Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Κ εμείς είμαστε λίγα κιλά το κάθε παιδί έχει τι δικό του ρυθμό.. τα δάκτυλα στο στόμα είναι αναπτυξιακό στάδιο εμείς μόλις κλείσει τον πέμπτο θα ξεκινήσουμε ρυζαλευρο.. τι ισχύει τώρα για τις βαφτίσεις?

Αν εισαι σε περιοχη υψηλου κινδυνου (ή οπως το λενε) ισχυει το οριο των 50 ατομων(μπες να δεις ποιες ειναι)...εμεις π δεν ειμαστε σε τετοια περιοχη μπουρουμε μεχρι κ 100 ατομα...στις 20 Σεπτεμβριου εχουμε την βαπτιση !!!

 

Αν θυμαμαι καλα εμας γεννηθηκαν ιδια κιλα...2940...εμενα ειναι 6 τωρα κ 63 εκ. ,στις 7 κλεινει τον 4ο

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια και μωράκια.Τι κάνετε;Σήμερα πήγαμε παιδίατρο .Κάναμε το δεύτερο εμβόλιο.Ειμαστε 6.300 και 61 πόντους. πήραμε 800 γρμ.σε ένα μήνα με θηλασμό.Ειμαστε σούπερ!

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Εμενα κανειδιαροια πρασινη κ με ρβαλε παλι να του κανω καλλιεργεια!!Να δωσω λιγες μερες γαλα χωρις λακτοζη κ αν δεν περασει θα δωσουμε φαρμακο...

εντωμεταξυ ο αντρας μου εχει δεκατα...εχει γουστο να τον κολλησει!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλησπερα!!Εμενα κανειδιαροια πρασινη κ με ρβαλε παλι να του κανω καλλιεργεια!!Να δωσω λιγες μερες γαλα χωρις λακτοζη κ αν δεν περασει θα δωσουμε φαρμακο...

εντωμεταξυ ο αντρας μου εχει δεκατα...εχει γουστο να τον κολλησει!!!!

Περαστικά του.Να μην τον φιλάει και θα είστε εντάξει.

Ο μικρος μου πέρασε κοξακι με πολύ πυρετό και σπυράκια όταν ο μπέμπης ήταν 1 μηνών.Εγω ερχόμουν σε επαφή και με τα 2 μωρά αλλά έπλενα τα χέρια μου συχνά και θήλαζα κανονικά και το μωρό ( και εγώ)δεν κόλλησε.Μην αγχώνεσαι...

Καλλιέργεια τι να δείξει;Αν έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Περαστικά του.Να μην τον φιλάει και θα είστε εντάξει.

Ο μικρος μου πέρασε κοξακι με πολύ πυρετό και σπυράκια όταν ο μπέμπης ήταν 1 μηνών.Εγω ερχόμουν σε επαφή και με τα 2 μωρά αλλά έπλενα τα χέρια μου συχνά και θήλαζα κανονικά και το μωρό ( και εγώ)δεν κόλλησε.Μην αγχώνεσαι...

Καλλιέργεια τι να δείξει;Αν έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα;

Ενταξει σημερα δεν εχει τπτ ο αντρας μου...να δειξει γιατι κανει διαροια...καναμε για να δουμε αν ειχε αλλεργεια αλλα ηταν καθαρη


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 said:

Ενταξει σημερα δεν εχει τπτ ο αντρας μου...να δειξει γιατι κανει διαροια...καναμε για να δουμε αν ειχε αλλεργεια αλλα ηταν καθαρη

Η καλλιέργεια κοπράνων ήταν καθαρή; Έχεις παρατηρήσει πρήξιμο στην κοιλιά του ή αέρια; Εμένα η μικρή έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά... Αν έχει σε όλα πρέπει να δώσεις υποαλλεργικο το οποίο δεν ειναι γάλα ή να συνεχίσεις θηλασμό με δικιά σου αποχή


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Η καλλιέργεια κοπράνων ήταν καθαρή; Έχεις παρατηρήσει πρήξιμο στην κοιλιά του ή αέρια; Εμένα η μικρή έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά... Αν έχει σε όλα πρέπει να δώσεις υποαλλεργικο το οποίο δεν ειναι γάλα ή να συνεχίσεις θηλασμό με δικιά σου αποχή

Ηταν καθαρη η πρωτη...αερια εχει λιγα παραπανω...ναι ειχαμε πει για υποαλλεργικο αλλα επειδη η καλλιεργεια ηραν καθαρη δεν το αλλαξαμε...κ τωρα θα ξανακανω ςπειση τα κακα του ηταν πρασινη διαροια...μπορει να περασει κ ενα ειδουε γαστρεντεριτιδα μου ειπε αλλα αλλο συμπτωμα δεν εχει..πυρετο κτλ


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

Ηταν καθαρη η πρωτη...αερια εχει λιγα παραπανω...ναι ειχαμε πει για υποαλλεργικο αλλα επειδη η καλλιεργεια ηραν καθαρη δεν το αλλαξαμε...κ τωρα θα ξανακανω ςπειση τα κακα του ηταν πρασινη διαροια...μπορει να περασει κ ενα ειδουε γαστρεντεριτιδα μου ειπε αλλα αλλο συμπτωμα δεν εχει..πυρετο κτλ

Αίμα δεν έχεις δει έτσι; 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αντα1993 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ξέρει να μου απαντήσει κάποιος πόσο επίδομα κυοφορίας δικαιούμαι δηλ. 56 μέρες πριν και 63 μετά,? Παίρνω βασικό μισθό 

Καλησπέρα!! Ναι τόσες είναι οι ημέρες ανεξάρτητα απο  το τι μισθό παίρνεις. Τώρα και για τους 4 μήνες (περίπου) θα πάρεις 1500-2000. Δεν ξέρω ακριβώς πως βγαίνουν αλλα σε μένα τόσα είχανε μπεί αλλα έχω λίγο μεγαλύτερο μισθό. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2020 at 1:58 ΠΜ, dinaki23 είπε:

Καλησπερα!!Εμενα κανειδιαροια πρασινη κ με ρβαλε παλι να του κανω καλλιεργεια!!Να δωσω λιγες μερες γαλα χωρις λακτοζη κ αν δεν περασει θα δωσουμε φαρμακο...

εντωμεταξυ ο αντρας μου εχει δεκατα...εχει γουστο να τον κολλησει!!!!

Και εμένα κάνει διάρροια πράσινη τώρα τελευταία αλλά μου είπε ο παιδίατρος ότι μπορεί να είναι από τα δόντια δεν μας έβαλε να κάνουμε καλλιέργεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Έχω ένα αγοράκι 102 ημερών!Ειμαι νέα μαμά....κ έχω πολλες απορίες!Χαίρομαι που ανακάλυψα αυτό το γκρουπ έστω και τώρα και ήδη μου λύθηκαν πολλές!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, EffieS είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!Έχω ένα αγοράκι 102 ημερών!Ειμαι νέα μαμά....κ έχω πολλες απορίες!Χαίρομαι που ανακάλυψα αυτό το γκρουπ έστω και τώρα και ήδη μου λύθηκαν πολλές!

Καλησπέρα ,να σου ζήσει το αγοράκι σου!Αν θέλεις να μπαίνεις να τα λέμε.Τα μωρά μας έχουν σχεδόν την ίδια ηλικία.Εμεις γεννηθηκαμε 29 Μαιου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...