Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς βγήκαμε επιτέλους!! Και τώρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε με τον μικρό κ με τον μεγαλο!! Προς το παρών θυλαζω κ δίνω κ ξένο!! Ο μικρός Δόξα το Θεό είναι πολύ φαγανος! Χθες του πέσε ο ομφαλός αλλά ακόμα δε έχει καθαρίσει καλά.  Σήμερα περιμένω παιδίατρο!Τα πόδια μου είχαν πρηστει πολύ αλλά σήμερα είμαι καλύτερα!!Τρίτη πάω για τα ράμματα.Ποναω ακόμα λίγο στη τομή αλλά γενικά είμαι καλύτερα!! Εσείς πως είστε?

Καλημερα!!Κ εμενα ειναι φαγανος,ειχεχασει 120γρ οταν βγηκαμε κ χθες π τον ζυγισα ταειχε ξαναπαρει ευτυχως!χθες κ σημερα εβγαλε γουλια!Λογικα λογω λαιμαργιας!Την Δευτερα εμεις παιδιατρο!!Η τομη μερα με την μερα δεν με ενοχλει...μονο οταν σηκωνομαι λιγο...η πλατη μου με ποναει πολυ!!Το πριξιμο στα ποδια ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος..κ εγω ειχα,τωρα μου περασε...

Επισης εμενα ο μπεμπης εχει πετσουλες στο κορμακι του,να ειναι φυσιολογικο ή να φταινε αυτα που τον μπανιαριζω;;

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!Κ εμενα ειναι φαγανος,ειχεχασει 120γρ οταν βγηκαμε κ χθες π τον ζυγισα ταειχε ξαναπαρει ευτυχως!χθες κ σημερα εβγαλε γουλια!Λογικα λογω λαιμαργιας!Την Δευτερα εμεις παιδιατρο!!Η τομη μερα με την μερα δεν με ενοχλει...μονο οταν σηκωνομαι λιγο...η πλατη μου με ποναει πολυ!!Το πριξιμο στα ποδια ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος..κ εγω ειχα,τωρα μου περασε...

Επισης εμενα ο μπεμπης εχει πετσουλες στο κορμακι του,να ειναι φυσιολογικο ή να φταινε αυτα που τον μπανιαριζω;;

Και εμένα είχε πετσουλες στην αρχή και μετά το μπάνιο της έβαζα γαλάκτωμα της frezyderm, αν ήταν από το αφρόλουτρο πιστεύω θα είχε βγάλει σπυράκια...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Το ίδιο και εγώ κορίτσι μου. 3.300 το μωρό και μάλλον θα πάρω όλο το μήνα. 

Δεν την παλευω με τη ζέστη. Πάντα είχα θέμα, τώρα δε με την εγκυμοσυνη νιώθω ότι δεν μπορώ να παρω αέρα. 

Λίγο περπαταω και και τα ποδια μου φουσκώνουν πολυ . Δεν μου κάνει κανένα καλοκαιρινό παπουτσι . Φοραω μονο αθλητικά. 

Αχ πως σε νοιωθω.... Σαν φρατζολακια ειναι τα ποδια μου!!! Τα αθλητικα δεν τα αντεχω πια, νοιωθω τα ποδια μου να φλεγονται... Σερνω κατι σαγιοναρες και κανω το σταυρο μου μην πεσω πουθενα γιατι περπαταω φουλ παρολο που υποφερω σε καθε βημα.... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

  • Μου αρέσει 10

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Και εμένα είχε πετσουλες στην αρχή και μετά το μπάνιο της έβαζα γαλάκτωμα της frezyderm, αν ήταν από το αφρόλουτρο πιστεύω θα είχε βγάλει σπυράκια...

ναι κ εγω αυτης της εταιρειας εχω ..ευχαριστω :)

Just now, _prasinomata_ είπε:

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

Να σου ζησει και εσυ σιδερενια!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

@Lalom Κορίτσι μου τι έγινε τελικά; Γέννησες;; 

Καλα μπαίνω κ δεν πρόλαβα να γραψω. Καλε γεννησα την Πέμπτη. Ενα αγορακι 2980.μπηκα 5 το πρωι στο μαιευτηριο και μου ξεκινήσανε τεχνητους πονους για να γεννησω φυσιολογικα. Εκανα επισκληριδιο και μου σπάσανε τα νερά. Ο μικρος ηταν πολυ ψηλα δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα εκανα μεχρι διαστολη 2 και εσωτερικα ο τραχηλος αν και μαλακος πιο στενός. Και στις 3 το μεσημέρι μου λεει ο γιατρός δεν θα κατεβει παμε για καισαρική. Και έτσι τον εβγαλα με καοσαρικη. Λογω κορονοιου μας την βγαζαν την επισκληριδιο οταν ανεβαιναμε στα δωμάτια (δεν καταλαβα το λογο) και ετσι τα ραμματα με τραβαγαν παραπάνω κ ψιλό ταλαιπωρηθηκα δύό μερούλες λιγακι. Ευτυχως τωρα ειμαι καλυτερα. Αυριο βγαίνουμε αν δε κανει ικτερο. Αυτα τα νεα μου. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλα μπαίνω κ δεν πρόλαβα να γραψω. Καλε γεννησα την Πέμπτη. Ενα αγορακι 2980.μπηκα 5 το πρωι στο μαιευτηριο και μου ξεκινήσανε τεχνητους πονους για να γεννησω φυσιολογικα. Εκανα επισκληριδιο και μου σπάσανε τα νερά. Ο μικρος ηταν πολυ ψηλα δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα εκανα μεχρι διαστολη 2 και εσωτερικα ο τραχηλος αν και μαλακος πιο στενός. Και στις 3 το μεσημέρι μου λεει ο γιατρός δεν θα κατεβει παμε για καισαρική. Και έτσι τον εβγαλα με καοσαρικη. Λογω κορονοιου μας την βγαζαν την επισκληριδιο οταν ανεβαιναμε στα δωμάτια (δεν καταλαβα το λογο) και ετσι τα ραμματα με τραβαγαν παραπάνω κ ψιλό ταλαιπωρηθηκα δύό μερούλες λιγακι. Ευτυχως τωρα ειμαι καλυτερα. Αυριο βγαίνουμε αν δε κανει ικτερο. Αυτα τα νεα μου. 

Να σου ζησει!!!Σιδερενια...ενταξει ειναι ζορι η καισαρικη αλλα εγω ειμαι στην 9ηερα τωρα κ μπορω να πω οτι κατα 90% εχω αναρρωσει...υπομονη!!

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Να σου ζησει!!!Σιδερενια...ενταξει ειναι ζορι η καισαρικη αλλα εγω ειμαι στην 9ηερα τωρα κ μπορω να πω οτι κατα 90% εχω αναρρωσει...υπομονη!!

Ευχαριστω πολυ. Καλα εχω ξετρελαθει με τον μικρό ειναι τοσο γλυκούλης... Ερωτας μιλαμε. Οσο το είχα στη κοιλιά δε το καταλαβαινα.ναι ειναι λίγο ζόρι. Βλεπω το σωμα μου και λεω χαλια ακομα εχω τη κοιλία και θα την έχω για κανα μηνα. Σιδερενια και σε σενα. Να σοθ ζησει κ το δικο σου μωρακι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

Αφού είναι όλα καλά δόξα τον Θεό να σου ζήσει το μπεμπακι:x σου

Just now, Lalom είπε:

Ευχαριστω πολυ. Καλα εχω ξετρελαθει με τον μικρό ειναι τοσο γλυκούλης... Ερωτας μιλαμε. Οσο το είχα στη κοιλιά δε το καταλαβαινα.ναι ειναι λίγο ζόρι. Βλεπω το σωμα μου και λεω χαλια ακομα εχω τη κοιλία και θα την έχω για κανα μηνα. Σιδερενια και σε σενα. Να σοθ ζησει κ το δικο σου μωρακι. 

Να σου ζήσει καλότυχο ότι επιθυμείτε

.:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

Να σου ζήσει κοριτσι μου , γρήγορα να την παρεις αγκαλιτσα. Πως νιώθεις ;πονας πολυ ;

Just now, Lalom είπε:

Καλα μπαίνω κ δεν πρόλαβα να γραψω. Καλε γεννησα την Πέμπτη. Ενα αγορακι 2980.μπηκα 5 το πρωι στο μαιευτηριο και μου ξεκινήσανε τεχνητους πονους για να γεννησω φυσιολογικα. Εκανα επισκληριδιο και μου σπάσανε τα νερά. Ο μικρος ηταν πολυ ψηλα δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα εκανα μεχρι διαστολη 2 και εσωτερικα ο τραχηλος αν και μαλακος πιο στενός. Και στις 3 το μεσημέρι μου λεει ο γιατρός δεν θα κατεβει παμε για καισαρική. Και έτσι τον εβγαλα με καοσαρικη. Λογω κορονοιου μας την βγαζαν την επισκληριδιο οταν ανεβαιναμε στα δωμάτια (δεν καταλαβα το λογο) και ετσι τα ραμματα με τραβαγαν παραπάνω κ ψιλό ταλαιπωρηθηκα δύό μερούλες λιγακι. Ευτυχως τωρα ειμαι καλυτερα. Αυριο βγαίνουμε αν δε κανει ικτερο. Αυτα τα νεα μου. 

Να σου ζήσει κοριτσι μου. Να είστε γεροι και οι δυο. Πως είναι το μωρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mum to be είπε:

Να σου ζήσει κοριτσι μου , γρήγορα να την παρεις αγκαλιτσα. Πως νιώθεις ;πονας πολυ ;

Να σου ζήσει κοριτσι μου. Να είστε γεροι και οι δυο. Πως είναι το μωρό;

Ειναι πολυ καλα. Το θηλαζω οσο μπορώ. Με εχουν πεθάνει στον πόνο οι θήλες μου. Το βράδυ τοθ δίνουν λίγο ξενο στο βρεθολαμο. Μονο 80 γραμμάρια εχασε. Πολυ καλος φτου μην τον ματιασω. Εχω ερωτευτει κορίτσια αλήθεια. :)

ΥΓ οταν λεω θηλαζω κανουμε θηλαστικες κινησεις κ βγαζω πολυ λίγο.. Μου πε η μαια του γιατρου οτι απο αυριο θα αρχιζω να εχω γαλα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας,ξεκινάει το πιο όμορφο ταξίδι σας.πω πω Πότε ξεκίνησε η ομάδα, με τις χαρές της, τις λύπες της,τις αγωνίες της και Πότε πια γέννησαμε σχεδόν όλες....

Εγώ αν δεν είχα την ατυχία αυτή με την καισαρική , ειμαι μετά από 2 εβδομάδες, πλήρως λειτουργική,δυστυχώς όμως τρώει ξένο γάλα λόγω αντιβίωσης που παίρνω. Ίσως ξεκινήσει τον θηλασμο όταν τελειώσουν οι αντιβιωσεις, θα το ήθελα πολύ κι ο μικρός επίσης γιατί το είχαμε πολύ καλά. Έπιασε αμέσως...τεσπα

Τν ξυπνάω συνέχεια τον καημένο από τα φιλιά που του δίνω αλλά ευτυχώς ξανακοιμαται χιχι

Τα κορίτσια που περιμένουμε να γεννήσουν, πως πανε; με το καλό σας εύχομαι!

 

  • Μου αρέσει 5

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

 

Just now, Lalom είπε:

Καλα μπαίνω κ δεν πρόλαβα να γραψω. Καλε γεννησα την Πέμπτη. Ενα αγορακι 2980.μπηκα 5 το πρωι στο μαιευτηριο και μου ξεκινήσανε τεχνητους πονους για να γεννησω φυσιολογικα. Εκανα επισκληριδιο και μου σπάσανε τα νερά. Ο μικρος ηταν πολυ ψηλα δεν ηθελε να κατεβει με τιποτα εκανα μεχρι διαστολη 2 και εσωτερικα ο τραχηλος αν και μαλακος πιο στενός. Και στις 3 το μεσημέρι μου λεει ο γιατρός δεν θα κατεβει παμε για καισαρική. Και έτσι τον εβγαλα με καοσαρικη. Λογω κορονοιου μας την βγαζαν την επισκληριδιο οταν ανεβαιναμε στα δωμάτια (δεν καταλαβα το λογο) και ετσι τα ραμματα με τραβαγαν παραπάνω κ ψιλό ταλαιπωρηθηκα δύό μερούλες λιγακι. Ευτυχως τωρα ειμαι καλυτερα. Αυριο βγαίνουμε αν δε κανει ικτερο. Αυτα τα νεα μου. 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!! Κ εμένα είχε ταχύπνοια τον κράτησαν δύο μέρες μοναδα!! Εμένα μου έκανε ίκτερο κ μείναμε μια μέρα παραπάνω για να κάτσει στη λάμπα μου παν να του δίνω κ ξένο γάλα γιατί βοηθάει στον ίκτερο. 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!Κ εμενα ειναι φαγανος,ειχεχασει 120γρ οταν βγηκαμε κ χθες π τον ζυγισα ταειχε ξαναπαρει ευτυχως!χθες κ σημερα εβγαλε γουλια!Λογικα λογω λαιμαργιας!Την Δευτερα εμεις παιδιατρο!!Η τομη μερα με την μερα δεν με ενοχλει...μονο οταν σηκωνομαι λιγο...η πλατη μου με ποναει πολυ!!Το πριξιμο στα ποδια ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος..κ εγω ειχα,τωρα μου περασε...

Επισης εμενα ο μπεμπης εχει πετσουλες στο κορμακι του,να ειναι φυσιολογικο ή να φταινε αυτα που τον μπανιαριζω;;

Καλησπέρα!! Φυσιολογικό είναι, αλλάζουν δερματακι μετά την γέννα.. Λαδάκι βρεφικό αν έχεις ή ειδική κρεμουλα και θα φύγει σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα!! Φυσιολογικό είναι, αλλάζουν δερματακι μετά την γέννα.. Λαδάκι βρεφικό αν έχεις ή ειδική κρεμουλα και θα φύγει σιγά σιγά. 

Να σας ζησουν τα βρεφακια!

Λοιπν ναι ειναι οπως ακριβως τα λες. Αλλαζουν δερματακι.

Λαδακι κοριτσια μ και ολα μια χαρα!

Με το καλο στις υπολοιπες!

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...