Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzoukos είπε:

Ξενη μου να πας αμεσα να το κοιταξεις! Αφου μυριζει σημαινει οτι φλεγμαινει ακομα, μην το αφηνεις. Η ξαδελφη μου ειχε ταλαιπωρηθει πολυ με το ιδιο πραγμα. 

Τι εγινε κοριτσακι μου; Κανα νεοτερο;;; 

Λοιπόν μόλις γυρνάω σχετικά καλό το νστ και το ντοπλερ αλλά μου είπανε να πάω ξανά την Παρασκευή αα και μου είπανε έτσι κατά γράμμα (σχετικά καλές οι εξετάσεις ) με ρωτήσαμε ποτέ έχω ξανά ραντεβού στο νοσοκομείο είπα την επόμενη Τετάρτη και με λένε οοχι να έρθεις Παρασκευή και άμα δεν νιώθεις το μωρό κάθε 2 ώρες μια φορά τουλάχιστον ξαναέρχεσαι.αυταα κουράστηκα πολύ μωρέ σήμερα ψυχολογικά πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια...Έχω χάσει πολλά επεισόδια....πολλές γίνατε μανούλες....να σας ζήσουν τα παιδάκια σας. Χαρηκνα πάρα πολύ που όλα τα μωράκια γεννήθηκαν υγιή και χωρίς προβλήματα...ότι αντιμετωπίσαμε εμεις κατά την γέννα, χαλάλι τους. 

Έχω χαθει γιατί ενώ η ανάρρωση από την καισαρική ήταν εξαιρετική, είχα μια επιπλοκή και τώρα νοσηλεύομαι ξανα μακρυά από το λουλούδι μου. Η ψυχολογία είναι στα τάρταρα. Θα σας δώσω μια συμβουλή σε όσες γεννήσετε με καισαρική, μην βάλετε ζώνη ή κορσέ κυρίως αν κανετε αντιπηκτικες ενέσεις. Εγώ πήρα μια ζώνη από το μαιευτήριο, μου ήταν θεοστενη , η πωλήτρια επέμενε να την αγοράσω και ότι έτσι πρέπει να είναι οι ζώνες ,σφιχτές. Φόρεσα την ζώνη λοιπόν,έσπασε ένα αγγείο μέσα στην κοιλιά, μου έκανε αιμάτωμα, έβγαινε το αιμα από την τομη της καισαρικής, δεν έκλεινε το αγγείο που έσπασε λόγω αντιπηκτικων,  σήκωσα πυρετό και παρολίγον να με ξανανοιξουν να μου τραβήξουν το αιμα ....τώρα νοσηλευομαι και είμαι 2η μέρα μακρυά από το μπουμπούκι μου. Εύχομαι αύριο να βγω. 

Κορίτσια προσοχή στις τομές σας....

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε σύντομα 

Αχ κορίτσακια καλά κάνεις κ το λες!! Περαστικά!!! 

Εμάς μας κράτησαν ακόμα μια μέρα με ίκτερο έχει 14.6!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Λοιπόν μόλις γυρνάω σχετικά καλό το νστ και το ντοπλερ αλλά μου είπανε να πάω ξανά την Παρασκευή αα και μου είπανε έτσι κατά γράμμα (σχετικά καλές οι εξετάσεις ) με ρωτήσαμε ποτέ έχω ξανά ραντεβού στο νοσοκομείο είπα την επόμενη Τετάρτη και με λένε οοχι να έρθεις Παρασκευή και άμα δεν νιώθεις το μωρό κάθε 2 ώρες μια φορά τουλάχιστον ξαναέρχεσαι.αυταα κουράστηκα πολύ μωρέ σήμερα ψυχολογικά πιο πολυ

Σε καταλαβαινω... Τωρα να πας σπιτακι σου, να ξαπλωσεις και να χαλαρωσεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi_94 είπε:

Να Σάι καλα καληνύχτα :x

Κορίτσι μου, 39η εβδομάδα είσαι, το μωρό είναι τέλειο, αν δεν κάνω λάθος με καισαρική είχες πει θα γεννήσεις,  δεν μπαίνεις να στο πάρουν,  να σου φύγει και το άγχος,  το μωρό είναι ολοκληρωμένο τώρα, οπότε όλα καλά θα είναι...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Πάλι τα ίδια κορίτσια τώρα στο καρδιοτοκογραφο όχι η μαία μου λέει ότι δεν είναι κινητικό και μου είπανε να πάω πάλι στις 6 και εάν είναι πάλι έτσι θα μου κάνουν εισαγωγή δεν μου είπε για παλμούς κάτι αλλά εγώ ελάχιστα το νιώθω το μωρό και τώρα πριν πάω έφαγα και σοκολάτα και παγωτό και φαγητό 

Κ εγω δεν το αισθανομαι συνεχεια το μωρο ειδικα οταν κανω κατι κ ειμαι ορθια κ κανω κ συσπασεις. Κ εμενα το τελευταιο νστ στην αρχη δεν ηταν καλο δεν παταγα καθολου το κουμπι γιατι κοιμοταν μετα αρχισε λιγο λιγο να ξυπναει κ ενιωθα κατι απαλα χτυπηματακια κ μου ειπαν κομπλε. Εκατσα 1,5 ωρα και...

Ειμαι.39.εβδομαδων κ εγω. αλλα ειναι απαραδεκτο να μην σου εξηγουν τι συμβαινει ακριβως κ απλα να αγχωνουν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσι μου, 39η εβδομάδα είσαι, το μωρό είναι τέλειο, αν δεν κάνω λάθος με καισαρική είχες πει θα γεννήσεις,  δεν μπαίνεις να στο πάρουν,  να σου φύγει και το άγχος,  το μωρό είναι ολοκληρωμένο τώρα, οπότε όλα καλά θα είναι...

 Όχι φυσιολογικά εγώ ήθελα καισαρική ..

7 ώρες πρίν, Unborn91 είπε:

Κ εγω δεν το αισθανομαι συνεχεια το μωρο ειδικα οταν κανω κατι κ ειμαι ορθια κ κανω κ συσπασεις. Κ εμενα το τελευταιο νστ στην αρχη δεν ηταν καλο δεν παταγα καθολου το κουμπι γιατι κοιμοταν μετα αρχισε λιγο λιγο να ξυπναει κ ενιωθα κατι απαλα χτυπηματακια κ μου ειπαν κομπλε. Εκατσα 1,5 ωρα και...

Ειμαι.39.εβδομαδων κ εγω. αλλα ειναι απαραδεκτο να μην σου εξηγουν τι συμβαινει ακριβως κ απλα να αγχωνουν.. 

Μα εγώ το αισθάνομαι απλα στον καρδιοτοκογραφο ήτανε ήρεμος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

 Όχι φυσιολογικά εγώ ήθελα καισαρική ..

Μα εγώ το αισθάνομαι απλα στον καρδιοτοκογραφο ήτανε ήρεμος 

Κοιμοταν τοτε. Αφου το αισθανεσαι μην τρελαινεσαι. Δεν θα σε αφηναν να φυγεις αν οντως κατι ηταν στραβο δεν μπορουν να εχουν τετοια ευθυνη πανω τους. Μηπως απλα κατι δεν  καταλαβες καλα εκεινη την ωρα? 

Γιατι οταν τελειωνουμε το νστ το υπογραφει ο θεραποντας κ μενει στα πρακτικα. Αν ηταν χαλια δεν θα εφευγες. Κ εμενα στο τελευταιο κοιμοταν ενω μεχρι πριν μπω στο νοσοκ τον ενιωθα. Καθησα απλα παραπανω μεχρι να βεβαιωθουμε οτι ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Unborn91 είπε:

Κοιμοταν τοτε. Αφου το αισθανεσαι μην τρελαινεσαι. Δεν θα σε αφηναν να φυγεις αν οντως κατι ηταν στραβο δεν μπορουν να εχουν τετοια ευθυνη πανω τους. Μηπως απλα κατι δεν  καταλαβες καλα εκεινη την ωρα? 

Γιατι οταν τελειωνουμε το νστ το υπογραφει ο θεραποντας κ μενει στα πρακτικα. Αν ηταν χαλια δεν θα εφευγες. Κ εμενα στο τελευταιο κοιμοταν ενω μεχρι πριν μπω στο νοσοκ τον ενιωθα. Καθησα απλα παραπανω μεχρι να βεβαιωθουμε οτι ειναι καλο

Όχι με είπανε Έλα και μεσημέρι Έλα και απόγευμα και τώρα θα πάω και αύριο αντί για την επόμενη Τετάρτη..μα και καλά να μην κατάλαβα και μόνο που είπε εάν κάτι γίνει είναι δίκια σου ευθύνη εάν δεν έρθεις στο νοσοκομείο άπαξ και δεν το νιώθεις σε τρομοκρατεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Όχι με είπανε Έλα και μεσημέρι Έλα και απόγευμα και τώρα θα πάω και αύριο αντί για την επόμενη Τετάρτη..μα και καλά να μην κατάλαβα και μόνο που είπε εάν κάτι γίνει είναι δίκια σου ευθύνη εάν δεν έρθεις στο νοσοκομείο άπαξ και δεν το νιώθεις σε τρομοκρατεί..

Καλα αυτο ειναι φοβερο να στο λενε. Οχι κυρια μου δεν θα παρω εγω την ευθυνη θα με κρατησεις εδω μεχρι να δουμε τι συμβαινει κ αν ολα ειναι καλα. Αυτο θα πεις αν στο ξαναπουν. Ειναι υποχρεωμενοι. Επειδη ειμαι στο χωρο στο λεω. Ολες θα απαιτειτε να γνωριζετε τι συμβαινει ειναι δικαιωμα σας. Και θα μιλατε με γιατρους αφηστε τις μαιες εκεινη τη στιγμη αυτος θα σας εξηγησει ακριβως.  Να φας μιση ωρα πριν ξεκινησεις το νστ. Κ μετα οσο εισαι στο αμαξι να φας σοκολατιτσα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου!!!!! 2 μέρες στο σπίτι με τον μικρούλι!! Έχω χάσει ώρες, ημέρες, ύπνο :-D Τα συναισθήματα απερίγραπτα!! Όσο κουρασμένη κ να νιώθω, μου δίνει τόσο δύναμη!! Ίσως έχουν ξεκινήσει κ οι κολλικοί σε εμάς.. κάνει περίεργα ξεσπάσματα ενώ είναι φαγωμένος!! Σωτηρία μας ο απορροφητήρας. Με το που τον ανοίγω σαν να μην έκλαψε ποτέ!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου!!!!! 2 μέρες στο σπίτι με τον μικρούλι!! Έχω χάσει ώρες, ημέρες, ύπνο :-D Τα συναισθήματα απερίγραπτα!! Όσο κουρασμένη κ να νιώθω, μου δίνει τόσο δύναμη!! Ίσως έχουν ξεκινήσει κ οι κολλικοί σε εμάς.. κάνει περίεργα ξεσπάσματα ενώ είναι φαγωμένος!! Σωτηρία μας ο απορροφητήρας. Με το που τον ανοίγω σαν να μην έκλαψε ποτέ!! 

Αντε μπράβο, τι ωραία . Από τόσο νωρίς ξεκίνησαν οι κολικοι;υπομονή κορίτσι μου. Αυτό με τον απορροφητήρα το έχω ξανά ακουσει, όπως και για την ηλεκτρική σκουπα και για το πλυντήριο. Μου φαίνεται πολυ παραξενο που ηρεμουν μολις ακουν τους συγκεκριμένους ήχους αλλά άμα βοηθάει θα το έχω υπόψιν . 

Από υπνο πως τα παει γενικά, κοιμάται καθόλου τη νυχτα ;

3 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Κι εγώ έχω δουλέψει στο νοσοκομείο νοσηλευτρια είμαι απλά ξες τώρα τι να σε λέω τρώω τρώω ..ε ναι άντε άντε να γεννησουμε να τελειώνουμε :wub:

Κορίτσι μου τι εγινε τελικά ;ξανά πηγές στο νοσοκομείο ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...