Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

 

Just now, Alex83 said:

Καλημέρα Rositaki!! Ο δικός μου παιδίατρος όταν τον ρώτησα σχετικά μου είπε ότι εφόσον το παιδί ξεκινάει να το κάνει το ακολουθούμε κ το βοηθάμε χωρίς καθόλου πίεση. Εξάλλου μόλις κουραστεί θα καθίσει.

Καλημέρα κορίτσια!!! Θα ηθελα τα φώτα σας... Ξεκινήσαμε με την μικρή τροφές τον Νοέμβριο στον 5 μήνα κ αφού είχε όλα τα σημάδια ετοιμότητας. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ στην αρχή έδειχνε ενδιαφέρον κ έτρωγε (έτρωγε ελάχιστα maximum 10 κουταλιές) τον τελευταίο καιρό αντί να τρώει πιο πολύ δεν θέλει να φάει καθόλου. Προσπαθώ να μην την πιέζω κ με παιχνιδάκια ή ξεγελώντας την με το νερό της δίνω μια-δυο κουταλιτσες. Ο παιδίατρος μου λέει να μην ανησυχώ κ να συνεχίσω να προσφέρω χωρίς πίεση. Έχω αρχίσει κ ανησυχώ για το ποτέ θα ξεκινήσει να τρώει. Θηλαζουμε ελεύθερα κ έχω δοκιμάσει να την ταΐσω κ ενώ έχει μείνει αρκετά χωρίς θηλασμό κ μόλις έχει θηλάσει αλλά χωρίς αποτελεσμα... έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Καλημερα κοριτσι...ειναι 5 μηνων το μωρο σου; μια χαρα μπραβο σας που τρωτε...μην αγχωνεσαι, καθε μερα ειναι και διαφορετικη , τα μωρα ειναι πανεξυπνα αν θελουν να φανε ανοιγουν το στομα διαπλατα...ετσι ακριβως κανει κ η μικρη μ, αλλες μερες το σφραγιζει...συνηθως εαν νυσταζει δεν θελει να φαει καθολου ,δλδ δεν συνεργαζεται πολυ...δεν ειναι ο θηλασμος το θεμα να ξερεις, εαν εισαι με την μικρη στο σπιτι η μικρη το κατα΄λαβαινει και γινεται κατα εναν τροπο χειριστοκη...καταλαβαινει πως εχει την μαμα της και προτιμανε σχεδον ολα το γαλα...στην μανα μου ετρωγε ολο το φαγητο της , πολυ περιεργο ε; οταν ειχε τυχει να μην ειμαι στον ιδιο χωρο κ εκανα δουλειες στην αυλη... θα σε συμβουλευα να εισαι χαλαρη, να μην αγχωνεσαι, τα πας τελεια κ μπραβο σου που συνεχιζεις και θηλαζεις...κ να ετοιμαζεις κανονικα τα φαγητα της και οσο θελει να φαει... κ μια κουταλια καποιες μερες και εικοσι μπορει αλλες... :D


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

 

Καλημερα κοριτσι...ειναι 5 μηνων το μωρο σου; μια χαρα μπραβο σας που τρωτε...μην αγχωνεσαι, καθε μερα ειναι και διαφορετικη , τα μωρα ειναι πανεξυπνα αν θελουν να φανε ανοιγουν το στομα διαπλατα...ετσι ακριβως κανει κ η μικρη μ, αλλες μερες το σφραγιζει...συνηθως εαν νυσταζει δεν θελει να φαει καθολου ,δλδ δεν συνεργαζεται πολυ...δεν ειναι ο θηλασμος το θεμα να ξερεις, εαν εισαι με την μικρη στο σπιτι η μικρη το κατα΄λαβαινει και γινεται κατα εναν τροπο χειριστοκη...καταλαβαινει πως εχει την μαμα της και προτιμανε σχεδον ολα το γαλα...στην μανα μου ετρωγε ολο το φαγητο της , πολυ περιεργο ε; οταν ειχε τυχει να μην ειμαι στον ιδιο χωρο κ εκανα δουλειες στην αυλη... θα σε συμβουλευα να εισαι χαλαρη, να μην αγχωνεσαι, τα πας τελεια κ μπραβο σου που συνεχιζεις και θηλαζεις...κ να ετοιμαζεις κανονικα τα φαγητα της και οσο θελει να φαει... κ μια κουταλια καποιες μερες και εικοσι μπορει αλλες... :D

Μάλλον μόνο ο δικός μου είναι η εξαίρεση που προτιμάει το φαγητό...χαχαχα....εννοείται συμφωνώ μαζί σου,όσο θέλει προσφέρουμε και δεν πιέζουμε...πολλά μωράκια θέλουν το χρόνο τους

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Comet said:

Μάλλον μόνο ο δικός μου είναι η εξαίρεση που προτιμάει το φαγητό...χαχαχα....εννοείται συμφωνώ μαζί σου,όσο θέλει προσφέρουμε και δεν πιέζουμε...πολλά μωράκια θέλουν το χρόνο τους

Ε ναι κάθε μωράκι είναι διαφορετικό, δεν είναι κάθε μέρα και η ίδια , όπως ισχύει και για εμάς έτσι..  εγώ ας πούμε δεν ήθελα να φάω με τίποτα μικρή, με πήγαιναν στην παιδική για να φάω... Κ ας με άφηνε νηστική η μάνα μου , ήθελα γάλα.. ήμουν το μόνο παιδί από τα πέντε που έχει η μαμά μου που με θήλασε μέχρι και 18 μηνών, ενάμιση χρόνων δηλαδή.. γάλα δεν έβαλα ξανά στο στόμα μου μέχρι δέκα χρόνων που αποφάσισα να πιω.... Γτ δεν ήθελα το Μπίμπερο... Οπότε εντάξει δεν παραπονιέμαι με την μικρή Μ εάν δεν τρώει κάποιες φορές, έκανα χειρότερα χαχα..  μια χαρά ο μικρός σου φτου φτου βγήκε φαγανουλης !!

 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

 

Καλημερα κοριτσι...ειναι 5 μηνων το μωρο σου; μια χαρα μπραβο σας που τρωτε...μην αγχωνεσαι, καθε μερα ειναι και διαφορετικη , τα μωρα ειναι πανεξυπνα αν θελουν να φανε ανοιγουν το στομα διαπλατα...ετσι ακριβως κανει κ η μικρη μ, αλλες μερες το σφραγιζει...συνηθως εαν νυσταζει δεν θελει να φαει καθολου ,δλδ δεν συνεργαζεται πολυ...δεν ειναι ο θηλασμος το θεμα να ξερεις, εαν εισαι με την μικρη στο σπιτι η μικρη το κατα΄λαβαινει και γινεται κατα εναν τροπο χειριστοκη...καταλαβαινει πως εχει την μαμα της και προτιμανε σχεδον ολα το γαλα...στην μανα μου ετρωγε ολο το φαγητο της , πολυ περιεργο ε; οταν ειχε τυχει να μην ειμαι στον ιδιο χωρο κ εκανα δουλειες στην αυλη... θα σε συμβουλευα να εισαι χαλαρη, να μην αγχωνεσαι, τα πας τελεια κ μπραβο σου που συνεχιζεις και θηλαζεις...κ να ετοιμαζεις κανονικα τα φαγητα της και οσο θελει να φαει... κ μια κουταλια καποιες μερες και εικοσι μπορει αλλες... :D

Καλησπέρα!!! Η μικρή είναι 7 μηνών...Έχουμε σχεδόν δυο μήνες που το παλεύουμε με το φαγητό γι αυτό έχω αρχίσει να αγχώνομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 said:

Καλησπέρα!!! Η μικρή είναι 7 μηνών...Έχουμε σχεδόν δυο μήνες που το παλεύουμε με το φαγητό γι αυτό έχω αρχίσει να αγχώνομαι. 

Μήπως θέλει να μασάει; Εμένα η δικιά μ το ίδιο μου κάνει πλέον με τα αλεσμένα... Θέλει μόνη της...άστα χαχα

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Alex83 είπε:

Καλημέρα Rositaki!! Ο δικός μου παιδίατρος όταν τον ρώτησα σχετικά μου είπε ότι εφόσον το παιδί ξεκινάει να το κάνει το ακολουθούμε κ το βοηθάμε χωρίς καθόλου πίεση. Εξάλλου μόλις κουραστεί θα καθίσει.

Καλημέρα κορίτσια!!! Θα ηθελα τα φώτα σας... Ξεκινήσαμε με την μικρή τροφές τον Νοέμβριο στον 5 μήνα κ αφού είχε όλα τα σημάδια ετοιμότητας. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ στην αρχή έδειχνε ενδιαφέρον κ έτρωγε (έτρωγε ελάχιστα maximum 10 κουταλιές) τον τελευταίο καιρό αντί να τρώει πιο πολύ δεν θέλει να φάει καθόλου. Προσπαθώ να μην την πιέζω κ με παιχνιδάκια ή ξεγελώντας την με το νερό της δίνω μια-δυο κουταλιτσες. Ο παιδίατρος μου λέει να μην ανησυχώ κ να συνεχίσω να προσφέρω χωρίς πίεση. Έχω αρχίσει κ ανησυχώ για το ποτέ θα ξεκινήσει να τρώει. Θηλαζουμε ελεύθερα κ έχω δοκιμάσει να την ταΐσω κ ενώ έχει μείνει αρκετά χωρίς θηλασμό κ μόλις έχει θηλάσει αλλά χωρίς αποτελεσμα... έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία; Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Και εγώ αυτό είχα καταλαβει εφοσον το κανει μόνη της.. την βλέπεις κουνιέται σαν να θέλει να πάρει φορα να σηκωθεί και οποτε βρίσκει κόντρα προσπαθεί να στηριχθεί. Φυσικά δεν της το κάναμε με το ζόρι. Αλλά μας το απέκλεισε τελείως , θα το ξανασυζητησω όταν έχουμε επίσκεψη. 

Όσο αφορά φαγητό στο 5 ξεκινήσαμε κ εμείς με φρούτα ,πρώτη φορά και έφαγε σχεδόν μερίδα.  Μέχρι και όταν βάλαμε πορτοκαλι της άρεσε,  μετά με σκέτο ρυζάλευρο και το γάλα της ολο, λαχανικά όλα, γύρω στα 200γρ δηλαδή. Μετα άρχισε να σφίγγει στόμα ξαφνικά, πλέον δεδομένη η γκρίνια και θέλουμε παιχνιδι. Δοκίμασα τα πάντα κ συνδυασμούς κ πιο πηχτό κ πιο αραιό.  Κατάλαβα δεν παίζει ρόλο. Το ίδιο φαι άλλη μέρα το τρώει ευχάριστα άλλη μέρα 5 κουταλιές κ αυτές με παιχνίδι κ τραγούδια.

Αυτό που έχω βρει κ πιάνει εναλλαγή γεύσεων. Αλλά κ εμάς μας είπε όσο τρώει πάνω από 100 γρ είναι εντάξει και αν νιώθεις δεν έχει φάει καλά η πεινάει συμπλήρωνε με γάλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.Καλη χρόνια και να ναι καλά τα μωράκια μας!Πως είστε;Εμείς είμαστε καλά ,τρώμε το φαι μας και γαλατάκι της μαμάς.Μονο που εδώ και 4 βράδυα φωνάζει μες τον ύπνο του,δεν ξυπνάει αλλά το κάνει σίγουρα 5-6 φορές οπότε αν βάλετε και τα ξυπνήματα για γάλα δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου.Νομιζω είναι τα δοντακια.Μαλλον του δίνουν σούβλες και μετά περνάνε.Εγω εννοείται κομμάτια....

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλή χρόνια με υγεία και χαμόγελα στα σπιτικά σας!!!! @Comet μου κ εμένα η μικρή από όταν έβγαλε τα πρώτα δοντάκια (αρχές Νοεμβρίου) έχει πολλές αφυπνισεις πλέον το βράδυ με γκρίνια, το καλό είναι ότι την θηλάζω κ ξανά κοιμαται αμέσως. Τώρα βγάλαμε κ το τρίτο δοντάκι όποτε θεωρώ ότι η ταλαιπωρία με τα δόντια συμβάλλει στην δυσκολία που έχει το βράδυ. Της έχω σταθερές συνθηκες ύπνου (ώρα, ρουτίνα) αλλά έχουμε να κοιμηθούμε σωστά από τον Νοέμβριο... σε νιώθω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλή χρόνια με υγεία και χαμόγελα στα σπιτικά σας!!!! @Comet μου κ εμένα η μικρή από όταν έβγαλε τα πρώτα δοντάκια (αρχές Νοεμβρίου) έχει πολλές αφυπνισεις πλέον το βράδυ με γκρίνια, το καλό είναι ότι την θηλάζω κ ξανά κοιμαται αμέσως. Τώρα βγάλαμε κ το τρίτο δοντάκι όποτε θεωρώ ότι η ταλαιπωρία με τα δόντια συμβάλλει στην δυσκολία που έχει το βράδυ. Της έχω σταθερές συνθηκες ύπνου (ώρα, ρουτίνα) αλλά έχουμε να κοιμηθούμε σωστά από τον Νοέμβριο... σε νιώθω!

Χτες το βράδυ μετά το θηλασμό του έβαλα στα ούλα του αλοιφουλα.Αυτη της frezyderm.Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά κοιμήθηκε ένα 3ωρο χωρίς να κουνηθεί καθόλου και μετά θήλασε πάλι και μετα μόνο 2 φορές βογκηξε στον ύπνο του μέχρι να ξαναθηλασει το πρωί.Μακαρι να τον βοηθαει.Θα του βάλω κι απόψε.Εσυ της βάζεις κάτι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Comet είπε:

Χτες το βράδυ μετά το θηλασμό του έβαλα στα ούλα του αλοιφουλα.Αυτη της frezyderm.Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά κοιμήθηκε ένα 3ωρο χωρίς να κουνηθεί καθόλου και μετά θήλασε πάλι και μετα μόνο 2 φορές βογκηξε στον ύπνο του μέχρι να ξαναθηλασει το πρωί.Μακαρι να τον βοηθαει.Θα του βάλω κι απόψε.Εσυ της βάζεις κάτι;

Δεν της έχω βάλει κάτι αλλά σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Τα δυο πρώτα δόντια ούτε καταλάβαμε πως τα έβγαλε αλλά από εκεί κ έπειτα άρχισαν αυτά που λέγαμε. Πριν λίγες μέρες έβγαλε το τρίτο κ τώρα σκάει το τεταρτο όποτε θέλω να ελπίζω ότι θα ηρεμήσει για λίγο... γιατί αλλιώς δεν μας βλέπω καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex83 είπε:

Δεν της έχω βάλει κάτι αλλά σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Τα δυο πρώτα δόντια ούτε καταλάβαμε πως τα έβγαλε αλλά από εκεί κ έπειτα άρχισαν αυτά που λέγαμε. Πριν λίγες μέρες έβγαλε το τρίτο κ τώρα σκάει το τεταρτο όποτε θέλω να ελπίζω ότι θα ηρεμήσει για λίγο... γιατί αλλιώς δεν μας βλέπω καλά!!!

Καλησπέρα.Χτες δεν του έβαλα αλοιφή αλλά ήταν ήσυχος .2 φορές βογκηξε λίγο.Ισως ήταν φάση και περνάει.Θα δούμε.

Ο μεγάλος μου ζοριστηκε πολύ με τα δόντια.Του χάλασε πολύ τον ύπνο.Δεν θηλάζε όμως τότε και κοιμόταν σερί πριν αρχίσουν να σκάνε,με αυτόν έτσι κι αλλιώς ξυπνάμε απλά όχι τόσο συχνά πια.Ουφ. ..θα δούμε....

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά μανουλες!!! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!! Πως είστε?Τα πρώτα Χριστούγεννα με τα ζουζούνια μας λίγο διαφορετικά από τι τα περιμέναμε αλλά όλα πια είναι διαφορετικά!! Εμείς είμαστε καλά κάθεται ώρες κ παίζει ακόμα δε μπουσουλαει απλά κάθεται κ κάνει βαρελάκι κ πάει παντού χεχε. Όντως το τζαμπερο είναι πολύ καλό το είχα πάρει στο πρώτο μου γιο κ τώρα θα το ξαναχρησιμοποισω στο δεύτερο!! Εμένα του αρεσει να κάνει κουπεπε  ο μεγάλος δεν ασχολιόταν με αυτά τα βαριοταν όντως κάθε παιδί είναι διαφορετικό.. Εύχομαι τα καλύτερα για τα παιδιά μας να ναι γερά κ ευτυχισμενα!!! Σήμερα έχουμε εμβολιο

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά κορίτσια μου ! Όλα καλά με τ παιδάκια μας αγκαλια. Εμείς χρησιμοποιούμε mundisal και την αλοιφή της frezyderm για τα δοντια, αλλά ακόμα δεν έχει βγάλει κανένα. ... 

Εμείς θέμα με το φαγητό δεν έχουμε.ειναι φαγανος. Θα ήθελα να τον ξεκινήσω σιγά σιγά μη αλεσμενα ώστε να μάθει να τρώει μονος του αλλά έχω τους γύρω γύρω και με τρομοκρατούν και όλο το αναβάλλω. 

Μπράβο που θηλάζετε ακόμα, σας ζηλεύω, να προσφέρεται όσο μπορειτε. Μου είπε ο παιδίατρος ότι η όρεξη κοβεται όταν ξεκινάει ο πόνος των δοντιών, οπότε ίσως τα παιδάκια σας να πονανε για αυτό να μην τρώνε.Άλλωστε το γάλα είναι η κύρια τροφή των μωρών μέχρι ενός έτους. 

Εμείς σιγα σιγα  θα αρχίσουμε να ετοιμάζουμε την βαφτιση του που θα γίνει τον Μάιο. Εχουμε καταλήξει σε θέμα, θα δούμε μπομπονιέρες , στολισμο, γλυκά κτλ κτλ.

Πόσες έχετε βαφτίσει τα παιδάκια σας; για δώστε καμία ιδέα για μπομπονιέρες και γλυκά. Αν έχετε Κι καμία φωτο ακόμα καλύτερα. 

Φιλιά πολλα 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς Μάιο είπαμε  για την βάφτιση ήταν να την κάνουμε Δεκέμβρη αλλά με όλα αυτά την αναβαλλαμε.. Για δώστε ιδέες αν την έκανα Δεκέμβρη θα είχα Χριστουγιενατικο θέμα αλλά τώρα ξανά όλα από την αρχή.. κλείνω προς γύρω του κόσμου σαν θέμα.. εσείς?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Και εμείς Μάιο είπαμε  για την βάφτιση ήταν να την κάνουμε Δεκέμβρη αλλά με όλα αυτά την αναβαλλαμε.. Για δώστε ιδέες αν την έκανα Δεκέμβρη θα είχα Χριστουγιενατικο θέμα αλλά τώρα ξανά όλα από την αρχή.. κλείνω προς γύρω του κόσμου σαν θέμα.. εσείς?

Εμείς ελεφαντακι θα κάνουμε.

Έχω καταλήξει για μπομπονιερα σε κρεμάστρα ή μολυβοθηκη ή ξύλινο ημερολογιο . Αλλά ειμαι ανοιχτή σε προτάσεις. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...