Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , dinaki23 είπε:

ναι αν θυμαμαι καλα 2μηνες μου ειπε...βεβαια καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...μπορει να μας διαφωτισει κ καποια κοπελα που εχει ξανακανει...

Εγώ έχω κάνει 2 καισαρικές...στην πρώτη ακόμα νιώθω μουδιασμένη εδώ κ 11 χρόνια....δηλ νεκρή σε εκείνο το σημείο...

Στην φετινή καισαρική νιώθω τα πάντα από τις πρώτες μέρες....Δεν έχω τίποτα εινια σαν μην την έκανα ποτέ...( Δεν έκοψα ράμματα εχω κάνει λέιζερ) οσως παίζει ρόλο ...

το μούδιασμα φεύγει ανάλογα τον οργανισμό κ τον γιατρό τι δουλειές σ έχει κανει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

εμενα μονο στο στηθος ηρεμει!!ολη μερα τον εχω...ειναι νορμαλ;;

kai mena 20 hmerwn t idia mono sththos 

2 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Ξεκινήσαμε κ εμείς κολικούς δυστυχώς!! Επίσης ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει καίσαρικη...

αισθάνομαι την περιοχή γύρω από την τομή μουδιασμενη. Το έχετε αισθανθεί κ εσείς? Είναι φυσιολογικό?

 

nai k gw dn dn niwthw se auto to shmeio

On 22/5/2020 at 3:36 ΜΜ, Lalom είπε:

Καλησπερα. Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Το θηλαστρο το αφησα δε προλαβαινα να κανω αντληση ο χρονος είναι λίγος οποτε ειπα καλυτερα στηθος. Χτες τ βραδυ εκανε 3μιση ωρες να κοιμηθει εκ των οποίων τις 3 ηταν στο στηθος και φυσικα δεν ετρωγε ολη την ωρα απλα ειναι αυτο που λες η παρηγοριά και η ανασφάλεια. Επίσης με εχουν νευριάσει εδώ που μου λενε μήπως δε φτανει το γαλα σου και δε χορταινει το παιδι. Τωρα εγω τι να απαντησω σε αυτο??με κανουν και αισθάνομαι και ασχημα κιολας οτι κατι κανω λαθος. Τωρα τον βαζω στηθος μονο οποτε ζητάει αλλα ζηταει συνεχεια ψαχνει το στηθος μου συνεχως. Πρέπει να το παρω αποφαση οτι οι 40 μερες θα ειναι ετσι.ως τελαυταια επιλογη δινω μονο βραδυ οχι καθε βραδυ 30μλ ξενο συμφωνα με τη Παιδιατρο. Ελπιζω να στρωσει η κατάσταση γτ βλεπω να μην τη παλεύω. Επίσης οταν τον θηλαζω π καημένουλης κοιμαται πανω μου και στο μαξιλάρι θηλαμσου και κάποιες φορές οταν παω να τον βαλω στο λικνο ξυπνάει και μετα παλι απο την αρχη και αργει να κοιμηθει. Πρέπει να βρω κόλπο η να δεχτω ότι ετσι θα γινεται :( επίσης εχουμε κενώσεις 3 η και 4 καθημερινές μουσταρδι σποράκια καπως και άλλες 3 με 4 τσισα. Απο οτι ειπε η παιδιατρος ειμαστε καλα. Δηλαδη να συνεχισω να βαζω στηθος συνεχεια οπότε ζηταει κ ετσι θα εδραιώθει ο θηλασμός!??? Ειναι φυσιολογικό που χτες το βράδυ δε μου Κοιμηθηκε για τρεις ωρες σερι? Πρωτη φορα μου το κανει αυτο. Ο άντρας μου με αγχωσε οτι κατι έχει το παιδι ενω εγω ελεγα οτι ειναι μικρουλης ακομα θα τα κανει αυτα. 

to perasa tis prwtes meres k dinw k jseni gt dn xortenei k dn kimatai ypomonh twra kshpnaei s duoro mazi m kseno gala

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;Το πρωι εχω καρδιοτοκογραφιμα.Εχω αποφασισει οτι δεν θα κανω προκλισι εκτος αν περασω τιν πιτ παρολο που συνεχιζω να ειμαι χαλια.Σημερα περπατισα αρκετα κι εχω αρκετα πετρωματα.Αντε να δουμε το πρωι...

  • Μου αρέσει 8

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Ολα καλα με το nst. Το μωρο εμπεδωτικε! Μαλλον εγινε χτες βραδυ γιατι πονουσα αρκετα.Στο τελος τις βδομαδας μπαινω για προκλισι,θα ματω αυριο μερα γιατι ο αιματοκριτις ειναι χαμιλος και να μπορεσουμε να ελεγξουμε τιν αιμοραγια αν υπαρξει.

  • Μου αρέσει 8

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/17/2020 at 1:38 PM, kastel said:

Είχα υποστήριξη και μάλιστα πολύ....φαντάσου στο νοσοκομείο μόλις κατάλαβαν ότι θέλω να σταματήσω, έστειλαν την αρχημαια να μιλήσουμε. Το πρόβλημα είναι ότι εγω ειμαι, πως να το πω ευγενικά, κλασομπανιερα και σε συνδυασμό με τον πολυυυυυυ πολυυυυ δύσκολο τοκετό δεν είχα δύναμη. Δεν θα σου πω ότι δεν στεναχωρηθηκα, φαντάσου στο νοσοκομείο έκλαιγα γιατί δεν μπορούσα και για τις επόμενες μέρες το ίδιο. Πλέον είμαι καλά γιατί είναι καλά και το μωρό. Πως τα πας με τα μωρά; ήρθε η μητέρα;; 

@Cometελπίζω να είμαι προεορτια τοκετου και να μην ταλαιπωρεισαι άλλο. 

@ZOIRITA20813πως είσαι εσύ;; όσο για τα κιλά, κορίτσια εγώ είμαι ήδη - 11!οπως σας είπα συνολικά έβαλα 18 οπότε έχω ακόμη να χάσω αλλά πέρασαν 2 εβδομάδες από τη γεννα οπότε ελπίζω να συνεχίσει έτσι το σώμα μου.εσύ πως είσαι;; 

@Lalomεμείς τα είπαμε, ελπίζω να είστε καλά κ εσύ κ ο μπεμπης. Περιμένουμε νέα σου. 

ζητώ συγγνώμη που απαντώ τόσο αργά...αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου με το θηλασμό. Και όσο χρόνο έχω μέσα στην ημέρα προσπαθώ να παίζω με το μεγάλο γιο :) 

πώς είσαι τώρα που πέρασαν οι μέρες; ελπίζω καλύτερα :) ο γιόκας σου; σε κρατάει ξύπνια τα βράδια;; εμάς δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η πείρα από το πρώτο, αλλά μας βγήκε πολύ ησυχούλης. έχουμε ένα θεματάκι με το ισχίο λόγω της εγκάρσιας θέσης που είχε στη μήτρα. Προς το παρόν φοράμε διπλή πάνα και έχουμε επαναληπτικό υπέρηχο στις 18/6. Έχει καμία άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;;

Η μαμά μου κατάφερε μετά από πολύ αγώνα να έρθει!! Ευτυχώς!! και έτσι ο μγάλος δεν ξεκολλάει από πάνω της. εσένα;; έχει πτήσεις;

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Ολα καλα με το nst. Το μωρο εμπεδωτικε! Μαλλον εγινε χτες βραδυ γιατι πονουσα αρκετα.Στο τελος τις βδομαδας μπαινω για προκλισι,θα ματω αυριο μερα γιατι ο αιματοκριτις ειναι χαμιλος και να μπορεσουμε να ελεγξουμε τιν αιμοραγια αν υπαρξει.

Αντε μπράβο, ήρθε η ώρα!! Δίδυμος θα ναι ο δεύτερος γιόκας σου ε;; ο πρώτος; Όλα καλά να πάνε! 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

ζητώ συγγνώμη που απαντώ τόσο αργά...αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου με το θηλασμό. Και όσο χρόνο έχω μέσα στην ημέρα προσπαθώ να παίζω με το μεγάλο γιο :) 

πώς είσαι τώρα που πέρασαν οι μέρες; ελπίζω καλύτερα :) ο γιόκας σου; σε κρατάει ξύπνια τα βράδια;; εμάς δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η πείρα από το πρώτο, αλλά μας βγήκε πολύ ησυχούλης. έχουμε ένα θεματάκι με το ισχίο λόγω της εγκάρσιας θέσης που είχε στη μήτρα. Προς το παρόν φοράμε διπλή πάνα και έχουμε επαναληπτικό υπέρηχο στις 18/6. Έχει καμία άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;;

Η μαμά μου κατάφερε μετά από πολύ αγώνα να έρθει!! Ευτυχώς!! και έτσι ο μγάλος δεν ξεκολλάει από πάνω της. εσένα;; έχει πτήσεις;

Δεν πειράζει βρε κορίτσι μου! Όλες καταλαβαίνουμε εδώ.. Με κραταει ξύπνια αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Τον δικό μου ήσυχο δεν θα τον έλεγα αλλά ούτε και πολύ ζωηρό.. Θέλει αγκαλιές και χαδακια κι εμείς παραπάνω από πρόθυμοι! ❤️Δυστυχώς η μανούλα δεν έχει έρθει ακόμη αλλά ελπίζω μέσα στον Ιούνιο θα είναι εδώ. Την χρειάζομαι πολύ πολύ.. Κυρίως γιατί οι υπόλοιπες δουλειές στο σπίτι τρέχουν, το μωρό θέλει να είναι μαζί μου και ο άντρας μου δουλεύει. Έκανε τον υπέρηχο στον ισχιο και το είδατε; δυστυχώς δεν έχω κάποια εμπειρία να σου πω, ο μικρός μου θα το κάνει αρχές Ιουνίου. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αντε μπράβο, ήρθε η ώρα!! Δίδυμος θα ναι ο δεύτερος γιόκας σου ε;; ο πρώτος; Όλα καλά να πάνε! 

Δεν πειράζει βρε κορίτσι μου! Όλες καταλαβαίνουμε εδώ.. Με κραταει ξύπνια αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Τον δικό μου ήσυχο δεν θα τον έλεγα αλλά ούτε και πολύ ζωηρό.. Θέλει αγκαλιές και χαδακια κι εμείς παραπάνω από πρόθυμοι! ❤️Δυστυχώς η μανούλα δεν έχει έρθει ακόμη αλλά ελπίζω μέσα στον Ιούνιο θα είναι εδώ. Την χρειάζομαι πολύ πολύ.. Κυρίως γιατί οι υπόλοιπες δουλειές στο σπίτι τρέχουν, το μωρό θέλει να είναι μαζί μου και ο άντρας μου δουλεύει. Έκανε τον υπέρηχο στον ισχιο και το είδατε; δυστυχώς δεν έχω κάποια εμπειρία να σου πω, ο μικρός μου θα το κάνει αρχές Ιουνίου. 

Επιτελους γιατι και το στομαχι μου ειναι χαλια.Εκανα και τεστ για τον κωρονοιο σημερα. Ο συζυγος δεν χρειαζεται.Ο πρωτος ειναι ιχτυς.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Επιτελους γιατι και το στομαχι μου ειναι χαλια.Εκανα και τεστ για τον κωρονοιο σημερα. Ο συζυγος δεν χρειαζεται.Ο πρωτος ειναι ιχτυς.

Αγάπη μου με το καλό! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σου και που κοντεύουν οι μέρες να ανακουφιστείς από την ταλαιπωρία που έχεις περάσει με το στομάχι σου τόσους μήνες. Να σε ρωτήσω. Πώς γίνεται το τεστ για τον κορωνοϊό? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αγάπη μου με το καλό! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σου και που κοντεύουν οι μέρες να ανακουφιστείς από την ταλαιπωρία που έχεις περάσει με το στομάχι σου τόσους μήνες. Να σε ρωτήσω. Πώς γίνεται το τεστ για τον κορωνοϊό? 

Καλημερα. Σου παιρνον δειγμα απο σαλιο με μια μπατονετα απο το στομα

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου!!!!!! Τι κάνετε; Έχουμε γεννήσει οι περισσότερες!!! Πώς τα πάτε;; Εμείς τώρα αρχίζουμε να κατελαβαίνουμε τι θέλει απο τις αντιδράσεις του. Είμαστε 17 ημερών. Με κολικούς λίγο καλύτερα.. είχαμε ένα θέμα και με το ρέψιμο, μας έπαιρνε αρκετή ώρα αλλα όλα καλά τώρα!! Με τα κιλά εγκυμοσύνης πως είστε; Εγώ είχα πάρει 20 κ έχω χάσει σχεδόν 10 μέχρι τώρα. Ααα κ κάτι ακόμη.. τα λεφτά απο το επίδομα γέννησης σας έχουν μπεί; Κ αν ναι, μετά απο πόσες μέρες μπήκαν; Φιλώ τα μωρούλια σας απο μακριά :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου!!!!!! Τι κάνετε; Έχουμε γεννήσει οι περισσότερες!!! Πώς τα πάτε;; Εμείς τώρα αρχίζουμε να κατελαβαίνουμε τι θέλει απο τις αντιδράσεις του. Είμαστε 17 ημερών. Με κολικούς λίγο καλύτερα.. είχαμε ένα θέμα και με το ρέψιμο, μας έπαιρνε αρκετή ώρα αλλα όλα καλά τώρα!! Με τα κιλά εγκυμοσύνης πως είστε; Εγώ είχα πάρει 20 κ έχω χάσει σχεδόν 10 μέχρι τώρα. Ααα κ κάτι ακόμη.. τα λεφτά απο το επίδομα γέννησης σας έχουν μπεί; Κ αν ναι, μετά απο πόσες μέρες μπήκαν; Φιλώ τα μωρούλια σας απο μακριά :)

Εμεις σημερα 20 ημερων!Κ εμενα αργει να ρευτει ή δεν ρευεται σε καθε γευμα(παιζει ρολο κ αν θηλαζεις,το ξενο ειναι πιο ναρυ κ ρευονται αμεσως) ...Εμας σφιγγεται κ κοκκινιζει κ μετα απο λιγο ...προυουουτς...

Το βραδυ με δυσκολευει λιγο γιατι δεν εχει ακομα προγραμμα...αλλες φορες τρωει κ κοιμαται αλλες αργει να κοιμηθει κ για να νανουριστει θελει στηθος!Οπως κ τις μερες π ειχε κολικους τον ειχα κυριολεκτικα ολη μερα στο στηθος!!

Ειχα παρει 15 κ εχω χασει τα 10 ...δεν πειναω ιδιαιτερα να σογ πω την αληθεια..πινω πολυ νερο κ τρωω γλυκα!!

Λεφτα απ το επιδομα οχι ακομα!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες γεννήσατε και σας έκαναν τα χαρτιά για το επίδομα στα νοσοκομεία να μπείτε να δείτε αν έχουν κάνει την οριστικοποίηση,  εμένα δεν την είχαν κάνει στο Ιασώ και περίμενα...Στο περίμενε έμεινα...Τέλος Ιουνίου θα τα πάρω..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε και σας έκαναν τα χαρτιά για το επίδομα στα νοσοκομεία να μπείτε να δείτε αν έχουν κάνει την οριστικοποίηση,  εμένα δεν την είχαν κάνει στο Ιασώ και περίμενα...Στο περίμενε έμεινα...Τέλος Ιουνίου θα τα πάρω..

Καλησπέρα 

Δλδ τι πρέπει να κανουμε;

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε και σας έκαναν τα χαρτιά για το επίδομα στα νοσοκομεία να μπείτε να δείτε αν έχουν κάνει την οριστικοποίηση,  εμένα δεν την είχαν κάνει στο Ιασώ και περίμενα...Στο περίμενε έμεινα...Τέλος Ιουνίου θα τα πάρω..

πως;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...