Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Alexandrath said:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπουμπούκια σας;; Εμείς χθες κάναμε το δεύτερο εμβόλιο (1η δόση μηνιγγίτιδας) έχει ηρεμήσει αρκετά ο μικρός, κλαίει μόνο οταν είναι για φαί και ύπνο... δε μπορώ να τον αφήσω πολυ ώρα μόνο του έχει μάθει με παρέα!! Το βράδυ κοιμάται 4ωρα. Την άλλη Πέμπτη γινόμαστε 3 μηνών και είμαστε 6500 κιλά. Μακάρι να ξεκινήσει να κοιμάται λίγο πιο πολυ το βράδυ ή τουλάχιστον να μην ξυπνάει απο τις 6 :blink:

Φτου φτου φαγανουλης... Μια Χαρούλα είστε!! Καλημέρα και από εμάς..  μικρή μου έχει συνηθίσει την μέρα και κοιμάται πάνω μου τώρα που μεγαλώνει δεν βολεύεται και κουνιέται όλη την ώρα..  την άφησα στον καναπέ και γύρισε μπρούμυτα και κοιμάται... Φοβάμαι όμως..  κοιμάται του καλού καιρού... Στο Πλαι όταν την αφήνω ξυπνάει αμέσως την ημέρα...κάθε μέρα και κάτι καινούργιο...και εμείς 6 ξυπνάμε αλλά μετά την ξανακοιμιζω λίγο και κοιμόμαστε μέχρι τις 7 με 8


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Φτου φτου φαγανουλης... Μια Χαρούλα είστε!! Καλημέρα και από εμάς..  μικρή μου έχει συνηθίσει την μέρα και κοιμάται πάνω μου τώρα που μεγαλώνει δεν βολεύεται και κουνιέται όλη την ώρα..  την άφησα στον καναπέ και γύρισε μπρούμυτα και κοιμάται... Φοβάμαι όμως..  κοιμάται του καλού καιρού... Στο Πλαι όταν την αφήνω ξυπνάει αμέσως την ημέρα...κάθε μέρα και κάτι καινούργιο...και εμείς 6 ξυπνάμε αλλά μετά την ξανακοιμιζω λίγο και κοιμόμαστε μέχρι τις 7 με 8

Πολλα μωρα κοιμούνται μπρουμυτα, μην την φοβασαι!! Εμεις αν δεν φασκιωθουμε δεν κοιμόμαστε. Κοιμαται σερι το βραδυ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Εμενα το βραδυ κοιμαται 4ωρα...την μερα θα κοιμηθει ενα καλο δυωρο (αλλα καθε μερα διαφορετικες ωρες) κ μετα κοιμαται μισαωρα ή 40λεπτα...επισης ,οταν θελει να κοιμηθει τον παιρνω αγκαλια για να αποκοιμηθει κ μετα τον αφηνω στην κουνια...εντωμεταξυ μπορει να προσκυναει απ ρη νυχτσ αλλα οταν κανω κ τον κοιμισω σκουζει κανα 3λεπτο κ μετα ηρεμει κ κοιμαται...εσας το κανουν αυτο;;;επισης στο καροτσι δεν αποκοιμιεται...γενικα θςλει πρωρα λιγο να τον παρει ο υπνος στα χερια κ μετα κοιμαται παντου...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Εμενα το βραδυ κοιμαται 4ωρα...την μερα θα κοιμηθει ενα καλο δυωρο (αλλα καθε μερα διαφορετικες ωρες) κ μετα κοιμαται μισαωρα ή 40λεπτα...επισης ,οταν θελει να κοιμηθει τον παιρνω αγκαλια για να αποκοιμηθει κ μετα τον αφηνω στην κουνια...εντωμεταξυ μπορει να προσκυναει απ ρη νυχτσ αλλα οταν κανω κ τον κοιμισω σκουζει κανα 3λεπτο κ μετα ηρεμει κ κοιμαται...εσας το κανουν αυτο;;;επισης στο καροτσι δεν αποκοιμιεται...γενικα θςλει πρωρα λιγο να τον παρει ο υπνος στα χερια κ μετα κοιμαται παντου...

Καλη μερα.Κι εμενα κλαιει 3/4λεπα και κοιμαναι 2 ορες.Ειναι πιο ιρεμος πια και μενει και μονος κανα 10 λεπα σε καναπε ι καροσι.Μονο θιλαζει πολι κι εγινε σαν γιομαρλακι.

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Χάθηκα ξέρω αλλά ήταν εδώ η μαμά μου (για όσες δεν θυμούνται μένω εξωτερικό) και έφυγε χθες! Τι καλά που την είχα εδώ αλλά τώρα στη θέση τους όλοι :D

Σας διάβασα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας επίσης. 

Ο μπεμπης μου είναι πολύ καλά, ήσυχος και κάθεται πολυυυυ ώρα μόνος του αν τον αφήσεις :shock:. Τουλάχιστον θα κάνω και καμιά δουλειά!

Ερώτηση :στην Ελλάδα που έχετε κ αρκετή ζέστη, έχει επηρεάστει το ποσό τρώει το μωρό σας;; εμένα κάνει κατι πάνω κάτω στα ml που τρώει τελευταία. Πόσα κιλά είναι τώρα τα μπεμπακια σας; Να συγκρίνω! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/7/2020 at 2:14 ΜΜ, Ntepaki22 είπε:

Φτου φτου φαγανουλης... Μια Χαρούλα είστε!! Καλημέρα και από εμάς..  μικρή μου έχει συνηθίσει την μέρα και κοιμάται πάνω μου τώρα που μεγαλώνει δεν βολεύεται και κουνιέται όλη την ώρα..  την άφησα στον καναπέ και γύρισε μπρούμυτα και κοιμάται... Φοβάμαι όμως..  κοιμάται του καλού καιρού... Στο Πλαι όταν την αφήνω ξυπνάει αμέσως την ημέρα...κάθε μέρα και κάτι καινούργιο...και εμείς 6 ξυπνάμε αλλά μετά την ξανακοιμιζω λίγο και κοιμόμαστε μέχρι τις 7 με 8

 το εμβολιο μινιγκιτιδας ποτε γινετε ; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, kastel είπε:

Καλημέρα μανουλες! Χάθηκα ξέρω αλλά ήταν εδώ η μαμά μου (για όσες δεν θυμούνται μένω εξωτερικό) και έφυγε χθες! Τι καλά που την είχα εδώ αλλά τώρα στη θέση τους όλοι :D

Σας διάβασα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας επίσης. 

Ο μπεμπης μου είναι πολύ καλά, ήσυχος και κάθεται πολυυυυ ώρα μόνος του αν τον αφήσεις :shock:. Τουλάχιστον θα κάνω και καμιά δουλειά!

Ερώτηση :στην Ελλάδα που έχετε κ αρκετή ζέστη, έχει επηρεάστει το ποσό τρώει το μωρό σας;; εμένα κάνει κατι πάνω κάτω στα ml που τρώει τελευταία. Πόσα κιλά είναι τώρα τα μπεμπακια σας; Να συγκρίνω! 

Καλημερα!!Οταν κανει ζεστη εχει γκρινια κ τρωει λιγοτερο!!

Εμενα σε 4 μερες κλεινει τους 3μηνες κ ειναι 5μιση κιλα(γεννηθηκε 2900)..περασε κ μια ωτιτιδα η αντιβιωση κ η ταλαιπωρια επηρεασαν καπως την αυξηση βαρους ...να φανταστεις τον προηγουμενο μηνα ειχε παρει 1 κιλο κ αυτο το μηνα πηρε 400 γρ!!!!!!

Χθες τον πηγαμε στη θαλασσα κ του εβρεξα τα ποδαρακια!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα είναι σχεδόν 3 μηνών κ είναι 6.5 κιλά!! 
Ψάχνω να βρω ενα ριλαξ που να κουνιέται μόνο του σαν κούνια, είτε με μπαταρίες είτε με ρεύμα. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Ενω μου έδωσαν απλό ριλαξ κ κάθεται πρέπει να είναι κάποιος εκεί συνέχεια για να τον κουνάει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα είναι σχεδόν 3 μηνών κ είναι 6.5 κιλά!! 
Ψάχνω να βρω ενα ριλαξ που να κουνιέται μόνο του σαν κούνια, είτε με μπαταρίες είτε με ρεύμα. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Ενω μου έδωσαν απλό ριλαξ κ κάθεται πρέπει να είναι κάποιος εκεί συνέχεια για να τον κουνάει. 

εγω εχω ενα της lorelli εχει κ ρευμα κ μπαταριες,κουνιεται μονο του(εχει 5 ταχυτητες) κ μουσικη...αν και ειναι λιγο βαθυ κ ο μπεμπης δεν καθεται κ απολυτα καλα...τωρα στον 4ο θα του ειναι κομπλε...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!Οταν κανει ζεστη εχει γκρινια κ τρωει λιγοτερο!!

Εμενα σε 4 μερες κλεινει τους 3μηνες κ ειναι 5μιση κιλα(γεννηθηκε 2900)..περασε κ μια ωτιτιδα η αντιβιωση κ η ταλαιπωρια επηρεασαν καπως την αυξηση βαρους ...να φανταστεις τον προηγουμενο μηνα ειχε παρει 1 κιλο κ αυτο το μηνα πηρε 400 γρ!!!!!!

Χθες τον πηγαμε στη θαλασσα κ του εβρεξα τα ποδαρακια!!!

Λιγότερο όταν λες, ας πούμε ένα γεύμα;; τον καημένο ρε, ταλαιπωρία! 

Δεν τον έβαλες όλο στο νερό; Εμένα η γιατρός μου λέει αν δεν κλαίει ριξτον μέσα :grin:

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα είναι σχεδόν 3 μηνών κ είναι 6.5 κιλά!! 
Ψάχνω να βρω ενα ριλαξ που να κουνιέται μόνο του σαν κούνια, είτε με μπαταρίες είτε με ρεύμα. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Ενω μου έδωσαν απλό ριλαξ κ κάθεται πρέπει να είναι κάποιος εκεί συνέχεια για να τον κουνάει. 

Εγώ έχω το babymoov μπαίνει στη μπριζα και κουνιέται δεξιά αριστερά.. Στην αρχή δεν καθόταν ούτε 2 λεπτά, τώρα ένα 20 λεπτό και πολύ μας είναι! 

Εσάς άρχισαν να βγάζουν δοντάκια;;; εμένα είμαι σίγουρη πως ναι.. Έχει πολύ γκρίνια ώρες ώρες, τρώει τα χέρια του (του πήρα ήδη μασητικα) και βλέπω τα ουλα του φουσκωμένα! Σήμερα έγινε 3 μηνών! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Λιγότερο όταν λες, ας πούμε ένα γεύμα;; τον καημένο ρε, ταλαιπωρία! 

Δεν τον έβαλες όλο στο νερό; Εμένα η γιατρός μου λέει αν δεν κλαίει ριξτον μέσα :grin:

Εγώ έχω το babymoov μπαίνει στη μπριζα και κουνιέται δεξιά αριστερά.. Στην αρχή δεν καθόταν ούτε 2 λεπτά, τώρα ένα 20 λεπτό και πολύ μας είναι! 

Εσάς άρχισαν να βγάζουν δοντάκια;;; εμένα είμαι σίγουρη πως ναι.. Έχει πολύ γκρίνια ώρες ώρες, τρώει τα χέρια του (του πήρα ήδη μασητικα) και βλέπω τα ουλα του φουσκωμένα! Σήμερα έγινε 3 μηνών! 

Καλησπέρα.Πηρα καινουργιο Κιν!!!Τώρα θα μπορώ πάλι να γράφω.Αυριο κάνουμε το πρώτο εμβόλιο.Κοιμαται πιο πολύ τώρα και τρώει γρήγορα ευτυχώς.Ησυχος είναι.

Όσο για τα δόντια από τότε που αρχίζουν τα σάλια και να μασάνε χέρια μέχρι να βγουν παίρνει μήνες.Κι εμένα τοκανει.Εχουμε καιρό.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kastel είπε:

Λιγότερο όταν λες, ας πούμε ένα γεύμα;; τον καημένο ρε, ταλαιπωρία! 

Δεν τον έβαλες όλο στο νερό; Εμένα η γιατρός μου λέει αν δεν κλαίει ριξτον μέσα :grin:

Εγώ έχω το babymoov μπαίνει στη μπριζα και κουνιέται δεξιά αριστερά.. Στην αρχή δεν καθόταν ούτε 2 λεπτά, τώρα ένα 20 λεπτό και πολύ μας είναι! 

Εσάς άρχισαν να βγάζουν δοντάκια;;; εμένα είμαι σίγουρη πως ναι.. Έχει πολύ γκρίνια ώρες ώρες, τρώει τα χέρια του (του πήρα ήδη μασητικα) και βλέπω τα ουλα του φουσκωμένα! Σήμερα έγινε 3 μηνών! 

Επειδη θηλαζω κιολας αλλα οταν τοτ δινω μπουκαλι στα καλα του τρωει 130 ενω οταν δεν εχει ορεξη γυτω στα 80-90...δεν τον εβαλα!!μου ειπε η παιδιατρος μονο ποδια στην σκια κιολας...

αααχ πες τα για τα δοντια γιατι νομιζα οτι ςιμαι τρελη χαχαχ...κ ργω βλεπω κατι ασπρακια κ εχει σαλια κ γκρινια...

στο καροτσι τον βαζεις εντελως ξαπλωτο;;;απο ποτε μπορουμε κ πιο πΝω...;;βεβαια εμςνα εχει τρεις θεσεις το καροτσι οποτε δςν ξερψ αν θα βολεψει

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Επειδη θηλαζω κιολας αλλα οταν τοτ δινω μπουκαλι στα καλα του τρωει 130 ενω οταν δεν εχει ορεξη γυτω στα 80-90...δεν τον εβαλα!!μου ειπε η παιδιατρος μονο ποδια στην σκια κιολας...

αααχ πες τα για τα δοντια γιατι νομιζα οτι ςιμαι τρελη χαχαχ...κ ργω βλεπω κατι ασπρακια κ εχει σαλια κ γκρινια...

στο καροτσι τον βαζεις εντελως ξαπλωτο;;;απο ποτε μπορουμε κ πιο πΝω...;;βεβαια εμςνα εχει τρεις θεσεις το καροτσι οποτε δςν ξερψ αν θα βολεψει

Όχι δεν είσαι τρελή.. Έχει μέρες που μασάει τα χέρια του αλλά χθες και σήμερα κλαίει και ζορίζεται πάρα πολύ να κοιμηθει. 

Προς το παρόν τον έχω στην καλαθουνα όταν βγαίνουμε αλλά είναι τεράστια και στο αυτοκίνητο κάνουμε πατέντες για να μπουν! Εσύ έχεις αυτό που βλέπει μπροστά; και ξαπλώνει έτσι;; κ εμένα αυτό το κομμάτι του καροτσιου πέφτει τελείως αλλά ακόμη δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

@Cometναι ξέρω θέλει καιρό ακόμη αλλά ήδη ζορίζεται. Ούτε θέλω να σκέφτομαι πως θα είναι σε λίγο καιρό. Εσένα ο μεγάλος σου, σου έκανε και πυρετό; Με γεια το κινητό!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...