον έβδομο. 

παναγια μ κ δεν εχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο....χαχαχαχαχαχ καθομαι κοιταω το υπερπέραν....κ πρεπει να ξεκινήσω γιατί αρχές μαρτη θα μαι αθηνα στον ντοκ μ θα λείπω από το σπιτι μ ...κ θέλω να το χω έτοιμα για την μικρή...

εσεις έχετε ξεκινήσει???? πηρατε τίποτα???

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan said:

παναγια μ κ δεν εχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο....χαχαχαχαχαχ καθομαι κοιταω το υπερπέραν....κ πρεπει να ξεκινήσω γιατί αρχές μαρτη θα μαι αθηνα στον ντοκ μ θα λείπω από το σπιτι μ ...κ θέλω να το χω έτοιμα για την μικρή...

εσεις έχετε ξεκινήσει???? πηρατε τίποτα???

Με το καλό!!! Κορίτσια συγγνώμη αλλά αυτό το άγχος εγώ δεν το έχω! Θετικά δεύτερης εγκυμοσύνης και μάλιστα πάλι αγοριού. Οπότε θα ανεβάσω κούτες με ρούχα όταν βγω σε άδεια να πλύνω. Αλλιώς όλα τα έχω και με περιμένουν :) Έχει και ο μεγάλος αδερφός το κρεβάτι του πλέον οπότε απλά πρέπει να στήσουμε την κούνια. Αυτό πολύ αργότερα. Καλά ψώνια εύχομαι! :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

παναγια μ κ δεν εχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο....χαχαχαχαχαχ καθομαι κοιταω το υπερπέραν....κ πρεπει να ξεκινήσω γιατί αρχές μαρτη θα μαι αθηνα στον ντοκ μ θα λείπω από το σπιτι μ ...κ θέλω να το χω έτοιμα για την μικρή...

εσεις έχετε ξεκινήσει???? πηρατε τίποτα???

εγω δενε χω παρει τιποτα ακομη αλλα επετρεψα στην μαμα μου να παρει κανενα δυο ρουχαλακια για το καλο γιατι με ζαλισε! Εχεις δυο μηνες καλε μπροστα σου μην αγχωνεσαι!!:wub: 

 

Καλημερα κοριτσαρες! Κ εμεις εδω κρυο αλλα εμενα μου αρεσει!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Με το καλό!!! Κορίτσια συγγνώμη αλλά αυτό το άγχος εγώ δεν το έχω! Θετικά δεύτερης εγκυμοσύνης και μάλιστα πάλι αγοριού. Οπότε θα ανεβάσω κούτες με ρούχα όταν βγω σε άδεια να πλύνω. Αλλιώς όλα τα έχω και με περιμένουν :) Έχει και ο μεγάλος αδερφός το κρεβάτι του πλέον οπότε απλά πρέπει να στήσουμε την κούνια. Αυτό πολύ αργότερα. Καλά ψώνια εύχομαι! :) 

εσυ είσαι απο τις τυχερές...εγω πρώτη φορά μανουλα.κ πελαγωσα....καλε ποσα πρέπει να πάρουμε..αππαπαπαπα χαλάλι τις όλα...με το καλό ο άντρας σ 

Just now, kastel είπε:

εγω δενε χω παρει τιποτα ακομη αλλα επετρεψα στην μαμα μου να παρει κανενα δυο ρουχαλακια για το καλο γιατι με ζαλισε! Εχεις δυο μηνες καλε μπροστα σου μην αγχωνεσαι!!:wub: 

 

Καλημερα κοριτσαρες! Κ εμεις εδω κρυο αλλα εμενα μου αρεσει!

αν δεις το δωμάτιο εινια αποθήκη...χαχαχαχχαχαα που θα παει ομως θα το στρώσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

παναγια μ κ δεν εχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο....χαχαχαχαχαχ καθομαι κοιταω το υπερπέραν....κ πρεπει να ξεκινήσω γιατί αρχές μαρτη θα μαι αθηνα στον ντοκ μ θα λείπω από το σπιτι μ ...κ θέλω να το χω έτοιμα για την μικρή...

εσεις έχετε ξεκινήσει???? πηρατε τίποτα???

Χαχαχαχα μην αγχώνεσαι.. και εμένα το πρώτο μου είναι και το μόνο που έχω πάρει είναι το καρότσι. Απ’οτι μου λένε όλοι θα φέρουν αρκετά δώρα. Κάνε μια λίστα με το τι θα χρειαστείς κ ξεκίνα με έρευνα αγοράς!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Χαχαχαχα μην αγχώνεσαι.. και εμένα το πρώτο μου είναι και το μόνο που έχω πάρει είναι το καρότσι. Απ’οτι μου λένε όλοι θα φέρουν αρκετά δώρα. Κάνε μια λίστα με το τι θα χρειαστείς κ ξεκίνα με έρευνα αγοράς!!:D

καρότσι κουνια λίκνο συρταριερα μοκέτα κουρτίνες κ ποκυθρονα θα ναι δω 10 Φλεβάρη...τα παρήγγειλα κιολας...ολα τα αλλα ομως με πελαγωνουν. αχχαχαχαχχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...