Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ ομως δίνεις φρουτα απο τον 4ο...τρανο παράδειγμα εμεις...τρωμε ειδη...βεβαια ειναι αναλογα κ τον γιατρο..

αα δεν το ηξερα!!!

πρίν από 35 λεπτά , Ξένη είπε:

Εμείς παίρνουμε ρυζαλευρο της Νουνού,  με βανίλια και το πηγαίνει κάτω μαρούλι...είναι όντως φοβερή, την δοκίμασα...βεβαια μπορείς να δώσεις βιολογικές που δεν έχουν ζάχαρη,  εμείς δίνουμε αυτήν γιατί η μικρή δεν μου πίνει κανένα γάλα, την ταιζω στον υπνο της 3 γεύματα γάλα και 2 γεύματα είναι ρυζαλευρο και χορτοσουπα,  είμαστε 5 μηνών τώρα...φρουτοκρεμα μας είπε σε έναν μήνα. Ο κάθε γιατρός βέβαια έχει το δικό του μπούσουλα..

ναι εμενα μου ειπε να παρω την bio bebe...τι εννοεις δεν πινει γαλα;;δεν της αρεσει;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες! Στον πρώτο που θηλάζε 4 μήνες και 2 μεικτή έκλεισε τον 6ο και ξεκινήσαμε με φρούτα.Ριζαλευρο δεν έφαγε ποτέ ούτε έτοιμες κρέμες.Ετρωγε βρώμη σε σκόνη με γάλα και τρελαινοταν.Και τώρα έτσι θα κάνουμε.

Σήμερα ψωνίσαμε για την βάπτιση αν και θα είμαστε 20 άτομα μονο.

Καλησπέρα σε όλες! Στον πρώτο που θηλάζε 4 μήνες και 2 μεικτή έκλεισε τον 6ο και ξεκινήσαμε με φρούτα.Ριζαλευρο δεν έφαγε ποτέ ούτε έτοιμες κρέμες.Ετρωγε βρώμη σε σκόνη με γάλα και τρελαινοταν.Και τώρα έτσι θα κάνουμε.

Σήμερα ψωνίσαμε για την βάπτιση αν και θα είμαστε 20 άτομα μονο.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Στον πρώτο που θηλάζε 4 μήνες και 2 μεικτή έκλεισε τον 6ο και ξεκινήσαμε με φρούτα.Ριζαλευρο δεν έφαγε ποτέ ούτε έτοιμες κρέμες.Ετρωγε βρώμη σε σκόνη με γάλα και τρελαινοταν.Και τώρα έτσι θα κάνουμε.

Σήμερα ψωνίσαμε για την βάπτιση αν και θα είμαστε 20 άτομα μονο.

Καλησπέρα σε όλες! Στον πρώτο που θηλάζε 4 μήνες και 2 μεικτή έκλεισε τον 6ο και ξεκινήσαμε με φρούτα.Ριζαλευρο δεν έφαγε ποτέ ούτε έτοιμες κρέμες.Ετρωγε βρώμη σε σκόνη με γάλα και τρελαινοταν.Και τώρα έτσι θα κάνουμε.

Σήμερα ψωνίσαμε για την βάπτιση αν και θα είμαστε 20 άτομα μονο.

δεν ηθελες να του δωσεις ρυζαλευρο;;κι αν ναι γιατι;;;

μπορω να του δωσω κατι αλλο δλδ για αρχη;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

δεν ηθελες να του δωσεις ρυζαλευρο;;κι αν ναι γιατι;;;

μπορω να του δωσω κατι αλλο δλδ για αρχη;;;

Η γιατρός δεν ήθελε.Το μόνο που προσφέρει είναι θερμίδες.Αλλα αν ξεκινήσεις στον 4ο καλύτερα να δώσεις ριζαλευρο.Ειναι πιο εύκολο για το μωρό και δεν κάνει αλλεργίες.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Η γιατρός δεν ήθελε.Το μόνο που προσφέρει είναι θερμίδες.Αλλα αν ξεκινήσεις στον 4ο καλύτερα να δώσεις ριζαλευρο.Ειναι πιο εύκολο για το μωρό και δεν κάνει αλλεργίες.

εμενα ειναι 6 κιλα...χρειαζεται λιγες θερμιδες χαχα


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

αα δεν το ηξερα!!!

ναι εμενα μου ειπε να παρω την bio bebe...τι εννοεις δεν πινει γαλα;;δεν της αρεσει;;

Μάλλον δεν της αρέσει να πίνει κανένα γάλα...Γιατί με το χαμομήλι δεν έχει θέμα πίνει,  την κρέμα την καταβροχθίζει,  την χορτοσουπα την τρώει με το ζόρι,  ανατριχιάζει αλλά την τρώει,  μόλις καταλάβει ότι της βάζεις μπουκάλι με γάλα το σφραγίζει....οποιοδήποτε γάλα,  γιατί πήραμε διάφορα να δούμε μήπως δεν της αρέσει το ένα, μετά το άλλο...καταλήξαμε στο ότι δεν της αρέσει το γάλα και θα κάνω υπομονή μέχρι τον 6 να μπει και η φρουτοκρεμα να πίνει μόνο δύο φορές στον υπνο της...Την κοιμιζω και της το δίνω..νομίζω ο δικός σου μια χαρά είναι 6 κιλά...Εμείς ξεκινήσαμε ρυζαλευρο από τον 4 μήνα γιατί η μπεμπα έχει μεγάλο θέμα με την παλινδρόμηση,  πίνει φάρμακο από τότε που ήταν στη μενν, προσπαθήσαμε να της το κόψουμε πριν ένα μήνα,  χειροτέρεψε και είπαμε να προσπαθήσουμε σιγά σιγά να το κόψουμε από αρχές Σεπτέμβρη που θα τρώει κανονικό γεύμα χορτοσουπα,  θα δούμε πως θα πάει με την μείωση και θα πράξουμε...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ο δικός μ τρώει 120 Μ 150 7 φορές την ημέρα την νύχτα καθόλου και τριών μηνών ήτανε 7.750 κ και 64 ύψος ούτε εγώ θέλω Μ δώσω ρυζαλευρο 

18 Σεπτεμβρίου κλείνουμε τον 4

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...να σας ρωτησω; έχετε θέμα με τα δόντια σας; έχει βγάλει κανένα μπεμπακι σας δόντι (τα μεγαλύτερα της παρεας) ώστε να μας πείτε πως συμπεριφέρθηκαν τα μωρά σας; εμένα ο δικός μου εκεί που είναι ήρεμος ξαφνικά πατάει τσιριδα , κλαίει σπαρακτικά και τεντώνεται . Μετ από λίγο (κάνα 10 λεπτό έντονου κλαματος) του περνάει...του Έχω δώσει 2 μέρες τώρα Ντεπόν.πεμπτη έχω παιδίατρο, να δω τι θα μου πει....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ο δικός μ τρώει 120 Μ 150 7 φορές την ημέρα την νύχτα καθόλου και τριών μηνών ήτανε 7.750 κ και 64 ύψος ούτε εγώ θέλω Μ δώσω ρυζαλευρο 

18 Σεπτεμβρίου κλείνουμε τον 4

Καλημέρα.Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις ριζαλευρο.Το μωράκι σου έχει πολύ καλό βάρος.Θα μπορούσες να συνεχίσεις ένα μήνα ακόμη μόνο γάλα και να ξεκινήσεις μετά με φρούτα.Μιλα με το γιατρό σας.Εκτος αν υπάρχει λόγος όπως της Ξένης.Παντως μέχρι και να κλείσουν τον 6ο μπορούν να είναι μόνο με γάλα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...να σας ρωτησω; έχετε θέμα με τα δόντια σας; έχει βγάλει κανένα μπεμπακι σας δόντι (τα μεγαλύτερα της παρεας) ώστε να μας πείτε πως συμπεριφέρθηκαν τα μωρά σας; εμένα ο δικός μου εκεί που είναι ήρεμος ξαφνικά πατάει τσιριδα , κλαίει σπαρακτικά και τεντώνεται . Μετ από λίγο (κάνα 10 λεπτό έντονου κλαματος) του περνάει...του Έχω δώσει 2 μέρες τώρα Ντεπόν.πεμπτη έχω παιδίατρο, να δω τι θα μου πει....

εμενα ειναι 4ων κ τα χερια ολο μες το στομα κ πολλα σαλια...τωρα να σου πβ την αληθεια η γκρινια π εχει δεν ξερω αν ευθυνται σ αυτο!!Παμτωσ η γιατροςου ειπε οτι η προετοιμασια των δοντιων αρχιζει δυο μηνες πριν πεταχτει το δοντακι πανω κατω...

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα.Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις ριζαλευρο.Το μωράκι σου έχει πολύ καλό βάρος.Θα μπορούσες να συνεχίσεις ένα μήνα ακόμη μόνο γάλα και να ξεκινήσεις μετά με φρούτα.Μιλα με το γιατρό σας.Εκτος αν υπάρχει λόγος όπως της Ξένης.Παντως μέχρι και να κλείσουν τον 6ο μπορούν να είναι μόνο με γάλα.

δλδ το ρυζαλευρο το δινουν για να παρει βαρος;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

εμενα ειναι 4ων κ τα χερια ολο μες το στομα κ πολλα σαλια...τωρα να σου πβ την αληθεια η γκρινια π εχει δεν ξερω αν ευθυνται σ αυτο!!Παμτωσ η γιατροςου ειπε οτι η προετοιμασια των δοντιων αρχιζει δυο μηνες πριν πεταχτει το δοντακι πανω κατω...

δλδ το ρυζαλευρο το δινουν για να παρει βαρος;;

Εγώ να σου πω αν δεν είχε παλινδρόμηση δεν θα έδινα ρυζαλευρο,  ήθελα να ξεκινήσουμε με φρούτα και γενικά να τρώει υγιεινά,  μακάρι να είχα γάλα να την θηλαζα ακόμα γιατί μόλις έκοψα το θηλασμό σταμάτησε να μου πίνει και το γάλα και την ταιζω κοιμισμένη αλλά πορευόμαστε με ότι μας λέει ο γιατρός...αν ο γιατρός σου σου είπε να δώσεις ρυζαλευρο να δώσεις...Εγώ τον έχω πρήξει τον γιατρό, ήθελα να δώσω φρούτα όπως δίνει η Ραφαέλα από τον 4ο μήνα Και του έλεγα γιατρέ γιατί να μην δώσω φρούτα,  μου λέει δεν είναι για φρούτα το δικό σου μωρό λόγω της παλινδρόμησης,  είναι όξινα και θα χειροτερέψει...Μου είπε ότι στο εξωτερικό ξεκινούν με χορτοσουπα πρώτα και μετά φρούτα,  έτσι θα κάνουμε και εμείς μόνο για την δική μας περίπτωση,  αλλιώς θα έτρωγε φρούτα 5,5 μηνών....το ρυζαλευρο πάντως θα φουσκώνει τα μωράκια....εμένα η δικιά μου έχει γίνει μπουτου....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ να σου πω αν δεν είχε παλινδρόμηση δεν θα έδινα ρυζαλευρο,  ήθελα να ξεκινήσουμε με φρούτα και γενικά να τρώει υγιεινά,  μακάρι να είχα γάλα να την θηλαζα ακόμα γιατί μόλις έκοψα το θηλασμό σταμάτησε να μου πίνει και το γάλα και την ταιζω κοιμισμένη αλλά πορευόμαστε με ότι μας λέει ο γιατρός...αν ο γιατρός σου σου είπε να δώσεις ρυζαλευρο να δώσεις...Εγώ τον έχω πρήξει τον γιατρό, ήθελα να δώσω φρούτα όπως δίνει η Ραφαέλα από τον 4ο μήνα Και του έλεγα γιατρέ γιατί να μην δώσω φρούτα,  μου λέει δεν είναι για φρούτα το δικό σου μωρό λόγω της παλινδρόμησης,  είναι όξινα και θα χειροτερέψει...Μου είπε ότι στο εξωτερικό ξεκινούν με χορτοσουπα πρώτα και μετά φρούτα,  έτσι θα κάνουμε και εμείς μόνο για την δική μας περίπτωση,  αλλιώς θα έτρωγε φρούτα 5,5 μηνών....το ρυζαλευρο πάντως θα φουσκώνει τα μωράκια....εμένα η δικιά μου έχει γίνει μπουτου....

καταλαβα,ευχαριστω...και οσο αφορα την δυσκοιλιοτητα;μου ειπε οτι αν ξεκιμησει ρυζαλευρο κ του κανει δυσκοιλιοτητα θα φανει μετα απο μια βδομαδα...εσενα εκανε;;μου ειπε αν θελω για αρχη για να δω αν θα τον πειραξει να βαλω λιγο ρυζαλευρο στο βραδινο του γευμα αλλα λεω να μη μπω σ αυτη τη διαδικασια κ να το ξεκινξσω κανονικα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dinaki23 είπε:

καταλαβα,ευχαριστω...και οσο αφορα την δυσκοιλιοτητα;μου ειπε οτι αν ξεκιμησει ρυζαλευρο κ του κανει δυσκοιλιοτητα θα φανει μετα απο μια βδομαδα...εσενα εκανε;;μου ειπε αν θελω για αρχη για να δω αν θα τον πειραξει να βαλω λιγο ρυζαλευρο στο βραδινο του γευμα αλλα λεω να μη μπω σ αυτη τη διαδικασια κ να το ξεκινξσω κανονικα...

Εμένα δεν μου έκανε δυσκοιλιότητα γιατί το συγκεκριμένο γάλα που πίνει της δημιουργούσε κάτι σαν διάρροια, έκανε κακα της μια φορά την ημέρα Αλλά ήταν σαν νερό για να καταλάβεις,  τώρα κάνει δύο φορές την ημέρα και είναι όπως η κρέμα που τρώει...ειναι το γάλα που βοηθάει στο να μην γίνει δυσκοίλια,  αλλιώς πιστεύω θα είχαμε θέμα...Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου , δοκίμασε λίγο στο βραδινό γεύμα και βλέπετε...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

καταλαβα,ευχαριστω...και οσο αφορα την δυσκοιλιοτητα;μου ειπε οτι αν ξεκιμησει ρυζαλευρο κ του κανει δυσκοιλιοτητα θα φανει μετα απο μια βδομαδα...εσενα εκανε;;μου ειπε αν θελω για αρχη για να δω αν θα τον πειραξει να βαλω λιγο ρυζαλευρο στο βραδινο του γευμα αλλα λεω να μη μπω σ αυτη τη διαδικασια κ να το ξεκινξσω κανονικα...

Το ριζαλευρο έχει αρκετές θερμίδες.Το δίνουν και για να πάρουν βάρος και για να μάθει να τρώει το μωρό.Ειδικα όταν ξεκινάνε τις στερεές.

Συμφωνώ με την Ξένη να το δοκιμάσεις όπως είπε ο παιδίατρος.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2020 at 12:22 ΜΜ, dinaki23 είπε:

εμενα ειναι 4ων κ τα χερια ολο μες το στομα κ πολλα σαλια...τωρα να σου πβ την αληθεια η γκρινια π εχει δεν ξερω αν ευθυνται σ αυτο!!Παμτωσ η γιατροςου ειπε οτι η προετοιμασια των δοντιων αρχιζει δυο μηνες πριν πεταχτει το δοντακι πανω κατω...

δλδ το ρυζαλευρο το δινουν για να παρει βαρος;;

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Κ εμείς είμαστε λίγα κιλά το κάθε παιδί έχει τι δικό του ρυθμό.. τα δάκτυλα στο στόμα είναι αναπτυξιακό στάδιο εμείς μόλις κλείσει τον πέμπτο θα ξεκινήσουμε ρυζαλευρο.. τι ισχύει τώρα για τις βαφτίσεις?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...