Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Μανάρια μουυυυυυ καλησπέρα.... Επιτέλους σας γράφω.... Συγχαρητήρια σε όσες γέννησατε ρε ψυχουλακιαααα.... Δεν ειναι τρομερά τα συναισθήματα??? Έχω χεστει πάνω μου από χαρά ειλικρινά... Δε μπορώ πεθαίνω! Με το καλό όσες γεννατε κοριτσια μου καλή λεφτερια!!!! Εμείς γυρίσαμε Κυριακή σπιτάκι μας...Είναι πολύ μικρό το νινακι μου αλλά ταΐζω φουλ... 2360 γεννήθηκε κ έχασε όπως όλα γρ κ ήταν την Δευτέρα 2280 αλλά θα μεγαλώσει εννοείται απλά καμία φορά στεναχωριέμαι... Κορίτσια όσες γεννατε με καισαρική μη μασάτε... Ειλικρινά καμία σχέση με αυτό που περίμενα για μετά την εγχείρηση.... Σήμερα έχω κλείσει 6 μέρες λοχεια και σκύβω βάζω πλυντήρια κανω τα πάντα κανονικά δε πονάω καθόλου.... Βέβαια η κάθε μία έχει τη δική της εμπειρία... Η δικιά μου πάντως αν σας δίνει κουράγιο ήταν μια χαρά.... Πιο πολύ πονάει το ισχιο μου πάρα η καισαρική μ.... Με το καλοοοοο ετοιμαστείτε να ζήσετε τις πιο ωραίες και γαλήνιες στιγμές της ζωής σας... Δε συγκρίνεται με τίποτα στον κόσμο 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Κοριτσια και εγω μπαινω αυριο με προκληση ...πωπω...δεν ειμαι ετοιμη :blink::P και φοβαμαι κιολας!!!

Λογικοτατο να φοβάσαι και να αγωνίας με το καλό όλα τέλεια θα πάνε χαλάρωσε και απόλαυσε το :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Υπάρχει κάποια που να έκανε τα χαρτιά της για το επίδομα μητρότητας αρχές Απρίλη και να της μπήκαν τα λεφτά; Γιατί θυμάμαι οτι ήμασταν 3-4 που το συζητούσαμε. Εκτός αν ξέρει καμία πόσο χρόνο χρειάζεται για να μπουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Μανάρια μουυυυυυ καλησπέρα.... Επιτέλους σας γράφω.... Συγχαρητήρια σε όσες γέννησατε ρε ψυχουλακιαααα.... Δεν ειναι τρομερά τα συναισθήματα??? Έχω χεστει πάνω μου από χαρά ειλικρινά... Δε μπορώ πεθαίνω! Με το καλό όσες γεννατε κοριτσια μου καλή λεφτερια!!!! Εμείς γυρίσαμε Κυριακή σπιτάκι μας...Είναι πολύ μικρό το νινακι μου αλλά ταΐζω φουλ... 2360 γεννήθηκε κ έχασε όπως όλα γρ κ ήταν την Δευτέρα 2280 αλλά θα μεγαλώσει εννοείται απλά καμία φορά στεναχωριέμαι... Κορίτσια όσες γεννατε με καισαρική μη μασάτε... Ειλικρινά καμία σχέση με αυτό που περίμενα για μετά την εγχείρηση.... Σήμερα έχω κλείσει 6 μέρες λοχεια και σκύβω βάζω πλυντήρια κανω τα πάντα κανονικά δε πονάω καθόλου.... Βέβαια η κάθε μία έχει τη δική της εμπειρία... Η δικιά μου πάντως αν σας δίνει κουράγιο ήταν μια χαρά.... Πιο πολύ πονάει το ισχιο μου πάρα η καισαρική μ.... Με το καλοοοοο ετοιμαστείτε να ζήσετε τις πιο ωραίες και γαλήνιες στιγμές της ζωής σας... Δε συγκρίνεται με τίποτα στον κόσμο 

Κοριτσι μου τι ωραία, αντε σιγά σιγά θα προσαρμοστειτε στη νεα πραγματοικοτητα. Μη στεναχωριέσαι καθόλου για το βάρος, σε λίγο καιρό θα ξεπεταχθει και θα ανακτήσει αρκετό. Όσο για τον πόνο μάλλον είναι στον κάθε οργανισμό. Τι καλά που δεν πονας και μπορείς να κάνεις σιγα σιγα δουλίτσες. Κατάφερες να θηλασεις;

10 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια και εγω μπαινω αυριο με προκληση ...πωπω...δεν ειμαι ετοιμη :blink::P και φοβαμαι κιολας!!!

Κορίτσι μου με εναν πονο . Θετικές σκεψεις και όλα θα πάνε καλά. Λογικό να φοβάσαι λίγο, νομίζω την πρωτη φορα όλες ψιλό φοβόμαστε. Σκέψου ότι πολυ συντομα θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Κορίτσια μου την θετική σας ενέργεια....μπαινω το βράδυ στην κλινική κ νωρίς τ πρωί κάνω καισαρική...Ο άντρας μου έχει δεχτεί απ την χαρά του κ εγώ από τον φόβο μου.. 4200 τον έβγαλε σήμερα...φοβαμαιιιι

Επίσης σήμερα ο γιατρός με ενημέρωσε ότι το υπουργείο Υγείας έκανε υποχρεωτικό το τεστ για τον κορωνοιο πριν μπούμε στην κλινική κ εμείς κ ο συνοδός...

Να πάνε όλα καλά! Με. Το καλό να υποδεχτείς το νέο μέλος! Ο αντρας και έχει χεστει τωρα κ εσύ μόλις το δεις!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, εμείς είμαστε στην 37η βδομάδα,πηγαμε χθες στο γιατρό, όλα καλά, το μωρό έχει πάρει θέση, βέβαια ειναι ακομα ψηλά. Για τον στρεπτοκοκκο μου είπε θα μου δωσει αντιβίωση πριν τη γεννά. Και το Ντόπλερ μια χαρά. Υπολόγισε το βάρος του 3.100γρ.Τελικα ίσως και να μη βγει τόσο μικρουλι όσο πιστευα. Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για  τη γεννα, σίγουρα θα περασουμε τις 38 βδομάδες. Και εγώ δεν νιώθω τίποτα είναι η αλήθεια από πονο η κάποια συσπαση η οτιδήποτε που να μάρτυρα ότι πλησιάζω. 

Αλήθεια ποσες μειναμε ακόμα που δεν έχουμε γεννήσει ;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια και εγω μπαινω αυριο με προκληση ...πωπω...δεν ειμαι ετοιμη :blink::P και φοβαμαι κιολας!!!

Καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτείς το νέο μέλος.. ❤️


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια μου, εμείς είμαστε στην 37η βδομάδα,πηγαμε χθες στο γιατρό, όλα καλά, το μωρό έχει πάρει θέση, βέβαια ειναι ακομα ψηλά. Για τον στρεπτοκοκκο μου είπε θα μου δωσει αντιβίωση πριν τη γεννά. Και το Ντόπλερ μια χαρά. Υπολόγισε το βάρος του 3.100γρ.Τελικα ίσως και να μη βγει τόσο μικρουλι όσο πιστευα. Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για  τη γεννα, σίγουρα θα περασουμε τις 38 βδομάδες. Και εγώ δεν νιώθω τίποτα είναι η αλήθεια από πονο η κάποια συσπαση η οτιδήποτε που να μάρτυρα ότι πλησιάζω. 

Αλήθεια ποσες μειναμε ακόμα που δεν έχουμε γεννήσει ;

Εγώ έχω Πητ 21/5 και εγώ το αναρωτιομουνα πόσες να μείναμε τελικααα οεο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Υπάρχει κάποια που να έκανε τα χαρτιά της για το επίδομα μητρότητας αρχές Απρίλη και να της μπήκαν τα λεφτά; Γιατί θυμάμαι οτι ήμασταν 3-4 που το συζητούσαμε. Εκτός αν ξέρει καμία πόσο χρόνο χρειάζεται για να μπουν.

Αν εννοείς αυτο που γινοταν ηλεκτρονικα με την πητ απο συμβεβλημενο γιατρο του εοππυ που το κατεθετες στο ικα. Οι 56 μέρες πριν τον τοκετο ναι εχουν πληρωθεί γυρω στις 14 Απριλίου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Αν εννοείς αυτο που γινοταν ηλεκτρονικα με την πητ απο συμβεβλημενο γιατρο του εοππυ που το κατεθετες στο ικα. Οι 56 μέρες πριν τον τοκετο ναι εχουν πληρωθεί γυρω στις 14 Απριλίου. 

Θυμάσαι πότε είχες κάνει τα χαρτιά σου; Γιατί εγώ τα έκανα 9/4 και δεν έχουν μπεί ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Alexandrath είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Υπάρχει κάποια που να έκανε τα χαρτιά της για το επίδομα μητρότητας αρχές Απρίλη και να της μπήκαν τα λεφτά; Γιατί θυμάμαι οτι ήμασταν 3-4 που το συζητούσαμε. Εκτός αν ξέρει καμία πόσο χρόνο χρειάζεται για να μπουν.

Καλημέρα!! Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά για το επίδομα κυησης 22/4 και 30/4 μου μπήκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου. Μου είχαν πει ότι οι πληρωμές φαίνονται κάθε 15 ή κάθε 30 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Θυμάσαι πότε είχες κάνει τα χαρτιά σου; Γιατί εγώ τα έκανα 9/4 και δεν έχουν μπεί ακόμη. 

Τα είχα κάνει γύρω στις 23 Μάρτη κάπου εκεί. Όταν τα έκανα πήρα τηλέφωνο στο ικα στις παροχές και μ. Είπαν ποτέ θα τα έβαζαν αλλα επειδή μεσολαβουσε μια αργία καθυστέρησαν 5 με 6 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...