Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!Έχουμε και εμείς δυσκολίες με το φαγητό. Κάποιες φορές μπορεί να φάει 200 κάποιες 70, απλά μου βγαίνουν νεύρα ώρες ώρες και δεν θέλω, προσπαθώ να τρώμε χωρίς τραγουδάκια στο YouTube, όταν είμαι μόνη είναι δύσκολο. Το βραδινό με το μπαμπά το καταφέρνουμε!. Εσείς πως τα ταιζετε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Marianeo241 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!Έχουμε και εμείς δυσκολίες με το φαγητό. Κάποιες φορές μπορεί να φάει 200 κάποιες 70, απλά μου βγαίνουν νεύρα ώρες ώρες και δεν θέλω, προσπαθώ να τρώμε χωρίς τραγουδάκια στο YouTube, όταν είμαι μόνη είναι δύσκολο. Το βραδινό με το μπαμπά το καταφέρνουμε!. Εσείς πως τα ταιζετε; 

Εμείς δόξα το θεό παρόλο που θηλαζουμε τρώμε εύκολα τα πάντα και σε ποσότητα .Μόνο που δεν θέλει να κάθεται στο καρεκλακι του φαγητού για ώρα,λίγο στην αρχή και μετά γκρινιάζει.Οποτε τρώμε στον καναπέ η στο καρότσι.

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Καλη χρονια!!

Εμας σηκωνεται κ κανει βηματα περιμετρικα στα επιπλα!Το κεφαλι ολο μελανιες..γκαπ γκουπ ολη μερα!

Κι εμενα το γαλα δεν το πινει με ορεξη παντα!!Φσγητο κ κρεμα τρωει μια χαρα...

Ευτυχως τον βαφτισαμε τον Σεπτεμβριο κ ξεμπερδεψαμε!Ειχα θεμα εμπνευσμενη απ το παλιο Αναγνωστικο..."λολα να ενα μηλο " κτλ...ειχα για τα παιδακια κασετινα ξυλινη που ειχε κ χαρακα απ εξω κ για τους μεγαλους βαζακι με κουφετα κ απ εξω δεμενο μπρελοκακι ,ολα μονη μου...μπισκοτα σχημα χαρακα,τετραδιο,αριθμητικες πραξεις...πηρα σχολικα κ πινακακια αο τζαμπο κ εκανα τον στολισμο...βασικα στολισα το τραπεζι με το candy bar γιατι δεν αρεσουν τα πολλα πολλα στις βαφτισεις...

Να σας ρωτησω...το εμβολιο της μηνιγγοτιδας β το κανατε;θα το κανετε τωρα ή αργοτερα;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dinaki23 said:

Γεια σας κοριτσια!!

Καλη χρονια!!

Εμας σηκωνεται κ κανει βηματα περιμετρικα στα επιπλα!Το κεφαλι ολο μελανιες..γκαπ γκουπ ολη μερα!

Κι εμενα το γαλα δεν το πινει με ορεξη παντα!!Φσγητο κ κρεμα τρωει μια χαρα...

Ευτυχως τον βαφτισαμε τον Σεπτεμβριο κ ξεμπερδεψαμε!Ειχα θεμα εμπνευσμενη απ το παλιο Αναγνωστικο..."λολα να ενα μηλο " κτλ...ειχα για τα παιδακια κασετινα ξυλινη που ειχε κ χαρακα απ εξω κ για τους μεγαλους βαζακι με κουφετα κ απ εξω δεμενο μπρελοκακι ,ολα μονη μου...μπισκοτα σχημα χαρακα,τετραδιο,αριθμητικες πραξεις...πηρα σχολικα κ πινακακια αο τζαμπο κ εκανα τον στολισμο...βασικα στολισα το τραπεζι με το candy bar γιατι δεν αρεσουν τα πολλα πολλα στις βαφτισεις...

Να σας ρωτησω...το εμβολιο της μηνιγγοτιδας β το κανατε;θα το κανετε τωρα ή αργοτερα;

Καλή χρονιά!!

Την καλύτερη δουλειά έκανες με τη βάφτιση. Εμένα λόγω του ότι ζω στο εξωτερικό είναι πιο δύσκολο να τα οργανώσω όλα. έχω μια ελπίδα ότι αν ανοίξουν τα πράγματα να την κάνω αμέσως μετά το Πάσχα. Μόνο το μυστήριο δηλαδή. Η ιδέα μου είνα τα αερόστατα. Θα κεντήσω σε μπουκάκια υφασμάτινα ένα αερόστατο και το μονόγραμμα από το όνομα και μιας και χρονίζει την πρωτομαγιά θα κόψουμε και μία τούρτα και θα κάνω κι εγλώ μπισκοτάκια και μικρά κέικ με σύννεφα σε στολισμό ή κάτι τέτοιο.

 

Εγώ το εμβόλιο του το έκανα. Κάναμε την πρώτη δόση ήδη 1/12 και αρχές Φλεβάρη έχουμε τη δεύτερη δόση.  Το είχα κάνει και στο μεγάλο μου γιο. Προς το παρόν ήταν το μοναδικό εμβόλιο που τον έκανε να είναι σα ζαλισμένο κοτόπουλο όλη μέρα.

On 1/9/2021 at 9:16 PM, Marianeo241 said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!Έχουμε και εμείς δυσκολίες με το φαγητό. Κάποιες φορές μπορεί να φάει 200 κάποιες 70, απλά μου βγαίνουν νεύρα ώρες ώρες και δεν θέλω, προσπαθώ να τρώμε χωρίς τραγουδάκια στο YouTube, όταν είμαι μόνη είναι δύσκολο. Το βραδινό με το μπαμπά το καταφέρνουμε!. Εσείς πως τα ταιζετε; 

Καλημέρα και καλή χρονιά! Και εμένα έχει θέμα με το φαγητό. Τον παρακολουθεί πιο συχνά ο παιδίατρος γιατί είναι πολύ χαμηλά στην καμπύλη βάρους. Κάναμε και πολλές εξετάσεις αλλά δεν έχει κάτι. Κι εγώ πάντως κάνω ολόκληρη παράσταση για να φάει. Το μεσημέρι αν φάει καλά (για εμένα) σημαίνει ότι έφαγε γύρω στα 90. Και για φρούτο μια από τα ίδια. Πίνει γάλα ενδιάμεσα σκόνη. Μέσα στην ημέρα πίνει 90 ή 120 και τα βράδια 150. Ένα γεύμα πριν πάει για ύπνο, ένα μέσα στη νύχτα και ένα νωρίς το πρωί. Πλέον τον ταϊζω σε καρέκλα φαγητού και δεν του έχω παιχνίδια τριγύρω γιατί αποσπάται αμέσως η προσοχή του.

Στο σταθμό που πηγαίνει μου λένε ότι τρώει καλά. Αν και γενικά η εμπειρία μου μου λέει ότι όταν είναι με άλλα παιδάκια πάντα τρώνε καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας μανούλες..  επειδή τόσο καιρό τα λέμε από εδώ , σήμερα ανέβασα το πρώτο μου βίντεο στο  YouTube  , ντρέπομαι αρκετά είναο η αλήθεια..  αλλά επειδή βλέπω κ γω αντίστοιχα τέτοια βίντεο μαμαδοβιντεο είπα να το επιχειρήσω..  λέτε να πάει καλά;

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Γεια σας μανούλες..  επειδή τόσο καιρό τα λέμε από εδώ , σήμερα ανέβασα το πρώτο μου βίντεο στο  YouTube  , ντρέπομαι αρκετά είναο η αλήθεια..  αλλά επειδή βλέπω κ γω αντίστοιχα τέτοια βίντεο μαμαδοβιντεο είπα να το επιχειρήσω..  λέτε να πάει καλά;

Καλησπέρα.Πως θα το βρω;Κι εγώ τέτοια βλεπω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Γεια σου Comet , το κανάλι μου ονομάζεται Deppy's Family Channel . Θα χαρώ πολύ να μου δώσεις κ ιδέες για βίντεο

Καλημέρα @Ntepaki22...μολις γράφτηκα στο κανάλι σου! Μακάρι να σου πάνε ολα κατ ευχήν! 

Εμείς σήμερα κορίτσια έχουμε παιδοχειρουργο για να δούμε τι θα γίνει με τον όρχι του μωρού. 

Είναι 75 πόντους και 10800κιλα. Δεν τον λες χοντρουλη αλλά είναι πιασάρικο αρκετά. 

Φιλιά πολλα

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα @Ntepaki22...μολις γράφτηκα στο κανάλι σου! Μακάρι να σου πάνε ολα κατ ευχήν! 

Εμείς σήμερα κορίτσια έχουμε παιδοχειρουργο για να δούμε τι θα γίνει με τον όρχι του μωρού. 

Είναι 75 πόντους και 10800κιλα. Δεν τον λες χοντρουλη αλλά είναι πιασάρικο αρκετά. 

Φιλιά πολλα

Καλημέρα σε όλες!

Είναι πολύ καλός και ψηλός!Γέρος να ναι!Να πάνε όλα καλά εύχομαι.Εμεις έχουμε ραντεβού στη γιατρό την Πέμπτη ,έχει 2 μήνες να τον δει.Εμενα μου φαίνεται ότι βάρυνε αρκετά,από ύψος δεν ξέρω.Θα δούμε...Χτες βράδυ του δωσα λίγο Ντεπον και όντως δεν βογκηξε σχεδόν καθόλου.Τα προηγούμενα βράδυα βογκουσε συνέχεια,μάλλον τα δόντια είναι.

Τώρα όμως τι κάνω;Να δίνω κάθε βράδυ;Δεν ξέρω....

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα @Ntepaki22...μολις γράφτηκα στο κανάλι σου! Μακάρι να σου πάνε ολα κατ ευχήν! 

Εμείς σήμερα κορίτσια έχουμε παιδοχειρουργο για να δούμε τι θα γίνει με τον όρχι του μωρού. 

Είναι 75 πόντους και 10800κιλα. Δεν τον λες χοντρουλη αλλά είναι πιασάρικο αρκετά. 

Φιλιά πολλα

Καλημέρα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα @Ntepaki22...μολις γράφτηκα στο κανάλι σου! Μακάρι να σου πάνε ολα κατ ευχήν! 

Εμείς σήμερα κορίτσια έχουμε παιδοχειρουργο για να δούμε τι θα γίνει με τον όρχι του μωρού. 

Είναι 75 πόντους και 10800κιλα. Δεν τον λες χοντρουλη αλλά είναι πιασάρικο αρκετά. 

Φιλιά πολλα

Ωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Όλα θα πάνε καλά, να μας ενημερώσεις!!  Μια χαρά είναι, θα γίνει ψηλός !! Φιλιά πολλά!! Έμενα είναι αδύνατη...αλλά τα μάγουλα της τα έχει χαχα 8 κάτι πρέπει να είναι τώρα και 74εκ ύψος...

2 hours ago, Comet said:

Καλημέρα σε όλες!

Είναι πολύ καλός και ψηλός!Γέρος να ναι!Να πάνε όλα καλά εύχομαι.Εμεις έχουμε ραντεβού στη γιατρό την Πέμπτη ,έχει 2 μήνες να τον δει.Εμενα μου φαίνεται ότι βάρυνε αρκετά,από ύψος δεν ξέρω.Θα δούμε...Χτες βράδυ του δωσα λίγο Ντεπον και όντως δεν βογκηξε σχεδόν καθόλου.Τα προηγούμενα βράδυα βογκουσε συνέχεια,μάλλον τα δόντια είναι.

Τώρα όμως τι κάνω;Να δίνω κάθε βράδυ;Δεν ξέρω....

Υπομονή και επιμονή... Έχουν σκάσει;;έχει να σκάσουν θα πονάει... Εμένα έβγαλε δύο μαζί πριν ένα μήνα... Τις έδινα πριν τον ύπνο μόνο όταν την έβλεπα το απόγευμα να έχει πάρα μα πάρα πολύ γκρίνια... Κάθε μέρα όχι γιατί δεν κάνει καλό... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Όλα θα πάνε καλά, να μας ενημερώσεις!!  Μια χαρά είναι, θα γίνει ψηλός !! Φιλιά πολλά!! Έμενα είναι αδύνατη...αλλά τα μάγουλα της τα έχει χαχα 8 κάτι πρέπει να είναι τώρα και 74εκ ύψος...

Υπομονή και επιμονή... Έχουν σκάσει;;έχει να σκάσουν θα πονάει... Εμένα έβγαλε δύο μαζί πριν ένα μήνα... Τις έδινα πριν τον ύπνο μόνο όταν την έβλεπα το απόγευμα να έχει πάρα μα πάρα πολύ γκρίνια... Κάθε μέρα όχι γιατί δεν κάνει καλό... 

Νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη.Δεν με αφήνει να δω.Θα μας πει η γιατρος


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τελικά εμεις δεν θα την αποφύγουμε την εγχειριση. Απρίλη ,Μάη ή Ιούνη θα την κάνουμε. 

Ειμαι να σκάσω, θα παρει ολική ναρκωση. Όταν μου είπε η γιατρός θα στον πάρει ο αναισθισιολογος και μόλις ξυπνήσει θα στον φέρει, κατέρρευσα. Με θεωρείτε υπερβολική;

@Comet εγώ όταν έβλεπα ότι ετοιμάζεται το δοντάκι, του έδωσα 3 βράδια συνεχόμενα Ντεπόν, αλλά μέχρι εκεί, μέχρι 3 βράδια ίσα να σκάσει το δοντακι. Έτσι λίγο συνήλθε 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τελικά εμεις δεν θα την αποφύγουμε την εγχειριση. Απρίλη ,Μάη ή Ιούνη θα την κάνουμε. 

Ειμαι να σκάσω, θα παρει ολική ναρκωση. Όταν μου είπε η γιατρός θα στον πάρει ο αναισθισιολογος και μόλις ξυπνήσει θα στον φέρει, κατέρρευσα. Με θεωρείτε υπερβολική;

@Comet εγώ όταν έβλεπα ότι ετοιμάζεται το δοντάκι, του έδωσα 3 βράδια συνεχόμενα Ντεπόν, αλλά μέχρι εκεί, μέχρι 3 βράδια ίσα να σκάσει το δοντακι. Έτσι λίγο συνήλθε 

Εννοείται δεν είσαι υπερβολική,είναι το μωρό σου.Και είναι τόσο μικρουλια ακόμη.Ολα θα πάνε καλά και θα το ξεχάσετε γρήγορα.

Σήμερα πήγαμε στη γιατρό.Ειμαστε 8.500 και 69 πόντους(πήρε 700γρμ.και 3 πόντους σε 50 μέρες).Μια χαρά είμαστε,τα δοντακια δεν σκάσαμε ακόμη είναι όμως έτοιμα.Δεν του ξαναδωσα Ντεπον.Χτες ήταν λίγο πιο ήσυχος.Σημερα φάγαμε πρώτη φορά κατσικίσιο γιαουρτακι και το φάγε όλο με μεγάλη όρεξη!Θα το δίνω για βράδυ εναλλάξ με την κρέμα με τη βρωμη.Οποτε το γαλα  που θα βγάζω τη μέρα που θα τρώει γιαούρτι θα μπαίνει καταψυξη.Αύριο ξεκινάμε σιγά σιγά το αυγό...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2021 at 11:34 ΠΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τελικά εμεις δεν θα την αποφύγουμε την εγχειριση. Απρίλη ,Μάη ή Ιούνη θα την κάνουμε. 

Ειμαι να σκάσω, θα παρει ολική ναρκωση. Όταν μου είπε η γιατρός θα στον πάρει ο αναισθισιολογος και μόλις ξυπνήσει θα στον φέρει, κατέρρευσα. Με θεωρείτε υπερβολική;

@Comet εγώ όταν έβλεπα ότι ετοιμάζεται το δοντάκι, του έδωσα 3 βράδια συνεχόμενα Ντεπόν, αλλά μέχρι εκεί, μέχρι 3 βράδια ίσα να σκάσει το δοντακι. Έτσι λίγο συνήλθε 

Είναι να μην σκάς; Εμείς την Τετάρτη θα κάνουμε επέμβαση για υποσπαδία. Η ουρήθρα του είναι λίγο πιο χαμηλά απο το κανονικό. Δεν τον επηρεάζει κάπου αλλα πρέπει να γίνει. Το θετικό είναι οτι δεν είμαστε απο τις δύσκολες περιπτώσεις. Και εμείς ολική ναρκωση. Κ πολυ προσοχή για τις επόμενες 2 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Ασε που μας ειπαν στην κλινικη οτι δεν θα μπορεσουμε να μεινουμε μεσα και οι δυο το βράδυ. Δεν θα το αφήσω έτσι βέβαια. Θέλει προσοχή και μόνη μου δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Θέλω να περάσουν γρήγορα αυτές οι εβδομάδες να πάνε ολα καλα, να μην πονέσει κ να το ξεχάσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...