Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofi_94 είπε:

20μαιου έχω Πητ αλλά δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός σχετικά με γεννά η για πότε 

Κοριτσάκι μου μίλησε ξανά να την μαία ούτε εγώ τις τελευταίες μέρες είχα έντονες κινήσεις νομίζω ότι είναι λόγω δυσκολίας κίνησης!! Έχεις πονακια?

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 7

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου μίλησε ξανά να την μαία ούτε εγώ τις τελευταίες μέρες είχα έντονες κινήσεις νομίζω ότι είναι λόγω δυσκολίας κίνησης!! Έχεις πονακια?

Ναι είμαι στον δρόμο για να επαναλάβω το νστ μα ξέρεις τι παραξενευει ότι εδώ σε μας δεν δεν έχουμε κουμπάκι για να πατάμε όταν κινείται το μωρό είναι μόνο αυτοί οι δύο αισθητήρες για συσπάσεις και την καρδ λειτουργία που μετράνε επομένως λέω μην έκανε τίποτα επιβραδύνεις η καρδιά του και από εκεί συμπαιρανε κάτι ναι επίσης έδειξε συσπάσεις και με ρώτησε ο γιατρός αν κατάλαβα πόνο και είπα ναι σαν πόνο περιόδου νιώθω συχνά πυκνά πλέον .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

περαστικά σ ψυχή μ κ γρήγορα να πας στο παιδάκι σ...όλα θα φτιάξουν να μην ανχωνεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι είμαι στον δρόμο για να επαναλάβω το νστ μα ξέρεις τι παραξενευει ότι εδώ σε μας δεν δεν έχουμε κουμπάκι για να πατάμε όταν κινείται το μωρό είναι μόνο αυτοί οι δύο αισθητήρες για συσπάσεις και την καρδ λειτουργία που μετράνε επομένως λέω μην έκανε τίποτα επιβραδύνεις η καρδιά του και από εκεί συμπαιρανε κάτι ναι επίσης έδειξε συσπάσεις και με ρώτησε ο γιατρός αν κατάλαβα πόνο και είπα ναι σαν πόνο περιόδου νιώθω συχνά πυκνά πλέον .

 

Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι είμαι στον δρόμο για να επαναλάβω το νστ μα ξέρεις τι παραξενευει ότι εδώ σε μας δεν δεν έχουμε κουμπάκι για να πατάμε όταν κινείται το μωρό είναι μόνο αυτοί οι δύο αισθητήρες για συσπάσεις και την καρδ λειτουργία που μετράνε επομένως λέω μην έκανε τίποτα επιβραδύνεις η καρδιά του και από εκεί συμπαιρανε κάτι ναι επίσης έδειξε συσπάσεις και με ρώτησε ο γιατρός αν κατάλαβα πόνο και είπα ναι σαν πόνο περιόδου νιώθω συχνά πυκνά πλέον .

Καλησπερα.Στο μικρο σε 3 nst κουνιοταν ελαχιστα και σοκολατα ετρωγα εκεινη τιν ωρα και τιποτα,ποτε δεν μου ειπαν κατι και γεννησα οταν ηταν η ωρα του.Σε αυτον προχτες κουνιοταν πολυ ειδικα οταν το toco εδειχνε 25 και αυξανε τους παλμους του,κατι που ειναι φυσιολογικο οποτε σε 15 λεπτα με βγαλανε.Κοιτα το monitor ,ριχνει παλμους το μωρο;Και οπωσδιποτε μιλα στο γιατρο.Τι τους ανισυχει;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια κορίτσια τώρα στο καρδιοτοκογραφο όχι η μαία μου λέει ότι δεν είναι κινητικό και μου είπανε να πάω πάλι στις 6 και εάν είναι πάλι έτσι θα μου κάνουν εισαγωγή δεν μου είπε για παλμούς κάτι αλλά εγώ ελάχιστα το νιώθω το μωρό και τώρα πριν πάω έφαγα και σοκολάτα και παγωτό και φαγητό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

Κοριτσακι μου περαστικα σου! Μη στεναχωριεσαι... Σιδερενια και γρηγορα να πας κοντα στο μπουμπουκακι σου...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

 

Καλησπερα.Στο μικρο σε 3 nst κουνιοταν ελαχιστα και σοκολατα ετρωγα εκεινη τιν ωρα και τιποτα,ποτε δεν μου ειπαν κατι και γεννησα οταν ηταν η ωρα του.Σε αυτον προχτες κουνιοταν πολυ ειδικα οταν το toco εδειχνε 25 και αυξανε τους παλμους του,κατι που ειναι φυσιολογικο οποτε σε 15 λεπτα με βγαλανε.Κοιτα το monitor ,ριχνει παλμους το μωρο;Και οπωσδιποτε μιλα στο γιατρο.Τι τους ανισυχει;

Μου λένε για κινητικότητα ότι δεν κινειται αλλά δεν ξέρω τώρα 6 η ώρα θα ξαναπάω να δουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

Πλάκα κάνεις... λοιπόν αγόρασα και εγώ κορσέ από το νοσοκομείο όπως μου είπαν,  άνοιξε σε μια μεριά η τομή, πάω στο γιατρό,  με είδε στα όρθια...Μου λέει αυτά που βγαίνουν είναι ζουμιά από την κοιλιά...(σιγά την κοιλιά που έχω). Τεσπα άνοιξε και σε άλλα δύο σημεία η τομή,  έβγαζε συνέχεια πύον και λίγο αίμα και το προσπαθούσα μόνη μου με μπενταντιν δύο βδομάδες...τωρα έχει κλείσει, δεν βγάζει όπως έβγαζε αλλά οπότε βάζω επάνω το χέρι μου βγάζει πάντα μυρίζει κάπως..το ξέρω αμέλεια μου που δεν πήγα  να με ξαναδει ο γιατρός αλλά ειμαι νευριασμένη μαζί του γιατί έγιναν διάφορα θέματα και δεν μπορούσα να τρέχω με ένα μωρό στα νοσοκομεία...το προσπαθούσα μόνη μου στο σπίτι,  πιστεύω αν ήταν κάτι πιο σοβαρό θα είχα πυρετό και εγώ όμως εσύ...περαστικά σου εύχομαι...πάντως εμένα με είχε πιάσει ένας πόνος δεξιά τότε και θυμάμαι έκανα μασάζ σε εκείνη την μεριά για να περάσει...ηλιθιότητα πάει σύννεφο..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πλάκα κάνεις... λοιπόν αγόρασα και εγώ κορσέ από το νοσοκομείο όπως μου είπαν,  άνοιξε σε μια μεριά η τομή, πάω στο γιατρό,  με είδε στα όρθια...Μου λέει αυτά που βγαίνουν είναι ζουμιά από την κοιλιά...(σιγά την κοιλιά που έχω). Τεσπα άνοιξε και σε άλλα δύο σημεία η τομή,  έβγαζε συνέχεια πύον και λίγο αίμα και το προσπαθούσα μόνη μου με μπενταντιν δύο βδομάδες...τωρα έχει κλείσει, δεν βγάζει όπως έβγαζε αλλά οπότε βάζω επάνω το χέρι μου βγάζει πάντα μυρίζει κάπως..το ξέρω αμέλεια μου που δεν πήγα  να με ξαναδει ο γιατρός αλλά ειμαι νευριασμένη μαζί του γιατί έγιναν διάφορα θέματα και δεν μπορούσα να τρέχω με ένα μωρό στα νοσοκομεία...το προσπαθούσα μόνη μου στο σπίτι,  πιστεύω αν ήταν κάτι πιο σοβαρό θα είχα πυρετό και εγώ όμως εσύ...περαστικά σου εύχομαι...πάντως εμένα με είχε πιάσει ένας πόνος δεξιά τότε και θυμάμαι έκανα μασάζ σε εκείνη την μεριά για να περάσει...ηλιθιότητα πάει σύννεφο..

Μυρίζει το υγρό που βγαίνει από την τομη; σε παρακαλώ να το κοιτάξεις.... Εγώ θα την πιάσω από τα μαλλια την τύπισσα , δεν υπάρχει περίπτωση 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

Ελα ρε κορίτσι, περαστικα σου. Εχω ακουσει γενικά διαφορά για τον κορσε, ότι βοηθάει στο μάζεμα της κοιλιάς, το αντίθετο χαλαρώνει τους μυς κοιλιάς και δεν είναι καλό να το φοραμε αλλά δεν είχα ακουσει ότι μπορεί να είναι και επικίνδυνο. Καλά κανεις και το λες, να το  έχουμε όλες υπόψιν μας και γρήγορα σιδερένια. 

Just now, Sofi_94 είπε:

Μου λένε για κινητικότητα ότι δεν κινειται αλλά δεν ξέρω τώρα 6 η ώρα θα ξαναπάω να δουμε

Κορίτσι μου ξανακανε να δεις τι θα σου πουν και αν βλέπεις γενικα ότι βαριουνται να σου εξηγήσουν τι και πως και δεν σουν λύνουν τις ανησυχίες σου βάλε και μια φωνή. Το ότι είναι δημόσιο δεν σημαίνει ότι έχουν το δικαίωμα να μην ασχολουνται και να μη σου εξηγουν με ακρίβεια τι γίνεται. 

Αντε γιατί βαρέθηκα να ακουω γενικά ότι πολλοι εργαζόμενοι στο δημόσιο δεν πολυ ασχολουνται και σου μιλάνε λες και σου κάνουν χάρη μόνο και μόνο επειδή ξέρουν ότι δυσκολα θα χάσουν τη δουλειά τους οποτε πανε με τα κεφια τους.

Όλα θα είναι καλα, μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Μυρίζει το υγρό που βγαίνει από την τομη; σε παρακαλώ να το κοιτάξεις.... Εγώ θα την πιάσω από τα μαλλια την τύπισσα , δεν υπάρχει περίπτωση 

Μυρίζει ναι,ακόμα δλδ...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μυρίζει ναι,ακόμα δλδ...

Ξενη μου να πας αμεσα να το κοιταξεις! Αφου μυριζει σημαινει οτι φλεγμαινει ακομα, μην το αφηνεις. Η ξαδελφη μου ειχε ταλαιπωρηθει πολυ με το ιδιο πραγμα. 

πρίν από 52 λεπτά , Sofi_94 είπε:

Μου λένε για κινητικότητα ότι δεν κινειται αλλά δεν ξέρω τώρα 6 η ώρα θα ξαναπάω να δουμε

Τι εγινε κοριτσακι μου; Κανα νεοτερο;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...