Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Unborn91 είπε:

Εμενα μου μπηκαν 29 απριλιου τα λεφτα! 

Ποναει παρα πολυ.. βασικα στο 1ο nst που μου εκανε δεν μου εξηγησε βρεθηκα απροετοιμαστη κ πεθανα στον πονοα σαν βιασμος... την 2η κ 3η παλι.πονος αλλα προσπαθησα να μην σφιγγομαι τοσο πολυ κ ηταν λιγο πιο ανεκτο. Αλλα δεν ειναι ευχαριστο καθολου

Απαράδεκτο να μην σε έχει ενημερώσει να σαι προετοιμασμένη ψυχολογικά. Μετράει να ξέρεις τι να περιμένεις. Δεν είμαστε ένα κομμάτι κρέας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Unborn91 είπε:

Εμενα μου μπηκαν 29 απριλιου τα λεφτα! 

Ποναει παρα πολυ.. βασικα στο 1ο nst που μου εκανε δεν μου εξηγησε βρεθηκα απροετοιμαστη κ πεθανα στον πονοα σαν βιασμος... την 2η κ 3η παλι.πονος αλλα προσπαθησα να μην σφιγγομαι τοσο πολυ κ ηταν λιγο πιο ανεκτο. Αλλα δεν ειναι ευχαριστο καθολου

Καλημερα. Σε πειραζει κατε φορα;Ελεος.Ο γιατρος μου ευτυχως δεν το κανει αυτο.Στο μικρο πιρα ολο το μηνα και δεν με πειραξε ποτε.Μονο οταν πιγα με πονους να γεννησω με ειδε για τι διαστολι.Και ναι ποναει αρκετα.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Σε πειραζει κατε φορα;Ελεος.Ο γιατρος μου ευτυχως δεν το κανει αυτο.Στο μικρο πιρα ολο το μηνα και δεν με πειραξε ποτε.Μονο οταν πιγα με πονους να γεννησω με ειδε για τι διαστολι.Και ναι ποναει αρκετα.

Συμφωνώ δε το κανεις καθε φορα. Το κάνουν επίτηδες για να προκαλέσουν τοκετο όταν γίνεται συνέχεια. Επειδη κ αυτοι δε θελουν να χαλασουν το προγραμμα τους...... Οι περισσότεροι έτσι κανουν να ξεμπερδευουν

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Σήμερα είμαι 38+5 μίλησα με το γιατρό κ μου πε να πάω να με δει κ αν έχω προϋποθέσεις μπορεί να μου βάλει τεχνητούς να γεννησω.. 

Είχα πάει την Τετάρτη κ μου χε πει ότι έχει μαλακώσει πολύ ο τράχηλος αλλά το παιδί είναι ψηλα κ να περπατάω!! 

Τώρα πάμε στο άγνωστο έχω πολύ αγωνία συν όλα αυτά που έχω περάσει τόσο καιρό κ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω!

Κοριτσάκια μου σας παρακαλώ ευχηθητε (αν κ ξέρω θα το κανάτε κ χωρίς να σας το πω) να πάνε όλα καλά να πάρω το αγγελουδακι μου αγκαλιά κ και να είναι ολα καλα!!

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!

  • Μου αρέσει 6

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Σήμερα είμαι 38+5 μίλησα με το γιατρό κ μου πε να πάω να με δει κ αν έχω προϋποθέσεις μπορεί να μου βάλει τεχνητούς να γεννησω.. 

Είχα πάει την Τετάρτη κ μου χε πει ότι έχει μαλακώσει πολύ ο τράχηλος αλλά το παιδί είναι ψηλα κ να περπατάω!! 

Τώρα πάμε στο άγνωστο έχω πολύ αγωνία συν όλα αυτά που έχω περάσει τόσο καιρό κ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω!

Κοριτσάκια μου σας παρακαλώ ευχηθητε (αν κ ξέρω θα το κανάτε κ χωρίς να σας το πω) να πάνε όλα καλά να πάρω το αγγελουδακι μου αγκαλιά κ και να είναι ολα καλα!!

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!

Καλημερα. Εννοειται σε εχουμε στο νου μας.Ολα καλα θα πανε.Εισαι  η επομενι.Αντε λιγο υπομονι ακομι,κοντευεις( να το ακουω κι εγω αυτο)


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιαααα ήρθε η ώρα μου!!!! Ξύπνησα στις 4 με πόνο, 1 λεπτό ανα μισή ώρα.. έκανα υπομονή κ πήρα τον γιατρό στις 9. Μου λέει πήγαινε στην κλινική κ έρχομαι να σε δώ. Πριν φύγω απ’το σπίτι είχα κ αίμα. Πάω στην κλινική, ήρθε κ ο γιατρός κ με ξανα έστειλε σπίτι. Μου είπε έχει ξεκινήσει η διαδικασία διαστολή 2, αλλα επειδή ο μικρός είναι ψηλά θα πάρει ώρες κ καλύτερα να είμαι άνετη στο σπίτι παρα εκεί να μην βολεύομαι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσιαααα ήρθε η ώρα μου!!!! Ξύπνησα στις 4 με πόνο, 1 λεπτό ανα μισή ώρα.. έκανα υπομονή κ πήρα τον γιατρό στις 9. Μου λέει πήγαινε στην κλινική κ έρχομαι να σε δώ. Πριν φύγω απ’το σπίτι είχα κ αίμα. Πάω στην κλινική, ήρθε κ ο γιατρός κ με ξανα έστειλε σπίτι. Μου είπε έχει ξεκινήσει η διαδικασία διαστολή 2, αλλα επειδή ο μικρός είναι ψηλά θα πάρει ώρες κ καλύτερα να είμαι άνετη στο σπίτι παρα εκεί να μην βολεύομαι. 

Αντε ωραια,με το καλο.Ευχομαι μεχρι το βραδυ να γεννησεις.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσιαααα ήρθε η ώρα μου!!!! Ξύπνησα στις 4 με πόνο, 1 λεπτό ανα μισή ώρα.. έκανα υπομονή κ πήρα τον γιατρό στις 9. Μου λέει πήγαινε στην κλινική κ έρχομαι να σε δώ. Πριν φύγω απ’το σπίτι είχα κ αίμα. Πάω στην κλινική, ήρθε κ ο γιατρός κ με ξανα έστειλε σπίτι. Μου είπε έχει ξεκινήσει η διαδικασία διαστολή 2, αλλα επειδή ο μικρός είναι ψηλά θα πάρει ώρες κ καλύτερα να είμαι άνετη στο σπίτι παρα εκεί να μην βολεύομαι. 

Τι ωραιαααα με έναν πόνο καλή λευτεριά άντε και θα κρατάς το μπεμπακια σου σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Χάθηκα γιατί τελικά ο μπέμπης αποφάσισε ξημερώνοντας Πρωτομαγιά πως πρέπει να βγει. Μου έσαπσαν τα νερά στο σπίτι αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις. Όταν πήγαμε στο νοσοκομείο και κάναμε υπέρηχο διαπιστώσαμε ότι δυστυχλως είχε γυρίσει σε εγκάρσια θέση και η καισαρική ήταν μονόδρομος. Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία σε σχέση με ΦΤ έχω να πω. Κάθισα 5 μέρες στο νοσκομείο. Τώρα σπίτι αλλά υπερβολικά δύσκολη ανάρρωση. Δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. Να προσέχω-θηλάζω το νεογέννητο, να ασχολούμαι με το μεγάλο, να μαγειρεύω ή να σιδερώνω. Και ον τοπ τα ράμματα. Υπερβολικά δύσκολο να τα κάνεςι όλα αυτά χωρίς καμία βοήθεια.

Ευτχώς φυσικά όλα πήγαν καλά και κρατάω το δεύτερο αγοράκι μου στην αγκαλιά μου. Το μικρό μου Ραφαήλ :)

Θα σας στείλω ξανά όταν μπορέσω. Επειδή δεν είχα χρόνο να διαβάσω τα ποστ σας, εύχομαι να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν! Πάντα γερά τα μωράκια μας!! Σας στέλνω πολλά φιλιά!!

  • Μου αρέσει 8

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Χάθηκα γιατί τελικά ο μπέμπης αποφάσισε ξημερώνοντας Πρωτομαγιά πως πρέπει να βγει. Μου έσαπσαν τα νερά στο σπίτι αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις. Όταν πήγαμε στο νοσοκομείο και κάναμε υπέρηχο διαπιστώσαμε ότι δυστυχλως είχε γυρίσει σε εγκάρσια θέση και η καισαρική ήταν μονόδρομος. Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία σε σχέση με ΦΤ έχω να πω. Κάθισα 5 μέρες στο νοσκομείο. Τώρα σπίτι αλλά υπερβολικά δύσκολη ανάρρωση. Δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. Να προσέχω-θηλάζω το νεογέννητο, να ασχολούμαι με το μεγάλο, να μαγειρεύω ή να σιδερώνω. Και ον τοπ τα ράμματα. Υπερβολικά δύσκολο να τα κάνεςι όλα αυτά χωρίς καμία βοήθεια.

Ευτχώς φυσικά όλα πήγαν καλά και κρατάω το δεύτερο αγοράκι μου στην αγκαλιά μου. Το μικρό μου Ραφαήλ :)

Θα σας στείλω ξανά όταν μπορέσω. Επειδή δεν είχα χρόνο να διαβάσω τα ποστ σας, εύχομαι να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν! Πάντα γερά τα μωράκια μας!! Σας στέλνω πολλά φιλιά!!

Να σου ζισει κοριτσακι μου. Σιγουρα ειναι δυσκολα με 2 παιδια και το σπιτι.Λυπαμαι που ταλαιπωριτικες.Ευχομαι συντομα ναεισαι πολυ καλυτερα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Μια χαρα οι πληροφοριες σου. Επαθε συγυχση θηλων?? Το μικρουλακι. Ποιο μπιμπερο θα πάρεις αν επιτρέπεται? Αφου τα καταφερνεις μια χαρα είσαι. Εβγαζες με το θηλαατρο για να μην έχεις υπερπαραγωγή γαλακτος και να μην πετρωσει το στηθος. Εγω νομιζω μια χαρα τα πας κ η μικρη θα παιρνει ολο και πιο πολυ βαρος. 

Αχ να σου ζησει κοπελα μου. Καλοτυχο να ειναι. 11 ωρες? :( χριστε μου ταλαιπωρηθηκες πολυ. Δεν ηταν σε σωστη θεση ο μικρος? Οπως και ν χει έχεις το μπεμπη σου τωρα. Τέλεια 

Δεν κατεβαινε με τπτ..και η περιτυλιξη τον ενοχλουσε κ χανοταν σε καθε πονο οι παλμοι του!!καταλβαινετε τι περασα!Ο γοατρος ηταν σεεπιφυλακη αλλα με αφησε οσο επαιρνε για να γεννησω φυσιολογικα αλλα ηταν μεγαλο το ρισκο!

Οπως κ να εχει το μετα της καισαρικης ειναι δυσκολο...σημερα μου εβγαλαν επισκληρηδιο,καθετηρα κ ορο ,εκανα μπανιο,μου αλλαξαν κ γαζα...

Ο μπεμπακος ειναι πολυ καλος...προσπαθουμε για θηλασμο...

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Σήμερα είμαι 38+5 μίλησα με το γιατρό κ μου πε να πάω να με δει κ αν έχω προϋποθέσεις μπορεί να μου βάλει τεχνητούς να γεννησω.. 

Είχα πάει την Τετάρτη κ μου χε πει ότι έχει μαλακώσει πολύ ο τράχηλος αλλά το παιδί είναι ψηλα κ να περπατάω!! 

Τώρα πάμε στο άγνωστο έχω πολύ αγωνία συν όλα αυτά που έχω περάσει τόσο καιρό κ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω!

Κοριτσάκια μου σας παρακαλώ ευχηθητε (αν κ ξέρω θα το κανάτε κ χωρίς να σας το πω) να πάνε όλα καλά να πάρω το αγγελουδακι μου αγκαλιά κ και να είναι ολα καλα!!

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!

Κοριτσι μου με το καλο, όλα θα πάνε καλά. Να μη σκέφτεσαι αρνητικα. Με έναν πόνο 

2 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσιαααα ήρθε η ώρα μου!!!! Ξύπνησα στις 4 με πόνο, 1 λεπτό ανα μισή ώρα.. έκανα υπομονή κ πήρα τον γιατρό στις 9. Μου λέει πήγαινε στην κλινική κ έρχομαι να σε δώ. Πριν φύγω απ’το σπίτι είχα κ αίμα. Πάω στην κλινική, ήρθε κ ο γιατρός κ με ξανα έστειλε σπίτι. Μου είπε έχει ξεκινήσει η διαδικασία διαστολή 2, αλλα επειδή ο μικρός είναι ψηλά θα πάρει ώρες κ καλύτερα να είμαι άνετη στο σπίτι παρα εκεί να μην βολεύομαι. 

Ε είσαι πολυ κοντά μάλλον.καλυτερα να είσαι σπίτι αυτές τις ώρες παρα στη κλινική . Σίγουρα θα νιώθεις πιο άνετα. Ο πόνος αντέχεται ;από το ένα μέχρι το δέκα πόσο πονας;βλέπεις φοβάμαι μη μου ξεκινήσουν και μένα οι πόνοι όταν έρθει η ώρα μου και δεν παρω χαμπάρι.

πρίν από 54 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Χάθηκα γιατί τελικά ο μπέμπης αποφάσισε ξημερώνοντας Πρωτομαγιά πως πρέπει να βγει. Μου έσαπσαν τα νερά στο σπίτι αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις. Όταν πήγαμε στο νοσοκομείο και κάναμε υπέρηχο διαπιστώσαμε ότι δυστυχλως είχε γυρίσει σε εγκάρσια θέση και η καισαρική ήταν μονόδρομος. Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία σε σχέση με ΦΤ έχω να πω. Κάθισα 5 μέρες στο νοσκομείο. Τώρα σπίτι αλλά υπερβολικά δύσκολη ανάρρωση. Δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. Να προσέχω-θηλάζω το νεογέννητο, να ασχολούμαι με το μεγάλο, να μαγειρεύω ή να σιδερώνω. Και ον τοπ τα ράμματα. Υπερβολικά δύσκολο να τα κάνεςι όλα αυτά χωρίς καμία βοήθεια.

Ευτχώς φυσικά όλα πήγαν καλά και κρατάω το δεύτερο αγοράκι μου στην αγκαλιά μου. Το μικρό μου Ραφαήλ :)

Θα σας στείλω ξανά όταν μπορέσω. Επειδή δεν είχα χρόνο να διαβάσω τα ποστ σας, εύχομαι να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν! Πάντα γερά τα μωράκια μας!! Σας στέλνω πολλά φιλιά!!

Να σου ζήσει, γεροι να είστε και οι δυο. Σημασία έχει εσυ να είσαι καλά. Υπομονή μέχρι να περασει ο πόνος. Δυσκολο να μην έχεις κάποια βοήθεια και ειδικά όταν υπάρχει και άλλο παιδι . Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2020 at 2:09 ΜΜ, Mariaia είπε:

Αντέ αντέ λίγο σου έμεινε!!!! Με το καλοοοοο.... Ούτε εγώ είχα τπτ πάντως που μαρτυραει γέννα κ έσπασαν τα νερά 2 μέρες πριν το πάρει με καισαρική.... Με τον θηλασμό ότι έχω πει παλιά το έχω πάρει πίσω χαχχαχχαχαχαχ το παλεύω άπειρα πάρα πολύ βγάζω κάθε 3 ώρες με το θήλαστρο με ξυπνητήρι μέσα στη νύχτα για να μπορώ να ελέγχω μεψρι να πάρει βάρος το πόσα γραμμάρια τρώει την ημέρα.... Όχι απλά το παλεύω αλλά κάνω απίστευτη προσπαθεια γτ δίνω κ στήθος κ θήλαστρο κ ξένο..... Έχω πάθει εθισμό με το παιδί αυτό δε ξέρω τι θα κάνω έχω χαζέψει μιλάμε.... Αντέ με το καλοοοοο με υο καλόοοοο

 

 

Να σας ζησειιιι γερό και καλότυχο!!!! Εύχομαι να απολαμβάνεις κάθε μέρα με το παιδάκι σου όπως όλες μας!!!!! Όλα τα καλα του κόσμου!!!! ❤️ 

Να σου ζήσει το ζουζουνελι σου!!!!!! Μόνο χαρές!!!!! Το βγάλατε από μεν? 

ναι αλλα εβγαλε ικτερο κ δν πηραμε εξητηριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , dinaki23 είπε:

Δεν κατεβαινε με τπτ..και η περιτυλιξη τον ενοχλουσε κ χανοταν σε καθε πονο οι παλμοι του!!καταλβαινετε τι περασα!Ο γοατρος ηταν σεεπιφυλακη αλλα με αφησε οσο επαιρνε για να γεννησω φυσιολογικα αλλα ηταν μεγαλο το ρισκο!

Οπως κ να εχει το μετα της καισαρικης ειναι δυσκολο...σημερα μου εβγαλαν επισκληρηδιο,καθετηρα κ ορο ,εκανα μπανιο,μου αλλαξαν κ γαζα...

Ο μπεμπακος ειναι πολυ καλος...προσπαθουμε για θηλασμο...

Σημασια εχει να είστε εσείς καλά. Πως νιώθεις ;πονας πολυ;όσο για τον θηλασμό, πολλά μπράβο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mum to be ο πόνος ο πρωινός ήταν οκ.. δλδ ένιωθα να ξεκινάει ο πόνος απο την μεση κ να ερχεται μπροστά σαν πόνος περιόδου αλλα ηταν ανα μιση ωρα κ ημουν καλα. Όταν γύρισα σπίτι ξεκίνησε να έρχεται ανα 10 λεπτα πολυ πιο εντονος.. εμεινα κανα 2 ωρο ετσι αλλα δεν αντεξα κ ηρθα κλινικη. Ήρθα με διαστολη 3-4 κ ηταν εντονοι. Μου εκαναν δοκιμαστικη επισκληριδιο κ ολα ηταν τελεια!! Μεχρι που με εκαναν μεταφορα σε αλλο δωματιο κ κατσλαθος βγηκε το σωληνακι απο την επισκληριδιο χωρις να το καταλαβουν. Εεεε για 1.5 ωρα τα ειδα οοολαααα!!!!!! Αναρωτιόντουσαν γιατι ποναω τοσο ενω μου εβαλαν κ ολοκληρη δοση!!!!!! Ηρθαν να με τσεκαρουν για την επισκληριδιο κ εκει το καταλαβαν!!!!! Ακομη δεν γεννησα αλλα τωρα δεν νιωθω τιποτα & εχω διαστολη 10!!!! Περιμενουμε να κατεβει το μωρο λιγο πιο χαμηλα!!!!! Τα δύσκολα περασαν!!!!!!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...