Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Annou είπε:

Hello!!!!Kalws sas vrika.Eimai nea stin parea sas.

eimai 6 evdomadwn kai tha ginw prwti fora manoula.Prwta o theos vevaia giati akoma einai polu nwris.

 

♥️

@Φούφη

Καλημέρα κ καλώς ήρθες!Με το καλό!Να μας πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, Annou said:

Hello!!!!Kalws sas vrika.Eimai nea stin parea sas.

eimai 6 evdomadwn kai tha ginw prwti fora manoula.Prwta o theos vevaia giati akoma einai polu nwris.

 

♥️

@Φούφη

Καλως ήρθες και συγχαρητήρια!! Όλα να μας πανε καλα με τα μικρουλια μας! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Καλώς ήρθα στην παρέα σας.. Ειμαι 9 εβδομάδων και 5ημερων και θα γίνω πρώτη φορά μανούλα.. Έχω κλείσει αυχενική 28 Νοεμβρίου.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Καλώς ήρθα στην παρέα σας.. Ειμαι 9 εβδομάδων και 5ημερων και θα γίνω πρώτη φορά μανούλα.. Έχω κλείσει αυχενική 28 Νοεμβρίου.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

Γεια σου!Καλώς ήρθες!με το καλό το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Καλώς ήρθα στην παρέα σας.. Ειμαι 9 εβδομάδων και 5ημερων και θα γίνω πρώτη φορά μανούλα.. Έχω κλείσει αυχενική 28 Νοεμβρίου.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

Καλωςηρθες,με το καλο το μωρακι σου.Εμεις ειμαστε κοντα.Πως εισαι απο συμπτωματα;Ελπιζω να μην εχεις τιποτα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Kangan είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Καλώς ήρθα στην παρέα σας.. Ειμαι 9 εβδομάδων και 5ημερων και θα γίνω πρώτη φορά μανούλα.. Έχω κλείσει αυχενική 28 Νοεμβρίου.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

Καλώς ήρθες στη παρέα μας!Με το καλό!!!

12 ώρες πρίν, Annou είπε:

Hello!!!!Kalws sas vrika.Eimai nea stin parea sas.

eimai 6 evdomadwn kai tha ginw prwti fora manoula.Prwta o theos vevaia giati akoma einai polu nwris.

 

♥️

@Φούφη

Καλώς ήρθες!Με το καλό το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2019 at 1:10 ΠΜ, ΚατεριναΣκ είπε:

 

 

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλωςηρθες,με το καλο το μωρακι σου.Εμεις ειμαστε κοντα.Πως εισαι απο συμπτωματα;Ελπιζω να μην εχεις τιποτα

 Α ναι? Πότε είσαι εσύ? Θεωρώ οως είμαι πολύ τυχερή.. Τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι πόνο στο στήθος και πολύ κούραση.. Τίποτα άλλο ευτυχώς.. Ευχομαι και εσύ να περνάς έτσι την εγκυμοσύνη σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

 

 Α ναι? Πότε είσαι εσύ? Θεωρώ οως είμαι πολύ τυχερή.. Τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι πόνο στο στήθος και πολύ κούραση.. Τίποτα άλλο ευτυχώς.. Ευχομαι και εσύ να περνάς έτσι την εγκυμοσύνη σου 

Ειμαι 10+3.Εχω αυχενικη στις 22 Νοεμβρη.Ειναι το δευτερο παιδακι.Εχω πολλους εμμετους,ασε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσούδια μου..ελπίζω να είσαστε όλες Καλά και σιγά σιγά τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου να υποχωρούν για να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας..♡

Καλωσήρθατε καινούριες κοπελιές..

@Kangan @Annou 

♡" μανουλοκοιλίτσες"♡

Πώς είσαστε πότε έχουμε πητ Γράψτε μου...☆ μου!!!

@playbunny @Nansy29 παμε γερά για αυχενική εύχομαι τα καλύτερα♡♡ αγαπάκια μου♡♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο ΣΚ... την τεταρτη εχω τον 1ο μου υπερηχο και ελπιζω ολα να ειναι καλα και να δουμε το σπορακι.!εκανα εξωσωματικη (3η εμβρυομεταφορα) και ελπιζω αυτη την φορα να φτασουμε ως το τελος και να κρατησουμε το μωρακι στην αγκαλια μας.!

 

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, υποψήφια μάνα για πρώτη φορά, στην 8η εβδομάδα που κρατάω ακόμα τα μπόσικα γιατί έχω βιώσει μια παλίνδρομη κύηση πριν από 6 μήνες. Έχω τα περισσότερα συμπτώματα του Α τριμήνου αν και νομίζω ότι οφείλονται κυρίως στα ένα σκασμό χάπια που κατεβάζω (προγεστερόνη, οιστραδιολη, φυλλικό οξύ, βιταμίνες, salospir, μπορεί και να ξεχνάω τίποτα..). Κυκλοφορώ σας τις γιαγιάδες που ανοίγουν την τσάντα και πετάγονται τα χάπια! Επομένως έχω ένα στομάχι χάλια, όπου όταν βλέπω βέβαια διαφήμιση με φαγητό λέω "να επιτέλους αυτό θέλω να φάω" και μόλις το φέρω μπροστά μου απορώ πως υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει η εκάστοτε αηδία. 

Με την τουαλέτα κοντεύουμε να χωρίσουμε οριστικά, αφού όοοοταν πάω νομίζω ότι από το ζόρι μου θα αποβάλλω κιόλας! Επίσης λαχανιάζω με το παραμικρό και την τελευταία εβδομάδα σχεδόν σε καθημερινή βάση βλέπω καφέ - ρόζ υγρά, τα οποία με άγχωσαν την πρώτη μέρα αλλά σύμφωνα με τα λόγια του γιατρού ειναι φυσιολογικό και να μην κουράζομαι! Που δεν κουράζομαι η αλήθεια είναι απλά ο καμένος φυσάει και το γιαούρτι! Και τέλος κάποιες φορές με "τσιμπάει" για να μην πω ότι με πονάει ολότελα, χαμηλά στην κοιλιά!

Τρεις μήνες είναι λένε και μετά το σύμπαν ευθυγραμμίζεται οπότε θα τα καταφέρω και όποια συμπάσχει της κάνω πατ-πατ στην πλατούλα και της λέω πως θα τα καταφέρουμε όλες. Εχω ορίσει την αυχενική στις 10/12 και θα ήθελα όποια κάνει νωρίτερα ή ξέρει να μου πει για τον μη επεμβατικό προγεννητικόέλεγχο. Τον κάνεις μετά από υπόδειξη του γιατρού; Τον κάνεις γιατί είναι πάνω από 35;;  Τον κάνεις μόνο αν η αυχενική δεν δώσει και τόσο καλά αποτελέσματα;; Ή τον κάνεις επειδή είσαι αγχώδης;;;;;; (όχι εγώ καλέ, μία κοπέλα από εδώ στην γειτονιά!!)

Προς το παρόν σας φιλώ εσάς και τα φασόλια σας!!

  • Μου αρέσει 4

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εχθές έκανα το εμβόλιο της γρίπης έκανε καμία άλλη το ιδιο;;

Καλημέρα!!Εμένα μου είπε ότι θα το κάνω στον 4ο.

Just now, tzina_liana είπε:

Καλημερα και καλο ΣΚ... την τεταρτη εχω τον 1ο μου υπερηχο και ελπιζω ολα να ειναι καλα και να δουμε το σπορακι.!εκανα εξωσωματικη (3η εμβρυομεταφορα) και ελπιζω αυτη την φορα να φτασουμε ως το τελος και να κρατησουμε το μωρακι στην αγκαλια μας.!

 

Καλώς ήρθες και με το καλό να δεις το μωράκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...