Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Σε αυτή τη φάση θα το ξεγυμνώνεις θα το αφήνεις μόνο με φανελάκι κ πάνα για να μη ζαβλακωνεται από τη ζέστη και κοιμάται κ θα του τσιμπας(τρίψιμο έντονο) λίγο το λοβό του αυτιού!θα ξυπνάει κ θα τρώει έτσι αν πάλι κοιμάται πάλι θα του τρίβεις το λοβό...στην αρχή έτσι κάνουν είναι πολύ υπναλαία μετά στρώνουν..πάντα απομακρύνεις το μωρό από το στήθος με το μικρό δάχτυλο του χεριού σου θα το βάζεις μέσα στο στόμα του και σιγά-σιγά θα ξεκολλήσει το στόμα του από το στήθος γιατί κυριολεκτικά τα μωρά βεντούζαρουν τη θηλή κ και αν το τραβήξεις απότομα θα σου κάνει πληγή και θα πονάς όσο για το πέτρωμα του στήθους εάν σου πετρώσει το στήθος ζεστές κομπρέσες ή στο ντους θα αφήνεις να τρέχει χλιαρό προς ζεστό νεράκι πάνω στο στήθος και εσύ θα κάνεις κίνηση με το χέρι από την πάνω μεριά του μαστού προς τα κάτω προς τη θηλή και να αρχίζουν να αδειάζουν οι γαλακτοφόροι οδοί. Αν αρχίζεις και βγάζεις πολύ με το θήλαστρο μπορεί να σου Πέτρωσει ακόμα περισσότερο αργότερα γιατί θα αυξήσεις την παραγωγή γάλακτος οπότε πρόσεξέ το λίγο... Αυτό μπορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία (θήλασα κ τα 2 παιδιά μου από 1 χρόνο)και με συζήτηση που είχα με μαίες κ παιδιάτρους που υποστηρίζουν το θηλασμό...

Πάντως είναι φυσιολογικό να είσαι εκνευρισμένη απαράδεκτο να είσαι στο μαιευτήριο να φωνάζεις τη μαία για βοήθεια και να σε γράφει έτσι!!!

Όταν περπατάω γίνεται ακόμα χειρότερα..πήρα χθες τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν κάνει να έχω πάνω από 10 συσπάσεις την ημέρα γιατί καταλαβαίνω αυτές τις μέρες ότι πετρώνει η κοιλιά μου πολύ συχνά τώρα την Τρίτη που έχω ραντεβού και θα με δει θα μου πει πότε μπαίνουμε για καισαρική μπορεί να το πάρει τελικά λίγο νωρίτερα.. φοβάται γιατί έχω φάει ήδη δύο καισαρικές.

Τι λες τώρα???μπα έχουν χαζέψει στα μαιευτήρια τελείωσε δεν πάμε καλά...σαν πρωτάρα μπορεί να ανεχομουν κάποια πράγματα τώρα δεν ξέρω που είναι 3 αν θα μπορέσω να κρατηθώ άμα δω τίποτα παράξενο θα αρχίσω να τσιρίζω και μέσα!άκου εκεί κρύο γάλα στο μωρό.και εμένα και τα δύο μου παιδιά κάνανε υπογλυκαιμίες το δίνανε γλυκόζη και μετά το θήλαζα αποκλειστικά δόξα τω θεώ δεν είχα πρόβλημα..

Εγώ βγάζω με το θήλαστρο. Δε κάνει θηλαστικες κινήσεις. Εδώ φαντάσου κ με το ξένο κ πίνει 5μλ κ κοιμάται κ ξανά κ ξανά κ πνίγεται.. Δε ξέρει ακόμα. Ενώ η 1η μου κόρη θηλάζε κ πήγαινε πολύ καλά.. Αυτή η καημένου λα δε μπορεί ακόμα... Οπότε βγάζω με θήλαστρο κάθε τρις ώρες για να μη χάσω έστω κ αυτό το λίγο.. 

Κ γω ήθελα να τα σπάσω. Γτ δεν είμαι πρωτάρα. Κ στην τελική ποια είναι αυτή που θα μου πει ποτε θα ταισω το μωρο μου από την στιγμή που υπέγραψα... 

Το 1ο βράδυ άκουγα που κυριολεκτικά ξεφτίλισαν έναν πατέρα γτ η γυναίκα του δε θηλάζει... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μεγάλο λούκι ο θηλασμός κοριτσια ..κ όντως δν βοηθανε πολύ στο μαιευτήριο ..εμένα π γεννήθηκε μικρούλα της έδωσαν και συμπλήρωμα στην αρχή μέχρι ν κατέβει τ γάλα μου ...ευτυχώς μετά π ξεκινήσαμε βρέθηκε μια από τις τόσες μαίες να μου δείξει πέντε πράγματα (αυτό με τ ξεντυμα γ να ξυπνάει, το τσίμπημα λίγο στ ποδαράκια, να αλλάζεις στήθος, πως να γραπωνει τη θηλή) γιατί οι άλλες στο έδιναν η στ έβαζαν κ μετά ερχόταν όταν τ μάζευαν πάλι ...κ στο σπίτι πρώτη μέρα παραλίγο να την πατήσω γτ με την έξοδο από τ μαιευτήριο κλπ χάσαμε την ώρα δν είχε καλοφαει κ πέτρωσε το στήθος (μιλάμε για πόνο) και ούτε τ μωρό μπορούσε ν φάει σωστά ..η μαμά μου μ έδειξε ν τ αδειάζω με το ζεστό νερό όταν βλέπω ότι γεμίζει παραπάνω απ όσο τρωει τ μωρό ..κ δυο μέρες πήραμε κ θηλαστρο γτ η μικρή τρωει γύρω στα 30-40 μλ κ εγώ έβγαζα 50 μλ μόνο από τ ένα ..τώρα βλέπω ότι έχει αρχίσει και στρώνει λίγο τρωει κ αυτή παραπάνω κ τ στήθος μπαίνει σε ψιλο προγραμμα σιγά σιγά ..επίσης μια συμβουλή: προσπαθήστε ν είστε όσο πιο χαλαρές γίνεται ειδικά όταν δν πιάνει τη θηλή αμέσως ενώ κλαίει κ σε πιάνει ο πανικός κ προσπαθείς απεγνωσμένα ..μόλις χαλαρώσεις χαλαρώνουν κ αυτά κ γίνεται δουλίτσα ..γενικά θέλει αρκετό ζεν αυτές τις μέρες ..κλάψτε κ λίγο αν σας έρθει ανακουφίζει την όλη κατάσταση  :wink:

  • Μου αρέσει 2

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Εγώ βγάζω με το θήλαστρο. Δε κάνει θηλαστικες κινήσεις. Εδώ φαντάσου κ με το ξένο κ πίνει 5μλ κ κοιμάται κ ξανά κ ξανά κ πνίγεται.. Δε ξέρει ακόμα. Ενώ η 1η μου κόρη θηλάζε κ πήγαινε πολύ καλά.. Αυτή η καημένου λα δε μπορεί ακόμα... Οπότε βγάζω με θήλαστρο κάθε τρις ώρες για να μη χάσω έστω κ αυτό το λίγο.. 

Κ γω ήθελα να τα σπάσω. Γτ δεν είμαι πρωτάρα. Κ στην τελική ποια είναι αυτή που θα μου πει ποτε θα ταισω το μωρο μου από την στιγμή που υπέγραψα... 

Το 1ο βράδυ άκουγα που κυριολεκτικά ξεφτίλισαν έναν πατέρα γτ η γυναίκα του δε θηλάζει... 

Αν δεν κάνει θηλαστικες κινήσεις είναι πρόβλημα..ποπό κουράγιο εννοείται τότε θήλαστρο κάπως πρέπει να της δώσεις.. σοβαρά? Τελικά τα μαιευτήρια είναι ή του ύψους ή του βάθους...δλδ τι κάνουν βγάζουν τα "μαμαδόμετρα"?κ αυτή που θηλάζει είναι η καλύτερη? πολύ μου τη δίνει αυτό!όλες η μανουλες θέλουν το καλύτερο για τα μωρά τους θηλάζουν δε θηλάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακόμη δεν μου έχει κατέβει το γάλα και δίνω ξένο χθες μας την έβαλαν και στη λαμπα γιατί ανέβασε λίγο ικτερο και την έβγαλαν πάλι το απόγευμα κ αύριο περιμένω πως κ πως να μας πουν να φύγουμε! Θα της πάρουν πάλι αίμα το πρωί κ θα μας πούνε...ελπίζω κ εύχομαι να βγούμε γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό!!  Εντάξει αυτά που διαβάζω για τις συμπεριφορές είναι απλά απαράδεκτα....αν δεν αγαπάς αυτό που κάνεις σήκω φύγε μωρη.... απαράδεκτες είναι και γυναίκες ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου... Διαβάζω αυτά που γράφετε για τις μαιες - νοσοκόμες (δεν ξέρω πως τις λένε). Είναι πραγματικά τραγικές. Εγώ στην πρώτη μου γέννα ήμουν τυχερή και είχα αυτοπεποίθηση γιατί είχα διαρροή από το στήθος πολύ καιρό πριν γεννήσω οπότε ένιωθα ότι θα τα καταφέρω. Τώρα δεν έχω δει σταγόνα οπότε έχω το άγχος αν θα έχω γάλα, πότε θα κατέβει κλπ. Κι αν νιώθεις ότι όλοι περιμένουν πάνω από το κεφάλι σου να δεις αν υπάρχει γάλα, εκεί να δεις μπλοκάρισμα. Προσπαθηστε να ξεχάσετε ότι υπάρχει οποιοσδηποτε τριγύρω. Ακόμα κι αν σας μιλάνε μην απαντάτε. Προσπαθήστε να χαλαρώσετε για να μεταφέρετε την ηρεμία και στα μωράκια σας. Και το γάλα θα αρχίσει να έρχεται αβίαστα. Και φυσικά όταν πάτε σπίτι θα είναι μεν πολύ κουραστικό αλλά ταυτόχρονα τόσο χαλαρωτικό. Δεν συγκρίνεται η ηρεμία του σπιτιού μας. Εύχομαι κουράγιο σε όλες τις μανουλες. Μην τ παρατάτε κορίτσια. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τις κοπέλες που τα μωράκια τους είχαν πάρει θέση. 

Εμένα ο μπέμπης μου μέχρι πριν δύο βδομάδες ήταν ισχυακος (όπως ήταν κι η κόρη μου ως το τέλος). Σε έναν καρδιολογικο υπέρηχο πριν 4 μέρες μας έκανε την έκπληξη και είχε το κεφάλι του κάτω. Φυσικά δεν μπορούσα να ψάξω τις λεπτομέρειες με τον καρδιολόγο. Εκτός του ότι δεν περίμενα να καταφέρει να γυρίσει τελικά, τώρα αναρωτιέμαι το εξής : αυτός ο οξυς πόνος που νιώθω πολλές φορές από την πίεση στον τράχηλο μου, σημαίνει ότι μπορεί να μειωθεί το μήκος του τραχήλου μου? Ή πρέπει πρώτα να εμπεδωθεί στη λεκάνη το μωρό για να αρχίσει να εξαλείφεται ο τράχηλος? Δεν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά είναι η πρώτη μου εμπειρία με μωρό που γυρίζει προς τα κάτω και αυτά δεν θα ένιωθα στην κόρη μου. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αχ κορίτσια μου... Διαβάζω αυτά που γράφετε για τις μαιες - νοσοκόμες (δεν ξέρω πως τις λένε). Είναι πραγματικά τραγικές. Εγώ στην πρώτη μου γέννα ήμουν τυχερή και είχα αυτοπεποίθηση γιατί είχα διαρροή από το στήθος πολύ καιρό πριν γεννήσω οπότε ένιωθα ότι θα τα καταφέρω. Τώρα δεν έχω δει σταγόνα οπότε έχω το άγχος αν θα έχω γάλα, πότε θα κατέβει κλπ. Κι αν νιώθεις ότι όλοι περιμένουν πάνω από το κεφάλι σου να δεις αν υπάρχει γάλα, εκεί να δεις μπλοκάρισμα. Προσπαθηστε να ξεχάσετε ότι υπάρχει οποιοσδηποτε τριγύρω. Ακόμα κι αν σας μιλάνε μην απαντάτε. Προσπαθήστε να χαλαρώσετε για να μεταφέρετε την ηρεμία και στα μωράκια σας. Και το γάλα θα αρχίσει να έρχεται αβίαστα. Και φυσικά όταν πάτε σπίτι θα είναι μεν πολύ κουραστικό αλλά ταυτόχρονα τόσο χαλαρωτικό. Δεν συγκρίνεται η ηρεμία του σπιτιού μας. Εύχομαι κουράγιο σε όλες τις μανουλες. Μην τ παρατάτε κορίτσια. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τις κοπέλες που τα μωράκια τους είχαν πάρει θέση. 

Εμένα ο μπέμπης μου μέχρι πριν δύο βδομάδες ήταν ισχυακος (όπως ήταν κι η κόρη μου ως το τέλος). Σε έναν καρδιολογικο υπέρηχο πριν 4 μέρες μας έκανε την έκπληξη και είχε το κεφάλι του κάτω. Φυσικά δεν μπορούσα να ψάξω τις λεπτομέρειες με τον καρδιολόγο. Εκτός του ότι δεν περίμενα να καταφέρει να γυρίσει τελικά, τώρα αναρωτιέμαι το εξής : αυτός ο οξυς πόνος που νιώθω πολλές φορές από την πίεση στον τράχηλο μου, σημαίνει ότι μπορεί να μειωθεί το μήκος του τραχήλου μου? Ή πρέπει πρώτα να εμπεδωθεί στη λεκάνη το μωρό για να αρχίσει να εξαλείφεται ο τράχηλος? Δεν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά είναι η πρώτη μου εμπειρία με μωρό που γυρίζει προς τα κάτω και αυτά δεν θα ένιωθα στην κόρη μου. 

Με το καλό το μωρακι σου. Εγώ θα σου πω ότι μπήκα μεν με πρόκληση να γεννήσω... Το μωρο ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν είχε εμπεδωθεί και είχα ήδη διαστολή 4 ή 5... Οπότε φαντάζομαι η εξάλειψη τραχήλου ξεκινάει πριν εμπεδωθεί... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Με το καλό το μωρακι σου. Εγώ θα σου πω ότι μπήκα μεν με πρόκληση να γεννήσω... Το μωρο ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν είχε εμπεδωθεί και είχα ήδη διαστολή 4 ή 5... Οπότε φαντάζομαι η εξάλειψη τραχήλου ξεκινάει πριν εμπεδωθεί... 

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ. Θα δω και μεθαύριο στον υπέρηχο.. Αλλά μέχρι τότε με τρώει η αγωνία. Να χαίρεσαι το μωράκι σου! 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ σήμερα είμαι 40 εβδομάδων και μία ημέρα και ακόμα περιμένω την μπουμπού μου δε λέει να κατέβει με τίποτα. Νιώθω κουρασμένη εξαντλημένη και πάρα πολύ χοντρή. Χαχαχα χα χα χα. Ανυπομονώ να την σφίξω στην αγκαλιά μου! Συγχαρητήρια για όλες εσάς που έχετε γίνει μανούλες μέχρι τώρα να έχετε γερά  μπεμπακια!!! Ήθελα να ρωτήσω είναι καμία από σας που να ξεπεράσει την 40 εβδομάδες; Και αν ναι.... πόσες μέρες μετά ;;;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?εγώ σήμερα 36 κ κάτι πολλές συσπάσεις ρε παιδιά πετρώνει αλλά δεν μπορώ να πω ότι πονάει πολύ αλλά με πιάνει μια"δυσφορία"να το πω...ο γιατρός μου λέω όχι πάνω από 10 την ημέρα κ εγώ είχα σύνολο ήδη πάνω από 15 μέχρι τώρα.. αλλιώς θα σε βάλω κλινική μου λέει ...εγώ χωρίς βοήθεια με δύο μωρά που να πάω????ουφφφ έσκασα ένα σας λέω δε βλέπω να πιάνω 20 του μηνός με τίποτα!!!να κλεισω της 37 εβδομάδες το Σάββατο παρακαλάω να μην είναι πρόωρο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ σήμερα είμαι 40 εβδομάδων και μία ημέρα και ακόμα περιμένω την μπουμπού μου δε λέει να κατέβει με τίποτα. Νιώθω κουρασμένη εξαντλημένη και πάρα πολύ χοντρή. Χαχαχα χα χα χα. Ανυπομονώ να την σφίξω στην αγκαλιά μου! Συγχαρητήρια για όλες εσάς που έχετε γίνει μανούλες μέχρι τώρα να έχετε γερά  μπεμπακια!!! Ήθελα να ρωτήσω είναι καμία από σας που να ξεπεράσει την 40 εβδομάδες; Και αν ναι.... πόσες μέρες μετά ;;;

Καλησπερα.. Με το καλό να έρθει η μπουμπου σου.. Εγώ είμαι μανουλα Μαρτίου.. Ξεπέρασα τις 40βδ..η μπεμπα μου γεννήθηκε 40+6..ξερει ποτε είναι η ώρα της να έρθει η κόρη σου μην αγχώνεσαι.. Ο γιατρός σου ξέρει... Μέχρι 42 μπορείς να πετιμενεις, αν στον έλεγχο το αμνιακο, ο καρδιοτοκογραφο κ ο υπέρηχος είναι οκ.. Ότι πει ο γιατρός σου. . 

Με το καλό το παιδακι σου

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Καλησπερα.. Με το καλό να έρθει η μπουμπου σου.. Εγώ είμαι μανουλα Μαρτίου.. Ξεπέρασα τις 40βδ..η μπεμπα μου γεννήθηκε 40+6..ξερει ποτε είναι η ώρα της να έρθει η κόρη σου μην αγχώνεσαι.. Ο γιατρός σου ξέρει... Μέχρι 42 μπορείς να πετιμενεις, αν στον έλεγχο το αμνιακο, ο καρδιοτοκογραφο κ ο υπέρηχος είναι οκ.. Ότι πει ο γιατρός σου. . 

Με το καλό το παιδακι σου

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για το μωράκι υγεία και ευλογία !!! Οι εξετάσεις είναι καλές και η μπουμπου μου το ίδιο !!! Ο γιατρός μου λέει ότι θα περιμένουμε και αυτή την εβδομάδα και την άλλη Τετάρτη πάμε για πρόκληση !!! Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να έρθει φυσιολογικά και όποτε νιώσει αυτή έτοιμη αλλά και οι τελευταίες βδομαδες δεν παλεύονται με τίποτα !!!! Έχω και μια τεράστια κοιλιά και δεν μπορώ ούτε να πάω τουαλέτα μόνη ....ΧΑχαχαχα μην μιλήσω για το σεξ ούτε λόγος που να βολέψω την κοιλιά χαχαχα !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για το μωράκι υγεία και ευλογία !!! Οι εξετάσεις είναι καλές και η μπουμπου μου το ίδιο !!! Ο γιατρός μου λέει ότι θα περιμένουμε και αυτή την εβδομάδα και την άλλη Τετάρτη πάμε για πρόκληση !!! Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να έρθει φυσιολογικά και όποτε νιώσει αυτή έτοιμη αλλά και οι τελευταίες βδομαδες δεν παλεύονται με τίποτα !!!! Έχω και μια τεράστια κοιλιά και δεν μπορώ ούτε να πάω τουαλέτα μόνη ....ΧΑχαχαχα μην μιλήσω για το σεξ ούτε λόγος που να βολέψω την κοιλιά χαχαχα !!!

Άρα ο γιατρός σου σε αφήνει να εξαντλησεις όλες τις εβδομάδες.. Μπράβο του.. Κ ο δικός μου αυτής της νοοτροπίας είναι.. Ρε λες να έχουμε τον ίδιο?? Ο δικός μου λέγεται Γ. Μιχαλοπουλος.. 

Μιας κ είπες για σεξ.. Δν ξέρω αν ήταν τυχαίο.. Εμείς κάναμε Τετάρτη (με τα χίλια ζόρια έπεισα τον άντρα μου, ότι πρεπει να κάνει κάτι κ αυτός για να βοήθησει να γεννήσω- εγώ έκανα περπατημα, μπάλα πιλατες κ άλλες ασκήσεις τι άλλο πια? ) και παρασκευη ξημερώματα είχα τα πρωτα πονακια με λίγο ροζ βλεννη.. Γεννησα ξημερώματα Δευτέρας τλκ.. Ο γιατρός μου λέει ότι έτσι όπως μπήκε το μωρό στην κοιλιά, με τον ίδιο τρόπο θα βγει Χαχαχα.. ( Βέβαια εγώ ήμουν με εξωσωματική.. ) αρα σεξ..καντε μια προσπαθεια, το πολυ πολυ να πεσει γέλιο!!

  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Άρα ο γιατρός σου σε αφήνει να εξαντλησεις όλες τις εβδομάδες.. Μπράβο του.. Κ ο δικός μου αυτής της νοοτροπίας είναι.. Ρε λες να έχουμε τον ίδιο?? Ο δικός μου λέγεται Γ. Μιχαλοπουλος.. 

Μιας κ είπες για σεξ.. Δν ξέρω αν ήταν τυχαίο.. Εμείς κάναμε Τετάρτη (με τα χίλια ζόρια έπεισα τον άντρα μου, ότι πρεπει να κάνει κάτι κ αυτός για να βοήθησει να γεννήσω- εγώ έκανα περπατημα, μπάλα πιλατες κ άλλες ασκήσεις τι άλλο πια? ) και παρασκευη ξημερώματα είχα τα πρωτα πονακια με λίγο ροζ βλεννη.. Γεννησα ξημερώματα Δευτέρας τλκ.. Ο γιατρός μου λέει ότι έτσι όπως μπήκε το μωρό στην κοιλιά, με τον ίδιο τρόπο θα βγει Χαχαχα.. ( Βέβαια εγώ ήμουν με εξωσωματική.. ) αρα σεξ..καντε μια προσπαθεια, το πολυ πολυ να πεσει γέλιο!!

Χαχαχαχαχ κορίτσι μου πέθανα στα γέλια !!! Εγώ μένω εξωτερικό στο Λονδίνο και εδώ είναι πολύ υπέρ της φυσικής εξέλιξης της εγκυμοσύνης και πιστεύουν πολύ στο ότι το μωρό πρέπει να βγει οταν νιώσει έτοιμο !!!! Από σήμερα θα αρχίσω της προσπάθειες μαζί του... κάνε με εικόνα με την κοιλιά στο Θεό να κυνηγάω τον άντρα μου στο σπίτι μα μου κάτσει ...ΧΑχαχαχα !!!! Φοβάται λέει μην τραυματίσει την μικρή !!! Από σκάλες πάλι ούτε πριν την εγκυμοσύνη δεν ανεβοκατεβαίνα τόσες , αφού με βλέπουν στην πολυκατοικία και είναι όλοι σε επιφυλακή μην τυχόν και βγει η Μπέμπα !!!! Αχ Παναγία μου δεν παλεύετε αυτή η αναμονή !!!!! Και να πεις ότι δεν μιλαω στην κοιλιά μου ...και τι δεν της έχω τάξει της μπεμπας για να βγει !!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 said:

Χαχαχαχαχ κορίτσι μου πέθανα στα γέλια !!! Εγώ μένω εξωτερικό στο Λονδίνο και εδώ είναι πολύ υπέρ της φυσικής εξέλιξης της εγκυμοσύνης και πιστεύουν πολύ στο ότι το μωρό πρέπει να βγει οταν νιώσει έτοιμο !!!! Από σήμερα θα αρχίσω της προσπάθειες μαζί του... κάνε με εικόνα με την κοιλιά στο Θεό να κυνηγάω τον άντρα μου στο σπίτι μα μου κάτσει ...ΧΑχαχαχα !!!! Φοβάται λέει μην τραυματίσει την μικρή !!! Από σκάλες πάλι ούτε πριν την εγκυμοσύνη δεν ανεβοκατεβαίνα τόσες , αφού με βλέπουν στην πολυκατοικία και είναι όλοι σε επιφυλακή μην τυχόν και βγει η Μπέμπα !!!! Αχ Παναγία μου δεν παλεύετε αυτή η αναμονή !!!!! Και να πεις ότι δεν μιλαω στην κοιλιά μου ...και τι δεν της έχω τάξει της μπεμπας για να βγει !!!!

Χαχα τι τραβανε οι εγκυουλες μανουλες για να βγουν τα μπεμπακια!! Αργα ή γρήγορα θα βγει η μπεμπουλα παντως, δεν έχει επιλογη. Ωρα για εξωση!! :mrgreen:

@Jerina εφτασε η μερα!!! Καλη επιτυχία κουκλιτσα μου και περιμένουμε με αγωνια τα νεα σου!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...