Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Επιδοτήσεις άλλες γενικά δεν δικαιουσε Κ εντάξει για να λέμε Κ του στραβου το δίκιο δεν τις χρειάζεσε αν ήταν να περνούν Κ όλοι επιδοτήσεις τι να πουν Κ αυτοί που δεν έχουν . 

      πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      άρα το κύησης και το λοχείας δέν έχει  εισόδημα καλα διάβασα! μωρέ το ξέρω ότι είναι όλα χ2 απλώς ειμαι λίγο ζουρλή , και μόλις είδα το 2,4 και τα νερα επαθα σοκ! μη μου δίνεις  σημασία κορίτσι μ , να πάνε ολα καλα σ εύχομαι και να μείνουν τα πιτσάκια ‘σπίτι'τους όσο περισσότερο μπορούν ! 

      και στα πληρώνει ο οαεδ;  εχω χιλιομπερδευτει 

      Ναι τους μήνες που δεν δουλεύεις σε πληρώνει ο ΟΑΕΔ . Ο εργοδότης τι να πληρώσει αφού δεν του κάνεις δουλειά.  Απλά δεν σου δίνει όλο τον μισθό που επερνες σου δίνει κάποιο ποσό 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

On 11/23/2020 at 6:16 PM, Comet said:

Καλησπέρα.Σημερα ξεκινήσαμε στερεές(το πήγα 2-3 μέρες νωρίτερα).Του δωσα μήλο 3 κουταλιές.Το φάγε ,1 φορά αναγουλιασε λίγο αλλά δεν είχε αλεστει καλά.Και πολύ λίγο έβγαλε.Μια χαρα τον είδα...Πάντως δεν μπορείς να φας τίποτα μπροστά του,φωνάζει να του δωσεις

Καλημερα! Μια απο τα ιδια κρυβομαστε για να φαμε!!! Η θα φωναζει η θα σε βλεπει σαν κουταβακι εεε πως να φας;!!!χαχαχα 

 

On 11/7/2020 at 12:54 AM, ZOIRITA20813 said:

Σε ευχαριστω πολύ. Δυστυχώς ακόμα δεν κατέβηκε αλλά μας είπε ο γιατρός ότι θα περιμένουμε λίγο ακόμα γιατί είναι πολύ κάτω και ίσως κατέβει. Αλλιώς θα πάμε για υπέρηχο και χειρουργείο. Του είπα να φροντίσει να εφημερεύει το νοσοκομείο την μέρα του χειρουργείο γιατί από την μια θα παιρνουν το μωρό και από την άλλη εμένα....

Κατά τα άλλα είναι 9800 , πήρε 200 γραμμάρια και 71 ποντους... Είναι πολύ καλός γενικότερα.  Δόντι ακόμα δεν βγαλαμε . 

Σε λίγες ώρες ξεκινάει η καραντίνα και με έχουν πιάσει τα νεύρα μου...

 

Καλημερα κοριτσι!!! Τι κανει ο μπεμπακος σου; Ελπιζω να ειναι ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/11/2020 at 9:24 ΠΜ, Kiki81 είπε:

Καλημερα! Μια απο τα ιδια κρυβομαστε για να φαμε!!! Η θα φωναζει η θα σε βλεπει σαν κουταβακι εεε πως να φας;!!!χαχαχα 

 

Καλημερα κοριτσι!!! Τι κανει ο μπεμπακος σου; Ελπιζω να ειναι ολα καλα 

Καλημέρα κορίτσι μου. Δυστυχώς την Τετάρτη πάμε παιδίατρο, θα κανονίσουμε υπέρηχο να δούμε που είναι ο ορχις και θα δρομολογηθεί το χειρουργείο. Δεν σου κρύβω ότι αν και μου είπαν ότι είναι μια εγχείριση ρουτίνας, έχω χάσει τον ύπνο μου και κλαίω συνέχεια (όταν κοιμάται το παιδί βασικα).

Σε ευχαριστώ που ρώτησες 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δυστυχώς την Τετάρτη πάμε παιδίατρο, θα κανονίσουμε υπέρηχο να δούμε που είναι ο ορχις και θα δρομολογηθεί το χειρουργείο. Δεν σου κρύβω ότι αν και μου είπαν ότι είναι μια εγχείριση ρουτίνας, έχω χάσει τον ύπνο μου και κλαίω συνέχεια (όταν κοιμάται το παιδί βασικα).

Σε ευχαριστώ που ρώτησες 

 

Κοριτσάκι μου μην κλαίς.Λογικο να αγχώνεσαι,είναι το μωράκι σου αλλά δεν είναι σοβαρό.Ολα θα πάνε καλά και θα το ξεχάσετε μετά.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δυστυχώς την Τετάρτη πάμε παιδίατρο, θα κανονίσουμε υπέρηχο να δούμε που είναι ο ορχις και θα δρομολογηθεί το χειρουργείο. Δεν σου κρύβω ότι αν και μου είπαν ότι είναι μια εγχείριση ρουτίνας, έχω χάσει τον ύπνο μου και κλαίω συνέχεια (όταν κοιμάται το παιδί βασικα).

Σε ευχαριστώ που ρώτησες 

 

Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Μη στενοχωριέσαι :) εύχομαι να είναι η πρώτη και τελευταία περιπέτειά σας. Πολλές θετικές σκέψεις και μια μεγάλη αγκαλιά :wub:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Μη στενοχωριέσαι :) εύχομαι να είναι η πρώτη και τελευταία περιπέτειά σας. Πολλές θετικές σκέψεις και μια μεγάλη αγκαλιά :wub:

Καλημερααα καλά μου κορίτσια!! Τι κάνετε? Καλό μήνα!!! Κ καλά Χριστούγεννα να έχουμε!!

 @Μαρία_Λ εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να περάσει γρήγορα!! 

Εγώ κορίτσια απολαμβάνω πολύ όταν ο μικρός γελάει τον μεγάλο αλλά ο μεγάλος είναι λίγο αγαρμπος κ ψιλοφοβαμαι κιολας... Η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι πολύ κ με τα δύο έχουν κλείσει κ τα σχολεία  κ τρέχουμε όλη μέρα γιατί  ο μεγάλος είναι φουλ ενεργεια.. εμείς δεν έχουμε βγάλει δοντακια.. τώρα έχουμε ξεκινήσει τις τροφουλες..  

 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina3 είπε:

Καλημερααα καλά μου κορίτσια!! Τι κάνετε? Καλό μήνα!!! Κ καλά Χριστούγεννα να έχουμε!!

 @Μαρία_Λ εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να περάσει γρήγορα!! 

Εγώ κορίτσια απολαμβάνω πολύ όταν ο μικρός γελάει τον μεγάλο αλλά ο μεγάλος είναι λίγο αγαρμπος κ ψιλοφοβαμαι κιολας... Η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι πολύ κ με τα δύο έχουν κλείσει κ τα σχολεία  κ τρέχουμε όλη μέρα γιατί  ο μεγάλος είναι φουλ ενεργεια.. εμείς δεν έχουμε βγάλει δοντακια.. τώρα έχουμε ξεκινήσει τις τροφουλες..  

 

Καλημέρα!καλό μήνα σε όλες!Κι οδικός μου τρελενεται με τον μεγάλο.Κι εγώ φοβάμαι γιατί ο μεγάλος τον πιάνει συνέχεια και προσπαθεί να τον πάρει αγκαλιά η να παλέψουν μην τον χτυπήσει καταλάθος.Εμεις τρώμε φρούτα.Μηλο δεν θέλει καθόλου.Οποτε αχλάδι μπανάνα προς το παρόν.Να ρωτήσω όσες τα μωράκια σας είναι πιο μπροστά έχετε δώσει αβοκάντο;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα!καλό μήνα σε όλες!Κι οδικός μου τρελενεται με τον μεγάλο.Κι εγώ φοβάμαι γιατί ο μεγάλος τον πιάνει συνέχεια και προσπαθεί να τον πάρει αγκαλιά η να παλέψουν μην τον χτυπήσει καταλάθος.Εμεις τρώμε φρούτα.Μηλο δεν θέλει καθόλου.Οποτε αχλάδι μπανάνα προς το παρόν.Να ρωτήσω όσες τα μωράκια σας είναι πιο μπροστά έχετε δώσει αβοκάντο;

Καλημερα!!!Εχω δωσει αβοκαντο ναι,βοηθαει και στις κενωσεις...το δεχτηκε μια χαρα...!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!!Εχω δωσει αβοκαντο ναι,βοηθαει και στις κενωσεις...το δεχτηκε μια χαρα...!!

Ωραία,οπότε θα του δώσω.Στον μεγάλο μου άρεσε πολυ.Δεν έκανε και κακά χτες.Για πρώτη φορά θα βάλω μια κουταλιά του γλυκου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Θέλω να σας ρωτήσω εσείς που είστε στην Ελλάδα και έχετε άλλη σχέση με τον παιδίατρο. Σήμερα κλέισαμε τουσ 7 μήνες και είχαμε ραντεβού με τη γιατρό. Το μωρό ζυγίζει 7140 και μέσα σε 1,5 μήνες πη΄ρε 680 γραμμάρια. Από την αρχή έχει ένα θέμα με το φαγητό και δεν τρώει μεγάλες ποσότητες. Πλέον έχω κόψει το θηλασμό και του δίνω σκόνη και έχουμε αρχίσει τροφές από τον 4ο μήνα. Είναι πολύ δύκσολος για να φάει και θέλει πολύ υπομονή. Σήμερα η γιατρός μου έγραψε να κανουμε εξετάσεις αίματος γιατί πιστεύει ότι έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό και δεν μεγαλώνει σωστά. Εσείς από την εμπειρία σας τι λέτε; Κι εγώ προβληματίζομαι λίγο αλλά οι αντιδράσεις του είναι πολύ φυσιολογικές. Όταν τον συγκρίνω με το μεγάλο θεωρώ ότι είναι πιο προχωρημένες. 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! :)  

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ said:

Κορίτσια καλημέρα! Θέλω να σας ρωτήσω εσείς που είστε στην Ελλάδα και έχετε άλλη σχέση με τον παιδίατρο. Σήμερα κλέισαμε τουσ 7 μήνες και είχαμε ραντεβού με τη γιατρό. Το μωρό ζυγίζει 7140 και μέσα σε 1,5 μήνες πη΄ρε 680 γραμμάρια. Από την αρχή έχει ένα θέμα με το φαγητό και δεν τρώει μεγάλες ποσότητες. Πλέον έχω κόψει το θηλασμό και του δίνω σκόνη και έχουμε αρχίσει τροφές από τον 4ο μήνα. Είναι πολύ δύκσολος για να φάει και θέλει πολύ υπομονή. Σήμερα η γιατρός μου έγραψε να κανουμε εξετάσεις αίματος γιατί πιστεύει ότι έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό και δεν μεγαλώνει σωστά. Εσείς από την εμπειρία σας τι λέτε; Κι εγώ προβληματίζομαι λίγο αλλά οι αντιδράσεις του είναι πολύ φυσιολογικές. Όταν τον συγκρίνω με το μεγάλο θεωρώ ότι είναι πιο προχωρημένες. 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! :)  

Πόσο ύψος έχει το μωρό σου; Εμένα είναι 7μιση κιλά κ 74 εκ ύψος κ είναι κορίτσι... Θηλάζει κ τρώει από 4 μηνών όσο όρεξη έχει εκείνη, τρώει συνήθως 100 γρ και είμαι ευχαριστημένη πολύ εάν φάει κ άλλο..  νομίζω είναι υπερβολικός ο γιατρός σου, έχει κάποιο θέμα άλλο; Είναι λιθαργικο; Δεν παίζει; Εσύ τι νιώθεις; Το ένστικτο σου;


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θέλω να σας ρωτήσω εσείς που είστε στην Ελλάδα και έχετε άλλη σχέση με τον παιδίατρο. Σήμερα κλέισαμε τουσ 7 μήνες και είχαμε ραντεβού με τη γιατρό. Το μωρό ζυγίζει 7140 και μέσα σε 1,5 μήνες πη΄ρε 680 γραμμάρια. Από την αρχή έχει ένα θέμα με το φαγητό και δεν τρώει μεγάλες ποσότητες. Πλέον έχω κόψει το θηλασμό και του δίνω σκόνη και έχουμε αρχίσει τροφές από τον 4ο μήνα. Είναι πολύ δύκσολος για να φάει και θέλει πολύ υπομονή. Σήμερα η γιατρός μου έγραψε να κανουμε εξετάσεις αίματος γιατί πιστεύει ότι έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό και δεν μεγαλώνει σωστά. Εσείς από την εμπειρία σας τι λέτε; Κι εγώ προβληματίζομαι λίγο αλλά οι αντιδράσεις του είναι πολύ φυσιολογικές. Όταν τον συγκρίνω με το μεγάλο θεωρώ ότι είναι πιο προχωρημένες. 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! :)  

Κάνε τις εξετάσεις,δεν έγινε κάτι.Πιθανον να είναι λιγοφαγο και αδύνατο παιδάκι.Αν δεν βλέπετε κάτι άλλο και είναι μόνο το βάρος.Παντως 680γρ.σε 1,5 μήνα είναι μια χαρά.

πρίν από 52 λεπτά , dinaki23 είπε:

Καλημερα!!!Εχω δωσει αβοκαντο ναι,βοηθαει και στις κενωσεις...το δεχτηκε μια χαρα...!!

Του εδωσα 1 αχλάδι μικρό,μισή μπανάνα και 1 κουταλιά αβοκάντο.(ρώτησα και την παιδίατρο).Του άρεσε.Ανοιγε το στομα και το εφαγε όλο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 said:

Πόσο ύψος έχει το μωρό σου; Εμένα είναι 7μιση κιλά κ 74 εκ ύψος κ είναι κορίτσι... Θηλάζει κ τρώει από 4 μηνών όσο όρεξη έχει εκείνη, τρώει συνήθως 100 γρ και είμαι ευχαριστημένη πολύ εάν φάει κ άλλο..  νομίζω είναι υπερβολικός ο γιατρός σου, έχει κάποιο θέμα άλλο; Είναι λιθαργικο; Δεν παίζει; Εσύ τι νιώθεις; Το ένστικτο σου;

Είναι 72 εκατοστά αγοράκι. Κι εγω αυτό πιστεύω ότι είναι πολύ υπερβολική. Είναι σούπερ δραστήριος, όλη την ώρα στην τσίτα και στην κίνηση. Όταν γεννήθηκε τότε κατάλαβα γιατί ήταν με το κεφάλι στα πλευρά, μου τον γύρισε ο γιατρός 1 εβδομάδα πριν γεννήσω με το κεφάλι κάτω και αυτός γύρισε πάλι. Πάντα σε κίνηση, "μιλάει", φτύνει, γελάει, πιάνει, γυρνάει, κάθεται. Έχει πολύ νορμάλ αντιδράσεις. Γι'αυτό κι εγώ δεν καταλαβαίνω. Επειδή εμένα μου φαίνεται μια χαρά το παιδί

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ said:

Είναι 72 εκατοστά αγοράκι. Κι εγω αυτό πιστεύω ότι είναι πολύ υπερβολική. Είναι σούπερ δραστήριος, όλη την ώρα στην τσίτα και στην κίνηση. Όταν γεννήθηκε τότε κατάλαβα γιατί ήταν με το κεφάλι στα πλευρά, μου τον γύρισε ο γιατρός 1 εβδομάδα πριν γεννήσω με το κεφάλι κάτω και αυτός γύρισε πάλι. Πάντα σε κίνηση, "μιλάει", φτύνει, γελάει, πιάνει, γυρνάει, κάθεται. Έχει πολύ νορμάλ αντιδράσεις. Γι'αυτό κι εγώ δεν καταλαβαίνω. Επειδή εμένα μου φαίνεται μια χαρά το παιδί

Απάντησες μόνη σου.. τα κάνεις όλα καλά !! Δεν χρειάζεται όλα τα μωρά να είναι δέκα κιλά για να ναι υγιή, δεν κρίνει το βάρος... Είναι ψηλό μωράκι! Κ κινητά δραστήριος..  για μένα δες κ άλλον γιατρό. Και εμένα η παιδίατρος που είχα στην αρχή μέχρι 4 μηνων ήθελε να δώσω σίδηρο χωρίς λόγο στο μωρό γτ λέει στα θηλάζοντα λείπει... Ότι να ναι .. συν ότι όταν ήταν πενήνταα ημερών την "βίασε" κανονικά. . Έπρεπε να πάρει ξανά αίμα για να το στείλουν για την έλλειψη ενζύμων κ της πήρε από αρτηρία όχι από πατούσα . Την πρώτη φορά δεν μπόρεσε να της πάρει, αφού πρώτα της είχε κάνει εμβόλιο την είχε τρυπήσει ήδη μια φορά... Μετά ήθελε να την φέρουμε από μια ώρα για να της πάρει... Η μικρή είχε γίνει μώβ. Σκέφτομαι πόσο άπειρη κ ηλίθια ήμουν. Έμπιστοσυνη στον εαυτό σου κ στον γιατρό σου... Πάρε κ μια δεύτερη γνώμη. Αίμα παίρνουν μετά τον χρόνο...

  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θέλω να σας ρωτήσω εσείς που είστε στην Ελλάδα και έχετε άλλη σχέση με τον παιδίατρο. Σήμερα κλέισαμε τουσ 7 μήνες και είχαμε ραντεβού με τη γιατρό. Το μωρό ζυγίζει 7140 και μέσα σε 1,5 μήνες πη΄ρε 680 γραμμάρια. Από την αρχή έχει ένα θέμα με το φαγητό και δεν τρώει μεγάλες ποσότητες. Πλέον έχω κόψει το θηλασμό και του δίνω σκόνη και έχουμε αρχίσει τροφές από τον 4ο μήνα. Είναι πολύ δύκσολος για να φάει και θέλει πολύ υπομονή. Σήμερα η γιατρός μου έγραψε να κανουμε εξετάσεις αίματος γιατί πιστεύει ότι έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό και δεν μεγαλώνει σωστά. Εσείς από την εμπειρία σας τι λέτε; Κι εγώ προβληματίζομαι λίγο αλλά οι αντιδράσεις του είναι πολύ φυσιολογικές. Όταν τον συγκρίνω με το μεγάλο θεωρώ ότι είναι πιο προχωρημένες. 

Σας ευχαριστώ πολύ!!! :)  

Υπερβολες!!Εμενα ειναι 7μιση κιλα κ 68 εκ. κ η παιδιατρος δεν μου εχει πσι κατι αρνητικο!Αρκει να παιρνει μισο κιλο το μηνα!!Απ την στιγμη π παρατηρεις οτι ειναι καθολα δραστηριος μην ανησυχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.τελικα εμείς πήγαμε σήμερα στον γιατρό και έπιασε τον Όρχι του μικρου. Μας είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα μπήκε στην βουβωνικη περιοχη και μάλλον θα κατέβει  οπότε δεν θα χρειαστεί χειρουργείο. Είμαστε σε αναμονή αλλά πιο αισιόδοξοι αυτήν την φορα.

Τι χαρά έχω,δεν λέγεται! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. 

@Μαρία_Λ κορίτσι μου τα μωρά από τον 5 ή 6 μήνα, δεν παίρνουν πολύ βάρος,  το λιγότερο είναι 200 300 γραμμάρια ανά μήνα και ανεβαίνει. Ο γιατρός σου είπε να κάνετε εξετάσεις λόγω της μη πρόσληψης βάρους; Ή έχει δει κάτι αλλο;

  • Μου αρέσει 5

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...