Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Έχει σκεφτεί καμία να κάνει στα καπάκια δεύτερο;;; :D:blink:

Κοίτα εγώ είμαι 40. Αν δεν μείνω εγκυο1 στον χρόνο πάνω, δύσκολα θα το αποφασίσω μετά. Από την μια μου φαίνεται βουνό, από την άλλη θέλω να του κάνω ένα αδερφάκι....

4 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

εγω παντως περιμενω περιοδο κ δεν ερχεταιιιιιιι....:blink::P:x

Μωρε μπράβο σου εσένα....νομίζω είναι νωρίς ακόμα για εμάς που κάναμε καισαρική. Ο γιατρός μου από Δεκέμβρη και μετά...εσένα τι σου έχει πει;

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κοίτα εγώ είμαι 40. Αν δεν μείνω εγκυο1 στον χρόνο πάνω, δύσκολα θα το αποφασίσω μετά. Από την μια μου φαίνεται βουνό, από την άλλη θέλω να του κάνω ένα αδερφάκι....

Μωρε μπράβο σου εσένα....νομίζω είναι νωρίς ακόμα για εμάς που κάναμε καισαρική. Ο γιατρός μου από Δεκέμβρη και μετά...εσένα τι σου έχει πει;

ναι μαλλον ειναι νωρις...δεν μου εχει πει τπτ...βεβαια η αληθεια ειναι οτι οταν σαραντησα δεν πηγα να με δει κ ολο το αναβαλλω με το μωρο κ την δουλεια...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κοίτα εγώ είμαι 40. Αν δεν μείνω εγκυο1 στον χρόνο πάνω, δύσκολα θα το αποφασίσω μετά. Από την μια μου φαίνεται βουνό, από την άλλη θέλω να του κάνω ένα αδερφάκι....

Μωρε μπράβο σου εσένα....νομίζω είναι νωρίς ακόμα για εμάς που κάναμε καισαρική. Ο γιατρός μου από Δεκέμβρη και μετά...εσένα τι σου έχει πει;

Κι εγώ 38 ήμουν όταν έμεινα ξανά και με την πρώτη.Αν μου παίρνε κάποιους μήνες θα χα φτάσει τα 39. Σε καταλαβαινω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ZOIRITA20813 @Comet το ζορι δεν είναι μόνο η ηλικία ή αν θα ζοριστείς 2-3 χρόνια για να μεγαλώσουμ.. εγώ σκέφτομαι το αντε πες να ξεπεταχτεί να πάει 2 κ κάτι να είναι αυτόνομο, μετά πάς πάλι απο την αρχή κ ξανά αλλα 2 χρόνια να ξεπεταχτεί το άλλο.. σύνολο 4-5.. ενώ αν τα κάνεις στα μπαμ σε 2 χρονάκια όλα καλά!! Βέβαια αν με ρωτούσες πριν ένα μηπνα θα σου έλεγα δεν κάνω άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Πάντως πρόσεξα ότι ξεκινάνε πιο νωρίς στερεές από παλιά.εγω στον πρώτο ξεκίνησα όταν έκλεισε τους 6 μήνες.Και τώρα μάλλον κάπου τόσο θα ξεκινησουμε

Είναι και πότε είναι έτοιμο το μωράκι... Σκέψου εμείς όταν τρώγαμε από πολύ μικρή την είχαμε κοντά μας και μας κοιτάγε στο στόμα και γλειφοταν...  Για να μπορέσει να φάει ένα μωράκι έχει σημασία αν μπορεί να σταθεί με υποστήριξη για λίγη ώρα και αν είναι νευρολογικά έτοιμο.. όταν ψάχνουν και τα πόδια τους είναι σημάδι πως πρέπει να ξεκινήσει το φαγητό... Εκεί πέντε μηνών θεωρώ πως είναι πολύ καλά..  εμείς την ξεκινήσαμε από τωρα για να ωριμάσει καλύτερα το πεπτικό της σύστημα λόγω της αλλεργίας ... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγώ 38 ήμουν όταν έμεινα ξανά και με την πρώτη.Αν μου παίρνε κάποιους μήνες θα χα φτάσει τα 39. Σε καταλαβαινω

Εσύ είσαι ηρωίδα...μεγαλώνεις τον πρώτο και θηλαζεις αποκλειστικά το δεύτερο. Πότε κοιμασαι;

πρίν από 13 λεπτά , Alexandrath είπε:

@ZOIRITA20813 @Comet το ζορι δεν είναι μόνο η ηλικία ή αν θα ζοριστείς 2-3 χρόνια για να μεγαλώσουμ.. εγώ σκέφτομαι το αντε πες να ξεπεταχτεί να πάει 2 κ κάτι να είναι αυτόνομο, μετά πάς πάλι απο την αρχή κ ξανά αλλα 2 χρόνια να ξεπεταχτεί το άλλο.. σύνολο 4-5.. ενώ αν τα κάνεις στα μπαμ σε 2 χρονάκια όλα καλά!! Βέβαια αν με ρωτούσες πριν ένα μηπνα θα σου έλεγα δεν κάνω άλλο. 

Μήπως όμως έτσι στερήσουμε και στερηθουμε κάποια πράγματα με το πρωτότοκο παιδάκι μας; δλδ αν δεν έχουμε καλή εγκυμοσύνη κι αυτό που θα ειναι ακόμα μωράκι, πως θα το πάρουμε αγκαλιά; πως θα παιζουμε μαζί του; δεν ξέρω ,τα σκέφτομαι όλα. Είναι και οι αντοχές...αλλάζουν τα πράγματα μεγαλώνοντας. Ειλικρινά είμαι σε δίλημμα. Ο άντρας μου θέλει κι άλλο, έχω στην αμέριστη βοηθεια του ευτυχώς. Εγώ όμως δεν θέλω να στέρησω τπτ από αυτό το παιδί (συναισθηματικά Και όχι υλικα)  . Έχουμε γίνει αυτοκόλλητοι <3 <3 <3 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εσύ είσαι ηρωίδα...μεγαλώνεις τον πρώτο και θηλαζεις αποκλειστικά το δεύτερο. Πότε κοιμασαι;

Μήπως όμως έτσι στερήσουμε και στερηθουμε κάποια πράγματα με το πρωτότοκο παιδάκι μας; δλδ αν δεν έχουμε καλή εγκυμοσύνη κι αυτό που θα ειναι ακόμα μωράκι, πως θα το πάρουμε αγκαλιά; πως θα παιζουμε μαζί του; δεν ξέρω ,τα σκέφτομαι όλα. Είναι και οι αντοχές...αλλάζουν τα πράγματα μεγαλώνοντας. Ειλικρινά είμαι σε δίλημμα. Ο άντρας μου θέλει κι άλλο, έχω στην αμέριστη βοηθεια του ευτυχώς. Εγώ όμως δεν θέλω να στέρησω τπτ από αυτό το παιδί (συναισθηματικά Και όχι υλικα)  . Έχουμε γίνει αυτοκόλλητοι <3 <3 <3 

Καλημέρα σε όλες!Η αλήθεια είναι κοιμάμαι περίπου 4 ώρες τη νύχτα κι αυτό σπαστά.Το μεσημέρι που κοιμάται ο μεγάλος συνήθως δεν κοιμάται το μωρό οπότε δεν μπορώ να ξαπλώσω τότε λίγο.Ουτε ξέρω πως αντέχω.Νιωθω εξαντλημένη και ζαλίζομαι συχνά αλλά δεν θέλω να κόψω το θηλασμό.Θελω να δώσω στον δεύτερο ότι και στον πρώτο.Λεω ακόμη λίγο υπομονή μέχρι τις στερεές ,λογικά δεν θα θηλάζει τόσο συχνά μετά .

Όσον αφορά την εγκυμοσυνη.,όταν έμεινα στον δεύτερο είχα χαλιά εγκυμοσύνη,χειρότερη από την πρώτη που ήταν πάλι χαλιά.Υπερεμεση κύησης,καούρες,σιελορια και αναιμία.Νοσηλευτικα με όρους 2-3 φορές.Κι όλα μέχρι να γεννήσω.3 κιλά πήρα στο σύνολο.Ο πρώτος ήταν 18 μηνών.Ηθελε αγκαλιές,τον έπαιρνα τι να κάνω.Θυμαμαι μετά την αμνιο χτύπησε το πόδι του και τσιριζε κι έτρεξα και τον πήρα αγκαλιά,μετά με έφαγε η αγωνία μήπως έπαθε κάτι το μωρό.Η μαμά μου βοήθησε όσο μπορούσε αλλά τα παιδιά θέλουν τη μαμά τους.Πολυ δύσκολο....

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2020 at 12:22 ΠΜ, dinaki23 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;;να σας ρωτησω...οσες ειστε απο καισαρικη πως ειναι η τομη σας;χρωμα κ υφη;

Σε κάποια σημεία είναι ροζ και σε κάποια σχεδόν δεν φαίνεται.

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εμείς είμαστε 4 και 6 ημερών και μας είπε η παιδίατρος 5 και 2 ξεκινάμε τις στέρεες!!! 

Για 4 μηνών που λέτε δεν το έχω ξανακούσει, μάλλον έχει να κάνει με την αλλεργία!

Πώς απασχολείτε τα μωρά μέσα στη μερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Σε κάποια σημεία είναι ροζ και σε κάποια σχεδόν δεν φαίνεται.

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εμείς είμαστε 4 και 6 ημερών και μας είπε η παιδίατρος 5 και 2 ξεκινάμε τις στέρεες!!! 

Για 4 μηνών που λέτε δεν το έχω ξανακούσει, μάλλον έχει να κάνει με την αλλεργία!

Πώς απασχολείτε τα μωρά μέσα στη μερα;

Εμενα ειναι 4 και μιας εβδομαδας κ σε τρεις μερες ξεκιναμε ρυζαλευρο κ μετα απο αλλες τρεις ξεκιναμε κ φρουτα...

Την ημερα δςν κοιμαται πολυ σ εμενα,σπιτι μας..οταν το κραταει η μανα μου κοιμαται σχεδον ολες τις ωρες π το αφηνω εκει!!!!τι να πεις!!!!!

Του μιλαω,ακουει τραγουδια,του διαβαζω παραμυθια κ κοιταζει τις εικονες,τον βαζω στο γυμναστηριο,στο καθισμα φαγητου κ μασουλαει τα παιχνιδια του,αγκαλια,βολτες στο μπαλκονι ...αυτα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2020 at 11:08 ΜΜ, Comet είπε:

Καλύτερα.Η μαμά μου τον κουνάει στο Κουνακι αλλά παίρνει πολύ ώρα.Στα χέρια κοιμάται πιο γρήγορα αλλά έτσι κοιμιζα και τον πρώτο μέχρι να χρονίσει και θα ήθελα να το αποφύγω τώρα ,άστε που αυτός είναι και αρκετά πιο βαρύς από τον πρώτο.Απλα δεν έχω και τον χρόνο να κοιμιζω πολύ ώρα,πρέπει να ασχοληθώ και με τον άλλο.Σκεφτομαι να τον μισοκοιμιζω και να τον αφήνω μήπως μάθει μόνος του.

 

Axxx και εγώ έτσι στο χέρι τον κοιμιζω και Μ έχει φύγει ο πάτος είναι και πολύ βαρύς πια σίγουρα 9 κιλά δρααμααα η κατασταση

22 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Έχει σκεφτεί καμία να κάνει στα καπάκια δεύτερο;;; :D:blink:

Εγώ το σκεφτόμουνα αλλά όταν μου κάνει νούμερα λέω απαππαπαπα με τιποτα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofi_94 είπε:

Axxx και εγώ έτσι στο χέρι τον κοιμιζω και Μ έχει φύγει ο πάτος είναι και πολύ βαρύς πια σίγουρα 9 κιλά δρααμααα η κατασταση

Εγώ το σκεφτόμουνα αλλά όταν μου κάνει νούμερα λέω απαππαπαπα με τιποτα

Νομίζω οτι για το θεμα του υπνου αν ξεκινησεις να τον βαζεις σε ρηλαξ ή καροτσι με το κουνα κουνα θα μαθει να κοιμαται εκει. Καλα μόνα τος να κοιμηθουν δε παιζει ακομη..  η αγκαλια ειναι πολυ κουραστική!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Σε κάποια σημεία είναι ροζ και σε κάποια σχεδόν δεν φαίνεται.

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εμείς είμαστε 4 και 6 ημερών και μας είπε η παιδίατρος 5 και 2 ξεκινάμε τις στέρεες!!! 

Για 4 μηνών που λέτε δεν το έχω ξανακούσει, μάλλον έχει να κάνει με την αλλεργία!

Πώς απασχολείτε τα μωρά μέσα στη μερα;

Εγώ τον βάζω στο ριλαξ.Εκει κάθεται αρκετά,μόλις γκρινιάζει τον κάνω βόλτες στην βεράντα.Τελευταια δεν κοιμάται πολύ μες τη μέρα.Θελει να του μιλάς και ότι του δώσω να κρατήσει κατευθείαν το χώνει στο στόμα...

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2020 at 12:46 PM, Marianeo241 said:

Σερί χωρίς ενδιάμεσο τάισμα;;;ποσο είναι ακριβώς!!!

Είσαι πολύ τυχερη❤!

Χωρις!!!ειμαστε 4 και 4ημερων!!!

Ειναι πολυ καλο μωρο δεν με ζορισε καθολου ουτε ως νεογεννητο!!! Ευτυχως δεν στερηθηκα πολυ τον υπνο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Εμενα ειναι 4 και μιας εβδομαδας κ σε τρεις μερες ξεκιναμε ρυζαλευρο κ μετα απο αλλες τρεις ξεκιναμε κ φρουτα...

Την ημερα δςν κοιμαται πολυ σ εμενα,σπιτι μας..οταν το κραταει η μανα μου κοιμαται σχεδον ολες τις ωρες π το αφηνω εκει!!!!τι να πεις!!!!!

Του μιλαω,ακουει τραγουδια,του διαβαζω παραμυθια κ κοιταζει τις εικονες,τον βαζω στο γυμναστηριο,στο καθισμα φαγητου κ μασουλαει τα παιχνιδια του,αγκαλια,βολτες στο μπαλκονι ...αυτα!!

Άσε,όσες φορές τον κράτησε η μαμα μου πρωί να βγω για δουλειές κοιμόταν,αφού βγάζω γάλα να αφήσω για να έχει και λείπω 2 ώρες και δεν το δίνει γιατί κοιμάται.Μολις γυρίσω ξυπνάει ο κύριος,μα με μυρίζει;

Just now, Kiki81 είπε:

Χωρις!!!ειμαστε 4 και 4ημερων!!!

Ειναι πολυ καλο μωρο δεν με ζορισε καθολου ουτε ως νεογεννητο!!! Ευτυχως δεν στερηθηκα πολυ τον υπνο!!!

Όντως είσαι τυχερή .Πάντα έτσι να ναι.Φτου φτου!!!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2020 at 5:21 PM, Comet said:

Δεν πειράζει,ότι μπόρεσες έκανες.Καλα η ζέστη οντως μας έχει διαλύσει,πότε θα δροσίσει;

Κοριτσάκια πως κοιμιζετε τα μωρά σας;Εμένα παρά τον θηλασμό δεν κοιμάται στο στήθος.Το βράδυ που νυστάζει τον ξαπλώνω και σε 5 λεπτά κοιμάται αλλά τη μέρα θέλει αγκαλιά και κούνημα.Εντωμεταξυ αν δεν κοιμηθεί καλά έτσι και τον αφήσω ξυπνάει και πάλι από την αρχή.Πονανε τα χέρια μου...

Τα ιδια κ εμεις, κουνημα και τραγουδακι για να κοιμηθει.... κ αν καταλαβει οτι τον αφηνεις στο κρεβατακι του ε τοτε ξανα τραγουδι κ κουνημα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...