Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, tzoukos είπε:

Αχ κι εγω εχω πολυ καουρα...με ξυπναει τη νυχτα, ματι δεν κλεινω!! Εμετο δεν κανω αλλα η καουρα ειναι μερα νυχτα παρεα μου.. Παιρνω λιγο maalox που βοηθαει σχετικα, (οχι παντα) γιατι δεν δοκιμαζεις;; 

Εγω παντως που παιρνω malox 3 φορες τη μερα για καμια ωρα κανει δουλεια,μετα τα ιδια.Το χειροτερο για μενα με τις καουρες ειναι που επιδεινωνουν τη σιελορια.Στεκομαι απλα πανω απο το νεροχυτι και φτυνω.Κουραστικα πια...Και το παγωτο που εκανε δουλεια λιγα πραγματα τωρα.Και με τις αναγουλες που επεστρεψαν τις τελευταιες βδομαδες ουτε τα χαπια δεν μπορω να παρω.Καταντισα παλι να ζω με βραστες πατατες και παγωτο.Κι αν συνεχιστουν οι εμμετοι δεν ξερω ποσο θα αντεξω. Κι εχω και το μικρο να προσεχω,ο καιμενουλις μου...στα ματια με κοιταει:sad:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex83 είπε:

Να σου ζησει ο γίγαντας!!!!! Πραγματικά μωρό για ζουληγμα!!!Πως είσαι τώρα; Κατάφερες να σηκωθείς; Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες; Άφησαν σύνοδο μαζί σου το βράδυ; Πολλά φιλια!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!! Είμαι λίγο καλύτερα απο χθες αλλα δε μπορώ να κάτσω εύκολα!! Σηκώθηκα κανονικά απο την πρώτη στιγμή!! Στο Γένεσις γέννησα. Είχα τον άντρα μου συνέχεια μαζι μου και στον τοκετό κ στο δωμάτιο. Βράδυ δεν αφήνουν να μείνουν. Κ απο σήμερα μόνο στο επισκεπτήριο!! Πάντως εγώ ζήτησα 3 κλινο κ λόγω του ιού με έχουν μόνη! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγω παντως που παιρνω malox 3 φορες τη μερα για καμια ωρα κανει δουλεια,μετα τα ιδια.Το χειροτερο για μενα με τις καουρες ειναι που επιδεινωνουν τη σιελορια.Στεκομαι απλα πανω απο το νεροχυτι και φτυνω.Κουραστικα πια...Και το παγωτο που εκανε δουλεια λιγα πραγματα τωρα.Και με τις αναγουλες που επεστρεψαν τις τελευταιες βδομαδες ουτε τα χαπια δεν μπορω να παρω.Καταντισα παλι να ζω με βραστες πατατες και παγωτο.Κι αν συνεχιστουν οι εμμετοι δεν ξερω ποσο θα αντεξω. Κι εχω και το μικρο να προσεχω,ο καιμενουλις μου...στα ματια με κοιταει:sad:

 

Ο γιατρος σου τι λεει;;; Δεν μπορει να σου δωσει κατι να μην υποφερεις;;; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Σημασια εχει να είστε εσείς καλά. Πως νιώθεις ;πονας πολυ;όσο για τον θηλασμό, πολλά μπράβο.

κοριτσια εχετε καμμια ιδεα τι να κανω με τον θηλασμο;;;Εχω γαλα αλλα πριν καν δοκιμασει δυσανασχετει!Ειναι μικρος κ κουραζεται ευκολα αλλα πριν δοκιμασει ξεκιναει με γκρινια!Ετσι αναγκαζομαι να του δωσω μπουκαλι για να μη μενει νηστικος!!Το βραδυ κ σημερα το πρωι εφαγε αρκετα απ το στηθος αλλα τις περισσοτερες φορες συμπεριφερεται οπως σας ειπα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

κοριτσια εχετε καμμια ιδεα τι να κανω με τον θηλασμο;;;Εχω γαλα αλλα πριν καν δοκιμασει δυσανασχετει!Ειναι μικρος κ κουραζεται ευκολα αλλα πριν δοκιμασει ξεκιναει με γκρινια!Ετσι αναγκαζομαι να του δωσω μπουκαλι για να μη μενει νηστικος!!Το βραδυ κ σημερα το πρωι εφαγε αρκετα απ το στηθος αλλα τις περισσοτερες φορες συμπεριφερεται οπως σας ειπα...

το μπουκάλι σ τι τρύπα έχει??? ( εννοώ την θηλη) ποια μάρκα έχεις??? την small??? αν ναι μπορείς να δοκιμάσεις την small το νούμερο 2 από 0-6 μηνών....για να μην κουράζετε το λεω...γαιτι κ μένα έτσι την μαθαν από την μενν επειδή ήταν μικρή πολύ....( μιλάω για μπουκάλια nuk) 

Τώρα βέβαια έφτασε κ πίνει με την large από 6-18 κ δεν την φτάνεις....

Από θηλασμό δεν ξέρω να σ πω αλλά από μπουκάλι ευχαρίστως να βοηθήσω ...

Φιλάκια να τ δώσεις πολλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

το μπουκάλι σ τι τρύπα έχει??? ( εννοώ την θηλη) ποια μάρκα έχεις??? την small??? αν ναι μπορείς να δοκιμάσεις την small το νούμερο 2 από 0-6 μηνών....για να μην κουράζετε το λεω...γαιτι κ μένα έτσι την μαθαν από την μενν επειδή ήταν μικρή πολύ....( μιλάω για μπουκάλια nuk) 

Τώρα βέβαια έφτασε κ πίνει με την large από 6-18 κ δεν την φτάνεις....

Από θηλασμό δεν ξέρω να σ πω αλλά από μπουκάλι ευχαρίστως να βοηθήσω ...

Φιλάκια να τ δώσεις πολλά.

Στο μπουκαλι μια χαρα πινει...απλα δεν θελω να θηλασει κιολας


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Στο μπουκαλι μια χαρα πινει...απλα δεν θελω να θηλασει κιολας

μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο...μπες στις μανουλες Μαρτίου έχει πολλές θηλαζουσες κ ειδη μάνες με 2 παιδιά θα σε βοηθήσουν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Ο γιατρος σου τι λεει;;; Δεν μπορει να σου δωσει κατι να μην υποφερεις;;; 

Δεν υπαρχει κατι αλλο.Εκεινος μου πε για προκλισι αν δεν αντεχω αλλο αφου κοντεψα να λιποτυμισω στο προιγουμενο ραντεου.

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

κοριτσια εχετε καμμια ιδεα τι να κανω με τον θηλασμο;;;Εχω γαλα αλλα πριν καν δοκιμασει δυσανασχετει!Ειναι μικρος κ κουραζεται ευκολα αλλα πριν δοκιμασει ξεκιναει με γκρινια!Ετσι αναγκαζομαι να του δωσω μπουκαλι για να μη μενει νηστικος!!Το βραδυ κ σημερα το πρωι εφαγε αρκετα απ το στηθος αλλα τις περισσοτερες φορες συμπεριφερεται οπως σας ειπα...

Σε μένα η συμβουλος θηλασμού, μου έχει πει ότι βάζουμε το μωρό στο στήθος και ας δυσανασχετεί στην αρχή. Μέρα με την μέρα θα συνηθίσει. Και όσο μπορεις να κόψεις σταδιακα το μπουκάλι γιατί είναι πιο ευκολο να το ρουφάει και για αυτό δεν θέλει στηθος.Μου είχε πει να μετράω πάνες για να ξέρω αν το παιδί τρέφεται σωστά  . Αν βρέχει αρκετές νομίζω δεν χρειάζεται συμπλήρωμα. Το καλυτερο που έχεις να κάνεις ειναι να συμβουλευτείς συμβουλή θηλασμου για να σε καθοδήγησει σωστα. 

10 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου!!!!! Γέννησα!!!!!! Ο μικρός-γίγαντας βγήκε κατα τις 20:30 το βράδυ.... φυσιολογικά!!!!!! 3850!!!!!!! Πιάνεις μωρό ρε παιδί μου!!!!! Όλα πήγαν πολύ καλά!!! Δεν ένιωθα πόνο στην εξώθηση, και θα τα ξεχνούσα όλα, αλήθεια αν δεν σκιζόμουν (λίγο) στην τελευταία εξώθηση. Με ζόρισε αυτό είναι η αλήθεια. Μετά την γέννα κ μέχρι να τελειώσει ο γιατρός είχα αγκαλιά τον γίγαντα αλλα δεν το χάρηκα όπως ήθελα. Πονούσα στο ράψιμο γιατι είχε φύγει σχετικά η επισκληρίδιος, μου βγήκε κ η κούραση και δεν είχα άλλο κουράγιο.  Στην αρχή τα ραμματα με ενοχλούσα πολυ.. τώρα νιώθω λίγο καλυτερα ενα τσικ που λένε. Πιστευω μέχρι το πρωι να ειμαι καλυτερα!! Ζήτησα ρουμινγκ αλλα το πρωτο βραδυ τους είπα να τον κρατησουν για να παρω δυναμη. Αυτά απο εμένα!!!! Οτι θέλετε με ρωτάτε!!!!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου. Πάντα γέρο και τυχερό να είναι στη ζωή του. Γρήγορη ανάρρωση σου ευχομαι. Να ρωτήσω, ποσο κάνει το τρικλινο στο γενεσις;και αν επιτρέπεται το rooming in σε δωμάτιο εκτός του μονοκλινου. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Alexandrath said:

Κορίτσια μου!!!!! Γέννησα!!!!!! Ο μικρός-γίγαντας βγήκε κατα τις 20:30 το βράδυ.... φυσιολογικά!!!!!! 3850!!!!!!! Πιάνεις μωρό ρε παιδί μου!!!!! Όλα πήγαν πολύ καλά!!! Δεν ένιωθα πόνο στην εξώθηση, και θα τα ξεχνούσα όλα, αλήθεια αν δεν σκιζόμουν (λίγο) στην τελευταία εξώθηση. Με ζόρισε αυτό είναι η αλήθεια. Μετά την γέννα κ μέχρι να τελειώσει ο γιατρός είχα αγκαλιά τον γίγαντα αλλα δεν το χάρηκα όπως ήθελα. Πονούσα στο ράψιμο γιατι είχε φύγει σχετικά η επισκληρίδιος, μου βγήκε κ η κούραση και δεν είχα άλλο κουράγιο.  Στην αρχή τα ραμματα με ενοχλούσα πολυ.. τώρα νιώθω λίγο καλυτερα ενα τσικ που λένε. Πιστευω μέχρι το πρωι να ειμαι καλυτερα!! Ζήτησα ρουμινγκ αλλα το πρωτο βραδυ τους είπα να τον κρατησουν για να παρω δυναμη. Αυτά απο εμένα!!!! Οτι θέλετε με ρωτάτε!!!!!!

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!!! :)  Εμάς εδώ τα μωρά μένουν συνέχεια με τη μαμά. Τα 3 πρώτα βράδια ήταν δύσκολα με τα ράμματα της καισαρικής. 

Τα δικά σου θα φύγουν γρήγορα. Στο γιο μου θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να κάτσω πολύ άνετα για ώρα. Αλλά θα νιώσεις περδίκι πολύ γρήγορα. Καλή ανάρρωση και όλα καλά!! 

On 5/3/2020 at 6:48 PM, kastel said:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Να σου ζήσει!!!! Τέλεια!!! Πώς είσαι;; Καλά σχεδόν ίδια τα μπεμπίνια μας. Εμένα 52 εκατοστά και 3350. Πώς τα πάτε; Θηλάζεις; Θα πω ότι το δεύετρο παιδί είναι άλλαη εμπειρία. Δεν υπάρχει αυτός ο φοβος για το άγνωστο και το άγχος. Το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η swiss ξεκινάει πτήσεις από Ελλάδα. Ισχύει; Για να φέρεις τη μανούλα σου για συμπαράσταση. 

Να είναι γερός ο μπεμπάκος σου!! Όλα καλά!!! Σου στέλνω πολλά φιλιά!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/8/2020 at 12:49 PM, dinaki23 said:

Καλημερα κοριτσια!!!:wub:γεννησα κ εγωωω...μετα απο 11 ωρες ταλαιπωρια κ προσπαθειων για φτ τελικα εκανα καισαρικη ..ο μπεμπης 3 κιλα,ησυχος προς το παρον!!Εγω θα σηκωθω αργοτερα μου ειπαν!!

Αχ τι ωραία!!! Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει!!! Με υο καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας :wub:

On 5/9/2020 at 3:03 PM, Μαρία_Λ said:

Κορίτσια καλημέρα. Χάθηκα γιατί τελικά ο μπέμπης αποφάσισε ξημερώνοντας Πρωτομαγιά πως πρέπει να βγει. Μου έσαπσαν τα νερά στο σπίτι αλλά δεν είχα καθόλου συσπάσεις. Όταν πήγαμε στο νοσοκομείο και κάναμε υπέρηχο διαπιστώσαμε ότι δυστυχλως είχε γυρίσει σε εγκάρσια θέση και η καισαρική ήταν μονόδρομος. Πολύ μεγάλη ταλαιπωρία σε σχέση με ΦΤ έχω να πω. Κάθισα 5 μέρες στο νοσκομείο. Τώρα σπίτι αλλά υπερβολικά δύσκολη ανάρρωση. Δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. Να προσέχω-θηλάζω το νεογέννητο, να ασχολούμαι με το μεγάλο, να μαγειρεύω ή να σιδερώνω. Και ον τοπ τα ράμματα. Υπερβολικά δύσκολο να τα κάνεςι όλα αυτά χωρίς καμία βοήθεια.

Ευτχώς φυσικά όλα πήγαν καλά και κρατάω το δεύτερο αγοράκι μου στην αγκαλιά μου. Το μικρό μου Ραφαήλ :)

Θα σας στείλω ξανά όταν μπορέσω. Επειδή δεν είχα χρόνο να διαβάσω τα ποστ σας, εύχομαι να σας ζήσουν σε όσες γέννησαν! Πάντα γερά τα μωράκια μας!! Σας στέλνω πολλά φιλιά!!

Συγχατηρια!!! Να σου ζήσει το αγοράκι!!! :wub: Κρίμα που ταλαιπωρήθηκες τόσο... αλλά σκέψου ότι σε λίγο καιρό δεν θα θυμάσαι τίποτα παρά μόνο τα όμορφα!!! Γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι... κ να είστε γεροι μαμά κ γιος!!! 

11 hours ago, Alexandrath said:

Κορίτσια μου!!!!! Γέννησα!!!!!! Ο μικρός-γίγαντας βγήκε κατα τις 20:30 το βράδυ.... φυσιολογικά!!!!!! 3850!!!!!!! Πιάνεις μωρό ρε παιδί μου!!!!! Όλα πήγαν πολύ καλά!!! Δεν ένιωθα πόνο στην εξώθηση, και θα τα ξεχνούσα όλα, αλήθεια αν δεν σκιζόμουν (λίγο) στην τελευταία εξώθηση. Με ζόρισε αυτό είναι η αλήθεια. Μετά την γέννα κ μέχρι να τελειώσει ο γιατρός είχα αγκαλιά τον γίγαντα αλλα δεν το χάρηκα όπως ήθελα. Πονούσα στο ράψιμο γιατι είχε φύγει σχετικά η επισκληρίδιος, μου βγήκε κ η κούραση και δεν είχα άλλο κουράγιο.  Στην αρχή τα ραμματα με ενοχλούσα πολυ.. τώρα νιώθω λίγο καλυτερα ενα τσικ που λένε. Πιστευω μέχρι το πρωι να ειμαι καλυτερα!! Ζήτησα ρουμινγκ αλλα το πρωτο βραδυ τους είπα να τον κρατησουν για να παρω δυναμη. Αυτά απο εμένα!!!! Οτι θέλετε με ρωτάτε!!!!!!

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει ο μπεμπουλης!!! Γέρος να είναι κ εσυ να έχεις γρήγορη ανάρρωση σου ευχομσι. Τελικά γέννησες φυσιολογικά... ότι καλύτερο κ  παρόλο που είναι μεγάλο μωρό!!! Μπραβο σου!!! :wub:

4 hours ago, Comet said:

Να σου ζισει! Τι ωραια που γεννησες φυσιολογικα.Μπραβο σου.Γερος κι ευτυχισμενος! 

Εγω παλι ειχα χαλια βραδυ.Οι καουρες με χουν διαλυσει.Κοιμηθικα ελαχιστα και ξυπνισα με αναγουλα.Εφαγα ενα κρακερακι και πριν λιγο εκανα εμμετο.Περπατισα 30 μετρα και νομιζα θα πεσω κατω.Αυριο εχω καρδιοτοκογραφιμα και θα συζιτισω για τιν προκλισι.Νιωτω πολυ ασχιμα που δεν αντεχω αλλο.

Αχ κάνε λίγο υπομονή! Έφαγες όλο το γάιδαρο... η ουρίτσα εμεινε. Θυμάμαι από την αρχή ταλαιπωρήθηκες πολύ μα τους εμετούς αλλά σκέψου ότι το μωράκι πλησιάζει!!! Κι εγώ έχω τώρα στο τέλος ανακατωσούρες στο στομάχι κ πονοκεφάλους...αλλά τελειώνουμε!!! Τι έμεινε; :D

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

@Mum to be η κλινική για φυσιολογικό βγαίνει γύρω στα 1300 χωρίς τον γιατρό σε τρίκλινο. Επιτρέπεται το ροομινγκ κ ενώ είπα οτι θα κάνω τελικά το άλλαξα για να μπορώ να ξεκουραστώ καλύτερα το βράδυ. Το πρωί τον έχω όσες ώρες θέλω, τον παίρνουν μόνο για αλλαγή πάνας κ φαί γιατί ακόμη δεν έχω κατεβάσει γάλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Αχ κι εγω εχω πολυ καουρα...με ξυπναει τη νυχτα, ματι δεν κλεινω!! Εμετο δεν κανω αλλα η καουρα ειναι μερα νυχτα παρεα μου.. Παιρνω λιγο maalox που βοηθαει σχετικα, (οχι παντα) γιατι δεν δοκιμαζεις;; 

Με βοηθαει για καμια ωρα το μαλοξ μετα τιποτα... Η καουρα ειναι ακαθεκτη χαχα. Με βοηθουσε το παγωτο αλλα κ μενα τωρα όχι με πιανει κ μ το παγωτο. Η μονη λυση είναι να γεννησουμε

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 1:23 ΜΜ, Athina3 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Σήμερα είμαι 38+5 μίλησα με το γιατρό κ μου πε να πάω να με δει κ αν έχω προϋποθέσεις μπορεί να μου βάλει τεχνητούς να γεννησω.. 

Είχα πάει την Τετάρτη κ μου χε πει ότι έχει μαλακώσει πολύ ο τράχηλος αλλά το παιδί είναι ψηλα κ να περπατάω!! 

Τώρα πάμε στο άγνωστο έχω πολύ αγωνία συν όλα αυτά που έχω περάσει τόσο καιρό κ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω!

Κοριτσάκια μου σας παρακαλώ ευχηθητε (αν κ ξέρω θα το κανάτε κ χωρίς να σας το πω) να πάνε όλα καλά να πάρω το αγγελουδακι μου αγκαλιά κ και να είναι ολα καλα!!

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!

Κοριτσάκια μου γλυκά χρόνια σας πολλά σε όλες!! 

Γέννησα κι εγώ!!!  Σας παραθέτω την ιστορία μου:

Μπήκαμε Σάββατο για nst ο γιατρός μου πε ότι μπορεί να γεννησω μέχρι την Τετάρτη κ τότε του λέω γιατί δε γεννάμε σημερα(είχα αγχωθει ποιος θα μου κρατήσει το μεγάλο γιο  κ τώρα λόγω κορονοιου η μαμά μου είναι σε αναστολή κ μπορούσε) μου λέει με τα πολλά οκ αλλά θα φάμε ώρες λέω δε πειραζει..

Μπήκα 18.20 με τεχνητούς πόνους αλλά ενώ τράχηλος μαλακός ο μικρός δε έπαιρνε θέση άρχισα να πονάω χαμηλά σε όλη την κοιλιά  μου κάνουν επισκληριδιο κ ξαφνικά  ώρα 6.00 το nst δείχνει οτι μικρός  ρίχνει παλμους κ ξαφνικά όλα γίναν πολύ χρηγορα.. Επαθα αποκολιση πλακουντα άρχισε η προϊσταμένη να φωνάζει γρήγορα καλέστε τους ολους χάνουμε το μωρο  μου βάζουν οξυγονο κ με πάνε στο τμήμα καισαρικής μου κάνουν ολικη αναισθησία κ ευτυχώς το αγγελουδακι μου τα κατάφερε!! Τώρα είναι μονάδα έχει ταχύπνοια.

Πριν λίγο πήγα κ τον είδα που κατάφερα να σηκωθω είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστο μοιάζει πολύ στον αδερφούλη του.

Δοξάζω τον Θεό κ την Παναγία ευτυχώς τα καταφέραμε όλα ήταν θέμα χρόνου!! Ο μικρός γεννήθηκε 2940 50 εκατοστά. 

 

Σας φιλώ όλες γλυκά!!

  • Μου αρέσει 11

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά χρόνια σας πολλά σε όλες!! 

Γέννησα κι εγώ!!!  Σας παραθέτω την ιστορία μου:

Μπήκαμε Σάββατο για nst ο γιατρός μου πε ότι μπορεί να γεννησω μέχρι την Τετάρτη κ τότε του λέω γιατί δε γεννάμε σημερα(είχα αγχωθει ποιος θα μου κρατήσει το μεγάλο γιο  κ τώρα λόγω κορονοιου η μαμά μου είναι σε αναστολή κ μπορούσε) μου λέει με τα πολλά οκ αλλά θα φάμε ώρες λέω δε πειραζει..

Μπήκα 18.20 με τεχνητούς πόνους αλλά ενώ τράχηλος μαλακός ο μικρός δε έπαιρνε θέση άρχισα να πονάω χαμηλά σε όλη την κοιλιά  μου κάνουν επισκληριδιο κ ξαφνικά  ώρα 6.00 το nst δείχνει οτι μικρός  ρίχνει παλμους κ ξαφνικά όλα γίναν πολύ χρηγορα.. Επαθα αποκολιση πλακουντα άρχισε η προϊσταμένη να φωνάζει γρήγορα καλέστε τους ολους χάνουμε το μωρο  μου βάζουν οξυγονο κ με πάνε στο τμήμα καισαρικής μου κάνουν ολικη αναισθησία κ ευτυχώς το αγγελουδακι μου τα κατάφερε!! Τώρα είναι μονάδα έχει ταχύπνοια.

Πριν λίγο πήγα κ τον είδα που κατάφερα να σηκωθω είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστο μοιάζει πολύ στον αδερφούλη του.

Δοξάζω τον Θεό κ την Παναγία ευτυχώς τα καταφέραμε όλα ήταν θέμα χρόνου!! Ο μικρός γεννήθηκε 2940 50 εκατοστά. 

 

Σας φιλώ όλες γλυκά!!

Κορίτσι μου να σου ζήσει, γέρο να είναι. Ευτυχώς όλα πήγαν καλα και είστε και οι δυο υγιείς.Τελικα βλέπω πολλες προκλησεις καταλήγουν στην καισαρική όπως λένε και οι έρευνες και δεν θέλω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...