Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ntepaki22 είπε:

Είδες ; στο είχα πει πως όλα θα πάνε καλά... Φτου φτου και γω σε σκεφτόμουν... Πολύ χάρηκα για εσένα!! Με το καλό να έρθει το νέο μέλος...

Καλή Σαρακοστή κορίτσια!! Εμείς έχουμε δύο δοντακια...μπουσουλαει παντού... Στέκεται όρθια από όλα τα έπιπλα και κάνει πλάγια βήματα από την μια μερια στην άλλη... Από φαγητά θεωρώ έχουμε μείνει πίσω λόγω της αλλεργίας που συνεχώς όλο και κάτι εμφανίζεται..  γιαουρτακια δεν μπορούμε να φάμε ακόμη. Μασάει κομμάτια από μαλακά λαχανικά , αλλά δεν της έχω σταματήσει τα αλεσμένα γιατί φοβάμαι μην δεν τρέφεται σωστά. Επειδή ακόμα με το μοσχαράκι παλεύουμε... Μια το δέχεται, μια όχι...

Καλημέρα.Κι εμένα με τις μέρες του είναι.Του δίνω λίγο αλεσμένα,λίγο στο χέρι να μαθαίνει και κάποια πατημένα με το πιρούνι.Τρωμε πάντως σε δόσεις,μισή μερίδα τη φορά.Κι αυτό γιατί δεν τρώει πάντα καλά και πρέπει να αποθηλασω σιγά σιγά και γάλα ή νερό ακόμη  πίνει ελαχιστο από μπουκάλι η ποτηρακι.Χτες του αλεσα φασολάδα με λίγο πατάτα και του άρεσε πολυ.Πως παει η εγκυμοσύνη σου;

 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

31 minutes ago, Comet said:

Καλημέρα.Κι εμένα με τις μέρες του είναι.Του δίνω λίγο αλεσμένα,λίγο στο χέρι να μαθαίνει και κάποια πατημένα με το πιρούνι.Τρωμε πάντως σε δόσεις,μισή μερίδα τη φορά.Κι αυτό γιατί δεν τρώει πάντα καλά και πρέπει να αποθηλασω σιγά σιγά και γάλα ή νερό ακόμη  πίνει ελαχιστο από μπουκάλι η ποτηρακι.Χτες του αλεσα φασολάδα με λίγο πατάτα και του άρεσε πολυ.Πως παει η εγκυμοσύνη σου;

 

Μια χαρά σας βρίσκω φτου φτου... Και μένα η δική μου είναι με τις ορέξεις της... Μια τρώει, μια δεν τρώει... Εμένα τρελενεται για την φακή , δεν της την αλεθω, αλλά μην φανταστείς ότι της δίνω ποσότητα γτ Μ είχαν πει πως πρέπει να τρώνε ένα κουταλάκι του γλυκού όσπριο... Η εγκυμοσύνη μου αυτή καμία σχέση με την πρώτη. Στην πρώτη ήμουν άρρωστη το πρώτο τρίμηνο κάθε μέρα από δέκα εμετούς είχα χάσει τέσσερα κιλά... Άσε Γολγοθάς!! Σε αυτήν έχω ναυτίες, αλλά μόλις τρώω κάτι περνάνε για λίγο...τώρα την δευτερα έχω αυχενική διαφάνεια!! Περιμένω πως κ πως..  πάντως νιώθω λίγες τύψεις για το δεύτερο... Νομίζω ότι το έχω αρκετά παραμελημένο... Σε σύγκριση με την μικρή... Τώρα μερικές φορές το ξεχνάω πως είναι έγκυος τόσο καλά από όλη την κούραση με το μωρό....


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Μια χαρά σας βρίσκω φτου φτου... Και μένα η δική μου είναι με τις ορέξεις της... Μια τρώει, μια δεν τρώει... Εμένα τρελενεται για την φακή , δεν της την αλεθω, αλλά μην φανταστείς ότι της δίνω ποσότητα γτ Μ είχαν πει πως πρέπει να τρώνε ένα κουταλάκι του γλυκού όσπριο... Η εγκυμοσύνη μου αυτή καμία σχέση με την πρώτη. Στην πρώτη ήμουν άρρωστη το πρώτο τρίμηνο κάθε μέρα από δέκα εμετούς είχα χάσει τέσσερα κιλά... Άσε Γολγοθάς!! Σε αυτήν έχω ναυτίες, αλλά μόλις τρώω κάτι περνάνε για λίγο...τώρα την δευτερα έχω αυχενική διαφάνεια!! Περιμένω πως κ πως..  πάντως νιώθω λίγες τύψεις για το δεύτερο... Νομίζω ότι το έχω αρκετά παραμελημένο... Σε σύγκριση με την μικρή... Τώρα μερικές φορές το ξεχνάω πως είναι έγκυος τόσο καλά από όλη την κούραση με το μωρό....

Ευτυχώς που νιώθεις καλύτερα αυτή την φορά γιατί έχεις και το μωρό.Παντως όντως τα δεύτερα ειδικά όταν έχουν μικρή διαφορά είναι λίγο "παραμελημένα".Εγώ όλη τη μέρα τρέχω πίσω από το μεγάλος μάλλον αυτός με κυνηγάει,κόλλησε πολύ μετά το μωρό,κι ο μπέμπης λίγο στον αυτόματο.Νομιζω ότι το αναπληρώνω κάπως  με το θηλασμό και τη συγκοιμηση που είναι κάτι αποκλειστικά δικό μας.Ο μεγάλος θα πάει και παιδικό το Σεπτέμβριο οπότε οποίες ώρες θα είμαι σπίτι και λείπει θα ασχολουμε μόνο με το μικρό, εννοείται λατρεύω και τα 2 το ίδιο...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Ευτυχώς που νιώθεις καλύτερα αυτή την φορά γιατί έχεις και το μωρό.Παντως όντως τα δεύτερα ειδικά όταν έχουν μικρή διαφορά είναι λίγο "παραμελημένα".Εγώ όλη τη μέρα τρέχω πίσω από το μεγάλος μάλλον αυτός με κυνηγάει,κόλλησε πολύ μετά το μωρό,κι ο μπέμπης λίγο στον αυτόματο.Νομιζω ότι το αναπληρώνω κάπως  με το θηλασμό και τη συγκοιμηση που είναι κάτι αποκλειστικά δικό μας.Ο μεγάλος θα πάει και παιδικό το Σεπτέμβριο οπότε οποίες ώρες θα είμαι σπίτι και λείπει θα ασχολουμε μόνο με το μικρό, εννοείται λατρεύω και τα 2 το ίδιο...

Η αγάπη της μάνας πολλαπλασιάζεται λένε, για να δούμε!! Ενάμιση χρόνο διάφορα δεν έχουν και τα δικά σου αν θυμάμαι καλά... Πάντως χρονιζουμε σε λίγο καιρό... Πως πέρασε ένας χρόνος!! Είμαι σίγουρη πως και τα δύο καταλαβαίνουν την αγάπη σου... Είναι διαφορετικά με ένα κ διαφορετικά με δύο... Στο ένα όλη σου η προσοχή είναι εκεί στραμμένη... Μετά εξελιζεσαι μαθαίνεις να προσέχεις και τα δύο μαζί χαχα... 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Μια χαρά σας βρίσκω φτου φτου... Και μένα η δική μου είναι με τις ορέξεις της... Μια τρώει, μια δεν τρώει... Εμένα τρελενεται για την φακή , δεν της την αλεθω, αλλά μην φανταστείς ότι της δίνω ποσότητα γτ Μ είχαν πει πως πρέπει να τρώνε ένα κουταλάκι του γλυκού όσπριο... Η εγκυμοσύνη μου αυτή καμία σχέση με την πρώτη. Στην πρώτη ήμουν άρρωστη το πρώτο τρίμηνο κάθε μέρα από δέκα εμετούς είχα χάσει τέσσερα κιλά... Άσε Γολγοθάς!! Σε αυτήν έχω ναυτίες, αλλά μόλις τρώω κάτι περνάνε για λίγο...τώρα την δευτερα έχω αυχενική διαφάνεια!! Περιμένω πως κ πως..  πάντως νιώθω λίγες τύψεις για το δεύτερο... Νομίζω ότι το έχω αρκετά παραμελημένο... Σε σύγκριση με την μικρή... Τώρα μερικές φορές το ξεχνάω πως είναι έγκυος τόσο καλά από όλη την κούραση με το μωρό....

ετσι ενοιωθα κ εγω στην αρχη ...κ ετσι ηταν...ουτε ειχα το προγραμμα με τις βιταμινες κτλ...οταν κλωτσουσε το θυμουμουνα οτι υπαρχει...μεχρι π περασα οτι περασα κ τωρα ολο αυτην σκεφτομαι..

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Νομίζω και εμείς είμαστε στο ίδιο επίπεδο με τα σχόλια που διαβάζω.

Κάποιες μέρες τρώμε Καλά,κάποιες Όχι τόσο, περπατάει αν την κρατάς από το ένα χεράκι, μπουσουλαει, χαιρετάει, χτυπάει παλαμάκια, κάνει γεια. Ειναι φουλ κοινωνική και μέσα στη τρελή χαρά.

Αυτό που λίγο με ανησυχεί και δεν ξέρω αν πρέπει να το ψάξω είναι ότι δεν ακούει πάντα το όνομα της. Όταν είναι προσηλωμένη σε ένα παιχνίδι δεν θα γυρίσει. Βέβαια δεν την λέγαμε για μεγάλο χρονικό διάστημα σταθερά με το όνομα της. Θα την βγάλουμε Αριστέα και την φωνάζαμε πολύ συχνά Αριστουλακι. 

Θα ρωτήσω και την παιδίατρο από βδομάδα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Πως ειστε;;

Μηπως μπορει καμμια να με βοηθησει;;εχω τωρα κανενα διμηνο π ο μικρος ξυπναει το βραδυ για να φαι κ μετα γκρινιαζει στην κουνια κ τον παιρνω στο κρεβατι ...το βραδυ κοιμαται στην κουνια κανονικα,τα ξημερωματα μετα το φαι θελει το κρεβατι μου...!!πωωως κοβεται αυτο;;;;;;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Πως ειστε;;

Μηπως μπορει καμμια να με βοηθησει;;εχω τωρα κανενα διμηνο π ο μικρος ξυπναει το βραδυ για να φαι κ μετα γκρινιαζει στην κουνια κ τον παιρνω στο κρεβατι ...το βραδυ κοιμαται στην κουνια κανονικα,τα ξημερωματα μετα το φαι θελει το κρεβατι μου...!!πωωως κοβεται αυτο;;;;;;;;

Καλησπέρα.Αν είναι φάση από τα δόντια μόλις ηρεμήσει θα περάσει μόνο του.Τι εννοώ.Ο μεγάλος μου από 6 έως 9 μηνών κοιμόταν στο δωμάτιο του όλο το βράδυ.Μολις έσκασαν τα πρώτα δόντια και πήραν σειρά τα πάνω άρχισε να ξυπνάει 1 και 2 και 3 φορές το βράδυ ,τον κουνούσα λίγο και κοιμόταν και σε μια ώρα το ίδιο.Οποτε κι εγώ με το πρώτο ξύπνημα τον έπαιρνα μαζί μου στον καναπέ και δεν ξαναξυπνουσε.Η παιδίατρος μου είπε ότι μόλις βγουν θα ηρεμήσει και θα ξαναβρεί το Ρυθμό του.Κι έτσι έγινε,κράτησε 2-3 μήνες και μετά κοιμόταν πάλι όλο το βράδυ στο κρεβάτι του.

Επίσης αν τον ταιζεις περισσότερο πριν κοιμηθεί και δεν πεινάσει μήπως δεν ξυπνήσει.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες.Τι κάνετε;Σήμερα πήγαμε στη γιατρό.Ειμαστε 73 εκ.και 9.140 γρμ.Ολα καλά και θα μας δει στο χρόνο πια.Μου είπε ότι τα πάνω δοντακια είναι έτοιμα να σκάσουν.Στεκεται μόνος του και περπατάει όταν τον κρατάς,πιάνεται και σηκώνεται μόνος του παντού.Επισης ξεκινάω αποθηλασμο σταδιακά ,να δω πως θα πάει.Τελος του μήνα θα αρxισω να δίνω ένα γεύμα ξένο με σκοπό να αποθηλασω πλήρως στο χρόνο.:(


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα!!! τι κάνετε;; Το Σάββατο ο Ραφαήλ έγινε 1. Πώς πέρασε 1 χρόνος...!!!:shock: Το Σάββατο που μας έρχεται θα τον βαφτίσουμε κιόλας, εδώ στο εξωτερικό. Αλλιώς τα σκεφτόμουν αλλά με αυτήν την κατάσταση δεν γίνεται κι αλλιώς. Καλά να είμαστε!

Πώς είστε; Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια μας που είχαν και εχουν γενέθλια αυτές τις μέρες :)  Φιλιά σε όλες σας!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! τι κάνετε;; Το Σάββατο ο Ραφαήλ έγινε 1. Πώς πέρασε 1 χρόνος...!!!:shock: Το Σάββατο που μας έρχεται θα τον βαφτίσουμε κιόλας, εδώ στο εξωτερικό. Αλλιώς τα σκεφτόμουν αλλά με αυτήν την κατάσταση δεν γίνεται κι αλλιώς. Καλά να είμαστε!

Πώς είστε; Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια μας που είχαν και εχουν γενέθλια αυτές τις μέρες :)  Φιλιά σε όλες σας!

Χρόνια πολλά!Πάντα γερός κι ευτυχισμένος!Μεγάλωσαν τα μωράκια μας. Εμείς έχουμε γενέθλια τέλος του μήνα.

Καλά είμαστε, έχουμε 4 δοντακια και περιμένουμε το 5ο.Αυτο μας ταλαιπωρεί λίγο. Μια τρώμε και μια όχι.Πινει και ξένο γάλα πια.Θηλαζω μόνο νύχτα τις τελευταίες ημέρες και σε καμία βδομάδα τέλος ο θηλασμός.Εννοειται ακόμη δεν έχουμε κοιμηθεί αρκετά.Μονο χτες που έφαγε και κοιμήθηκε στις 10 και ξύπνησε για θηλασμό στις 4!Δεν έχει ξαναγίνει.Κατα τα άλλα πιάνεται και περπατάει στα έπιπλα και είναι πολύ χαρούμενο μωράκι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2021 at 10:09 PM, Comet said:

Χρόνια πολλά!Πάντα γερός κι ευτυχισμένος!Μεγάλωσαν τα μωράκια μας. Εμείς έχουμε γενέθλια τέλος του μήνα.

Καλά είμαστε, έχουμε 4 δοντακια και περιμένουμε το 5ο.Αυτο μας ταλαιπωρεί λίγο. Μια τρώμε και μια όχι.Πινει και ξένο γάλα πια.Θηλαζω μόνο νύχτα τις τελευταίες ημέρες και σε καμία βδομάδα τέλος ο θηλασμός.Εννοειται ακόμη δεν έχουμε κοιμηθεί αρκετά.Μονο χτες που έφαγε και κοιμήθηκε στις 10 και ξύπνησε για θηλασμό στις 4!Δεν έχει ξαναγίνει.Κατα τα άλλα πιάνεται και περπατάει στα έπιπλα και είναι πολύ χαρούμενο μωράκι.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα!

Κι εμείς έχουμε μείνει κολλημένοι στα  4 δόντια εδώ και 6 μήνες. Εγώ έχω σταματήσει το θηλασμό από τον 6ο μήνα και σε αντίθεση με τον 1ο γιο, ο 2ος κοιμάτια πολύ καλύτερα. Απόψε για πρώτη φορά κοιμήθηκε από τισ 20 μέχρι τις 5:45! Μεγαλεία!! Το μόνο " θέμα" με αυτό το παιδί είναι ότι δεν τρώει. Αλλίως όταν τον κρατάς πλέον τρέχει, δεν περπατάει :lol: , κι εμάς σηκώνεται και πιάνεται από τα έπιπλα, και λέει 4-5 λέξεις ( οι 2 ελληνικές οι άλλες ξένες ;) )

Να' ναι όλα τα παιδάκια καλά!

 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες!Το μωράκι μου σήμερα γίνεται 1 χρόνων!Είχε ταλαιπωρία αυτός ο χρόνος με το θηλασμό και το ξενύχτι κυρίως όμως και πολλές χαρές!Χτες πήγαμε στην παιδίατρο,κάναμε εμβόλιο και μετρήθηκε 76 εκ και 9.720.Στο μέσο όρο δηλ .όπως πάντα.

Ξεκινήσαμε και φρέσκο γάλα.Χτες το βράδυ ήπιε 200 μλ.σκονη και σήμερα το πρωί 200μλ.φρεσκο αγελαδινό! Ευτυχώς το πίνει γιατί από φαγητό λίγα πράγματα.Βεβαια τα πλαϊνά δοντακια πάνω και κάτω(4στο σύνολο) είναι όλα έτοιμα να σκάσουν!

Περπατάει καλά με το ένα χεράκι και γύρω από τα έπιπλα,κάνει και 2 βηματακια μόνος του και μετά κάθεται, ανεβαίνει μόνος του στον καναπέ(θέλει πολύ προσοχή τώρα),κάνει κουπέπε και χαιρετάει και όλο λογακια είναι(φωνάζει αγια τη μαμά μου(γιαγιά δηλ) τατα και μπαμπά.Εχει πολύ πλάκα!

Όλα τα μωράκια μας να είναι καλά και να μεγαλώσουν ευτυχισμένα!

 

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...