Recommended Posts

Κοριτσια καλή δύναμη!! Όλα θα πάνε καλά και για τα δύο μωράκια σας!! Καλή ανάρρωση να έχουν τα μωράκια σας... Η σκέψη μου μαζί σας κ μόνο καλά να σας βρίσκουν από εδώ και πέρα...

• Μου αρέσει 1

On 1/28/2021 at 11:34 AM, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα κορίτσια, τελικά εμεις δεν θα την αποφύγουμε την εγχειριση. Απρίλη ,Μάη ή Ιούνη θα την κάνουμε. 

Ειμαι να σκάσω, θα παρει ολική ναρκωση. Όταν μου είπε η γιατρός θα στον πάρει ο αναισθισιολογος και μόλις ξυπνήσει θα στον φέρει, κατέρρευσα. Με θεωρείτε υπερβολική;

@Comet εγώ όταν έβλεπα ότι ετοιμάζεται το δοντάκι, του έδωσα 3 βράδια συνεχόμενα Ντεπόν, αλλά μέχρι εκεί, μέχρι 3 βράδια ίσα να σκάσει το δοντακι. Έτσι λίγο συνήλθε 

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν εισαι καθόλου υπερβολική. Νομιζω ολές ετσι θα αντιδρούσαμε. Ομως να σκεφτεσαι οτι όλα θα πανε καλα!!! γρηγορα να περασει και να το ξεχασετε. Τα μπεμπακια μας ειναι πολυ πιο δυνατα απο οσο νομιζουμε !!!!

Just now, Kiki81 said:

On 1/29/2021 at 4:56 PM, Alexandrath said:

Είναι να μην σκάς; Εμείς την Τετάρτη θα κάνουμε επέμβαση για υποσπαδία. Η ουρήθρα του είναι λίγο πιο χαμηλά απο το κανονικό. Δεν τον επηρεάζει κάπου αλλα πρέπει να γίνει. Το θετικό είναι οτι δεν είμαστε απο τις δύσκολες περιπτώσεις. Και εμείς ολική ναρκωση. Κ πολυ προσοχή για τις επόμενες 2 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Ασε που μας ειπαν στην κλινικη οτι δεν θα μπορεσουμε να μεινουμε μεσα και οι δυο το βράδυ. Δεν θα το αφήσω έτσι βέβαια. Θέλει προσοχή και μόνη μου δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Θέλω να περάσουν γρήγορα αυτές οι εβδομάδες να πάνε ολα καλα, να μην πονέσει κ να το ξεχάσουμε.

Καλημερα ολα να πανε καλα και καλη αναρρωση ευχομαι!

On 1/25/2021 at 4:08 PM, Ntepaki22 said:

Γεια σας μανούλες..  επειδή τόσο καιρό τα λέμε από εδώ , σήμερα ανέβασα το πρώτο μου βίντεο στο  YouTube  , ντρέπομαι αρκετά είναο η αλήθεια..  αλλά επειδή βλέπω κ γω αντίστοιχα τέτοια βίντεο μαμαδοβιντεο είπα να το επιχειρήσω..  λέτε να πάει καλά;

On 1/25/2021 at 7:22 PM, Ntepaki22 said:

Γεια σου Comet , το κανάλι μου ονομάζεται Deppy's Family Channel . Θα χαρώ πολύ να μου δώσεις κ ιδέες για βίντεο

Καλημερα κοριτσι κου μολις γραφτηκα στο καναλι σου! Ο, τι καλυτερο ευχομαι!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

8 hours ago, Kiki81 said:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν εισαι καθόλου υπερβολική. Νομιζω ολές ετσι θα αντιδρούσαμε. Ομως να σκεφτεσαι οτι όλα θα πανε καλα!!! γρηγορα να περασει και να το ξεχασετε. Τα μπεμπακια μας ειναι πολυ πιο δυνατα απο οσο νομιζουμε !!!!

Καλημερα ολα να πανε καλα και καλη αναρρωση ευχομαι!

Καλημερα κοριτσι κου μολις γραφτηκα στο καναλι σου! Ο, τι καλυτερο ευχομαι!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την εγγραφή σου!! Σιγά σιγά μεγαλώνει η παρέα μας...

On 29/1/2021 at 4:56 ΜΜ, Alexandrath είπε:

Είναι να μην σκάς; Εμείς την Τετάρτη θα κάνουμε επέμβαση για υποσπαδία. Η ουρήθρα του είναι λίγο πιο χαμηλά απο το κανονικό. Δεν τον επηρεάζει κάπου αλλα πρέπει να γίνει. Το θετικό είναι οτι δεν είμαστε απο τις δύσκολες περιπτώσεις. Και εμείς ολική ναρκωση. Κ πολυ προσοχή για τις επόμενες 2 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Ασε που μας ειπαν στην κλινικη οτι δεν θα μπορεσουμε να μεινουμε μεσα και οι δυο το βράδυ. Δεν θα το αφήσω έτσι βέβαια. Θέλει προσοχή και μόνη μου δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Θέλω να περάσουν γρήγορα αυτές οι εβδομάδες να πάνε ολα καλα, να μην πονέσει κ να το ξεχάσουμε.

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. 

Τι εγινε με το χειρουργείο κορίτσι μου; όλα καλα;

ghbcp2.png

Καλημέρα σε όλες!Πως είστε;Εμείς έχουμε γκρίνια από τα δοντακια,ακόμη δεν σκάσανε.Τις τελευταίες 2-3 μέρες δεν τρώει πολύ.Λιγο και δεν θέλει άλλο.Τον ταιζω με δόσεις.Και θηλάζει περισσότερο το βράδυ.

Εντωμεταξυ τρώμε κανονικά αυγό.Αυτο του αρέσει αλλά δεν τρώει το γιαούρτι.Δοκιμασα κατσικίσιο(τρώει 10 κουταλιές)και το πρόβειο καθόλου.Οποτε συνεχίζουμε κάθε βράδυ βρώμη με δικό μου γάλα(οπότε αναγκαστικά αντλώ για αυτό).Εσάς τι τρώνε το απόγευμα -βραδυ;Επίσης δεν μπουσουλαει και θέλει συνέχεια να τον κρατάω όρθιο.

• Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Διαφημίσεις

20 hours ago, Comet said:

Καλημέρα σε όλες!Πως είστε;Εμείς έχουμε γκρίνια από τα δοντακια,ακόμη δεν σκάσανε.Τις τελευταίες 2-3 μέρες δεν τρώει πολύ.Λιγο και δεν θέλει άλλο.Τον ταιζω με δόσεις.Και θηλάζει περισσότερο το βράδυ.

Εντωμεταξυ τρώμε κανονικά αυγό.Αυτο του αρέσει αλλά δεν τρώει το γιαούρτι.Δοκιμασα κατσικίσιο(τρώει 10 κουταλιές)και το πρόβειο καθόλου.Οποτε συνεχίζουμε κάθε βράδυ βρώμη με δικό μου γάλα(οπότε αναγκαστικά αντλώ για αυτό).Εσάς τι τρώνε το απόγευμα -βραδυ;Επίσης δεν μπουσουλαει και θέλει συνέχεια να τον κρατάω όρθιο.

Για αυτό δεν τρώει τόσο κ μένα μέχρι να σκάσουν έτρωγε με το ζόρι...πονάνε μωρέ... Υπομονή κ θα τα δείτε τα δοντακια!! Το απόγευμα τρώει κ μένα βρώμη γτ ακόμα δεν μπορώ να το ξεκινήσω το γιαούρτι λόγω της αλλεργίας κ να πω την αλήθεια ζ δεν τρώει όλες τις φορές κρέμα μερικές φορές την θηλάζω το απόγευμα.. 

6 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Για αυτό δεν τρώει τόσο κ μένα μέχρι να σκάσουν έτρωγε με το ζόρι...πονάνε μωρέ... Υπομονή κ θα τα δείτε τα δοντακια!! Το απόγευμα τρώει κ μένα βρώμη γτ ακόμα δεν μπορώ να το ξεκινήσω το γιαούρτι λόγω της αλλεργίας κ να πω την αλήθεια ζ δεν τρώει όλες τις φορές κρέμα μερικές φορές την θηλάζω το απόγευμα.. 

Καλησπέρα.Δεν θέλει να θηλάσει,προτιμάει την κρέμα.Ειναι το μοναδικό που τρώει πάντα όλη την ποσοτητα.Απλα έτσι αναγκάζομαι να αντλώ.Υπομονη τι να κάνω άλλο;Ελπίζω να φανούν γρήγορα και να ηρεμήσει έστω για λιγο

• Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

31 minutes ago, Comet said:

Κορίτσια σήμερα είδαμε το δεύτερο μέλος της οικογένειας...είμαι έξι εβδομάδων!! Νέα άγχη... Να δω με τον θηλασμό τι θα κάνω... Η μικρή για να κοιμηθεί θηλάζει την νύχτα κ κοιμάται δίπλα μου...

• Μου αρέσει 1

Just now, Ntepaki22 είπε:

Μπορεις να συνεχιζεις να θηλαζεις κανονικα. Καλυτερα απευθυνσου σε πιστοποιημενο συμβουλο γαλουχιας για να σου λυσει τυχον αποριες.

• Μου αρέσει 1

Just now, Pagotoula said:

Μπορεις να συνεχιζεις να θηλαζεις κανονικα. Καλυτερα απευθυνσου σε πιστοποιημενο συμβουλο γαλουχιας για να σου λυσει τυχον αποριες.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μάλλον ναι θα χρειαστεί...

Διαφημίσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μάλλον ναι θα χρειαστεί...

Είσαι έγκυος;Συγχαρητήρια!Με το καλό!Πολύ χαρηκα:)

ROnbp3.pngPFbVp3.png

On 8/2/2021 at 11:37 ΠΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. 

Τι εγινε με το χειρουργείο κορίτσι μου; όλα καλα;

Καλησπέρα!!!! Όλα πήγαν πολυ καλά!! Το πρώτο 3 ωρο μετά τη νάρκωση πολυ δύσκολο. Πολυ κλαμα ο μικρός και δεν με αφηναν να τον παρω αγκαλια. Τα ειδα ολα. Δεν αφηναν κ τον μπαμπα μας μεσα στο δωματιο κ ειχα πελαγωσει. Μετά ηρέμησε κ τον κοιμησα. Το Σαββατο θα βγαλουμε τον καθετηρα. Προσοχη αυτες τις ημερες να μην χτυπησει κ ελπιζω ολα να εξελιχθουν καλα!!! Μεγαλη εμπειρια παντως. Ειναι σαν να καταλαβαινουν τα παντα τα μικρουλια μας. Ακομη κ τωρα τον βλεπω πολυ προσεκτικος στο πως να κατεβει απο ορθιος ή στο μπουσουλημα. Τι να πω.. να ξεχαστουν ολα γρηγορα!!

• Μου αρέσει 5

7 hours ago, Alexandrath said:

Καλησπέρα!!!! Όλα πήγαν πολυ καλά!! Το πρώτο 3 ωρο μετά τη νάρκωση πολυ δύσκολο. Πολυ κλαμα ο μικρός και δεν με αφηναν να τον παρω αγκαλια. Τα ειδα ολα. Δεν αφηναν κ τον μπαμπα μας μεσα στο δωματιο κ ειχα πελαγωσει. Μετά ηρέμησε κ τον κοιμησα. Το Σαββατο θα βγαλουμε τον καθετηρα. Προσοχη αυτες τις ημερες να μην χτυπησει κ ελπιζω ολα να εξελιχθουν καλα!!! Μεγαλη εμπειρια παντως. Ειναι σαν να καταλαβαινουν τα παντα τα μικρουλια μας. Ακομη κ τωρα τον βλεπω πολυ προσεκτικος στο πως να κατεβει απο ορθιος ή στο μπουσουλημα. Τι να πω.. να ξεχαστουν ολα γρηγορα!!

Σιδερένιος και καλή ανάρρωση να έχει το μωράκι σας!! Χαίρομαι πού πήγαν όλα καλά στο χειρουργείο... Γιατί δεν σε άφηναν να τον αγκαλιάσεις; Αχ αυτοί οι γιατροί... 

8 hours ago, Comet said:

Είσαι έγκυος;Συγχαρητήρια!Με το καλό!Πολύ χαρηκα:)

Ναι είμαι έγκυος, ακόμα είναι η αρχή βέβαια, σε ευχαριστώ πολύ!! 

• Μου αρέσει 3

6 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Σιδερένιος και καλή ανάρρωση να έχει το μωράκι σας!! Χαίρομαι πού πήγαν όλα καλά στο χειρουργείο... Γιατί δεν σε άφηναν να τον αγκαλιάσεις; Αχ αυτοί οι γιατροί... 

Ναι είμαι έγκυος, ακόμα είναι η αρχή βέβαια, σε ευχαριστώ πολύ!! 

Επειδή ηταν ζαλισμένος απο τη ναρκωση δεν επρεπε ν κανει εμετο. Κ η επεμβαση του υποσπαδια θελει πολυ προσοχη πως θ τον παρεις αγκαλια. 
Με το καλό το μωράκι σου!! Πόσο μηνών είσαι;;

3 hours ago, Alexandrath said:

Επειδή ηταν ζαλισμένος απο τη ναρκωση δεν επρεπε ν κανει εμετο. Κ η επεμβαση του υποσπαδια θελει πολυ προσοχη πως θ τον παρεις αγκαλια. 
Με το καλό το μωράκι σου!! Πόσο μηνών είσαι;;

Σήμερα είστε καλύτερα; Να τον χορτάσεις αγκαλιές... Σε ευχαριστώ πολύ, Είμαι ενάμιση μηνών αν κ έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερο μάλλον έγινε καθυστερημένη σύλληψη... 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα