Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Άσε πολύ κλαμα.. Κλάμα από τον πόνο, κλάμα που τον είδα μετά από τόσους μήνες, κλάμα γιατί δεν θήλασα.. Δύσκολο. Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα και μπορείς να χαρείς τον μπεμπακο σου.. Είναι μεγάλη ευλογία ρε κορίτσια!! ❤️

Ετσι όπως τα λες.. Πολυ ζόρι. Κ εμένα που ήρθε αναισθησιολογος, μετά από ώρες βέβαια, δεν έκανε σωστά την Επισκληριδιο και έπιασε μονο από την δεξιά πλευρά!! Από την αριστερή πονούσα κανονικά! Μέχρι να έρθει η υπεύθυνη να την ξανακάνει, πέθανα. Λυπάμαι και για τις δύο μας που η εμπειρία του τοκετου, ενώ κανονικά θα πρέπει να είναι όμορφη εν έτη 2020,ήταν τραυματική. 

Στα θετικά, βλέπουμε τα παιδάκια μας και παίρνουμε κουράγιο. ❤️

Αυτό για τα δημόσια στην Ελλάδα το έχω ακούσει κ εγώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύει 100%. Στην Θεσσαλονίκη δύο Ιπποκράτειο, ξέρω από φίλη ότι δεν της έκαναν. 

Οντως δεν υπαρχουν αρκετοι  αναισθισιολογοι στα διμοσια.Δουλευω εκει και ξερω.Κανουν μονο στις καισαρικες.Επισις πολλοι ειναι ειδικευομενοι. Εδω ψαχνουμε στις ανακοπες να διασωλινωσουν και δεν βρισκουμε εγκαιρως γιατι ειναι σε αλλο περιστατικο,και μιλαμε οτι εκει ο ασθενεις πεθαινει.Δεν το υποστιριζω σιγουρα επρεπε να υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Comet είπε:

Οντως δεν υπαρχουν αρκετοι  αναισθισιολογοι στα διμοσια.Δουλευω εκει και ξερω.Κανουν μονο στις καισαρικες.Επισις πολλοι ειναι ειδικευομενοι. Εδω ψαχνουμε στις ανακοπες να διασωλινωσουν και δεν βρισκουμε εγκαιρως γιατι ειναι σε αλλο περιστατικο,και μιλαμε οτι εκει ο ασθενεις πεθαινει.Δεν το υποστιριζω σιγουρα επρεπε να υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι.

περιγράφεις την τραγική κατάσταση του δημόσιου συστήματος υγείας... πού είναι ο βασικότερος λόγος που μας μάντρωσαν μέσα στην καραντίνα... το αποψίλωσαν και το απαξίωσαν και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν... είπαν θα κάνουν και προσλήψεις γιατρών αλλά δεν βλέπω και μεγάλη πρεμούρα... ελπίζω το πάθημα να τους έγινε μάθημα και να καταλάβουν ότι χωρίς ισχυρό δημόσιο σύστημα υγείας δεν πάμε πουθενά...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Εμένα μου τον πήρανε στην μεν για ταχύπνοια δεν έτρωγε είχε οίδημα στο κεφαλάκι του από την βεντουζα θα σκασωωωω ελεος

Κοριτσι μου πως είσαι ;τι κάνει το μωράκι σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κοριτσι μου πως είσαι ;τι κάνει το μωράκι σου;

Πώς να είμαι ακόμα εδώ το μωρό μου στην μεν κάποια λοίμωξη έχει λέει και αύριο θα ξέρουμε.για σίγουρα και ποια λοίμωξη και πόσο καιρό θα τον κρατήσουμε άστα χαλιά ειμαι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ήρθα στο γιατρό να μου κόψει τα ράμματα κ περιμένω!! Πως πάτε?

κ εγω το ιδιο!!εμεις παμε σετ τελικα :P

κατα τ αλλα εχω αγχος που αφησα το μωρο κ καπως νοιωθω!χθες τον πηγα στην παιδιατρο ..εχει επεφυκιτιδα στο ματακι του κ μας εδωσε κολληριο...κατα τ αλλα ανςκτησε τα κιλα γεννησης κ πηρε κ αλλα 60γρ.

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Πώς να είμαι ακόμα εδώ το μωρό μου στην μεν κάποια λοίμωξη έχει λέει και αύριο θα ξέρουμε.για σίγουρα και ποια λοίμωξη και πόσο καιρό θα τον κρατήσουμε άστα χαλιά ειμαι

Ελα ρε πουλακι μου, περαστικα σας. Μέχρι τώρα τι σου λένε οι γιατροί ;ελπίζω ότι δεν θα είναι κάτι σοβαρό και γρήγορα θα τον παρεις. Θετικές σκεψεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2020 at 2:37 PM, _prasinomata_ said:

Κορίτσια γεννησαμε κ εμείς εκτάκτως χθες το βράδυ..  Δεν την αισθάνθηκα ολη την ημέρα ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και είχε λίγους παλμούς επειδή ο πλακούντας γέρασε απότομα και την τρεφόταν σωστά.. οπότε μπήκαμε επιτόπου για καισαρική. Τώρα την έχουν σε θερμοκητιδα γιατί αναπνέει λίγο γρήγορα αλλά λένε ότι έχει βελτίωση από χθες οπότε λογικά αύριο θα βγει.. ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά..  με το καλό σε όλες όσες περιμένετε..

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να πάρεις το μικρούλη σπίτι σας... :wub:

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ελα ρε πουλακι μου, περαστικα σας. Μέχρι τώρα τι σου λένε οι γιατροί ;ελπίζω ότι δεν θα είναι κάτι σοβαρό και γρήγορα θα τον παρεις. Θετικές σκεψεις. 

Δεν ξέρω αύριο θα μάθω αλλά έχει και ίκτερο και βλέπουμε προσπαθώ ...σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να τον πάρω γρήγορα να είναι καλά τίποτα άλλο δεν θελω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandrath είπε:

Τρίτη μέρα με κολικούς... κλάμα ο μικρός- κλάμα η μαμά... Παναγία μου να περάσουν γρήγορα :blink:

κιολας κολικους;

εμενα εχει στο χερακι του αιμαγγειωμα...το οποιο δεν θα φυγει ποτε...τουλαχιστον ευτυχως π ειναι μονο αισθητικο το θεμα κ οχι καποιο προβλημα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

κιολας κολικους;

εμενα εχει στο χερακι του αιμαγγειωμα...το οποιο δεν θα φυγει ποτε...τουλαχιστον ευτυχως π ειναι μονο αισθητικο το θεμα κ οχι καποιο προβλημα...

Ίσα ίσα είναι όμορφο που θα έχει για πάντα ένα σημαδακι από τη γέννηση του..:x

βέβαια δεν είναι απόλυτο ότι δε θα φύγει ποτέ γτ είχε ο αδερφός μου ένα στον λαιμό κ με τα χρόνια έχει σχεδόν εξαφανιστεί..

Να σου ζήσει!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2020 at 10:14 ΠΜ, Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζισει.Γερο κι ευτυχισμενο!

Ολα θα περασουν και το αγορακι σου θα ειναι ο ερωτας τις ζωις σου.

Εγω δεν κιμοιτικα κατολου.Πολυ καουρα,δεν περναει με τιποτα.Στις 11 εχω γιατρο.Σκεφτομαι πολυ τιν προκλισι αλλα δεν ξερω...

Τι έγινε σε είδε ο γιατρός;;;  

@Chrysa_ πως τα πηγαίνεις και εσυ;;;

Νομίζω λίγες μείναμε! Αυριο εχω γιατρό κ όλο σκέφτομαι τι θα μου πει , βάρος χαμηλά νιώθω Αλλά καμία σύσπαση, η μικρή θα θέλει να βγει;;; η θα μοιάσει στη μαμά της? Εγώ δεν έλεγα να βγω ούτε με τεχνητούς είχα παιδεψει την μάνα μου πολλές ώρες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...