Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!! Τι κανετε;;; Γεννησε καμμια;;; Μου φαινεται οπως το παμε εμεις που απομειναμε θα γινουμε τελικα μανουλες Ιουνιου..!!! Εγω εχω γιατρο σημερα να δουμε τι θα μου πει. Ο αντρας μου παντως εχει λυσσαξει να παμε αυριο η το σαββατο με προκληση να τελειωνουμε. Δεν ξερω βρε κοριτσια.. Σκρφτομαι οτι επειδη ειμαι εξωσωματικη, μπορω να μετρησω απο την εμβρυομεταφορα και τις βγαζω 38 εβδομαδες αρα μπορω να περιμενω...οχι;;;; Γιατι πρεπει να μετραω απο ΤΕΡ οπως ολοι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσιαααα γεια σας!!

Προσπαθειτε κ εσεις να προσαρμοστειτε με τα νινακια σας;;;

Εμενα θηλαζει κ κοιμαται ομως το βραδυ τον παιρνει περισσοτερη ωρα...τωρα μου μπηκε μια σκεψη ,ξερει καποια να μογ πει;αν επηρεαζει το γεγονοε οτι πινω γαλα στο οτι γκρινιαζει κ σφιγγεται;κοκκινιζει κ εχει αερια κ κακα του...ενω τις αλλες μερες οχι τοσο...θα το παρατηρησω κ τις επομενες μερες να δω αν ειναι τυχαιο ή οχι...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσιαααα γεια σας!!

Προσπαθειτε κ εσεις να προσαρμοστειτε με τα νινακια σας;;;

Εμενα θηλαζει κ κοιμαται ομως το βραδυ τον παιρνει περισσοτερη ωρα...τωρα μου μπηκε μια σκεψη ,ξερει καποια να μογ πει;αν επηρεαζει το γεγονοε οτι πινω γαλα στο οτι γκρινιαζει κ σφιγγεται;κοκκινιζει κ εχει αερια κ κακα του...ενω τις αλλες μερες οχι τοσο...θα το παρατηρησω κ τις επομενες μερες να δω αν ειναι τυχαιο ή οχι...

να σου ζησει κορίτσι μου το παιδάκι σου. να σου πω αυτά που ξερωκαι σίγουρα άλλες κοπέλες θα σε βοηθήσουνε  περισσότερο.  όταν το μωράκια έχουμε πχ κολικούς ή  πολλές αναγωγές ( όπως ο δικός μου) το πρώτο ύποπτο  ας τό πουμε φαγητό είναι το γάλα. προκαλεί αερια. εγώ έκοψα το γάλα και έχει ηρεμήσει πολύ ο μικρός. έχω να πιω 1 μηνα και θα δοκιμάσω πάλι σήμερα να πιω μήπως και έχει στρώσει το γαστρεντερικο του σύστημα  και μπορέσω να ξανά πιω.  μου είναι δύσκολο να κόψω το γάλα για όσο θηλάζω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

να σου ζησει κορίτσι μου το παιδάκι σου. να σου πω αυτά που ξερωκαι σίγουρα άλλες κοπέλες θα σε βοηθήσουνε  περισσότερο.  όταν το μωράκια έχουμε πχ κολικούς ή  πολλές αναγωγές ( όπως ο δικός μου) το πρώτο ύποπτο  ας τό πουμε φαγητό είναι το γάλα. προκαλεί αερια. εγώ έκοψα το γάλα και έχει ηρεμήσει πολύ ο μικρός. έχω να πιω 1 μηνα και θα δοκιμάσω πάλι σήμερα να πιω μήπως και έχει στρώσει το γαστρεντερικο του σύστημα  και μπορέσω να ξανά πιω.  μου είναι δύσκολο να κόψω το γάλα για όσο θηλάζω. 

Σ ευχαριστω...θα το παρατηρησω να δω αν οντως ειναι ετσι κ αν ειναι θα το κοψω κ εγω γιατι τον λυπαμαι να κανει ετσι...πρεπει ομως κ το τυρι κ το γιαουρτι;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Σ ευχαριστω...θα το παρατηρησω να δω αν οντως ειναι ετσι κ αν ειναι θα το κοψω κ εγω γιατι τον λυπαμαι να κανει ετσι...πρεπει ομως κ το τυρι κ το γιαουρτι;

νομίζω αυτό είναι σχετικό. θα σου πω κατι αλλά μπορεί να είναι και λάθος. ας με διορθώσει κάποια κοπέλα. νομίζω  πως αν η γκρίνια είναι μόνο από αερια και απλές αναγωγές θέλει μόνο να κόψεις τό γαλα. αν είναι δυσανεξία στην λακτόζη  θέλει να τα κόψεις όλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

νομίζω αυτό είναι σχετικό. θα σου πω κατι αλλά μπορεί να είναι και λάθος. ας με διορθώσει κάποια κοπέλα. νομίζω  πως αν η γκρίνια είναι μόνο από αερια και απλές αναγωγές θέλει μόνο να κόψεις τό γαλα. αν είναι δυσανεξία στην λακτόζη  θέλει να τα κόψεις όλα. 

αν ηταν δυσανεξια ή αλλεργια δεν θα εβγαζε κ σπυρακια;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

αν ηταν δυσανεξια ή αλλεργια δεν θα εβγαζε κ σπυρακια;;

Καλη σπερα σε ολες! Σημερα δισκολι μερα. Εκανα 2 φορες εμμετο.Μου πεσε και το κιν και κολλαει.2 μερες εμειναν! 

Εγω εχω δισανεξια στι λακτοζι.Το γαλα με πριζει,πολλα αερια και ναυτια.Με τα αλλα δεν εχω προβλιμα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Σ ευχαριστω...θα το παρατηρησω να δω αν οντως ειναι ετσι κ αν ειναι θα το κοψω κ εγω γιατι τον λυπαμαι να κανει ετσι...πρεπει ομως κ το τυρι κ το γιαουρτι;

Κορίτσι καλησπέρα! Ξέρω σίγουρα πως είναι προτιμότερα τα κατσικίσια γαλακτοκομικά προϊόντα καθώς είναι πιο ελαφρύα από τα αγελαδινα..δοκίμασε τα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε...;;

Να σας ρωτησω...τωρα οου θα βαλει ζεστες τι θα πρεπει να φοραμε στα μωρα;;κοντο μανικι,κ χερι κ ποδια;;ή το παντελονακι μακρυ;;;

Ανάλογα,  αν έχει καύσωνα 40 βαθμούς ένα κοντομάνικο φανελάκι είναι οκ..αν όμως έχει 28 με 30 βαθμούς εγώ κοντομάνικο και κολάν καπρι της είχα βάλει η σορτσάκι...Και όταν κοιμάται πάντα σκεπασμένη και ας είναι ένα σεντονακι...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , tzoukos είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Μολις γυρισα απ το γιατρο. Αυριο το βραδυ μπαινω για προετοιμασια και Σαββατο πρωι θα μου βαλουν τεχνητους για προκληση! Εχω μια αγωνια....!!!!! 

Μαζι θα γεννησομε! Με το καλο!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...