Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Sofi_94 είπε:

Emena 100 etrwge apo 8 hmerwn twra 180 Kai to allow savvato kleinoume 2 mhnes Kai paraskeuh pame gia emvolio emeis otan kleisame οa mhna eixe parei 1.700 grammaria Kai htane 4.800 trwei Ana triwro perioou Mish wra panw kate Kai vradu koimatai 6 wres h 8 

Καλησπερα.Τελικα κοιμοταν και δεν το χρειαστικε.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athina3 είπε:

 

Τριών μηνών θα ναι κ μας τον Αύγουστο  τι αντιλιακο πήρες? Γιατί λίγο που το ψαξα όλα λένε πάνω από 6 μηνών. Μόνο παμπερς της φοράς? Τι καπέλο πήρατε? Αυτ7ό είπα κ εγώ στη γιατρό έρχονται από το εξωτερικό με νεογνά κ τα βάζουν στη θάλασσα.. εμείς γιατί όχι?

Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ θηλάζω για αυτό προβληματίζομαι πως θα το κάνω.. Την έχεις βάλει κ θάλασσα? Ωραία ιδέα αυτή με το στρωματακι.. πόσες ώρες κάθεστε στη θάλασσα χωρίς να δυσανεσχετισει η μικρή?

Σε ευχαριστώ πολύ περιμένουμε εντυπώσεις από το σκιάχτρο!! Φιλιααα

αντιλικαο πηραμε φρεζυντεμ 25 νταρι...καπελο ενα απλο....εμας μας αφησε ο παιδιατρος...απο μονη μ δεν ξερω αν θα πηγαινα....η μαλλον ξερω κ παλι θα πηγαινα..τις κανει καλο...ναι μονο παμπρες η το μαγιο της σκέτο  .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Athina3 said:

 

Τριών μηνών θα ναι κ μας τον Αύγουστο  τι αντιλιακο πήρες? Γιατί λίγο που το ψαξα όλα λένε πάνω από 6 μηνών. Μόνο παμπερς της φοράς? Τι καπέλο πήρατε? Αυτ7ό είπα κ εγώ στη γιατρό έρχονται από το εξωτερικό με νεογνά κ τα βάζουν στη θάλασσα.. εμείς γιατί όχι?

Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ θηλάζω για αυτό προβληματίζομαι πως θα το κάνω.. Την έχεις βάλει κ θάλασσα? Ωραία ιδέα αυτή με το στρωματακι.. πόσες ώρες κάθεστε στη θάλασσα χωρίς να δυσανεσχετισει η μικρή?

Σε ευχαριστώ πολύ περιμένουμε εντυπώσεις από το σκιάχτρο!! Φιλιααα

Just now, Ntepaki22 said:
16 hours ago, Athina3 said:

 

Τριών μηνών θα ναι κ μας τον Αύγουστο  τι αντιλιακο πήρες? Γιατί λίγο που το ψαξα όλα λένε πάνω από 6 μηνών. Μόνο παμπερς της φοράς? Τι καπέλο πήρατε? Αυτ7ό είπα κ εγώ στη γιατρό έρχονται από το εξωτερικό με νεογνά κ τα βάζουν στη θάλασσα.. εμείς γιατί όχι?

Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ θηλάζω για αυτό προβληματίζομαι πως θα το κάνω.. Την έχεις βάλει κ θάλασσα? Ωραία ιδέα αυτή με το στρωματακι.. πόσες ώρες κάθεστε στη θάλασσα χωρίς να δυσανεσχετισει η μικρή?

Σε ευχαριστώ πολύ περιμένουμε εντυπώσεις από το σκιάχτρο!! Φιλιααα

Read more  

Φροντίζω αν θέλω να κάνω μπάνιο να την πηγαίνω πρωί , βέβαια χρειάζεσαι ένα ακόμη άτομο για να μπορείς να βουτήξεις... Ούτως ώστε να κοιτάει το μωρό για όσο θα ρίξεις την βουτιά σου. Φροντίζω μόλις ξυπνήσει και θηλάσει για πρωί που τρώει και με όρεξη να ετοιμαστούμε για θάλασσα οπότε μέχρι της 9 έχουμε φτάσει. Εκείνη την ώρα παίρνει τον υπνακο της ημέρας , οπότε κάθεται ήρεμη ακούγοντας την θάλασσα και κοιμάται... Ή αν ξυπνήσει και θέλει να φάει, θηλαζω.. μετά αν θέλει να ξανακοιμηθεί θέλει περπάτημα, οπότε περπατάω λίγο στην σκιά και μετά την αφηνω και συνεχίζει τον ύπνο της..  αυτα από μένα.. 

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια για πόσο καιρό δίνετε σταγόνες για τους κολικούς; Τις ινφακολικ;

Και εγώ δύο μήνες τις έδωσα περίπου,  όχι ότι είχε κολικούς,  τώρα για ποιον λόγο τις έπινε? Προληπτικά...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εμενα τις   πήρε  2 μηνες μονο

@Ξένη σας το σταμάτησε ο γιατρός ή είδατε εσείς οτι ηρέμησε; Γιατί εγώ νιώθω οτι δεν έχει πια κολικούς, αν και έχει πολλά αέρια αλλα δεν έχει τα ξεσπάσματα του κ δεν ξέρω μήπως πρέπει να το σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

@Ξένη σας το σταμάτησε ο γιατρός ή είδατε εσείς οτι ηρέμησε; Γιατί εγώ νιώθω οτι δεν έχει πια κολικούς, αν και έχει πολλά αέρια αλλα δεν έχει τα ξεσπάσματα του κ δεν ξέρω μήπως πρέπει να το σταματήσω.

εμενα ειχε κολλικους κ περασαν...κ ετσι μ το σταματησε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

@Ξένη σας το σταμάτησε ο γιατρός ή είδατε εσείς οτι ηρέμησε; Γιατί εγώ νιώθω οτι δεν έχει πια κολικούς, αν και έχει πολλά αέρια αλλα δεν έχει τα ξεσπάσματα του κ δεν ξέρω μήπως πρέπει να το σταματήσω.

Εμένα δεν έκανε κολικούς,  το έδινε για τυχόν πονακια  λόγω της παλινδρόμησης μαζί με φάρμακο για το στομάχι...το ινφακολικ το κόψαμε σταδιακά,  όχι μια και έξω, μειώνεις ποσότητα μέχρι που δεν το δίνεις καθόλου.. Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί μπορεί να έχει ηρεμήσει με τις σταγόνες και με το που τις κόψεις ξεκινήσει τα ίδια..εμένα τώρα πίνει μόνο το φάρμακο για την παλινδρόμηση και σιγά σιγά τώρα που θα ξεκινήσουμε κρεμουλες θα το κόψουμε. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2020 at 1:01 AM, Athina3 said:

Άστα να πάνε από κούραση!!  Στην αρχή  π.χ δίνεις το στήθος Α όταν σταματήσει το σηκώνεις να ρευτει μετά συνεχίζεις με το στήθος Α όταν δεις ότι αρχίζει να γκρινιάζει δίνεις το στήθος Β. Επόμενος θηλασμός με το στήθος που είχες σταματησει(αυτός είναι ο κανόνας είμαι σε μια ομάδα θηλασμού κ έτσι λένε) εγω προσπαθώ να το τηρώ αλλά με το ένα κ το άλλο τα μπερδεύω συχνά.. Το βραφμδυ θηλάζω στο πεντάωρο εξάωρο κ την ημέρα από μια ως τρεις ώρες οπότε ζητήσει ο μικρός.. Γύρω στους δέκα θηλασμός την ημέρα.  Για τη θάλασσα στεναχωριεμαι δε μπορώ να την στερήσω στο μεγάλο αλλά δεν μπορώ να αφήνω συνέχεια κ το μωρό αλου.. 

Καλημέρα Αθηνά μου! Τι κάνετε; Καλά έχω να μπω κάτι αιώνες. Είμαστε σε ίδια φάση. Προσπαθώ να κόψω την πάνα στο μεγάλο ο οποίος θέλει να παίζουμε συνέχεια, το μωρό θέλει τα δικά του και ξέρεις πώς είναι ;) Ο μεγάλος κοιμάτια κατά τις 20:30 αλλά ο μπάμπης μας κοιμάται πολύυυ δύσκολα το βράδυ. Και ακολουθώ ρουτίνα κτλ αλλά μπορεί να του πάρει και 2 ώρες να κοιμηθεί. Ευτυχώς και εμένα χτυπάει κάτι 5ωρα-6ωρα τη νύχτα και έτσι κοιμάμαι λίγο. Είμαι κομμάτια. Δύσκολο να είσαι μόνη χωρίς βοήθεια. Ζωή να έχει ο μεγάλος είναι αεικίνητος... Ελπίζω να δω τους δικούς μου τέλος Αυγούστου. Αν φυσικά μπορούμε να πετάξουμε μέχρι τότε...

Καλό κουράγιο!! :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Αθηνά μου! Τι κάνετε; Καλά έχω να μπω κάτι αιώνες. Είμαστε σε ίδια φάση. Προσπαθώ να κόψω την πάνα στο μεγάλο ο οποίος θέλει να παίζουμε συνέχεια, το μωρό θέλει τα δικά του και ξέρεις πώς είναι ;) Ο μεγάλος κοιμάτια κατά τις 20:30 αλλά ο μπάμπης μας κοιμάται πολύυυ δύσκολα το βράδυ. Και ακολουθώ ρουτίνα κτλ αλλά μπορεί να του πάρει και 2 ώρες να κοιμηθεί. Ευτυχώς και εμένα χτυπάει κάτι 5ωρα-6ωρα τη νύχτα και έτσι κοιμάμαι λίγο. Είμαι κομμάτια. Δύσκολο να είσαι μόνη χωρίς βοήθεια. Ζωή να έχει ο μεγάλος είναι αεικίνητος... Ελπίζω να δω τους δικούς μου τέλος Αυγούστου. Αν φυσικά μπορούμε να πετάξουμε μέχρι τότε...

Καλό κουράγιο!! :)

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??

χθες κοιμήθηκε ο μικρός 7ωρο εγώ βέβαια ξυπναγα απο συνηθεια κ άγχος κάθε τρεις κ λιγο!!

Ευελπιστώ @Μαρία_Λ σύντομα να δεις τους δικούς σου!! Καλό κουράγιο κ εσύ με τα μικρά!! Περνάμε ίδια φάση με τους μεγάλους..


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??

χθες κοιμήθηκε ο μικρός 7ωρο εγώ βέβαια ξυπναγα απο συνηθεια κ άγχος κάθε τρεις κ λιγο!!

Ευελπιστώ @Μαρία_Λ σύντομα να δεις τους δικούς σου!! Καλό κουράγιο κ εσύ με τα μικρά!! Περνάμε ίδια φάση με τους μεγάλους..

7ωρο ε;;;τυχερηηηηη...θηλαζεις;;;

εμενα τωρσ τελευταια εφτασε επιτελουε να τρωει ανα τριωρο κ το βραδυ ξυοναει ανα 4ωρο...βεβαια μεχρι το μεσημερι δεν τρωει ανα 3ωρο,τρωει πιο ακανονιστα!!!

επισης του οερασε η ωτιτιδα αλλα τα εμβολια φεν τα κανουμε ακομα...πειραζει λετε;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

7ωρο ε;;;τυχερηηηηη...θηλαζεις;;;

εμενα τωρσ τελευταια εφτασε επιτελουε να τρωει ανα τριωρο κ το βραδυ ξυοναει ανα 4ωρο...βεβαια μεχρι το μεσημερι δεν τρωει ανα 3ωρο,τρωει πιο ακανονιστα!!!

επισης του οερασε η ωτιτιδα αλλα τα εμβολια φεν τα κανουμε ακομα...πειραζει λετε;;;

Ούτε καν...Και εγώ το δεύτερο δεν το έκανα ακριβώς μέρα από έναν μήνα αλλά έναν μήνα και 6 μέρες και το τρίτο επειδή θα λείπω αρχές Αυγούστου και μετά θα λείπει ο γιατρός την δεύτερη βδομάδα, θα το κάνουν Ε την Τρίτη βδομάδα του Αυγούστου...μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Ούτε καν...Και εγώ το δεύτερο δεν το έκανα ακριβώς μέρα από έναν μήνα αλλά έναν μήνα και 6 μέρες και το τρίτο επειδή θα λείπω αρχές Αυγούστου και μετά θα λείπει ο γιατρός την δεύτερη βδομάδα, θα το κάνουν Ε την Τρίτη βδομάδα του Αυγούστου...μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα...

Και εμένα το ίδιο λόγω διακοπών θα αργήσουμε να το κάνουμε το εμβολιο.

Κορίτσια πόσες πάνες αλλάζεται την ημέρα? Εγώ έχω αρχίσει κ ανησυχώ γιατί έχουν μειωθεί οι βρεγμένες πάνες κ λέω μήπως δε τρέφεται σωστά? Αυτές τις μέρες ιδρώνει κ πολύ κ δε ξέρω αν παίζει και αυτό ρόλο. 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...