Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Κορίτσια με το καλό σε όλες όσες περιμένουμε κ να σας ζήσουν τα μπεμπακια σε όσες γέννησαν!!! Εγώ είμαι 37 κ 1 κ πριν λίγο γύρισα απτον γιατρό.... Λογικά από βδομάδα θα μπω με πρόκληση γιατί η μπέμπα μου φαίνεται ότι είναι λίγο μεγάλη κ δε θέλω να κάνω καισαρική επειδή κ στο 1ο μου παιδάκι γέννησα φυσιολογικά.... Έχω άγχος όμως.... Ο υπέρηχος την βγάζει 4200...λετε να μπορέσω να τη γεννήσω;;; δε θέλω να κάνω καισαρική.... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, kastel είπε:

@Μαρία_Λ@Μαρία_Λ αυτό δεν τις πτήσεις δεν το πήρε το μάτι μου για να δω..

Όχι δεν θηλάζω δυστυχώς και με πείραξε πολύ. Η αλήθεια είναι ότι με πονούσε πολύ, ο μικρός έκλαιγε συνέχεια γιατί δεν χόρταινε κ ργω από τον πόνο δεν το συνέχισα. Είχα μια πολύ πολύ δύσκολη και πολύωρη γεννα και ακόμη πιστεύω ότι ήμουν σε σοκ! Δεν το περίμενα τόσο δύσκολο. Να φανταστείτε ακόμη πονάω αρκετά και έχουν περάσει 9 μέρες. 

@Alexandrathκαι @Athina3να σας ζήσουν ο εσάς τα μπεμπακια σας! Γερά και να καλότυχα να ναι. Πως τα πάτε; 

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα το πήραμε από την μοναδα κ αύριο με το καλό βγλ βγαινουμε!! Γάλα δυστυχώς δεν έχω κατεβάσει ακόμα αλλά ο μικρός μια χαρά έπιασε θυλη τον βάζω για αρχή στήθος να κάνει θυλαστικες κινήσεις για να καταφέρω να κατεβάσω γάλα κ μετά του δίνω ξενο.. Σε όλα αυτά που περασαμε με νοιάζει μόνο να ναι καλα!! 

Αυτό που μου κάνε εντύπωση εγώ έχω α ρέζους θετικό κ ο άνδρας μου 0 ρέζους θετικό κ ο μπεμπης μας α ρέζους αρνητικό.. το εχετε ξανά ακούσει?

  • Μου αρέσει 3

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια..χθες γυρισαμε στο σπιτι!!

Οσο αφορα τον θηλασμο ...εμενα την πρωτη μερα,λογω καισαρικης κ της 11ωρης ταλαιπωριας μου το μωρο πηρε μπιμπερο,τις επομενες μερες στην κλινικη προσπαθησα οσο μπορουσα να θηλασω,επιανε το ενα στηθος αρκετα καλα,το αλλο με τιποτα  κ αναγκαστικα εδινα κ στμπληρωμα(βεβαια εκεινη την ωρα δεν σε νοιαζει!σε νοιαζει να μην πειναει το παιδι σου!!!) Τις επομενες μερες με τις μαιες κ τους γιατρους βοηθηθηκα πολυ κ ενημερωτικα κ πρακτικα!Πηρα ψευδοθηλες κ σωθηκα!Απο προχθες εχω κοψει το συμπληρωμα κ θηλαζω αποκλειστικα!Βγαζω κ με το θηλαστρο γιατι εχω αρκετο γαλα προς το παρον!Ο μπεμπης παιρνει κ πιπιλα...θελω να καταληξω οτι πλεον με αυτη την μικρη εμπειρια που εχω καταλαβα οτι το μωρο δεν " μπερδευεται" ουτε συνηθιζει!!Αν θελει να φαει θα κανει οτι μπορει για να πιασει στηθος!!Και τα λεω ολα αυτα γιατι ηθελα εξαρχης αποκλειστικο θηλασμο κ το παλεψα κ το παλευω...φυσικα αν δενου κατσει εντελη προφανως κ θα δωσω ξενο αλλα αξιζει ο κοπος οποια θελει να μην τα παρατησει...υπαρχουν τροποι κ λυσεις!!Εγω εκλαιγα π δεν τακαταφερνα τις πρωτες μερες...τωρα καθε φορα λεω "το πετυχαμε κ αυτη τη φορα,εχει ο Θεος για την επομενη" ...οπως και να εχει καθε αρχη κ δυσκολη...

Να σου ζησει!!Παρομοιες ιστοριες εχουμε!!Και τα μωρα μας ιδια μεγεθη!!!

Εγω 11 ωρες προσπαθειας...ειχε περιτυλιξη κ γερασμενο πλακουντα...πηγα για προκληση κ τελικα εσπασαν τα νερα μονα τους κ οταν μου εβαζαν τεχνητους οι παλμοι του μπεμπη χανοταν!!!Φριχτο συναισθημα να το ακουςΕιπα τοσες φορες το Πατερ Ημων απο μεσα μου μεχρι που ξεχασα τα λογια!!!!Οταν γινοταν αυτο με την αλοιωση παλμων ολοι ετοιμαζοταν για καισαρικη κ κοιταζονταν μεταξυ τους(αφου την αλλη μερα οι νοσηλευτριες κ οιαιες "κρατουσαν μουτρα" στον μπεμπη χαχα)..μετα απο λιγο επανερχοταν κ συνεχιζαμε προσπαθεις για φυσιολογικο...ναναι καλα ο γιατρος μου ,το παλεψε μεχρι τελουε αλλα ο μπεμπακος ειχε πολλα κατα του κ τελικα εκανα καισαρικη στις 11 το βραδυ...στεμαχωρηθηκα αρκετα για την εκβαση,δε θα πω ψεματα,αλλα τελος καλο ολα καλα!!Το παιδακι μου ειναι μια χαρα!!Αυτο θα μεινει στο τελος και σε σενα και σε μενα...και σε ολες!!!

Αχ ακόμα δε μπορώ να ξεπεράσω το σοκ!! Τα παιδάκια μας είναι μαχητές αγαπάνε τη ζωή!! Εγώ έπαθα αποκόλληση πλακούντα! Σήμερα τον πηραμε αγκαλιά μας ακομα δε μπορουμε να το πιστέψουμε!! Σίγουρα η έκβαση κ στις δύο μας θέλει χρόνο για να γίνει αναμνήση αλλά θα γίνει χθες το ξαναβλεπα στον ύπνο μου..

  • Μου αρέσει 4

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

 

Αυτό που μου κάνε εντύπωση εγώ έχω α ρέζους θετικό κ ο άνδρας μου 0 ρέζους θετικό κ ο μπεμπης μας α ρέζους αρνητικό.. το εχετε ξανά ακούσει?

@Athina3Ναι λογικα εχεις κ εσυ στα γονιδια σου αρνητικο ρεζους απο καποιον γονεα σου. Το παιδι σου θα ειχε η Α η 0 για το ρεζους παιζουν κ αλλοι παραγοντες. 

 

 

 

 

 

Κοριτσια εσεις πως καταλαβατε οτι το μωρο εμπεδωθηκε? Οι συσπασεις οι ανωδινες κ τα χαμηλα πονακια δειχνουν οτι.εμπεδωνεται η οτι κατεβαινει σιγα σιγα προς τα κατω? Κ μαλακωνει ο τραχηλος? Γιατι εγω ειχα ακομα σκληρο τράχηλο κ μακρυ πριν 1 εβδομαδα κ περνουσε μονο 1 δαχτυλο μεσα μου ειχε πει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες....εμείς εδώ αποβρις 6 σταθερή αξία μην κ χάσουμε.απαπαππαπα

τι κάνετε...λοπιον μα σας πω τι πάθαμε εχτές...

Από τις 7 το απόγευμα ξύπνια...8 η ώρα ήταν να φάει κανονικά....τρώει τις 8 90 μλ...μια χαρά....παίζουμε λίγο πουθενά ύπνος...σε μισή ώρα αρχίζει να κλαίει...9 Η ώρα πειναγε ...δίνω άλλο 50 τα πίνει....πουθενά ύπνος ...τι ριλαξ τι κούνια τι χέρια τι καρότσι τι βόλτα τι αγκαλιά τίποτα...είχε μια ανησυχία άλλο πραμα....Κατά τις 10 κλαίει βάζω πιπίλα ρουφάνε με μανία...Ε όχι λεω αποκλείεται να πεινάει...με τα χίλια ζόρια την κρατάμε κ τρώει πάλι 11 αλλά 80...Ε εκεί ξεραθηκε μετά αμέσως...

τι ήταν αυτό που έπαθε???? 

κ σε όλα τα γεύματα αυτά τα 3 δεν ήθελε παραπάνω...έβγαζε το μπουκάλι μονη της ...νηστικια δεν ήταν ...μας πέθανε σας λεω....χαλάλι  ρης όμως 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα λοιπόν πηγαία νστ στο νοσοκομείο και όταν τελείωσε η μαία Μ είπε δεν μου αρέσει το καρδιοτοκογραφημα σου δεν είναι κινητικό το μωρό και έχεις και πόνο τελοσπαντων και με είπε να ξαναπάω αύριο αν κάτι γίνει όμως μέχρι αύριο μου πέταξε και αυτό αν κάτι γίνει λέει δική σου ευθύνη άκου εκεί τι να κάνω? Μα καταρχάς εάν βλέπουμε κάτι δεν θα πρεπε να με κρατήσουν Ε?με ρώτησε έφαγες? Ναι λέω και καφέ ήπια πελαγωσα καλέ τι είναι αυτά τα πράγματα και εγώ λέω οκ μήπως είναι λίγο στριμωγμένος εκεί και για αυτό δεν κουνιέται πολύ και με λέει όχι πρέπει να κουνιέται.να φάω και να ξαναπάω ? Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα λοιπόν πηγαία νστ στο νοσοκομείο και όταν τελείωσε η μαία Μ είπε δεν μου αρέσει το καρδιοτοκογραφημα σου δεν είναι κινητικό το μωρό και έχεις και πόνο τελοσπαντων και με είπε να ξαναπάω αύριο αν κάτι γίνει όμως μέχρι αύριο μου πέταξε και αυτό αν κάτι γίνει λέει δική σου ευθύνη άκου εκεί τι να κάνω? Μα καταρχάς εάν βλέπουμε κάτι δεν θα πρεπε να με κρατήσουν Ε?με ρώτησε έφαγες? Ναι λέω και καφέ ήπια πελαγωσα καλέ τι είναι αυτά τα πράγματα και εγώ λέω οκ μήπως είναι λίγο στριμωγμένος εκεί και για αυτό δεν κουνιέται πολύ και με λέει όχι πρέπει να κουνιέται.να φάω και να ξαναπάω ? Τι να κάνω?

να παρεις τηλ τον γιατρο σου


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

να παρεις τηλ τον γιατρο σου

Εκεί ήτανε και αυτός όταν τα έλεγε αλλά μου φάνηκε αδιάφορος η μαία πιο πολύ πανικοβλήθηκε και μου ζήτησε να πάω να φάω και να ξαναπάω ενώ έχω φάει και το πρωί πριν πάω σε δημόσιο με κοιτάει γιατρός τι περιμένεις ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα λοιπόν πηγαία νστ στο νοσοκομείο και όταν τελείωσε η μαία Μ είπε δεν μου αρέσει το καρδιοτοκογραφημα σου δεν είναι κινητικό το μωρό και έχεις και πόνο τελοσπαντων και με είπε να ξαναπάω αύριο αν κάτι γίνει όμως μέχρι αύριο μου πέταξε και αυτό αν κάτι γίνει λέει δική σου ευθύνη άκου εκεί τι να κάνω? Μα καταρχάς εάν βλέπουμε κάτι δεν θα πρεπε να με κρατήσουν Ε?με ρώτησε έφαγες? Ναι λέω και καφέ ήπια πελαγωσα καλέ τι είναι αυτά τα πράγματα και εγώ λέω οκ μήπως είναι λίγο στριμωγμένος εκεί και για αυτό δεν κουνιέται πολύ και με λέει όχι πρέπει να κουνιέται.να φάω και να ξαναπάω ? Τι να κάνω?

για να μένα να πας πάλι και να ζητήσεις τον γιατρο που σου είπα..   εκεί θα είναι. πες του μου είπαν αυτό και αυτό αλλά ο γιατρός μου είναι αδιάφορος.  θέλω την γνώμη σας. 

ο γιατρός σου εμένα μου έκανε συνέχεια κήρυγμα  και ήταν αδιάφορος προς εμένα επειδή είμαι μικρή. εσυ πόσο χρόνων εισαι;

 

Ο γιατρός που σου είπα οταμ γεννουσα  ήταν να σχολάσει 2 ή ώρα μετά από 2 μέρες στο νοσοκομείο  κι όμως επειδή ήξερε ότι φοβάμαι και έβλεπε ότι ειχα  ταλαιπωρηθει  δεν έφυγε μέχρι τις 8 που γέννησα. και χωρίς φακελάκι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και για εμένα έτσι πολύ αδιάφορος 39  είμαι και δεν Μ συζήτησε καν για γεννά καν για ημερομηνίες τίποτα και μπήκε μέσα η λουλα ξέρεις εσύ και τον ελεγε δεν με αρέσει το καρδιοτοκογραφημα  και Έλα πάλι και αυτός τίποτα αναισθησία και τώρα θα πάω πάλι στις 2 αχχ είχες δίκιο έπρεπε να αλλάξω τότε που μου έλεγες 26 χρόνων ειμαι

Just now, Sofi_94 είπε:

Και για εμένα έτσι πολύ αδιάφορος 39  είμαι και δεν Μ συζήτησε καν για γεννά καν για ημερομηνίες τίποτα και μπήκε μέσα η λουλα ξέρεις εσύ και τον ελεγε δεν με αρέσει το καρδιοτοκογραφημα  και Έλα πάλι και αυτός τίποτα αναισθησία και τώρα θα πάω πάλι στις 2 αχχ είχες δίκιο έπρεπε να αλλάξω τότε που μου έλεγες 26 χρόνων ειμαι

39 εβδομάδων ....μου κάνει εντύπωση ρε παιδί μου ξέρεις τι με μπέρδεψε μου λέει η λουλα η μαία άμα γίνει κάτι δικιά σου ευθύνη αυτή η ατάκα με τρέλανε και μπροστά του κιόλας και αυτός τίποτα αχνά δεν έβγαλε ....

Just now, Sofi_94 είπε:

Και για εμένα έτσι πολύ αδιάφορος 39  είμαι και δεν Μ συζήτησε καν για γεννά καν για ημερομηνίες τίποτα και μπήκε μέσα η λουλα ξέρεις εσύ και τον ελεγε δεν με αρέσει το καρδιοτοκογραφημα  και Έλα πάλι και αυτός τίποτα αναισθησία και τώρα θα πάω πάλι στις 2 αχχ είχες δίκιο έπρεπε να αλλάξω τότε που μου έλεγες 26 χρόνων ειμαι

39 εβδομάδων ....μου κάνει εντύπωση ρε παιδί μου ξέρεις τι με μπέρδεψε μου λέει η λουλα η μαία άμα γίνει κάτι δικιά σου ευθύνη αυτή η ατάκα με τρέλανε και μπροστά του κιόλας και αυτός τίποτα αχνά δεν έβγαλε ....

Μα σαν τι να γίνει μιληστε μου ξεκάθαρα και τίποτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πήγαινε  κατά τις 1 να μην έχει φύγει ο γιατρός και μίλησε του. είναι και η λουλα... ότι να ναι. πήγαινε κορίτσι μου για το παιδάκι σου. έφτασες στο τέλος. πήγαινε  να δεις τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

πήγαινε  κατά τις 1 να μην έχει φύγει ο γιατρός και μίλησε του. είναι και η λουλα... ότι να ναι. πήγαινε κορίτσι μου για το παιδάκι σου. έφτασες στο τέλος. πήγαινε  να δεις τι θα γίνει

Ναι ναι οπωσδήποτε θα πάω τι να τον πω ...του είπα άμα κατι ας το πάρετε νωρίτερα και δεν μου απάντησε καν ...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια..χθες γυρισαμε στο σπιτι!!

Οσο αφορα τον θηλασμο ...εμενα την πρωτη μερα,λογω καισαρικης κ της 11ωρης ταλαιπωριας μου το μωρο πηρε μπιμπερο,τις επομενες μερες στην κλινικη προσπαθησα οσο μπορουσα να θηλασω,επιανε το ενα στηθος αρκετα καλα,το αλλο με τιποτα  κ αναγκαστικα εδινα κ στμπληρωμα(βεβαια εκεινη την ωρα δεν σε νοιαζει!σε νοιαζει να μην πειναει το παιδι σου!!!) Τις επομενες μερες με τις μαιες κ τους γιατρους βοηθηθηκα πολυ κ ενημερωτικα κ πρακτικα!Πηρα ψευδοθηλες κ σωθηκα!Απο προχθες εχω κοψει το συμπληρωμα κ θηλαζω αποκλειστικα!Βγαζω κ με το θηλαστρο γιατι εχω αρκετο γαλα προς το παρον!Ο μπεμπης παιρνει κ πιπιλα...θελω να καταληξω οτι πλεον με αυτη την μικρη εμπειρια που εχω καταλαβα οτι το μωρο δεν " μπερδευεται" ουτε συνηθιζει!!Αν θελει να φαει θα κανει οτι μπορει για να πιασει στηθος!!Και τα λεω ολα αυτα γιατι ηθελα εξαρχης αποκλειστικο θηλασμο κ το παλεψα κ το παλευω...φυσικα αν δενου κατσει εντελη προφανως κ θα δωσω ξενο αλλα αξιζει ο κοπος οποια θελει να μην τα παρατησει...υπαρχουν τροποι κ λυσεις!!Εγω εκλαιγα π δεν τακαταφερνα τις πρωτες μερες...τωρα καθε φορα λεω "το πετυχαμε κ αυτη τη φορα,εχει ο Θεος για την επομενη" ...οπως και να εχει καθε αρχη κ δυσκολη...

Να σου ζησει!!Παρομοιες ιστοριες εχουμε!!Και τα μωρα μας ιδια μεγεθη!!!

Εγω 11 ωρες προσπαθειας...ειχε περιτυλιξη κ γερασμενο πλακουντα...πηγα για προκληση κ τελικα εσπασαν τα νερα μονα τους κ οταν μου εβαζαν τεχνητους οι παλμοι του μπεμπη χανοταν!!!Φριχτο συναισθημα να το ακουςΕιπα τοσες φορες το Πατερ Ημων απο μεσα μου μεχρι που ξεχασα τα λογια!!!!Οταν γινοταν αυτο με την αλοιωση παλμων ολοι ετοιμαζοταν για καισαρικη κ κοιταζονταν μεταξυ τους(αφου την αλλη μερα οι νοσηλευτριες κ οιαιες "κρατουσαν μουτρα" στον μπεμπη χαχα)..μετα απο λιγο επανερχοταν κ συνεχιζαμε προσπαθεις για φυσιολογικο...ναναι καλα ο γιατρος μου ,το παλεψε μεχρι τελουε αλλα ο μπεμπακος ειχε πολλα κατα του κ τελικα εκανα καισαρικη στις 11 το βραδυ...στεμαχωρηθηκα αρκετα για την εκβαση,δε θα πω ψεματα,αλλα τελος καλο ολα καλα!!Το παιδακι μου ειναι μια χαρα!!Αυτο θα μεινει στο τελος και σε σενα και σε μενα...και σε ολες!!!

Κοριτσάκι μου σε ποιο νοσοκομείο γεννησες?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...