Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Alexandrath said:

Χαχαχαχα μην αγχώνεσαι.. και εμένα το πρώτο μου είναι και το μόνο που έχω πάρει είναι το καρότσι. Απ’οτι μου λένε όλοι θα φέρουν αρκετά δώρα. Κάνε μια λίστα με το τι θα χρειαστείς κ ξεκίνα με έρευνα αγοράς!!:D

Για να πω την αλήθεια, τα πρώτα σχεδόν 2 χρόνια του μικρού αγόρασα ελάχιστα ρούχα. Πολλά δώρα και φανταστείτε εγώ μένω και εξωτερικό και δεν μου πήραν όλοι όσα δώρα θα ήθελαν :-D άγχος βέβαια για καρότσι, κρεβάτι κτλ αλλά μην αγορασετε πολλά ρούχα και παιχνιδάκια. Θα σας φέρουν πολλά! Εγώ θα του πάρω κάτι για το καλό αλλά αργότερα, να κάνω και τη β επιπέδου


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Για να πω την αλήθεια, τα πρώτα σχεδόν 2 χρόνια του μικρού αγόρασα ελάχιστα ρούχα. Πολλά δώρα και φανταστείτε εγώ μένω και εξωτερικό και δεν μου πήραν όλοι όσα δώρα θα ήθελαν :-D άγχος βέβαια για καρότσι, κρεβάτι κτλ αλλά μην αγορασετε πολλά ρούχα και παιχνιδάκια. Θα σας φέρουν πολλά! Εγώ θα του πάρω κάτι για το καλό αλλά αργότερα, να κάνω και τη β επιπέδου

ρούχα ουτε εγω εχω παρει πολλα...απο 2 στο ειδος τ....αλλα απο κορδέλες κ μπιχλιμπίδια αστα να πανε...θα χει να φοράει έως τα 30 ..αχαχχαχαχχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καρότσι κουνια λίκνο συρταριερα μοκέτα κουρτίνες κ ποκυθρονα θα ναι δω 10 Φλεβάρη...τα παρήγγειλα κιολας...ολα τα αλλα ομως με πελαγωνουν. αχχαχαχαχχα 

Θα μας αγχώσεις κ εμάς χαχαχαχα!! Σίγουρα θα βρείς τι άλλο έχεις να πάρεις κ σίγουρα θα ξεχάσεις κ μερικά, έτσι με βλέπω τουλάχιστον. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Θα μας αγχώσεις κ εμάς χαχαχαχα!! Σίγουρα θα βρείς τι άλλο έχεις να πάρεις κ σίγουρα θα ξεχάσεις κ μερικά, έτσι με βλέπω τουλάχιστον. :lol:

αχαχαχχαχαχα να σας ανχωσω νια για το δωμάτιο ομως μόνο...χαχαχαχχα καλά ειμαι σίγουρη οτι ολο κ κατι θα ξεχασω ...εδω ολες μαζι θα βρούμε ομως ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

αχαχαχχαχαχα να σας ανχωσω νια για το δωμάτιο ομως μόνο...χαχαχαχχα καλά ειμαι σίγουρη οτι ολο κ κατι θα ξεχασω ...εδω ολες μαζι θα βρούμε ομως ....

μπιχλιμπίδια εγώ ως αγορομάνα δεν...

Κάτι πολύ χρήσιμοόμως, κάδο για τις πάνες!!! Αλήθεια φοβερός! Εγώ είχα πάρει τη μάρκα των Orchestra, premaman που βάζεις όποια σακούλα θες. Κάνει πολύ καλή δουλειά!

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

μπιχλιμπίδια εγώ ως αγορομάνα δεν...

Κάτι πολύ χρήσιμοόμως, κάδο για τις πάνες!!! Αλήθεια φοβερός! Εγώ είχα πάρει τη μάρκα των Orchestra, premaman που βάζεις όποια σακούλα θες. Κάνει πολύ καλή δουλειά!

μπράβο φιλη το σημειώνω στην λίστα...ουτε που το χω σκεφτεί καθόλου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία_Λ είπε:

Με το καλό!!! Κορίτσια συγγνώμη αλλά αυτό το άγχος εγώ δεν το έχω! Θετικά δεύτερης εγκυμοσύνης και μάλιστα πάλι αγοριού. Οπότε θα ανεβάσω κούτες με ρούχα όταν βγω σε άδεια να πλύνω. Αλλιώς όλα τα έχω και με περιμένουν :) Έχει και ο μεγάλος αδερφός το κρεβάτι του πλέον οπότε απλά πρέπει να στήσουμε την κούνια. Αυτό πολύ αργότερα. Καλά ψώνια εύχομαι! :) 

Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ζω ακριβως το ιδιο,μονο το λικνο θα στησω αφου μπω στο μηνα μου και θα πλυνω  σιδερωσω τα πολυ πρωτα ρουχαλακια,θα χει και καλο καιρο τοτε.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ζω ακριβως το ιδιο,μονο το λικνο θα στησω αφου μπω στο μηνα μου και θα πλυνω  σιδερωσω τα πολυ πρωτα ρουχαλακια,θα χει και καλο καιρο τοτε.

Τελικά είναι και το δεύτερο αγόρι; Με σιγουριά;


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια! κ εγω πηρα καροτσι, παρκοκρεβατο και τελος του μηνα θα παραγγειλω κουνια και συρταριερα. επισης πηραμε σεντονακια, πανες αγκαλιας, πολλα τα φτιαξαμε και μονες με την μαμα μου. απο φεβρουαριο που τελειωνω την εξεταστικη μου θα αρχισω εντατικες αγορες.. εμεις που θα γεννησουμε μαιο θα πρεπει να εχουμε καλοκαιρινο χαλι στο παιδικο δωματιο? οι παλιες μαμαδες θα ξερετε να μου απαντησετε!

απο συμπτωματα ολα καλα, αλλα εχω ενα καινουργιο και θελω να μου πειτε αν εχετε κ εσεις. με πιανει εντονη φαγουρα κυριως στην πλατη (σκεφτομα μηπως με ενοχλει καποιο υφασμα αλλα θα ρωτησω μηπως ειναι απο την εγκυμοσυνη γιατι και την προηγουμενη φορα ειχα το ιδιο προβλημα). επίσης τη νυχτα θελω συνεχεια να τεντωνω τα ποδια μου.! πολυ σπαστικο και αυτο γιατι δεν μπορω να βολευτω με τιποτα.. 

από αλλα νεα δυστυχως στραμπουληξα το ποδι μου και επαθα διαστρεμα. μου εβαλε ναρθηκα και πατεριτσες για 8 μερες και αλλες 10 εναν αλλο πιο μικρο, οποτε δεν πολυκουνιεμα. παρολα αυτα αυριο θα παω  στον γιατρο να δω την μικρη μου.


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Άντε μπράβο! Με το καλό και ο δεύτερος άντρας! Θα πρέπει να τους μάθουμε να μας έχουν στα ώπα ώπα :-P

Προς το παρον με κανουν οτι θελουν,και το δευτερο το νιωθω ολη μερα ηδη.Εγω κοιταω λιγο για καθισματακι αυτοκινητου,το αυγο.Εχω ενα της peg perego απο την αδερφη μου που χρησιμοποιησα στο μικρο πανακριβο και καλο αλλα ογκωδες και βαρυ και σκεφτομουν να βρω κατι πιο μικρο και ελαφρυ.Επειδη εχουμε ηδη ενα καθισματακι πισω και ηθελα αν μπορω να καθομαι τους πρωτους μηνες πισω με τα παιδια( επειδη ο μικρος μου χε κανει εμμετο στο καθισματακι πολυ μωρο ).

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Προς το παρον με κανουν οτι θελουν,και το δευτερο το νιωθω ολη μερα ηδη.Εγω κοιταω λιγο για καθισματακι αυτοκινητου,το αυγο.Εχω ενα της peg perego απο την αδερφη μου που χρησιμοποιησα στο μικρο πανακριβο και καλο αλλα ογκωδες και βαρυ και σκεφτομουν να βρω κατι πιο μικρο και ελαφρυ.Επειδη εχουμε ηδη ενα καθισματακι πισω και ηθελα αν μπορω να καθομαι τους πρωτους μηνες πισω με τα παιδια( επειδη ο μικρος μου χε κανει εμμετο στο καθισματακι πολυ μωρο ).

Κι εμένα τα ίδια!!! Στο τρέξιμο η μαμά :) 

Εμείς είχαμε πάρει της cybex και ήμουν ευχαριστημένη. Δεν ξέρω αν θα χωράει κάποιος πίσω με τα 2 καθίσματα. Δεν είχα θέμα με τον πρώτο και ποτέ δεν καθόμουν πίσω μαζί του, παρά μόνο στις πολύ αρχές. Και στο γιο μου τώρα της cybex  έχουμε πάλι. Νομίζω ότι θα χωρούσα ανέμεσα. Με δυσκολία βέβαια. Ειναι και οι βάσεις isofix που πιάνουν χώρο. Δεν έχω δοκιμάσει άλλη μάρκα για να σου προτείνω.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Καλή χρονιά εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας στην αγκαλίτσα μας!!  Είχα καιρό να μπω κ τώρα διάβαζα τα νέα σας!! Όλες πάνω κάτω ετοιμαζόμαστε για την β επιπέδου εγώ την έχω την Παρασκευή!! Αυτές τις τελευταίες βδομάδες έχω συνέχεια καούρες κ ναυτιες!! Τον μικρό τον παίρνω αγκαλιά όσο λιγότερο μπορώ αλλά είναι κ επίμονος όταν του πω όχι! Πράγματα δεν έχω πολλά να αγοράσω τα έχω από τον πρώτο αλλά θα χρειαστώ περισσότερο καλοκαιρινά ρουχαλακια! Θα αρχίσω να χρησιμοποιω  κ εγώ κρέμα για ραγαδες γιατί στον ένατο έκανα πάρα πολλές κ έβαζα μετά κρέμες κ μου πήρε καιρό να καλυφτούν.. 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Καλή χρονιά εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας στην αγκαλίτσα μας!!  Είχα καιρό να μπω κ τώρα διάβαζα τα νέα σας!! Όλες πάνω κάτω ετοιμαζόμαστε για την β επιπέδου εγώ την έχω την Παρασκευή!! Αυτές τις τελευταίες βδομάδες έχω συνέχεια καούρες κ ναυτιες!! Τον μικρό τον παίρνω αγκαλιά όσο λιγότερο μπορώ αλλά είναι κ επίμονος όταν του πω όχι! Πράγματα δεν έχω πολλά να αγοράσω τα έχω από τον πρώτο αλλά θα χρειαστώ περισσότερο καλοκαιρινά ρουχαλακια! Θα αρχίσω να χρησιμοποιω  κ εγώ κρέμα για ραγαδες γιατί στον ένατο έκανα πάρα πολλές κ έβαζα μετά κρέμες κ μου πήρε καιρό να καλυφτούν.. 

@Athina3 γεια σου Αθηνά και καλή χρονιά και σε εσένα! Όλα καλά να πάνε! Είσαι από τις πρώτες που έχουν τη β επιπέδου; Εγώ την έχω στις 15/1. Εδώ γενικά τις κάνουν λίγο πιο αργά μου φαίνεται. Το γιο μου τον γέννησα Αύγουστο οπότε οι εποχές δεν θα είναι τόσο διαφορετικές. Λογικά τα ρούχα θα μείνουν τα ίδια πάνω κάτω. Εμένα έρχεται η μαμά μου σε 2 εβδομάδες οπότε θα έχω συνεχή φροντίδα για λίγες μέρες  :) θα βρίσκω ζεστο φαγητό όταν γυρνάω από τη δουλειά και θα μπορώ να βγω και λίγο με τον άντρα μου γιατί μετά θα κάνουμε καιρό. 

Να μας πεις τα νέα σου την Παρασκευή!! :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...