Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου!!!!!! Τι κάνετε; Έχουμε γεννήσει οι περισσότερες!!! Πώς τα πάτε;; Εμείς τώρα αρχίζουμε να κατελαβαίνουμε τι θέλει απο τις αντιδράσεις του. Είμαστε 17 ημερών. Με κολικούς λίγο καλύτερα.. είχαμε ένα θέμα και με το ρέψιμο, μας έπαιρνε αρκετή ώρα αλλα όλα καλά τώρα!! Με τα κιλά εγκυμοσύνης πως είστε; Εγώ είχα πάρει 20 κ έχω χάσει σχεδόν 10 μέχρι τώρα. Ααα κ κάτι ακόμη.. τα λεφτά απο το επίδομα γέννησης σας έχουν μπεί; Κ αν ναι, μετά απο πόσες μέρες μπήκαν; Φιλώ τα μωρούλια σας απο μακριά :)

Κορίτσια μου ...Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη περίπου 105 κιλά , πήρα γύρω στα 11 με 13 κιλά,δεν μετρηθηκα τις τελευταίες μέρες, και τώρα είμαι 103 κιλά....τα λεφτά από το ΙΚΑ θα μπουν 29 Μαΐου να ξέρετε.  Έτσι μου είπαν τα κορίτσια στο ικα Κορυδαλλού. Αναφορικά με το ρέψιμο, εγώ επειδή είναι λαιμαργος και επειδή αναγκαστικά του δίνω ξένο γάλα, ανά 30 ml τον σηκώνω και ρεύεται και ξαναδινω γαλα ώστε να του κάθεται καλύτερα στο στομάχι. Είμαστε 24 ημερών και ενώ περνάμε κολικους ,δεν έχουμε αυτά τα ξεσπασματα ακόμα σαν τα δικά σας (φτου φτου ). Επίσης τον ρευω όρθιο και όχι ξάπλωτα στον ώμο, γιατί ετσιτον παίρνει ο υπνος

Εμάς μας αρεσει πολυ που κοιμόμαστε όλοι μαζί στο κρεβάτι (μεταξύ 2 γευματων) και έτσι το συνεχίζουμε ακόμα...

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε και σας έκαναν τα χαρτιά για το επίδομα στα νοσοκομεία να μπείτε να δείτε αν έχουν κάνει την οριστικοποίηση,  εμένα δεν την είχαν κάνει στο Ιασώ και περίμενα...Στο περίμενε έμεινα...Τέλος Ιουνίου θα τα πάρω..

Eμεις κοριτσια την κάναμε μόνοι μας την αίτηση.. Για το ικα τα κάνα τα χαρτιά κ μένα 29 μου είπαν. Τώρα ψάχνω τι χρειάζεται για το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ... Το έχει κάνει καμία κοπέλα από σας?

On 25/5/2020 at 3:48 ΜΜ, Μαρία_Λ είπε:

ζητώ συγγνώμη που απαντώ τόσο αργά...αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου με το θηλασμό. Και όσο χρόνο έχω μέσα στην ημέρα προσπαθώ να παίζω με το μεγάλο γιο :) 

πώς είσαι τώρα που πέρασαν οι μέρες; ελπίζω καλύτερα :) ο γιόκας σου; σε κρατάει ξύπνια τα βράδια;; εμάς δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η πείρα από το πρώτο, αλλά μας βγήκε πολύ ησυχούλης. έχουμε ένα θεματάκι με το ισχίο λόγω της εγκάρσιας θέσης που είχε στη μήτρα. Προς το παρόν φοράμε διπλή πάνα και έχουμε επαναληπτικό υπέρηχο στις 18/6. Έχει καμία άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;;

Η μαμά μου κατάφερε μετά από πολύ αγώνα να έρθει!! Ευτυχώς!! και έτσι ο μγάλος δεν ξεκολλάει από πάνω της. εσένα;; έχει πτήσεις;

Κοριτσάκι μου πως το βρήκες? Έκανες υπέρηχο ισχύων? Θέλω κ εγώ να κάνω στο μικρο

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλησπέρα 

Δλδ τι πρέπει να κανουμε;

 

Μπαίνετε στο epidomagennas.gr με τους κωδικούς taxis και θα δείτε αν είναι απλά αποθηκευμένο η έχει οριστικοποιηθεί...email σας έχουν στείλει και μνμ στο κινητό ότι η αίτηση εγκρίθηκε?

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μπαίνετε στο epidomagennas.gr με τους κωδικούς taxis και θα δείτε αν είναι απλά αποθηκευμένο η έχει οριστικοποιηθεί...email σας έχουν στείλει και μνμ στο κινητό ότι η αίτηση εγκρίθηκε?

Ναι και μήνυμα έκανα και μειλ. Εγκρίθηκε έγραφαν  . Τέλος Ιουνίου θα πληρωθουμε; 

@Athina3 ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον ΟΑΕΔ.  Αν σου στείλει καμία μήνυμα, ενημέρωσε με κι εμένα πληζ

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ναι και μήνυμα έκανα και μειλ. Εγκρίθηκε έγραφαν  . Τέλος Ιουνίου θα πληρωθουμε; 

@Athina3 ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον ΟΑΕΔ.  Αν σου στείλει καμία μήνυμα, ενημέρωσε με κι εμένα πληζ

 

Ναι τέλος Ιουνίου,  τον επόμενο μήνα από την αίτηση..νομίζω κιόλας 26 Ιουνίου έγραφαν στο μέιλ που έστειλαν στον άντρα μου. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Ναι τέλος Ιουνίου,  τον επόμενο μήνα από την αίτηση..νομίζω κιόλας 26 Ιουνίου έγραφαν στο μέιλ που έστειλαν στον άντρα μου. 

Εμένα στο μειλ δεν λέει πουθενά για ημερομηνία πληρωμής....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ναι και μήνυμα έκανα και μειλ. Εγκρίθηκε έγραφαν  . Τέλος Ιουνίου θα πληρωθουμε; 

@Athina3 ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον ΟΑΕΔ.  Αν σου στείλει καμία μήνυμα, ενημέρωσε με κι εμένα πληζ

 

Πήρα τηλ η υπερεσια είναι μόνο ηλεκτρονικά η καταθέτεις στο ΚΕΠ μου είπαν.. μπαίνουμε στο ΟΑΕΔ συμπληρώματικο μητρότητας κ γράφει τι χαρτιά χρειάζεται ότι θες πες μου


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια ο μπεμπης εχει συγκαει κ εχει κανει πληγουλα ενω βαζω sudocream..μπορω να κανω κτ αλλο;;

Το μωρακι μας...Αλλαζε πιο συχνα πανα,πλενε τον σε κατε αλλαγι και συνεχισε τιν κρεμα.Θα περασει.

Κοριτσακια μου το Σα Βατο Θα κανω προκλισι.3 μερες ακομα...

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Το μωρακι μας...Αλλαζε πιο συχνα πανα,πλενε τον σε κατε αλλαγι και συνεχισε τιν κρεμα.Θα περασει.

Κοριτσακια μου το Σα Βατο Θα κανω προκλισι.3 μερες ακομα...

Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια εύκολη γέννα και ένα υγιέστατο μωράκι. Φιλάκια


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια ο μπεμπης εχει συγκαει κ εχει κανει πληγουλα ενω βαζω sudocream..μπορω να κανω κτ αλλο;;

Λαδακι, ελαιολαδο και ασε το γυμνο,λιγη ωρα καθε φορα που αλλαζεις πανα.

Μη χρησιμοποιεις μωρομαντηλα και οταν το πλενετε σε καθε αλλαγη ταμποναριστα σκουπισμα με πετσετα. Κρατησε υγρασια το δερμα και συγκαηκε. Και η σουντοκρεμ θα βοηθησει.

Περαστικα και να το χαιρεστε!

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Κοριτσια ο μπεμπης εχει συγκαει κ εχει κανει πληγουλα ενω βαζω sudocream..μπορω να κανω κτ αλλο;;

Πλύσιμο σε κάθε αλλαγή και εμένα μ'άρεσε περισσότερο η bepanthol..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Comet είπε:

Το μωρακι μας...Αλλαζε πιο συχνα πανα,πλενε τον σε κατε αλλαγι και συνεχισε τιν κρεμα.Θα περασει.

Κοριτσακια μου το Σα Βατο Θα κανω προκλισι.3 μερες ακομα...

Κοριτσι μου γλυκο, με το καλο!!! Να ηρεμησεις κι εσυ...!!! Αντε να περνουμε σειρα ολες σιγα σιγα. Εγω εχω αυριο γιατρο, να δουμε τι θα μου πει..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια ο μπεμπης εχει συγκαει κ εχει κανει πληγουλα ενω βαζω sudocream..μπορω να κανω κτ αλλο;;

Κι εμένα το ίδιο.Θυμαμαι στο μεγάλο μου γιο είχα πάρει navaquasol αν δω ότι δε παίρναει θα πάω να του πάρω θυμάμαι είναι αποτελεσματική

 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...