Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, EffieS είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!Έχω ένα αγοράκι 102 ημερών!Ειμαι νέα μαμά....κ έχω πολλες απορίες!Χαίρομαι που ανακάλυψα αυτό το γκρουπ έστω και τώρα και ήδη μου λύθηκαν πολλές!

Καλώς όρισες λοιπόν :*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα ,να σου ζήσει το αγοράκι σου!Αν θέλεις να μπαίνεις να τα λέμε.Τα μωρά μας έχουν σχεδόν την ίδια ηλικία.Εμεις γεννηθηκαμε 29 Μαιου

Σ'ευχαριστώ πολύ!Ναι αμέ!25 Μάη ήρθε το αγόρι μου!Να ρωτήσω κτ....κάνατε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας?εμείς ναι....έχει ακόμα ένα πρηξιματακι σκληρο στο πόδι του...εδώ και δέκα μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, EffieS είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!Ναι αμέ!25 Μάη ήρθε το αγόρι μου!Να ρωτήσω κτ....κάνατε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας?εμείς ναι....έχει ακόμα ένα πρηξιματακι σκληρο στο πόδι του...εδώ και δέκα μέρες...

Όχι δεν το κάναμε ακόμη.Στον μεγάλο θα το κάνω σε λίγους μήνες και στον μπέμπη όταν χρονισει.Ειπαμε να το καθυστερήσουμε μια που δεν πάνε παιδικό ούτε σε παιδότοπους και δεν έχουν συχνές επαφές με άλλα παιδάκια.Λενε ότι είναι ζορικο.Μεχρι στιγμής κανένα εμβόλιο δεν τα χει πειραξει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!!! Ειμαι και εγω μανουλα του Μαιου!! Θελω να σας ευχαριστησω ολες γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη διαβαζα τις συνομιλιες σας και πολλες φορες μου δινατε δυναμη με τα οσα γραφατε. Ο μπεμπης μου θα γινει τεσσαρων μηνων την Παρασκευή-πρωτα ο Θεος- και ειμαστε 7100 κιλα και 65 εκ !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Όχι δεν το κάναμε ακόμη.Στον μεγάλο θα το κάνω σε λίγους μήνες και στον μπέμπη όταν χρονισει.Ειπαμε να το καθυστερήσουμε μια που δεν πάνε παιδικό ούτε σε παιδότοπους και δεν έχουν συχνές επαφές με άλλα παιδάκια.Λενε ότι είναι ζορικο.Μεχρι στιγμής κανένα εμβόλιο δεν τα χει πειραξει

Α οκ!Σ ευχαριστώ πολύ!όντως είναι πολύ πιο δυνατό απ' το προηγούμενο που δεν τον ενοχλήσε καθόλου!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiki81 είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! Ειμαι και εγω μανουλα του Μαιου!! Θελω να σας ευχαριστησω ολες γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη διαβαζα τις συνομιλιες σας και πολλες φορες μου δινατε δυναμη με τα οσα γραφατε. Ο μπεμπης μου θα γινει τεσσαρων μηνων την Παρασκευή-πρωτα ο Θεος- και ειμαστε 7100 κιλα και 65 εκ !!! 

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσει το αγόρι!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, EffieS είπε:

Α οκ!Σ ευχαριστώ πολύ!όντως είναι πολύ πιο δυνατό απ' το προηγούμενο που δεν τον ενοχλήσε καθόλου!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

 

Και εμείς το κάναμε και είχαμε ένα ελαφρό ερεθίσματα κι στην περιοχή αλλά οκ πέρασε πια

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχω πάρα πολύ καιρό να μπω...Διάβασα όλες τις συζητήσεις σας;

Να ρωτήσω, γυρνάνε τα μωρά σας από ανάσκελα μπρούμυτα;;; 

Ναι αμέ αλλά ένα δεκάλεπτο 3 ρλ4 φορές την μέρα με επίβλεψη εννοείται αλλά δεν γυρνάει ακόμα προσπαθεί ομως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχω πάρα πολύ καιρό να μπω...Διάβασα όλες τις συζητήσεις σας;

Να ρωτήσω, γυρνάνε τα μωρά σας από ανάσκελα μπρούμυτα;;; 

Καλημερα!!Ναι εχει καμμια δεκαρια μερες που γυρναει εντελως ...πρωτα δεν μπορουσε να ξεπλακωσει το χερακι του...τωρα γυρναει αμεσως,κολυμπαει κ μετα δςν εχει τι αλλο να κανει κ κλαιει για να τον γυρισω ανασκελα ...η αληθεια ειναι οτι κραταει το κεφαλακι του απο πολυ μικρουλης γι αυτο κ "αντεχει" αρκετη ωρα μπρουμυτα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα κοιμάται μόνο μπρούμυτα δυστυχώς, έτσι στηρίζει το κεφάλι απο πολυ μωρο και σηκώνει το κορμί της ψηλά. Δεν γυρίζει όμως απο ανάσκελα-μπρουμητα και το αντίθετο.  Σήμερα κλείσαμε τον 4ο μηνα!

Από το πλάι γυρνάει και μένα!Εντελώς από ανάσκελα-μπρούμυτα δεν μπορεί!!

 

Επίσης τι πρόγραμμα ημέρας έχετε;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Εμένα κοιμάται μόνο μπρούμυτα δυστυχώς, έτσι στηρίζει το κεφάλι απο πολυ μωρο και σηκώνει το κορμί της ψηλά. Δεν γυρίζει όμως απο ανάσκελα-μπρουμητα και το αντίθετο.  Σήμερα κλείσαμε τον 4ο μηνα!

Από το πλάι γυρνάει και μένα!Εντελώς από ανάσκελα-μπρούμυτα δεν μπορεί!!

 

Επίσης τι πρόγραμμα ημέρας έχετε;; 

και πως κοιμαται μπρουμυτα αφου δςν γυρναει;;;την βαζεις εσυ;;

απο μπρουμυτα ανασκελα μου ειπε ο αντρας μου οτι γυρισε χθες αλλα δεν ημουν μπροστα χαχα

Θα στο ξεκινησω απ το βραδυ που ειναι πιο "προγραμμα",την μερα μου κανει νερα!!

Κατα τις 9 θα τον κανουμε μπανιο ,θα φαει κ θα κοιμηθει ..θα σηκωθει μια φορα μεσα στη νυχτα..συνηθως στο 5ωρο απ την ωρα που θα κοιμηθει..μετα το πρωι κατα τις 7μιση σηκωνεται κ  κελαηδαει!!Τρωει καθε δυο ωρες (γιατι πινει λιγοτερο γαλα απ οτι συνηθιζεται κ τρωει περισσοτερα γευματα για την ηλικια του)μετα θα παιξουμε,θα ξαναφαει κ θα κοιμηθει το πολυυυυ μια ωρα...μετα ξυπνημα,φαγητο,παιχνιδι,γκρινια παλι λιγο υπνος κ το απογευμα ζηταει με το κλαμα του βολτα ,σαν σκυλακι χαχα...με τουτα κ μ εκεινα βραδυασεεεε...γενικα την μερα δεν κοιμαται πολυ!!Βεβαια οταν τον παω στην μαμα μου κοιμαται δυωρα κ τριωρα,στο δικο μας σπιτι σπανια την μερα θα κοιμηθει συνεχομενα ωρες...

 


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Εμένα κοιμάται μόνο μπρούμυτα δυστυχώς, έτσι στηρίζει το κεφάλι απο πολυ μωρο και σηκώνει το κορμί της ψηλά. Δεν γυρίζει όμως απο ανάσκελα-μπρουμητα και το αντίθετο.  Σήμερα κλείσαμε τον 4ο μηνα!

Από το πλάι γυρνάει και μένα!Εντελώς από ανάσκελα-μπρούμυτα δεν μπορεί!!

 

Επίσης τι πρόγραμμα ημέρας έχετε;; 

Καλησπέρα.Κι εμάς γυρνάει από το ένα πλάι στο άλλο και προσπαθεί από ανάσκελα μπρούμυτα αλλά δεν το κατάφερε ακόμη.Παντως στο 5ο μήνα το κάνουν αυτό οπότε έχουμε χρόνο.Εμεις δεν έχουμε πρόγραμμα γιατί θηλάζουμε αποκλειστικά και άλλες μέρες τρώει ανά 2 ώρες και άλλες ανά 3. Πάντως τελευταία κάνει έναν καλό 3ωρο-4ωρο ύπνο κατά τις 9-10 το βράδυ θηλάζει και μετά κοιμάται και ξυπνάει να θηλάσει ανά 2- 2,5 ώρες.Τη μέρα οτι να ναι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Marianeo241 said:

Καλημέρα κορίτσια!έχω πάρα πολύ καιρό να μπω...Διάβασα όλες τις συζητήσεις σας;

Να ρωτήσω, γυρνάνε τα μωρά σας από ανάσκελα μπρούμυτα;;; 

Καλημερα! Εμας εχει μια βδομαδα γυρναει ανετα απο ανασκελα μπρουμυτα. Μενει αρκετη ωρα και κραταει συνεχως το κεφαλακι του. Προσπαθει να κανει κινηση προς τα μπρος κ δεν τα καταφερνει ακομη κ αρχιζει τις φωνες!!!

το προγραμμα μας εχει αλλαξει εδω κ μια εβδομαδα περιπου. Εκει που κοιμοταν συνεχομενα απο τις 9-10 το βραδυ μεχρι τις 6 περιπου το πρωι απο οταν κλεισαμε τον πρωτο μηνα, τωρα ξυπναει κατα τις 1-2 και ζητα γαλα κ ξανα στις 5 και δεν φτανει αυτο εκει που κοιμοταν κανα διωρο μεσα στη μερα κ φυσικα τα μισωρα του μετα το φαγητο τωρα δεν κλεινει ματι!!! Μονο δεκαλεπτα αντε το πολυ πολυ εικοσαλεπτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki81 είπε:

Καλημερα! Εμας εχει μια βδομαδα γυρναει ανετα απο ανασκελα μπρουμυτα. Μενει αρκετη ωρα και κραταει συνεχως το κεφαλακι του. Προσπαθει να κανει κινηση προς τα μπρος κ δεν τα καταφερνει ακομη κ αρχιζει τις φωνες!!!

το προγραμμα μας εχει αλλαξει εδω κ μια εβδομαδα περιπου. Εκει που κοιμοταν συνεχομενα απο τις 9-10 το βραδυ μεχρι τις 6 περιπου το πρωι απο οταν κλεισαμε τον πρωτο μηνα, τωρα ξυπναει κατα τις 1-2 και ζητα γαλα κ ξανα στις 5 και δεν φτανει αυτο εκει που κοιμοταν κανα διωρο μεσα στη μερα κ φυσικα τα μισωρα του μετα το φαγητο τωρα δεν κλεινει ματι!!! Μονο δεκαλεπτα αντε το πολυ πολυ εικοσαλεπτα. 

Καλημέρα.Θυμαμαι κι από τον πρώτο ότι άλλαζε πρόγραμμα συχνά.Μηπως περνάει κάποιο άλμα και πεινάει πιο πολύ.

Να ρωτήσω κάτι;Τα μωρά σας βγάζουν πολλά σάλια;Μιλάμε για λίτρα ,τρέχουν συνέχεια.Δεν προλαβαίνω να αλλάζω σαλιαρες και φορμακια.Ο πρώτος δεν ήταν ετσι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...