Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Sofi_94 είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου τώρα που σας μιλάω έχω αγκαλίτσα τον γιο μου και κοιματεε λοιποοον εμένα χτες πρωί ξεκινησανε κάτι σαν πίεση στα ισχυρά στην λεκάνη και κάτι ακονονιστες συσπάσεις και μετα τις 3 έγιναν πιο έντονες και συστηματικές λοιπόν κάτι τις 6 έρχομαι στο νοσοκομείο κατά τις 8 μου σπάνε τα νερά από μόνα τους γέννησα φυσιολογικά στις 1 η ώρα τα μεσάνυχτα αλλά χρειάστηκε βεντουζα ο μικρός έχανε παλμούς και ξεσκιστηκα και εσωτερικά και εξω που με κόψανε αλλά χαλάλι κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω τι έρωτας είναι αυτος

Να σας ζησει κοριτσι! Να ναι γερο και καλοτυχο! Με το καλο η επιστροφη στο σπιτι! 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

,κοριτσιαα μουυυ γέννησα κι εγώ εναν μπεμπακο 3.200 θα μπω αύριο να σας πω πωςκαι τι φιλουδια

Να σου ζησει κοριτσάκι μου!!!! Να είναι γέρος και καλοτυχος!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου τώρα που σας μιλάω έχω αγκαλίτσα τον γιο μου και κοιματεε λοιποοον εμένα χτες πρωί ξεκινησανε κάτι σαν πίεση στα ισχυρά στην λεκάνη και κάτι ακονονιστες συσπάσεις και μετα τις 3 έγιναν πιο έντονες και συστηματικές λοιπόν κάτι τις 6 έρχομαι στο νοσοκομείο κατά τις 8 μου σπάνε τα νερά από μόνα τους γέννησα φυσιολογικά στις 1 η ώρα τα μεσάνυχτα αλλά χρειάστηκε βεντουζα ο μικρός έχανε παλμούς και ξεσκιστηκα και εσωτερικά και εξω που με κόψανε αλλά χαλάλι κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω τι έρωτας είναι αυτος

Να σου ζησει ο αντρακλας σου!!! Γερος και δυνατος!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααα έτσι για ασχετο για πληροφορία όσο ήμουνα στον καρδιοτοκογραφο πήγα 6 στο νοσοκομείο και στις 8 νιώθω μια πίεση και ένα κτακ και έσπασαν και τα νερά και η βλέννη και όλα μαζί βγήκανε πολλά όμως πω ανακουφιστηκα όμως κάπως...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

@kastel τι έγινε κοριτσι μου με την γέννα σου; γιατί είχες τραυματική εμπειρια;

Γιατί ενώ είχα 11 διαστολή (ναι 11 όχι 10) ο μικρός ήταν ψηλά, επί της ουσίας δεν κατέβηκε ποτέ και γεννούσα ωωωωωρες ατελείωτες. Προς το τέλος κ αφού είχα εξαντληθεί (να σημειωθεί ότι πήγα 9 το βράδυ νοσοκομείο οπότε ήμουν όλο το βράδυ αυπνη) αποφάσισαν ότι θα πάρουν το μωρό με βεντούζα. Επειδή ούτε αυτό λειτουργούσε γρήγορα κ επειδή έπεφταν οι παλμοι του μωρού παλι(τρομακτικό τέρμα) αποφάσισαν να μειώσουν την Επισκληριδιο για να καταλαβαίνω τις συσπάσεις και να σπρώχνω συντονισμένα. Όπως καταλαβαίνεις, ένιωσα ότι πόνο μπορείς να νιώσεις και σκιστηκα όσο δεν πάει. Φαντάσου ακόμη δεν έχω αναρρώσει πλήρως και έχουν περάσει 15 μέρες. Εν τω μεταξύ, επειδή οι εμπειρίες που διάβαζα ήταν από την Ελλάδα, δεν σκέφτηκα ποτέ ότι σε περίπτωση δύσκολου τοκετου δεν θα έκαναν καισαρική!! Ε εδώ για να σου κάνουν χειρουργείο πρέπει να πεθαίνεις!! Αυτααααα.. Κατά τα άλλα τον βλέπω και χαίρομαι!! Όμως δεν θα ξεχάσω πόσο δύσκολο ήταν.❤️Εσυ πως είσαι; έστρωσες; 

  • Λυπημένη/-ος 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου τώρα που σας μιλάω έχω αγκαλίτσα τον γιο μου και κοιματεε λοιποοον εμένα χτες πρωί ξεκινησανε κάτι σαν πίεση στα ισχυρά στην λεκάνη και κάτι ακονονιστες συσπάσεις και μετα τις 3 έγιναν πιο έντονες και συστηματικές λοιπόν κάτι τις 6 έρχομαι στο νοσοκομείο κατά τις 8 μου σπάνε τα νερά από μόνα τους γέννησα φυσιολογικά στις 1 η ώρα τα μεσάνυχτα αλλά χρειάστηκε βεντουζα ο μικρός έχανε παλμούς και ξεσκιστηκα και εσωτερικά και εξω που με κόψανε αλλά χαλάλι κορίτσια ακόμα δεν το πιστεύω τι έρωτας είναι αυτος

Να σου ζήσει κοριτσι μου. Να είναι γέρο. Κρίμα που ταλαιπωρήθηκες, πως είσαι εσυ ;πονας;

Κορίτσια μου, εγω ειμαι στην 39η βδομάδα. Προχθές είδαμε τον γιατρό. 3.300 ο μικρός, όλα καλά, απλά έχει μια περιτυλιξη στο λαιμό του. Ο γιατρός λέει ότι δεν είναι λόγος για καισαρική, παμε για φυσιολογικό και βλέπουμε στη πορεια αν προκυψει κάτι έκτακτο. Μου τόνισε ότι δεν υπάρχει καποιος κίνδυνος λόγω περιδεσης αλλά εγώ στεναχωρηθηκα και αγχωθηκα και λίγο. Έχει συμβεί σε καμία σας η περιτυλιξη ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Να σου ζήσει κοριτσι μου. Να είναι γέρο. Κρίμα που ταλαιπωρήθηκες, πως είσαι εσυ ;πονας;

Κορίτσια μου, εγω ειμαι στην 39η βδομάδα. Προχθές είδαμε τον γιατρό. 3.300 ο μικρός, όλα καλά, απλά έχει μια περιτυλιξη στο λαιμό του. Ο γιατρός λέει ότι δεν είναι λόγος για καισαρική, παμε για φυσιολογικό και βλέπουμε στη πορεια αν προκυψει κάτι έκτακτο. Μου τόνισε ότι δεν υπάρχει καποιος κίνδυνος λόγω περιδεσης αλλά εγώ στεναχωρηθηκα και αγχωθηκα και λίγο. Έχει συμβεί σε καμία σας η περιτυλιξη ;

Ο μικρος μου γεννητικε με 1 περιτυλιξι.Το ειδα με το που βγικε αλλα δεν ιταν σφιχτι.Και γεννησα φυσιολογικα χωρις προβλιμα.Απλα να χεις το νου σου να τον νιωτεις συχνα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Γιατί ενώ είχα 11 διαστολή (ναι 11 όχι 10) ο μικρός ήταν ψηλά, επί της ουσίας δεν κατέβηκε ποτέ και γεννούσα ωωωωωρες ατελείωτες. Προς το τέλος κ αφού είχα εξαντληθεί (να σημειωθεί ότι πήγα 9 το βράδυ νοσοκομείο οπότε ήμουν όλο το βράδυ αυπνη) αποφάσισαν ότι θα πάρουν το μωρό με βεντούζα. Επειδή ούτε αυτό λειτουργούσε γρήγορα κ επειδή έπεφταν οι παλμοι του μωρού παλι(τρομακτικό τέρμα) αποφάσισαν να μειώσουν την Επισκληριδιο για να καταλαβαίνω τις συσπάσεις και να σπρώχνω συντονισμένα. Όπως καταλαβαίνεις, ένιωσα ότι πόνο μπορείς να νιώσεις και σκιστηκα όσο δεν πάει. Φαντάσου ακόμη δεν έχω αναρρώσει πλήρως και έχουν περάσει 15 μέρες. Εν τω μεταξύ, επειδή οι εμπειρίες που διάβαζα ήταν από την Ελλάδα, δεν σκέφτηκα ποτέ ότι σε περίπτωση δύσκολου τοκετου δεν θα έκαναν καισαρική!! Ε εδώ για να σου κάνουν χειρουργείο πρέπει να πεθαίνεις!! Αυτααααα.. Κατά τα άλλα τον βλέπω και χαίρομαι!! Όμως δεν θα ξεχάσω πόσο δύσκολο ήταν.❤️Εσυ πως είσαι; έστρωσες; 

Κκι εμένα με βεντουζαα κριβως όμως πεφταν οι παλμοί και έτσι σκίστηκαν κιόλας αλλά αυτό είναι το λιγότερο παρακαλούσα για επισκληρηδιο παιδιααα από τις 6 η ώρα και μου λέγανε μόνο ένας αναισθησιολογίας υπάρχει στο νοσοκομείο και πέθανα στον πόνο αυτό που έζησα ήτανε η πιο εφιαλτική νύχτα της ζωής μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Γιατί ενώ είχα 11 διαστολή (ναι 11 όχι 10) ο μικρός ήταν ψηλά, επί της ουσίας δεν κατέβηκε ποτέ και γεννούσα ωωωωωρες ατελείωτες. Προς το τέλος κ αφού είχα εξαντληθεί (να σημειωθεί ότι πήγα 9 το βράδυ νοσοκομείο οπότε ήμουν όλο το βράδυ αυπνη) αποφάσισαν ότι θα πάρουν το μωρό με βεντούζα. Επειδή ούτε αυτό λειτουργούσε γρήγορα κ επειδή έπεφταν οι παλμοι του μωρού παλι(τρομακτικό τέρμα) αποφάσισαν να μειώσουν την Επισκληριδιο για να καταλαβαίνω τις συσπάσεις και να σπρώχνω συντονισμένα. Όπως καταλαβαίνεις, ένιωσα ότι πόνο μπορείς να νιώσεις και σκιστηκα όσο δεν πάει. Φαντάσου ακόμη δεν έχω αναρρώσει πλήρως και έχουν περάσει 15 μέρες. Εν τω μεταξύ, επειδή οι εμπειρίες που διάβαζα ήταν από την Ελλάδα, δεν σκέφτηκα ποτέ ότι σε περίπτωση δύσκολου τοκετου δεν θα έκαναν καισαρική!! Ε εδώ για να σου κάνουν χειρουργείο πρέπει να πεθαίνεις!! Αυτααααα.. Κατά τα άλλα τον βλέπω και χαίρομαι!! Όμως δεν θα ξεχάσω πόσο δύσκολο ήταν.❤️Εσυ πως είσαι; έστρωσες; 

Πω πω ρε κορίτσι μου !!!μπράβο σου που άντεξες,μπράβο που γεννησες έτσι, εισαι ηρωίδα. Τον βλέπεις και λιώνεις πια ε;

Εγώ κορίτσια τον βλέπω και λιώνω πάντως. Στρωνω σιγά σιγά, κλείνει η πληγή με αργούς ρυθμούς, έπεσαν τα πολύ υψηλά λευκά αιμοσφαίρια, πέφτει σιγά σιγά η crp , δόξα το Θεό.  Γύρισα από αλλαγή από τον γιατρο και ειμαι πολύ χαρουμενη επιτέλους!

 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κκι εμένα με βεντουζαα κριβως όμως πεφταν οι παλμοί και έτσι σκίστηκαν κιόλας αλλά αυτό είναι το λιγότερο παρακαλούσα για επισκληρηδιο παιδιααα από τις 6 η ώρα και μου λέγανε μόνο ένας αναισθησιολογίας υπάρχει στο νοσοκομείο και πέθανα στον πόνο αυτό που έζησα ήτανε η πιο εφιαλτική νύχτα της ζωής μου 

Πω κοριτσι μου τι ταλαιπωρία. Στο δημόσιο νομίζω δεν κάνουν επισκληριδιο και σε όλες την ίδια δικαιολογία λένε , δεν υπάρχει διαθέσιμος αναισθησιολόγος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Πω πω ρε κορίτσι μου !!!μπράβο σου που άντεξες,μπράβο που γεννησες έτσι, εισαι ηρωίδα. Τον βλέπεις και λιώνεις πια ε;

Εγώ κορίτσια τον βλέπω και λιώνω πάντως. Στρωνω σιγά σιγά, κλείνει η πληγή με αργούς ρυθμούς, έπεσαν τα πολύ υψηλά λευκά αιμοσφαίρια, πέφτει σιγά σιγά η crp , δόξα το Θεό.  Γύρισα από αλλαγή από τον γιατρο και ειμαι πολύ χαρουμενη επιτέλους!

 

Άσε πολύ κλαμα.. Κλάμα από τον πόνο, κλάμα που τον είδα μετά από τόσους μήνες, κλάμα γιατί δεν θήλασα.. Δύσκολο. Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα και μπορείς να χαρείς τον μπεμπακο σου.. Είναι μεγάλη ευλογία ρε κορίτσια!! ❤️

Just now, Sofi_94 είπε:

Κκι εμένα με βεντουζαα κριβως όμως πεφταν οι παλμοί και έτσι σκίστηκαν κιόλας αλλά αυτό είναι το λιγότερο παρακαλούσα για επισκληρηδιο παιδιααα από τις 6 η ώρα και μου λέγανε μόνο ένας αναισθησιολογίας υπάρχει στο νοσοκομείο και πέθανα στον πόνο αυτό που έζησα ήτανε η πιο εφιαλτική νύχτα της ζωής μου 

Ετσι όπως τα λες.. Πολυ ζόρι. Κ εμένα που ήρθε αναισθησιολογος, μετά από ώρες βέβαια, δεν έκανε σωστά την Επισκληριδιο και έπιασε μονο από την δεξιά πλευρά!! Από την αριστερή πονούσα κανονικά! Μέχρι να έρθει η υπεύθυνη να την ξανακάνει, πέθανα. Λυπάμαι και για τις δύο μας που η εμπειρία του τοκετου, ενώ κανονικά θα πρέπει να είναι όμορφη εν έτη 2020,ήταν τραυματική. 

Στα θετικά, βλέπουμε τα παιδάκια μας και παίρνουμε κουράγιο. ❤️

Just now, Mum to be είπε:

Πω κοριτσι μου τι ταλαιπωρία. Στο δημόσιο νομίζω δεν κάνουν επισκληριδιο και σε όλες την ίδια δικαιολογία λένε , δεν υπάρχει διαθέσιμος αναισθησιολόγος. 

Αυτό για τα δημόσια στην Ελλάδα το έχω ακούσει κ εγώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύει 100%. Στην Θεσσαλονίκη δύο Ιπποκράτειο, ξέρω από φίλη ότι δεν της έκαναν. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...