Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, tzoukos είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μολις γυρισα απο Ιασω, εκανα το Nst. Μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα τι να πω βρε κοριτσια; Ο γιατρος μου, μου χε πει οτι κραταει γυρω στα 45 λεπτα κι αυτος εκει με την αιτιολογια οτι ειναι φυσιολογικο με ξεσυνδεσε στα 15 λεπτα με το ζορι.... Εχω ψιλο ξενερωσει, νευριασει, αγχωθει... Τι να πω δεν ξερω... Εχει τυχει σε καμμια σας;;; 

Ναι,τιν πρωτι φορα εκανα μονο ενα τεταρτο.Κουνιοταν συνεχεια το μωρο και βγικε πολυ καλο.Τιν δευτερι που δεν κουνιοταν εκανα 40 λεπτα.Αν ιταν καλο μην αγχωνεσαι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

καλημεραα...μαλλον ξεκιμησαν οι κολικοι...δεν την παλευω αλλο αυπνη!!μερα νυχτα υελει να ναι στο στηθος κ ας μη τρωει

Και εμείς το περάσαμε 2-3 μέρες πολυ έντονα και τώρα θα τον πιάσει 1-2 φορές αλλα πολυ λιγότερο. Βοήθησε η κρέμα της φερζιντερμ για κιλικούς και γενικά οταν τον είχα πόδια μαζεμένα. Ελπίζω να περάσουν γρήγορα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Και εμείς το περάσαμε 2-3 μέρες πολυ έντονα και τώρα θα τον πιάσει 1-2 φορές αλλα πολυ λιγότερο. Βοήθησε η κρέμα της φερζιντερμ για κιλικούς και γενικά οταν τον είχα πόδια μαζεμένα. Ελπίζω να περάσουν γρήγορα!!!!

εμενα μονο στο στηθος ηρεμει!!ολη μερα τον εχω...ειναι νορμαλ;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

εμενα μονο στο στηθος ηρεμει!!ολη μερα τον εχω...ειναι νορμαλ;;

Ναι κοριτσακι μου.νορμαλ ειναι.Τους θυμαμαι τους μαρατωνιους θιλασμους,μερα νυχτα στι θος οταν ειχε κολικους.Κανε υπομονι.Καποια στιγμι θα περασει.Δοκιμασε και τιν κρεμα αν θελεις.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/5/2020 at 5:10 ΠΜ, Rositaki είπε:

K εγώ!!! Σήμερα 4 ώρες περπάτημα μπας Κ θελήσει να έρθει....

4 ώρες περπατημα;ηρωίδα.εγω ουτε ενα μισάωρο δεν αντέχω με τόση ζέστη. Δουλειές στο σπίτι κάνω άνετα αλλά με 23 κιλά παραπανω τα ποδια μου εχουν γίνει τουμπανο. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

4 ώρες περπατημα;ηρωίδα.εγω ουτε ενα μισάωρο δεν αντέχω με τόση ζέστη. Δουλειές στο σπίτι κάνω άνετα αλλά με 23 κιλά παραπανω τα ποδια μου εχουν γίνει τουμπανο. 

 

Κουράγιο!!! Χθες 1,5 ώρα άντεξα μετα δουλειές γενική σχεδόν και φαντάσου αύριο έχω καθαρίστρια  αλλά δεν λέει να δώσει παραπάνω σημάδια. Αύριο θα με δει γιατρός να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. Έχω απελπιστεί λίγο όλα έχουν πάει καλά από εξέλιξη,  κιλά, συμπτώματα σε νορμάλ πλαίσια ,θέση μωρου και περίμενα να μου κάνει μια φυσιολογική έκπληξη ξαφνικά,  δεν ξέρω πώς θα μαι με το προγγραματισμενο ραντεβου αν τελικά χρειαστεί πρόκληση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rositaki είπε:

Κουράγιο!!! Χθες 1,5 ώρα άντεξα μετα δουλειές γενική σχεδόν και φαντάσου αύριο έχω καθαρίστρια  αλλά δεν λέει να δώσει παραπάνω σημάδια. Αύριο θα με δει γιατρός να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. Έχω απελπιστεί λίγο όλα έχουν πάει καλά από εξέλιξη,  κιλά, συμπτώματα σε νορμάλ πλαίσια ,θέση μωρου και περίμενα να μου κάνει μια φυσιολογική έκπληξη ξαφνικά,  δεν ξέρω πώς θα μαι με το προγγραματισμενο ραντεβου αν τελικά χρειαστεί πρόκληση.

Αχ κι εγω το ιδιο σκεφτομαι... Νομιζω οτι θα εχω πολυ αγχος αν τελικα καταληξω να παω με ραντεβου για προκληση...!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Ξεκινήσαμε κ εμείς κολικούς δυστυχώς!! Επίσης ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει καίσαρικη...

αισθάνομαι την περιοχή γύρω από την τομή μουδιασμενη. Το έχετε αισθανθεί κ εσείς? Είναι φυσιολογικό?

 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Ξεκινήσαμε κ εμείς κολικούς δυστυχώς!! Επίσης ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει καίσαρικη...

αισθάνομαι την περιοχή γύρω από την τομή μουδιασμενη. Το έχετε αισθανθεί κ εσείς? Είναι φυσιολογικό?

 

Γεια σου!!

Ναι οταν πηγα για τα ραμματα ,ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε οτι τα νευρα νεκρωνονται στην περιοχη κ επανερχονται γυρω στο 2μηνο...εμενα οταν θηλαζω μ ενοχλςι περισσοτερο επειδη ακουμπαει ο μπεμπης στην κοιλια...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σου!!

Ναι οταν πηγα για τα ραμματα ,ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε οτι τα νευρα νεκρωνονται στην περιοχη κ επανερχονται γυρω στο 2μηνο...εμενα οταν θηλαζω μ ενοχλςι περισσοτερο επειδη ακουμπαει ο μπεμπης στην κοιλια...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση νιώθω λίγο περίεργα εκει κ ήθελα να ξέρω αν είναι φυσιολογικο. Δύο μήνες ε?  Καλή υπομονή μας!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση νιώθω λίγο περίεργα εκει κ ήθελα να ξέρω αν είναι φυσιολογικο. Δύο μήνες ε?  Καλή υπομονή μας!!

ναι αν θυμαμαι καλα 2μηνες μου ειπε...βεβαια καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...μπορει να μας διαφωτισει κ καποια κοπελα που εχει ξανακανει...

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Αχ κι εγω το ιδιο σκεφτομαι... Νομιζω οτι θα εχω πολυ αγχος αν τελικα καταληξω να παω με ραντεβου για προκληση...!!! 

Εγώ πιστευω οτι μάλλον θα μπω με προκληση . Δεν βλέπω να εμφανίζεται ο μπέμπης μέχρι το  Σάββατο. Και μένα η προκληση με προβληματιζει ως προς την καισαρική. Οι μισές γέννες στατιστικά εκεί καταλήγουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Εγώ πιστευω οτι μάλλον θα μπω με προκληση . Δεν βλέπω να εμφανίζεται ο μπέμπης μέχρι το  Σάββατο. Και μένα η προκληση με προβληματιζει ως προς την καισαρική. Οι μισές γέννες στατιστικά εκεί καταλήγουν. 

Στην πρωτη μου γέννα μπήκα με πρόκληση κ γέννησαμε φυσιολογικά κ εύκολα τώρα μπήκα με πρόκληση κ πήγα καισαρικη. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις θετικες σκέψεις!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Εγώ πιστευω οτι μάλλον θα μπω με προκληση . Δεν βλέπω να εμφανίζεται ο μπέμπης μέχρι το  Σάββατο. Και μένα η προκληση με προβληματιζει ως προς την καισαρική. Οι μισές γέννες στατιστικά εκεί καταλήγουν. 

Κι εμενα με προβληματιζει αυτο κι ο γιατρος μου που του το ανεφερα  μου ειπε οτι συχνα οι προκλησεις καταληγουν σε καισαρικη.. Ειδομεν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...