Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια !! Ειμαι στην 26η εβδομάδα.Τι κάνετε;; Μόλις γύρισα από τη γιατρό . Μου είπε ότι το μωρό φαίνεται μια εβδομάδα μικρότερο στις μετρήσεις . Έχω αγχωθεί λίγο αν και δεν Μου είπε κάτι . Το έχει πάθει καμία;; Τι σημαίνει αυτό ακριβώς ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ περιμένω την επόμενη Πέμπτη να συνεννοηθούμε με τον γιατρό πως θα προχωρήσουμε γιατί το μωρο δεν έχει καλή θέση κ δεν το βλέπω να γυρνάει. Ελπίζω να γεννήσω σύντομα γιατί κουράστηκα. Όσες γεννησατε σας επιτρέπει ο παιδίατρος να δουν οι γονείς σας το μωρο? 

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Υπάρχει κάποια που να έκανε τα χαρτιά της για το επίδομα μητρότητας αρχές Απρίλη και να της μπήκαν τα λεφτά; Γιατί θυμάμαι οτι ήμασταν 3-4 που το συζητούσαμε. Εκτός αν ξέρει καμία πόσο χρόνο χρειάζεται για να μπουν.

Αλεξάνδρα μου καλησπέρα! Εγώ έκανα τα χαρτιά μου 23/3 μου είχαν πει ότι θα μπουν 9/4 αλλά καθυστέρησαν λίγο φαντάζομαι λόγω της κατάστασης και μπήκαν μεγαλη Τρίτη αν θυμάμαι καλά 5-6 μέρες αργότερα δηλαδή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Μπράβο κοπέλα μου..Να σας ζήσει ο αντρακλας!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 9:45 PM, dinaki23 said:

Κοριτσια και εγω μπαινω αυριο με προκληση ...πωπω...δεν ειμαι ετοιμη :blink::P και φοβαμαι κιολας!!!

Όλα θα πάνε μια χαρά!!! Σύντομα θα το έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!! :wub: Με το καλό...

19 hours ago, Mum to be said:

Κορίτσια μου, εμείς είμαστε στην 37η βδομάδα,πηγαμε χθες στο γιατρό, όλα καλά, το μωρό έχει πάρει θέση, βέβαια ειναι ακομα ψηλά. Για τον στρεπτοκοκκο μου είπε θα μου δωσει αντιβίωση πριν τη γεννά. Και το Ντόπλερ μια χαρά. Υπολόγισε το βάρος του 3.100γρ.Τελικα ίσως και να μη βγει τόσο μικρουλι όσο πιστευα. Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για  τη γεννα, σίγουρα θα περασουμε τις 38 βδομάδες. Και εγώ δεν νιώθω τίποτα είναι η αλήθεια από πονο η κάποια συσπαση η οτιδήποτε που να μάρτυρα ότι πλησιάζω. 

Αλήθεια ποσες μειναμε ακόμα που δεν έχουμε γεννήσει ;

Εγώ έχω προγραμματισμενη καισαρικη στις 20 του μήνα!!! Ανυπομονώ!!! :wub:

5 hours ago, Mar-micky said:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει... :wub: 

  • Μου αρέσει 3

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Καλημερα. Να σου ζισει! Τι ωραια που νιωτεις καλα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Να σου ζήσει κορίτσι μου καλοτυχος και γέρος να ναι τα καλύτερα σας εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Τι παίδαρος είναι αυτός;;;!!! Να τον χαίρεσαι και να σου ζησει!!! Τι ωραία που είσαι οκ με την καισαρική!!! Με το καλό στο σπίτι σας!!! Φιλάκια στα αφράτα μπουτακια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Κοριτσάκι μου γλυκό να σας ζήσει!! Γερό κ τυχερό να ναι!!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Κορίτσια μου, εμείς είμαστε στην 37η βδομάδα,πηγαμε χθες στο γιατρό, όλα καλά, το μωρό έχει πάρει θέση, βέβαια ειναι ακομα ψηλά. Για τον στρεπτοκοκκο μου είπε θα μου δωσει αντιβίωση πριν τη γεννά. Και το Ντόπλερ μια χαρά. Υπολόγισε το βάρος του 3.100γρ.Τελικα ίσως και να μη βγει τόσο μικρουλι όσο πιστευα. Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για  τη γεννα, σίγουρα θα περασουμε τις 38 βδομάδες. Και εγώ δεν νιώθω τίποτα είναι η αλήθεια από πονο η κάποια συσπαση η οτιδήποτε που να μάρτυρα ότι πλησιάζω. 

Αλήθεια ποσες μειναμε ακόμα που δεν έχουμε γεννήσει ;

Αντέ αντέ λίγο σου έμεινε!!!! Με το καλοοοοο.... Ούτε εγώ είχα τπτ πάντως που μαρτυραει γέννα κ έσπασαν τα νερά 2 μέρες πριν το πάρει με καισαρική.... Με τον θηλασμό ότι έχω πει παλιά το έχω πάρει πίσω χαχχαχχαχαχαχ το παλεύω άπειρα πάρα πολύ βγάζω κάθε 3 ώρες με το θήλαστρο με ξυπνητήρι μέσα στη νύχτα για να μπορώ να ελέγχω μεψρι να πάρει βάρος το πόσα γραμμάρια τρώει την ημέρα.... Όχι απλά το παλεύω αλλά κάνω απίστευτη προσπαθεια γτ δίνω κ στήθος κ θήλαστρο κ ξένο..... Έχω πάθει εθισμό με το παιδί αυτό δε ξέρω τι θα κάνω έχω χαζέψει μιλάμε.... Αντέ με το καλοοοοο με υο καλόοοοο

 

 

7 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....γέννησα κ εγώ σημερα το πρωί...έναν παιδαρο 3810...με καισαρική φυσικά γιατί δεν γύρισε με τπτ...έπιασε στήθος σχετικά εύκολα για πρώτη μέρα αλλά είναι κ πολύ λαιμαργος..Χαχαχα

Όσο για τη  κτ δεν είναι τπτ...Δεν κατάλαβα τπτ..Τώρα το απόγευμα κ μετά νιώθω κάποιες ενοχλησουλες αλλά όχι κάτι τρομερό...παυσίπονο κ τέλος...ήδη από τ απόγευμα σηκώθηκα κ έκανα κάποια βηματάκια...ελπίζω αυριο να ειμαι ακόμα καλύτερα κ να χαρώ πιο πολύ το ζουζούνι μου...περιττό να σας πω ότι τα δάκρυα έτρεχαν βρύση όταν μ έδειξαν το μωρό.  Κ δεν μπορούσα να ηρεμήσω...μοναδική στιγμή...

Ευχομαι σε όλες να έχουν ένα όμορφο τοκετό κ μια μοναδική ανάμνηση...

Να σας ζησειιιι γερό και καλότυχο!!!! Εύχομαι να απολαμβάνεις κάθε μέρα με το παιδάκι σου όπως όλες μας!!!!! Όλα τα καλα του κόσμου!!!! ❤️ 

On 6/5/2020 at 12:34 ΜΜ, Myrtw18 είπε:

κοριτσια γεννησα μ καισαρικη γτ δν επερνε βαρος 2430 τ χουν μεν προληπτικα

Να σου ζήσει το ζουζουνελι σου!!!!!! Μόνο χαρές!!!!! Το βγάλατε από μεν? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Mar-micky να σου ζησει κοπελα μου. Γερο να είναι το μωρο σου. Τέλεια νεα.

Κορίτσια σε οσες μείναμε καλο κουραγιο. Για τις υπόλοιπες που γεννήσανε ολα να ερθουνε ευκολα εύχομαι και όποτε μπορέσουν να μας δίνουν καμία συμβουλη. 

@Mariaia μπραβο κοπελα μου που το προσπαθεις. θηλάζεις και δινεις βγάζεις με θηλαστρο? Τι μπιμπερο χρησιμοποιεις. Το δεχτηκε η ζουζουνα σου? Ξένο ποτέ δινεις?? Το βραδυ? Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

@Mar-micky να σου ζησει κοπελα μου. Γερο να είναι το μωρο σου. Τέλεια νεα.

Κορίτσια σε οσες μείναμε καλο κουραγιο. Για τις υπόλοιπες που γεννήσανε ολα να ερθουνε ευκολα εύχομαι και όποτε μπορέσουν να μας δίνουν καμία συμβουλη. 

@Mariaia μπραβο κοπελα μου που το προσπαθεις. θηλάζεις και δινεις βγάζεις με θηλαστρο? Τι μπιμπερο χρησιμοποιεις. Το δεχτηκε η ζουζουνα σου? Ξένο ποτέ δινεις?? Το βραδυ? Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις. :)

Καλέ τι συγγνώμη ότι θες!!! Λοιπόν βγάζω με θήλαστρο και μετά το δίνω με μπιμπερό... Με το Avent Phillips Μπιμπερό και θήλαστρο νοσοκομείακο μεντελα που νοίκιασα... 2 ευρώ την μέρα κάνει η ενοικίαση για όποια ενδιαφέρεται. Στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον! Ξένο έδινα 5 φορες τη μέρα αλλά από τότε που πήρα το νοσοκομειακό το θήλαστρο και βγάζω πολύ γάλα πλέον δίνω σκόνη μόνο δύο φορές τη μέρα αλλά θέλω να το κόψω και αυτό.... Θα το πω σήμερα στην παιδίατρο ότι θέλω να το κόψω εντελώς.... Κ ας αργήσει να πάρει βάρος. Μετάνιωσα πάρα πολύ για το μπιμπερό γτ πίνει εύκολα με αποτέλεσμα να έχει πάθει σύγχυση θηλών και να μη παίρνει το στήθος όπως το έπαιρνε συνηθησε την ευκολία του μπιμπερό που ρουφάει κ βγαίνει αβίαστα .. Θα πάρω τώρα ένα άλλο μπιμπερό που λένε είναι για να μη παθαίνει  σύγχυση θηλών το μωρό... Γτ με εκείνο που λέω ότι θα πάρω είναι πιο δύσκολο  να ρουφιξει.... Ενώ με αυτό που έχω πανεύκολο κ επειδή δεν έχω σκοπό να συνεχισω για καίρο ακόμα μπιμπερό παρήγγειλα νέο μπιμπερό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...