Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

On 10/1/2020 at 1:30 ΠΜ, dim_mary είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα , καλη χρονια σε ολες και καλη λευτερια με υγιη μωρακια!!!! 

Διαβαζα τα νεα σας κ χαρηκα πολυ για ολες ! Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!! Δυστυχως τα πραγματα εξελιχθηκαν πολυ ασχημα. Στα γιαννενα μας επιβεβαιωσαν κ χωρις αμνιοπαρακεντηση οτι το αγορακι μου ειχε βαρια μορφη ατελης οστεογενοσης και προβλημα στη καρδια. Δεν ειχε ελπιδες να φτασει ως τη γεννα. Οποτε προχωρησαμε σε διακοπη. Η εμπειρια μου τραγικη. Ευχομαι να μη το ζησει καμια. Γεννησα φυσιολογικα και ως πρωτοτοκη η γεννα κρατησε 4 μερες με τεχνητους πονους. Το πιο ακραιο κ δυσαρεστο ηταν οτι το ειδα κιολας , απο τους πονους δεν αντεχα κ γεννησα στα ορθια. Η εικονα αυτη δεν θα φυγει ποτε. Προσπαθω να ξανασταθω στα ποδια μου κ να προχωρησουμε παραπερα!!! 

Επισης, υπηρξε κ λαθος γιατρου καθως το μωρακι μου ειχε μονο ενα χερι. Αφελεια του και δεν μας το ειπε νωριτερα κ προχωρησε ξ εγκυμοσυνη ως τις 20 εβδομαδες.....

Καλησπέρα!! Λυπάμαι πολύ πραγματικά!! Εύχομαι να εχετε τη δύναμη να προχωρήσετε μπροστά όσο πιο γρήγορα γίνεται! Κουράγιο κ δύναμη!!

Καλησπέρα κορίτσια!! Κάναμε κ εμείς την β επιπέδου την Παρασκευή ειδαμε κ εμείς τον μπομπιρακι μας!!21+ 4 βδομάδων 396 gr σιγά σιγά τώρα αρχίζω να τον νιώθω!! Εύχομαι να γεννησουμε με το καλό όλες με τον λιγότερο πόνο!! Είχα γεννήσει φυσιολογικά αλλά πιστεύω ότι ο γιατρός μας θα μας πει το καλύτερο για την περίπτωση της κάθε μίας μας!! Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός!! Μόλις περάσαμε τα μισά!! Έρχεται ο καιρός κ ούτε που θα το έχουμε καταλάβει!! Στον πρώτο μου φενοταν ότι δε πέρναγε ο καιρός κ τώρα το αντίθετο! 

@Μαρία_Λ μ' αρεσει που κάνετε skin to skin  μακάρι να το κάνουν κάποια στιγμή κ εδώ!

Όσο από όνειρα βλέπω ότι τρελό κ ξετρελο υπάρχει ακόμα κ συμμαθητές από το δημοτικό!!

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Αφρατουλα η μπουμπου σου αγαπη!!! Νταρντανογυναικα την κοβω να γινεται!! Γτ 22w2d που εκανα εγω β επιπ, η δικια μου ηταν 464gr.. τι την ταιζεις??χαχααα...σε ρουφαει η ζουζουνα!!ξερει να ζει ηδη μεσα απτην κοιλια!!

αν σ πω οτι τρώω μονο μια φορά την ημερα θα το πιστέψεις..χαχαχαχχαχαχα που ξερω εγω τι τρώει...κατι βρίσκει μαλλον ....η χοντρουλα μ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν σ πω οτι τρώω μονο μια φορά την ημερα θα το πιστέψεις..χαχαχαχχαχαχα που ξερω εγω τι τρώει...κατι βρίσκει μαλλον ....η χοντρουλα μ.

Μην ανησυχεις βρισκουν αυτα,βρε τη μπουλουκα,μια γλυκα θα ναι:wub:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μην ανησυχεις βρισκουν αυτα,βρε τη μπουλουκα,μια γλυκα θα ναι:wub:

μα αυτο απορώ ρε συ....Ενώ ξερω οτι δεν έχει σχέση με εμας αυτη ειναι μπουλούκι ναι.χαχαχαχχαχα ειναι το καλητερο κορίτσι τ κοσμου. ( μπνο οταμ κοιμάται) χαχαχαχαχχα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα; Εγώ ξεκίνησα στα 55 κ τώρα είμαι 63.. βέβαια δεν είχα τίποτα απο αναγούλες κ έκοψα απο νωρίς το τσιγάρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) Ο γιατρός με φώναξε λιγάκι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα; Εγώ ξεκίνησα στα 55 κ τώρα είμαι 63.. βέβαια δεν είχα τίποτα απο αναγούλες κ έκοψα απο νωρίς το τσιγάρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) Ο γιατρός με φώναξε λιγάκι!! 

Εγω ξεκινησα 61 επεσα στα 57 λογω εμμετων και μολις επεστρεψα στα 60 αλλα εχω πολλες καουρες και δεν τρωω πολυ.Απλα τον τελευταιο μηνα πινω 2 λιτρα χυμο μηλο τη μερα(800 θερμιδες)  και 1 μπωλ παγωτο ( 400) για τις καουρες. Απο φαγητο λιγα πραγματα .Παντως πειναω κι αν ενιωθα καλα θα ειχα παρει σιγουρα κιλα.Κι ο δικος μου γιατρος ειναι αυστηρος με τα κιλα απλα προς το παρον δεν μπορει να μου πει κατι.

Μην αγχωνεσαι, αν μπορεις τρωγε λιγο πιο υγιεινα.4 μηνες μειναν.Θα τα χασεις μετα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα; Εγώ ξεκίνησα στα 55 κ τώρα είμαι 63.. βέβαια δεν είχα τίποτα απο αναγούλες κ έκοψα απο νωρίς το τσιγάρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) Ο γιατρός με φώναξε λιγάκι!! 

Εγώ ξεκίνησα 58 και πήγα 69.... Άστα!! Και που σαι ακόμα! (για μένα το λέω μη παρεξηγηθώ!) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα; Εγώ ξεκίνησα στα 55 κ τώρα είμαι 63.. βέβαια δεν είχα τίποτα απο αναγούλες κ έκοψα απο νωρίς το τσιγάρο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) Ο γιατρός με φώναξε λιγάκι!! 

Εγώ ξεκίνησα 56 κ τώρα είμαι 62.5... Αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω...κ ήμουν κ 15μερες άρρωστη...χαχαχαχα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πώς είστε σήμερα;; Εγώ είχα τη β επιπέδου σήμερα και είδαμε τον μικρό κύριο :) Με λαχτάρησε ο γιατρός όμως. Στο μέσο της εξέτασης μου ζήτησε να φύγει να πάει να δει κάτι. Μετά ήρθε, έπαιρνε διάφορες φωτογραφίες και μετά μου είπε ότι θέλει να φωνάξει το γιατρό μου. Ε εκεί θεώρησα ότι κάτι συμβαίνει. Τελικά μου είπε ότι έχω placenta circumvallate και αυτό που έβλεπε ήταν μια μεμβράνη που αιωρείται ουσιαστικά και φοβήθηκε στην αρχή ότι κάποια μέλη του μωρού είναι από τη μία μεριά και κάποια από την άλλη. Αλλά ευτυχώς δεν είναι κλειστή και τα μέλη πηγαίνουν παντού. Μου είπε ότι ουσιαστικά ο πλακούντας μου αποτελείται από 2 μέρη και θα πρέπει να το δουμε προσεκτικά στο 3ο τρίμηνο. Είπε στο γιατρό μου να προσέξει πολύ στον τοκετό γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μείνει το ένα κομμάτι του πλακούντα στη μήτρα. Οπότε θέλει λίγη προσοχή :)  Αλλά ευτυχώς το ζουζούνι είναι μια χαρά!! 

13 minutes ago, Mariaia said:

Εγώ ξεκίνησα 58 και πήγα 69.... Άστα!! Και που σαι ακόμα! (για μένα το λέω μη παρεξηγηθώ!) 

Εγώ ξεκίνησα 53 και τώρα είμαι 57. Αλλά είναι το δεύτερο. Στο πρώτο είχα χρόνο να κάτσω, να ξεκουραστώ, να φάω :-P

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου, 

εγώ ας μην σας πω ποσα ειμαι...εχω παρει 8 κιλά και κανω διατροφή , ευχομαι να χασω ενα κιλο αυτην την εβδομάδα να παω στα 7. 

Γενικοτερα αυστηρα πρεπει να παρω μεχρι 10-11 κιλα οποτε το παλευω πολύ. ειμαι και λιχούδα , ήμουν και πολύ εύσωμη οταν εμεινα εγκυος. τελοσπαντων...τελος του μηνα εχω την καμπυλη ζαχαρου και ο Θεός μαζί μου. 

@Μαρία_Λ Μράβο για την β επιπέδου και ευτυχώς που σου βρήκαν απο τώρα αυτό το θεματάκι ώστε να το προσέξει ο γιατρός σου στη γέννα. Πόσο είναι το μπεμπέ σου ; εννοώ σε βάρος

κορίτσια αρχισα να βλέπω αυτοκόλλητα για το βραφικό δωμάτιο, ειμαι τρελή ε; δεν ειναι πολύ νωρίς;

 

φιλια 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ZOIRITA20813 Σε ευχαριστώ :) Μου είπε ότι είναι 680 γραμμάρια. Στις φωτογραφίες (καλά είναι απίστευτο τί μηχάνημα είχε αυτός ο γιατρός!) φαίνεται σχεδόν σαν το γιο μου όταν είχα κάνει τότε την εξέταση. Εγώ λέω ότι μοιάζουν ήδη :grin:

Τώρα για τα κιλά τί να πω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 18. Τώρα δεν είναι ότι προσέχω. Είναι ότι τρέχω :lol: δες τί θα δείξει η καμπύλη ζαχάρου αλλά γενικά η άποψη, συμβουλή και εμπειρία μου λέει ότι αν θηλάζεις αποκλειστικά θα χάσεις πολλάααα κιλά.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας διάβασα οοοολες!! Χαίρομαι πολύ που είχαμε μια όμορφη Β επιπέδου και υγιή μπεμπακια!! Εύχομαι για τη συνέχεια  λιγότερο άγχος και να πάνε όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,ολες οι Β επιπεδου σουπερ,μπραβο στα μωρακια.Ειναι καποια που εχει ακομη επαφες με το συζυγο;Εμεις εχουμε αλλα τωρα που αρχισε να φουσκωνει η κοιλια και να κλωτσαει ο μπεμπης συνεχεια ειναι καπως αβολα.Μονος του μου ειπε μαλλον σιγα σιγα θα το κοψουμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....αυριο έχουμε εμείς β επιπέδου, δεν ειμαι και τόσο αγχωμένη, πιστεύω πως όλα θα είναι καλά...χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!Εγώ όλη μέρα κάθομαι και τώρα στις γιορτές πήρα μέσα σε ένα μήνα 4 κιλά,  ο γιατρός θα βάλει τις φωνές αύριο και εγώ έχω στεναχωρηθεί λίγο γι αυτό γιατί δεν ειμαι και αδυνατουλα.  Συνολικά έχω βάλει 9 κιλά...Αλλά 6 σίγουρα θα βάλω αν υπολογίσουμε ότι αρχές Απριλίου θα γεννήσω...

@Μαρία_Λ καλα τι μπεμπαρο θα βγάλεις...φτου φτου!!! Μπράβο!!!

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια,ολες οι Β επιπεδου σουπερ,μπραβο στα μωρακια.Ειναι καποια που εχει ακομη επαφες με το συζυγο;Εμεις εχουμε αλλα τωρα που αρχισε να φουσκωνει η κοιλια και να κλωτσαει ο μπεμπης συνεχεια ειναι καπως αβολα.Μονος του μου ειπε μαλλον σιγα σιγα θα το κοψουμε

Ουτε καν...απο την αυχενικη που μας είπε όχι  ο γιατρος γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας τέρμα το άθλημα...

Κορίτσια να σας ρωτήσω λίγο κάτι...εσείς από παλμούς πως πάτε? Είναι φυσιολογικοί? Εγώ έχω μονίμως πάνω από 96 μέχρι 108 φτάνω. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....αυριο έχουμε εμείς β επιπέδου, δεν ειμαι και τόσο αγχωμένη, πιστεύω πως όλα θα είναι καλά...χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!Εγώ όλη μέρα κάθομαι και τώρα στις γιορτές πήρα μέσα σε ένα μήνα 4 κιλά,  ο γιατρός θα βάλει τις φωνές αύριο και εγώ έχω στεναχωρηθεί λίγο γι αυτό γιατί δεν ειμαι και αδυνατουλα.  Συνολικά έχω βάλει 9 κιλά...Αλλά 6 σίγουρα θα βάλω αν υπολογίσουμε ότι αρχές Απριλίου θα γεννήσω...

@Μαρία_Λ καλα τι μπεμπαρο θα βγάλεις...φτου φτου!!! Μπράβο!!!

Ουτε καν...απο την αυχενικη που μας είπε όχι  ο γιατρος γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας τέρμα το άθλημα...

Κορίτσια να σας ρωτήσω λίγο κάτι...εσείς από παλμούς πως πάτε? Είναι φυσιολογικοί? Εγώ έχω μονίμως πάνω από 96 μέχρι 108 φτάνω. 

Κι εμενα ειναι λιγο αυξημενοι αλλα σε νορμαλ ορια.Γυρω στους 90 ενω παντα ειχα 60-70.Νομιζω ειναι λιγο φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη. Σε ειχε δει καρδιολογος;

Παντως 15 κιλα δεν ειναι και τοσο ασχημα.Ισως αν προσεξεις παρεις γυρω στα 12.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...