Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Άσε,όσες φορές τον κράτησε η μαμα μου πρωί να βγω για δουλειές κοιμόταν,αφού βγάζω γάλα να αφήσω για να έχει και λείπω 2 ώρες και δεν το δίνει γιατί κοιμάται.Μολις γυρίσω ξυπνάει ο κύριος,μα με μυρίζει;

Όντως είσαι τυχερή .Πάντα έτσι να ναι.Φτου φτου!!!

Εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι μαλλον θελει να περναει χρονο μ εμενα...δεν ξερω αν λεω βλακειες αλλα κ με αλλη κοπελ που το εχω συζητησει το ιδιο μου ειπε,κ εσυ το ιδιο...αφου περνω την μανα μου τηλ συνεχεια μηπως κ ειναι ανησυχος κ με βριζει γιατι δςν καταλαβαινω οτι κοιμαται δυωρα!!Εμενα την μερα μαξιμουμ θα κοιμηθει 40λεπτα συνεχομενα μονο...κανα δυο τρεις φορες ολη μερα μεχρι να παει εννια η ωρα π κοιμαται για βραδυ ..


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι μαλλον θελει να περναει χρονο μ εμενα...δεν ξερω αν λεω βλακειες αλλα κ με αλλη κοπελ που το εχω συζητησει το ιδιο μου ειπε,κ εσυ το ιδιο...αφου περνω την μανα μου τηλ συνεχεια μηπως κ ειναι ανησυχος κ με βριζει γιατι δςν καταλαβαινω οτι κοιμαται δυωρα!!Εμενα την μερα μαξιμουμ θα κοιμηθει 40λεπτα συνεχομενα μονο...κανα δυο τρεις φορες ολη μερα μεχρι να παει εννια η ωρα π κοιμαται για βραδυ ..

Κι εμένα κοιμήθηκε 20 λεπτά το μεσημέρι και από τότε κοιμήθηκε μόλις τώρα.Και τον πήγα και βόλτα με το καρότσι νωρίτερα και τίποτα.Οσο για το βράδυ συνήθως κοιμάται κατά τις 9-9:30.Ευτυχως γιατί στις 10 κοιμιζω τον μεγάλο (μένω μαζί του από μισή έως και μία ώρα) Αν και έχει τύχει να μην κοιμάται ο μπέμπης και να τον θηλάζω ενώ κοιμιζω τον μεγάλο και να τον ξυπνάει με τις φωνουλες του( ευτυχώς δεν τυχαίνει συχνα).

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κι εμένα κοιμήθηκε 20 λεπτά το μεσημέρι και από τότε κοιμήθηκε μόλις τώρα.Και τον πήγα και βόλτα με το καρότσι νωρίτερα και τίποτα.Οσο για το βράδυ συνήθως κοιμάται κατά τις 9-9:30.Ευτυχως γιατί στις 10 κοιμιζω τον μεγάλο (μένω μαζί του από μισή έως και μία ώρα) Αν και έχει τύχει να μην κοιμάται ο μπέμπης και να τον θηλάζω ενώ κοιμιζω τον μεγάλο και να τον ξυπνάει με τις φωνουλες του( ευτυχώς δεν τυχαίνει συχνα).

 

Κοριτσια καλημερα...να σας ρωτησω...μεχρι τωρα δεν χρησιμοποιουσα πλαστικα μπιμπερο,εσεις;;μηπως τωρα που σταματησα την αποστειρωση μπορω πιο ευκολα να χρησιμοποιησω,τα σιχαινομαι κ λιγο η αληθεια ειναι αλλα μου φαινονται πιο βολικα...επισης εχει καμμια να προτεινει καποιο θερμος φαγητου ή ταπερακια γι μεταφορα φαγητου;;;

 


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Νομίζω οτι για το θεμα του υπνου αν ξεκινησεις να τον βαζεις σε ρηλαξ ή καροτσι με το κουνα κουνα θα μαθει να κοιμαται εκει. Καλα μόνα τος να κοιμηθουν δε παιζει ακομη..  η αγκαλια ειναι πολυ κουραστική!!

Παρααα πολύ δεν το συζητώ χτεςγανιασαγια να τον κοιμησω ασεε

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

 

Κοριτσια καλημερα...να σας ρωτησω...μεχρι τωρα δεν χρησιμοποιουσα πλαστικα μπιμπερο,εσεις;;μηπως τωρα που σταματησα την αποστειρωση μπορω πιο ευκολα να χρησιμοποιησω,τα σιχαινομαι κ λιγο η αληθεια ειναι αλλα μου φαινονται πιο βολικα...επισης εχει καμμια να προτεινει καποιο θερμος φαγητου ή ταπερακια γι μεταφορα φαγητου;;;

 

Καλημέρα.Καμια 10 άρια φορές του χω δώσει μπουκάλι και ήταν πλαστικά.Προσωπικα μου αρέσουν της mam γιατί αν το γυρίσεις δεν τρέχει το γάλα ,πρέπει να ρουφήξει το μωρό.

Σταμάτησες την αποστείρωση;Η παιδίατρος μου την συστήνει μέχρι το 6 μηνο αν και ο μεγάλος δίνει παιχνίδια στο μπέμπη από το πάτωμα κι εκείνος τα βάζει στο στομα κατευθείαν.Δεν τον προλαβαίνω πάντα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@dinaki23 Καλημέρα!! Εγώ που δίνω σχεδόν απο την αρχή ξένο πήρα μόνο πλαστικά της avent. Με βόλεψεν πολυ περισσοτερο απο τα γυάλινα! Τώρα που ξεκίνησε να πιάνει κ το μπουκάλι δε φοβάμαι μην πέσουν κ σπάσουν. Δεν έχει διαρροές αλλα πρέπει να προσέξεις τι θηλή θα πάρεις. Εμείς έχουμε την νο2 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Comet αποτην στιγμη π βαζει χερια στο στομα κ τρωεει στερεες τεοφες μου ειπε να την σταματησω...μπουκαλια εχω τα dr browns @Alexandrath και ςχω σωθει απο αερια κ κολικους(οταν ειχε) αυρα θα παρω κ σε πλαστικο!!Για την θηλη εχεις δικιο!!Σημερα ειδα οτι επρεπε ηδη να εχω περασει στο επομενο νουμερο οσο αφορα τα μπιμπερο που εχω ...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

@Comet αποτην στιγμη π βαζει χερια στο στομα κ τρωεει στερεες τεοφες μου ειπε να την σταματησω...μπουκαλια εχω τα dr browns @Alexandrath και ςχω σωθει απο αερια κ κολικους(οταν ειχε) αυρα θα παρω κ σε πλαστικο!!Για την θηλη εχεις δικιο!!Σημερα ειδα οτι επρεπε ηδη να εχω περασει στο επομενο νουμερο οσο αφορα τα μπιμπερο που εχω ...

Εγώ επειδή θηλάζω δεν πολυαποστειρωνω. Μια φορά στις 3 μέρες περιπου ένα μπουκάλι και τα σύνεργα του θηλαστρου αν βγάλω γάλα. Αλλά έχεις δίκιο αφού τα χέρια είναι συνέχεια στο στόμα,τι νόημα εχει;Εξάλλου λόγω και του μεγάλου δεν μπορούσα να προσέχω τόσο πολύ.Για ποτέ του χώνει την πιπιλα στο στόμα χαμπάρι δεν παίρνω.Αφου έχει πιάσει όλο το πάτωμα πρώτα...:P

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

 

Κοριτσια καλημερα...να σας ρωτησω...μεχρι τωρα δεν χρησιμοποιουσα πλαστικα μπιμπερο,εσεις;;μηπως τωρα που σταματησα την αποστειρωση μπορω πιο ευκολα να χρησιμοποιησω,τα σιχαινομαι κ λιγο η αληθεια ειναι αλλα μου φαινονται πιο βολικα...επισης εχει καμμια να προτεινει καποιο θερμος φαγητου ή ταπερακια γι μεταφορα φαγητου;;;

 

Και εγώ avent πλαστικό απο την αρχή!Όντως να προσέξεις να πάρεις σωστό νούμερο θηλές!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τι διαφορά έχει αν του έχω την πιπίλα small ή medium ? Άλλαξα όλες τις πιπιλες στο τρίμηνο αλλά κάποιες τις πήρα πάλι small .τι παίζει με τις θηλες;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/9/2020 at 12:33 ΠΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Ρε κορίτσια τι διαφορά έχει αν του έχω την πιπίλα small ή medium ? Άλλαξα όλες τις πιπιλες στο τρίμηνο αλλά κάποιες τις πήρα πάλι small .τι παίζει με τις θηλες;

Τουλάχιστον στις avent έχει το 1 για νεογέννητο μετά το 2 μέχρι 3 μηνων ,έπειτα το 3 από 3 μηνων και το 4 από 6 μηνων. Έχει να κάνει με την ροή!Ανάλογα την ηλικία αλλάζεις θηλή για να μην νευριάζει το μωρο και να τρώει ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dinaki23 said:

Γεια σας κοριτσια;;;

Πως πατε,τι κανετε;;;

Εμεις σημερα ειχαμε την βαφτιση του μικρου!!!Πηγαν ολα κατ ευχην!!!Πολυ συγκινητικη στιγμη!!!:-)

Να σας ζησει! Ελπιζω να μην εκλαψε πολυ :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια;;;

Πως πατε,τι κανετε;;;

Εμεις σημερα ειχαμε την βαφτιση του μικρου!!!Πηγαν ολα κατ ευχην!!!Πολυ συγκινητικη στιγμη!!!:-)

Να σας ζήσει! Να είναι γερός και καλοτυχος. Έκλαψε ο μικρος; Εσύ εκλαψες; εγώ νομίζω θα κλαίω πολύ εκείνη την μέρα.

  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki81 είπε:

Να σας ζησει! Ελπιζω να μην εκλαψε πολυ :)

@ZOIRITA20813 @Kiki81ευχαριστω πολυ!!!Μεχρι να τον βουτηξει ο πατερ κοιμοταν ...με το που ξυπνησε βρεθηκε στο νερο χαχα!!Εγω συγκινηθηκα αλλα πιο πολυ ο αντρας μου που βγαλαμε τον μπαμπα του που εχει πεθανει!

Εκλαψε λιγακι αλλα πιστευω βοηθησε που ειναι μικρουλης γιατι δεν φοβαται ακομα κ δεν αντισταθηκε!

 

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...