Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Kangan είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. Πήγα στο γιατρο σήμερα 1400 ο μικρούλης μας και ειμαι 30και3.μια χαρα τον βρηκε.. Ο γιατρός μου ειπε οτι οι κλινική που θα γεννήσω πλέον βαζουν ολες της μανούλες σε μονόκλινα με χρέωση φυσικά και ότι αυτα τα μέτρα θα τα κρατήσουν αρκετά. Επίσης θέλει μονο εναν σύνοδο ο οποιος πριν μπει θα θερμομετρηθει. 

Μπράβο.. Μια χαρα!!! 
Σε ποια κλινική θα γεννήσεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

hello λαγουδακια μ όμορφα ....τι κάνουν τα μωρά σ κ εσύ??? πως εισται???

νομίζω έχει να κάνει με τον γιατρό κ με εμάς...ο δικός μ γιατρός πανρως 2 μερες τις κρατει όλες....

ολα καλα εδω Ταρζανιτσα μου!! σου εστειλα και μηνυμα στις μανουλες Μαιου για την μπουμπου! :wub: 

εισαι καλα εσυ? πως νιωθεις?

εγω κυνηγαω τον γιατρο μου ακομα να βρεθουμε. ειπαμε αυριο με το καλο! για να δουμε... :D

Just now, Jerina said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αλήθεια που θα γεννησετε; Εγώ στο Γένεσις Θεσσαλονίκη ... Δεν έχω πάρει ακόμη τηλέφωνο να δω τι παίζει εκεί και να ενημερωθώ γενικότερα.

εγω στο Ιασω Αθηνα, αυριο θα παω απο εκει και θα μαθω λεπτομερειες τι παιζει. :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

ολα καλα εδω Ταρζανιτσα μου!! σου εστειλα και μηνυμα στις μανουλες Μαιου για την μπουμπου! :wub: 

εισαι καλα εσυ? πως νιωθεις?

εγω κυνηγαω τον γιατρο μου ακομα να βρεθουμε. ειπαμε αυριο με το καλο! για να δουμε... :D

εγω στο Ιασω Αθηνα, αυριο θα παω απο εκει και θα μαθω λεπτομερειες τι παιζει. :roll:

ελπίζω μα σ έκανα κάνα λάικ γαοτι έχασα πολλά με τόσα μνμ ...μπουλδουκλοθηκα....σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγάπη μ..με το καλό κ τα δικά μωρά...

Εγώ είμαι πολύ καλά κ η τοσοδουλα μ.επισης ...

γιατρέ κάτσε κάτω ορε πες τ σε θέλω μάνα μ..

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

ολα καλα εδω Ταρζανιτσα μου!! σου εστειλα και μηνυμα στις μανουλες Μαιου για την μπουμπου! :wub: 

εισαι καλα εσυ? πως νιωθεις?

εγω κυνηγαω τον γιατρο μου ακομα να βρεθουμε. ειπαμε αυριο με το καλο! για να δουμε... :D

εγω στο Ιασω Αθηνα, αυριο θα παω απο εκει και θα μαθω λεπτομερειες τι παιζει. :roll:

Ωραία να ενημερωνόμαστε σιγά σιγά γιατί ποτέ δεν ξέρεις...αχ πρέπει να ετοιμάσουμε και βαλίτσα...και βαριεμαιιιιι χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

ελπίζω μα σ έκανα κάνα λάικ γαοτι έχασα πολλά με τόσα μνμ ...μπουλδουκλοθηκα....σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγάπη μ..με το καλό κ τα δικά μωρά...

Εγώ είμαι πολύ καλά κ η τοσοδουλα μ.επισης ...

γιατρέ κάτσε κάτω ορε πες τ σε θέλω μάνα μ..

 

ε μα εχουμε να κανουμε υπερηχο πανω απο μηνα! κοντευουν να πανε πανεπιστημιο τα μωρα! χαχα :D

Just now, Jerina said:

Ωραία να ενημερωνόμαστε σιγά σιγά γιατί ποτέ δεν ξέρεις...αχ πρέπει να ετοιμάσουμε και βαλίτσα...και βαριεμαιιιιι χαχαχαχα

ασε το βαριεμαι κι εγω αυτο, αλλα πρεπει να τα μαζευουμε σιγα σιγα.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αλήθεια που θα γεννησετε; Εγώ στο Γένεσις Θεσσαλονίκη ... Δεν έχω πάρει ακόμη τηλέφωνο να δω τι παίζει εκεί και να ενημερωθώ γενικότερα.

Καλησπέρα! Εγώ στην κλινική Ελευθω στα Γιαννιτσα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; 
Πως πάει η καραντίνα σας;  Εγώ εχω λιώσει στο σπίτι παρέα με παζλ να περνάει η ώρα...

Γειά σε όλες!παζλ ε; μια χαρά!! Εγώ είμαι 2 μήνες ήδη κλεισμένη λόγω τραχήλου και τελικά θα παει έτσι μέχρι το τέλος λογω του ιου..Δεν πειράζει..αυτες τις μέρες κλείνω τις παραγγελίες για τα πραγματάκια, τωρα ψαχνω σουτιέν και νυχτικα αν βγαλω άκρη με τα νούμερα!!και γενικά όλο αυτό τον καιρό βλέπω βιντεάκια και σεμινάρια με θηλασμό,περιποίηση νεογέννητου κλπ..τοσα που έχω δει στην θεωρία είμαι σούπερ.στην πραξη βέβαια θα είναι τα δύσκολα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Γειά σε όλες!παζλ ε; μια χαρά!! Εγώ είμαι 2 μήνες ήδη κλεισμένη λόγω τραχήλου και τελικά θα παει έτσι μέχρι το τέλος λογω του ιου..Δεν πειράζει..αυτες τις μέρες κλείνω τις παραγγελίες για τα πραγματάκια, τωρα ψαχνω σουτιέν και νυχτικα αν βγαλω άκρη με τα νούμερα!!και γενικά όλο αυτό τον καιρό βλέπω βιντεάκια και σεμινάρια με θηλασμό,περιποίηση νεογέννητου κλπ..τοσα που έχω δει στην θεωρία είμαι σούπερ.στην πραξη βέβαια θα είναι τα δύσκολα!!

Πως είσαι με τον τράχηλο; Πως είναι οι μετρήσεις; Κι εγώ θα αρχίσω να παραγγέλνω γτ δεν εχω τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Γειά σε όλες!παζλ ε; μια χαρά!! Εγώ είμαι 2 μήνες ήδη κλεισμένη λόγω τραχήλου και τελικά θα παει έτσι μέχρι το τέλος λογω του ιου..Δεν πειράζει..αυτες τις μέρες κλείνω τις παραγγελίες για τα πραγματάκια, τωρα ψαχνω σουτιέν και νυχτικα αν βγαλω άκρη με τα νούμερα!!και γενικά όλο αυτό τον καιρό βλέπω βιντεάκια και σεμινάρια με θηλασμό,περιποίηση νεογέννητου κλπ..τοσα που έχω δει στην θεωρία είμαι σούπερ.στην πραξη βέβαια θα είναι τα δύσκολα!!

Καλησπερα κοριτσια μου! Εγω εχω βγαλει ριζες στην γωνια του καναπε. Εν τω μεταξυ ακομα και σωματικα κοιμαμαι εδω καλυτερα πλεον οποτε σκεφτομαι σοβαρα μεχρι την γεννα να κατασκηνωσω μονιμα στον καναπε. Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι λογω τραβηγματων και πονου στις χαμηλες περιοχες. 

Εχω εδω διπλα μου βιβλια, κοντρολ, το λαπτοπ, το νερο κτλ. :mrgreen: 

@Nina94 Το σκεφτηκα για παζλ αλλα δεν εχω υπομονη σε αυτη τη φαση. :roll:

Για σουτιεν θηλασμου κοιταω και εγω τωρα, φανταζομαι πρεπει να το παρουμε μεγαλυτερο μεγεθος για οταν ερθει το γαλα, σωστα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Πως είσαι με τον τράχηλο; Πως είναι οι μετρήσεις; Κι εγώ θα αρχίσω να παραγγέλνω γτ δεν εχω τίποτα! 

2.7 ήταν πριν 10 μέρες αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτή τη φάση..παρόλα αυτά προσοχή μου λέει συνέχεια ο γιατρός δεν με αφήνει δουλειές μαγειρεματα κλπ..εσάς πόσο είναι τώρα ο τραχηλος;

Ξεκινά σιγά σιγά με παραγγελιες..Μην το αφήνεις γιατί και οι παραδόσεις μπορεί να αργούν λιγο

Just now, playbunny είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εγω εχω βγαλει ριζες στην γωνια του καναπε. Εν τω μεταξυ ακομα και σωματικα κοιμαμαι εδω καλυτερα πλεον οποτε σκεφτομαι σοβαρα μεχρι την γεννα να κατασκηνωσω μονιμα στον καναπε. Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι λογω τραβηγματων και πονου στις χαμηλες περιοχες. 

Εχω εδω διπλα μου βιβλια, κοντρολ, το λαπτοπ, το νερο κτλ. :mrgreen: 

@Nina94 Το σκεφτηκα για παζλ αλλα δεν εχω υπομονη σε αυτη τη φαση. :roll:

Για σουτιεν θηλασμου κοιταω και εγω τωρα, φανταζομαι πρεπει να το παρουμε μεγαλυτερο μεγεθος για οταν ερθει το γαλα, σωστα?

Εννοείται να κοιμάσαι όπου βολεύεσαι!! Για το σουτιέν δεν ξέρω πώς θα είναι το στήθος μας σε 2 μήνες αλλά εμένα μεγαλώνει συνέχεια..οπότε έτσι κι αλλιώς πρεπει να πάρω για τωρα..δεν θα μου κανουν σε λιγο αυτα που εχω ειναι οριακα..κι αν μεγαλώσει κι άλλο θα πάρω πιο μεγάλα μετά..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

2.7 ήταν πριν 10 μέρες αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτή τη φάση..παρόλα αυτά προσοχή μου λέει συνέχεια ο γιατρός δεν με αφήνει δουλειές μαγειρεματα κλπ..εσάς πόσο είναι τώρα ο τραχηλος;

Ξεκινά σιγά σιγά με παραγγελιες..Μην το αφήνεις γιατί και οι παραδόσεις μπορεί να αργούν λιγο

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Κ εγώ μια από τα ίδια Νανσυ μου με τον τράχηλο.Την Πέμπτη που μου τον μέτρησε ήταν 3 κ κλειστός.Μου είπε ότι θέλει να προσέχω αλλά χωρίς να είμαι μόνο κρεβάτι τουαλέτα.Μου είπε ότι κρατάει πολύ καλά κ ότι δεν θα έχω πρόβλημα.Τωρα είναι φυσιολογικό να μειώνεται γιατί πλησιάζουμε!

Κουνελακι πως πήγε χθες με το γιατρό;Τι κάνουν τα μωράκια σου;

Όσο για τα ψώνια είναι δύσκολη περίοδος.Υπαρχουν μαγαζιά που έχω παραγγείλει από 17/3 κ δεν έχουν έρθει ακόμη...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω τελειωσα με τα ψωνια τα δικα μου και του μωρου για τις βαλιτσες μας στο μαιευτηριο. το μονο που μου μενει ειναι να παρω τα επιπλα το καροτσι, ρηλαξ, καρεκλακι φαγητου, κλπ. θα φτιαξω την βαλιτσα μου και του παιδιου την αλλη βδομαδα θα πλυνω και ολα του μωρου. δεν ξερω για σας εγω πλεον βαρυνα πολυ το σπιτι μου ειναι δυοροφο και τις σκαλες τις ανεβαινω με τα χιλια ζορια συν οτι εχω πονο χαμηλα στο κοκαλο ας πουμε.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...