Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Γεννήσαμε!!! Ένα γερό κοριτσάκι 3.470 με καισαρική όπως είχε προγραμματιστεί!!! Βγήκα εχθές Από το νοσοκομείο κ σήμερα αναρρώνουμε με την μπουμπου. Θα έρθει η μαία το απόγευμα να μας τσεκάρει αν όλα είναι καλά. Ξεκίνησα θηλασμό, πονάει απίστευτα αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη. Υπομονή!!!!  Ότι θέλετε με ρωτάτε. Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες κ ανυπομονώ να ακούσω νέα Από τις μανούλες που περιμένουν από ημέρα σε ημέρα να γεννήσουν. :wub:

Να σου ζισει κοριτσι μου,γερο να ναι!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Γεννήσαμε!!! Ένα γερό κοριτσάκι 3.470 με καισαρική όπως είχε προγραμματιστεί!!! Βγήκα εχθές Από το νοσοκομείο κ σήμερα αναρρώνουμε με την μπουμπου. Θα έρθει η μαία το απόγευμα να μας τσεκάρει αν όλα είναι καλά. Ξεκίνησα θηλασμό, πονάει απίστευτα αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη. Υπομονή!!!!  Ότι θέλετε με ρωτάτε. Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες κ ανυπομονώ να ακούσω νέα Από τις μανούλες που περιμένουν από ημέρα σε ημέρα να γεννήσουν. :wub:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή κ ευτιχισμενη!!!

Κορίτσια καλησπέρα!!Τι κανετε? Είχε κάποια κοπέλα θυροειδή στην εγκυμοσύνη  όταν γεννησετε κάνατε εξετάσεις στο μωρό? Αν ναι στις πόσες μέρες?Όσες κοπέλες είστε απο Αθήνα που πήγατε για εξετάσεις?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Γεννήσαμε!!! Ένα γερό κοριτσάκι 3.470 με καισαρική όπως είχε προγραμματιστεί!!! Βγήκα εχθές Από το νοσοκομείο κ σήμερα αναρρώνουμε με την μπουμπου. Θα έρθει η μαία το απόγευμα να μας τσεκάρει αν όλα είναι καλά. Ξεκίνησα θηλασμό, πονάει απίστευτα αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη. Υπομονή!!!!  Ότι θέλετε με ρωτάτε. Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες κ ανυπομονώ να ακούσω νέα Από τις μανούλες που περιμένουν από ημέρα σε ημέρα να γεννήσουν. :wub:

Να σου ζήσει , να είναι πάντα γέρο. Αντε να προσαρμοστειτε στο σπίτι σιγά σιγά. 

Πονάει ε;ωχ.Σου ευχομαι υπομονή και όλα να πανε καλα. Τσέκαρε κιόλας αν το βάζεις σωστά και πιάνει καλα γιατί μετά από κάποιες μέρες δεν πρεπει να ποναει ο θηλασμός. 

1 hour ago, Mariaia είπε:

Τα λες πολύ ωραία κ με βρίσκεις σύμφωνη σε όλα... Θα συνεχίσω την προσπάθεια κ όσο αντέξω... Το μεγάλο λάθος ηταν το θηλάστρο... Μεγάλη λούμπα... Έπρεπε από την αρχή μόνο στήθος... Αυτό εξαντλήσε την υπομονή μ

Έτσι είναι φίλη όπως τα είπε η σύμβουλος θηλασμού... Είσαι καλά εσύ??? 

Καλα είμαι κοριτσι μου, περιμενω απο μέρα σε μέρα να γεννήσω. Να μπω και εγώ στο κλαμπ. Όλες γεννησατε μου φαίνεται. Νομίζω ότι μόνο εγώ και η comet  μειναμε ακόμη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Να σου ζήσει , να είναι πάντα γέρο. Αντε να προσαρμοστειτε στο σπίτι σιγά σιγά. 

Πονάει ε;ωχ.Σου ευχομαι υπομονή και όλα να πανε καλα. Τσέκαρε κιόλας αν το βάζεις σωστά και πιάνει καλα γιατί μετά από κάποιες μέρες δεν πρεπει να ποναει ο θηλασμός. 

Καλα είμαι κοριτσι μου, περιμενω απο μέρα σε μέρα να γεννήσω. Να μπω και εγώ στο κλαμπ. Όλες γεννησατε μου φαίνεται. Νομίζω ότι μόνο εγώ και η comet  μειναμε ακόμη. 

Μαλλον οι 2 μας μειναμε αν κι εγω τυπικα εχω μεχρι 2 Ιουνιου.Παντως δεν εχω ενδειξεις.Το μωρο ψιλα,ελαχιστα πετρωματα κι ας μην κατομαι ολη μερα.Την Δευτερα εχω παλι γιατρο στις 39 βδομαδες.Θα δουμε...Εσυ ποσο εισαι τωρα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Γεννήσαμε!!! Ένα γερό κοριτσάκι 3.470 με καισαρική όπως είχε προγραμματιστεί!!! Βγήκα εχθές Από το νοσοκομείο κ σήμερα αναρρώνουμε με την μπουμπου. Θα έρθει η μαία το απόγευμα να μας τσεκάρει αν όλα είναι καλά. Ξεκίνησα θηλασμό, πονάει απίστευτα αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη. Υπομονή!!!!  Ότι θέλετε με ρωτάτε. Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες κ ανυπομονώ να ακούσω νέα Από τις μανούλες που περιμένουν από ημέρα σε ημέρα να γεννήσουν. :wub:

Να σου ζήσει!!! Ότι καλύτερο και με υπομονή πολύ όλα αξίζουν το κόπο για τα παιδάκια μας!!! Εμείς εδώ 2 μερούλες και ελπίζουμε να έρθουν μόνοι τους οι πόνοι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Comet είπε:

Μαλλον οι 2 μας μειναμε αν κι εγω τυπικα εχω μεχρι 2 Ιουνιου.Παντως δεν εχω ενδειξεις.Το μωρο ψιλα,ελαχιστα πετρωματα κι ας μην κατομαι ολη μερα.Την Δευτερα εχω παλι γιατρο στις 39 βδομαδες.Θα δουμε...Εσυ ποσο εισαι τωρα;

Και εγώ δεν έχω καμια ένδειξη. Αυριο μπαίνω στη 40η βδομάδα. Σήμερα πηγα στον γιατρό. Είδαμε το μωρό, όλα καλά. Μου έκανε και κολπική εξέταση, χωρίς να με έχει προετοιμασει . Πόνεσα πολυ είναι η αλήθεια. Μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει στο 60% και έχω διαστολή 1.Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τη Παρασκευή, Σάββατο ξημερώματα θα μπω  στη κλινική για πρόκληση. Εσένα τι σου λέει ο γιατρός σου ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Και εγώ δεν έχω καμια ένδειξη. Αυριο μπαίνω στη 40η βδομάδα. Σήμερα πηγα στον γιατρό. Είδαμε το μωρό, όλα καλά. Μου έκανε και κολπική εξέταση, χωρίς να με έχει προετοιμασει . Πόνεσα πολυ είναι η αλήθεια. Μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει στο 60% και έχω διαστολή 1.Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τη Παρασκευή, Σάββατο ξημερώματα θα μπω  στη κλινική για πρόκληση. Εσένα τι σου λέει ο γιατρός σου ;

Αχ κορίτσι μου όντως πονάει εγώ πιστεύω κοντεύεις όπου να ναι λίγο ακόμα υπομονή ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Και εγώ δεν έχω καμια ένδειξη. Αυριο μπαίνω στη 40η βδομάδα. Σήμερα πηγα στον γιατρό. Είδαμε το μωρό, όλα καλά. Μου έκανε και κολπική εξέταση, χωρίς να με έχει προετοιμασει . Πόνεσα πολυ είναι η αλήθεια. Μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει στο 60% και έχω διαστολή 1.Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τη Παρασκευή, Σάββατο ξημερώματα θα μπω  στη κλινική για πρόκληση. Εσένα τι σου λέει ο γιατρός σου ;

Μου λεει οτι μπορει να βγει τωρα μπορει να παρει ολες τις μερες.Εμενα γενικως δεν σε πειραζει απλα επειδι ταλαιπωρουμαι πολυ μου ειπε αν τελω να κανουμε απο Δευτερα προκλισι.Μαλλον δεν θα κανω εκτος αν περασω τιν πιτ.Εσυ εφτασες,αντε με το καλο,μακαρι να γεννισεις μονι σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μαλλον οι 2 μας μειναμε αν κι εγω τυπικα εχω μεχρι 2 Ιουνιου.Παντως δεν εχω ενδειξεις.Το μωρο ψιλα,ελαχιστα πετρωματα κι ας μην κατομαι ολη μερα.Την Δευτερα εχω παλι γιατρο στις 39 βδομαδες.Θα δουμε...Εσυ ποσο εισαι τωρα;

Οι τρεις μας κοριτσια....ειμαι κι εγω εδω!!!! Χαχαχαχαχα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε κορίτσια μου , σας περιμένουμε κι εσάς να κλείσει ευτυχισμένα ο μήνας Μάιος με τις γέννες και να αρχίσουν οι μήνες της απόλυτης ευτυχίας, αγαπης αγωνίας κτλ 

  • Μου αρέσει 5

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Άντε κορίτσια μου , σας περιμένουμε κι εσάς να κλείσει ευτυχισμένα ο μήνας Μάιος με τις γέννες και να αρχίσουν οι μήνες της απόλυτης ευτυχίας, αγαπης αγωνίας κτλ 

μπουτάκια φιλάκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Μολις γυρισα απο Ιασω, εκανα το Nst. Μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα τι να πω βρε κοριτσια; Ο γιατρος μου, μου χε πει οτι κραταει γυρω στα 45 λεπτα κι αυτος εκει με την αιτιολογια οτι ειναι φυσιολογικο με ξεσυνδεσε στα 15 λεπτα με το ζορι.... Εχω ψιλο ξενερωσει, νευριασει, αγχωθει... Τι να πω δεν ξερω... Εχει τυχει σε καμμια σας;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...