Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

πραγματικα πολυ τρομακτικο! καθε φορα που παω τουαλετα κοιταω το εσωρουχο με αγχος. :-o

ευτυχως που ειναι ολα καλα!! :wub:

άφησες τα μπουφάν στην καρέκλα κ επιασες τα βρακια εσύ??? χαχαχαχαχαχα πρέπει πάντα να κοθτας κάτι??? 

πως εισαι αγαπη μ...πως πας???.τα ζουζουνια σ τα τέλεια:??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

άφησες τα μπουφάν στην καρέκλα κ επιασες τα βρακια εσύ??? χαχαχαχαχαχα πρέπει πάντα να κοθτας κάτι??? 

πως εισαι αγαπη μ...πως πας???.τα ζουζουνια σ τα τέλεια:??

τι να κανω βρε Ταρζανιτσααααα!!! μπλεκω με την ενδυση χαχαχα!!!

Καλα ειναι τα μικρουλακια ευτυχως, μεγαλωνουν! Τα ειδαμε πριν 1 εβδομαδα και ρωτησα παλι για φυλο, μου λεει ο γιατρος το ενα δεν βοηθαει καν η θεση του κατσε να δοκιμασουμε μπας και γυρισει το αλλο. κι αρχιζει να μου κουναει την κοιλια πανω κατω με το ματσουκι του υπερηχου για να το ενοχλησει - το εκανε milkshake το κακομοιρο! αλλα αυτο εκει.... πεισματαρικο, ουτε που γυρισε! του εδειχνε το κωλαρακι του χαχα!! 

η μπουμπου σου τι κανει??  :wub:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

τι να κανω βρε Ταρζανιτσααααα!!! μπλεκω με την ενδυση χαχαχα!!!

Καλα ειναι τα μικρουλακια ευτυχως, μεγαλωνουν! Τα ειδαμε πριν 1 εβδομαδα και ρωτησα παλι για φυλο, μου λεει ο γιατρος το ενα δεν βοηθαει καν η θεση του κατσε να δοκιμασουμε μπας και γυρισει το αλλο. κι αρχιζει να μου κουναει την κοιλια πανω κατω με το ματσουκι του υπερηχου για να το ενοχλησει - το εκανε milkshake το κακομοιρο! αλλα αυτο εκει.... πεισματαρικο, ουτε που γυρισε! του εδειχνε το κωλαρακι του χαχα!! 

η μπουμπου σου τι κανει??  :wub:

χαχαχαχα το παιδάκι μ...δεν θέλω ρε μάνα σ λεω μα γυρίσω...φαε κωλο..χαχαχαχα 

η δικιά μ έτοιμη για μπαρ είναι...πτι θες εσυ κάνει...απορω κοιμάται ποτέ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

χαχαχαχα το παιδάκι μ...δεν θέλω ρε μάνα σ λεω μα γυρίσω...φαε κωλο..χαχαχαχα 

η δικιά μ έτοιμη για μπαρ είναι...πτι θες εσυ κάνει...απορω κοιμάται ποτέ???

αυτα ειναι!! απο μαιευτηριο καπακι ετοιμη για μπαροτσαρκα! χεχεχε

μια χαρα την βρισκω!! B)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina94 said:

Κορίτσια μου άσχετο... από δυσκοιλιότητα πως πάτε; 

οσο επαιρνα προγεστερονη ηταν δυσκολα τα πραγματα. με το που ξεκινησα τις πολυβιταμινες ευτυχως κυλησε το πραγμα :D

βεβαια βγαινουν καταμαυρα λογω του σιδηρου και στην αρχη τρομαξα :mrgreen:

δοκιμασες τα κλασσικα κολπα με δαμασκηνα, ακτινιδια, φυτικες ινες κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2020 at 3:34 PM, Nansy29 said:

Κορίτσια μου τι κάνετε;Όλα καλα;;

Έχει καμία άλλη πόνο στην πλάτη η μόνο εγώ;;μιλάμε για πρόβλημα πια...Δεν μπορώ να είμαι καθιστή..ειδικά για ώρα..ποναω πολύ..ανακουφιζομαι όταν κινουμαι η όταν ξαπλώνω..καμία άλλη με ίδιο θέμα; 

Εγώ έχω μια ενόχληση στην πλάτη. Την είχα πάντα βέβαια και με yoga & pilates το είχα φτιάξει και είχε πάρα πολύ να με ενοχλήσει αλλά τώρα δεν κάνω.. Φοβάμαι λίγο, οπότε με ξανάπιασε.

Υπομονή. Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις που μπορείς να κάνεις, κάποιες διατάσεις βασικά. Εγώ έχω αγοράσει το βιβλίο What to expect when you are excepting και έχει κάποιες ασκήσεις για εγκυμονούσες. Εκτός και αν έχεις λάβει εντολή από τον γιατρό σου να μην κάνεις τίποτα.

20 hours ago, Nansy29 said:

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

Νάνση πόσο σε καταλαβαίνω εγώ το έπαθα αυτό την 8η εβδομάδα. Και δεν μιλάμε για λίγες σταγόνες μιλάμε για λουτρό αίματος.

Περίμενα στο σαλονάκι του ιατρείου, είχα ραντεβού για να με δει, και πήγα τουαλέτα να ετοιμαστώ. Έπαθα σοκ όταν είδα ότι είδα. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι τελείωσαν όλα που όταν μου επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι είναι όλα μια χαρά … έβαλα τα κλάματα. Πολύ κλάμα. Εκεί ενώ με εξέταζε.

Εμένα με είχε για 24 ώρες ξαπλωμένη για παν ενδεχόμενο αλλά είχα αυτό το αίμα για πολύ λίγες ώρες.

Ακόμα δεν ξέρουμε τι ήταν, όπως και εσύ. Αποκόλληση δεν ήταν, αίμα μέσα δεν είχε ο σάκος.

Έτσι για να τρομάξουμε κατάλαβες….

2 hours ago, Nina94 said:

Κορίτσια μου άσχετο... από δυσκοιλιότητα πως πάτε; 

Εγώ είχα τρομερή στην αρχή. Αλλά αν μπορείς να φας πολλά φρούτα βοηθάνε επίσης εμένα με βοήθησαν τα δημητριακά με το γάλα το πρωί. Με βοήθησαν πάρα πολύ.

 


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Ναι τωρα ξεκούραση..Έιχα και δεκατα χθες και γενικά ατονία.μαλλον κάτι κόλλησα..

Το αίμα είναι πολυ τρομακτικό καμία να μην έχει..κι αυτό δεν ήταν τίποτα τωρα.. σταγονιτσες..την 6η 7η εβδομάδα είχα αιμοραγια σαν περίοδο..Εκεί να δεις τρομαρα..ήμουν σίγουρη ότι ήταν αποβολή..

Καλή επιτυχία για αύριο!Όλα να είναι τέλεια!

Κοριτσακια μου μολις γυρισα απο το γιατρο.Β επιπεδου αψογη,ο μικρος ζορικος ,δεν γυριζε να δουμε καρδουλα αλλα τον γυρισαμε.440 γρμ.Ειδαμε μια καλη εικονα απο προσωπακι στον υπερηχο,κυριως στοματακι που καταπινε δηλ.αλλα ειχε το χερακι του μπροστα και δεν βγαλαμε φωτο.Δεν πειραζει.Με την αμνιο ολα καλα.24 ωρες προσοχη,μετα οπως πριν.Εγω βεβαια θα προσεξω ως την Κυριακη.Τα πρωτα αποτελεσματα αυριο βραδυ και τα υπολοιπα σε 10 μερες περιπου.

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου άσχετο... από δυσκοιλιότητα πως πάτε; 

κ μενα νομιΖω με βοηθανε πολυ τα δημητριακα με το γαλα η το γιαουρτι το πρωι κ επισης τρωω καθε μερα φρουτα ( πορτοκαλι, ακτινιδιο) οποτε πιστευω ολα αυτα παιζουν ρολο 


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια μου μολις γυρισα απο το γιατρο.Β επιπεδου αψογη,ο μικρος ζορικος ,δεν γυριζε να δουμε καρδουλα αλλα τον γυρισαμε.440 γρμ.Ειδαμε μια καλη εικονα απο προσωπακι στον υπερηχο,κυριως στοματακι που καταπινε δηλ.αλλα ειχε το χερακι του μπροστα και δεν βγαλαμε φωτο.Δεν πειραζει.Με την αμνιο ολα καλα.24 ωρες προσοχη,μετα οπως πριν.Εγω βεβαια θα προσεξω ως την Κυριακη.Τα πρωτα αποτελεσματα αυριο βραδυ και τα υπολοιπα σε 10 μερες περιπου.

Αααα..Τέλεια μπράβο κορίτσι μου!μια χαρά ο μπέμπης σου!!όλα καλά θα είναι και με την άμνιο..τυπικά έγινε προφανώς..Ώραια κάνεις καλή αρχή για όλες μας λοιπόν με β επιπέδου!

Just now, Anna_k είπε:

Εγώ έχω μια ενόχληση στην πλάτη. Την είχα πάντα βέβαια και με yoga & pilates το είχα φτιάξει και είχε πάρα πολύ να με ενοχλήσει αλλά τώρα δεν κάνω.. Φοβάμαι λίγο, οπότε με ξανάπιασε.

Υπομονή. Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις που μπορείς να κάνεις, κάποιες διατάσεις βασικά. Εγώ έχω αγοράσει το βιβλίο What to expect when you are excepting και έχει κάποιες ασκήσεις για εγκυμονούσες. Εκτός και αν έχεις λάβει εντολή από τον γιατρό σου να μην κάνεις τίποτα.

Νάνση πόσο σε καταλαβαίνω εγώ το έπαθα αυτό την 8η εβδομάδα. Και δεν μιλάμε για λίγες σταγόνες μιλάμε για λουτρό αίματος.

Περίμενα στο σαλονάκι του ιατρείου, είχα ραντεβού για να με δει, και πήγα τουαλέτα να ετοιμαστώ. Έπαθα σοκ όταν είδα ότι είδα. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι τελείωσαν όλα που όταν μου επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι είναι όλα μια χαρά … έβαλα τα κλάματα. Πολύ κλάμα. Εκεί ενώ με εξέταζε.

Εμένα με είχε για 24 ώρες ξαπλωμένη για παν ενδεχόμενο αλλά είχα αυτό το αίμα για πολύ λίγες ώρες.

Ακόμα δεν ξέρουμε τι ήταν, όπως και εσύ. Αποκόλληση δεν ήταν, αίμα μέσα δεν είχε ο σάκος.

Έτσι για να τρομάξουμε κατάλαβες….

Εγώ είχα τρομερή στην αρχή. Αλλά αν μπορείς να φας πολλά φρούτα βοηθάνε επίσης εμένα με βοήθησαν τα δημητριακά με το γάλα το πρωί. Με βοήθησαν πάρα πολύ.

 

Άστο κατατρομαξα με το αίμα..τι να πω;κι εγώ ειχα στην αρχή όπως εσύ πάρα πολύ αίμα αλλά τότε ήταν αιμάτωμα..Και από τοτε δεν είχα ξαναδεί..Τέλος πάντων δεν ήταν τίποτα..ολα καλά.. 

Πιλατες κι εγώ έκανα πριν..Γενικά γυμναζομουν ο γιατρός με αφήνει να κάνω πιλατες για εγκύους..θα ξεκούραστω βέβαια αυτές τις μέρες αλλά εφόσον είναι όλα καλά θα δοκιμάσω κι εγώ με μια ειδική κοπελα κάποιες ασκησουλες γιατί μιλάμε για πρόβλημα πια πονάω δεν μπορώ να σταθώ..Και που να μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά τι θα γίνει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Αααα..Τέλεια μπράβο κορίτσι μου!μια χαρά ο μπέμπης σου!!όλα καλά θα είναι και με την άμνιο..τυπικά έγινε προφανώς..Ώραια κάνεις καλή αρχή για όλες μας λοιπόν με β επιπέδου!

Ναι,ετσι ειναι.Παντως χορτασαμε να τον βλεπουμε,ποσο μεγαλωσε....:wub:

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Ναι,ετσι ειναι.Παντως χορτασαμε να τον βλεπουμε,ποσο μεγαλωσε....:wub:

Μπράβο βρε κορίτσι!! Τελεια νεα!! Καλα να είναι για ολες μας!

Παίρνουν παλι αιμα για εξετάσεις και στην Β επιπεδου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila said:

Γειά σας κορίτσια μου! Μου ερώτηση.. β επιπέδου σε ποια ακριβώς εβδομάδα σας είπε ο γιατρός να γίνει?

Μου είπε στην 22 αλλα γινεται απο οσο ξερω απο την 20 εως 24.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Μου ερώτηση.. β επιπέδου σε ποια ακριβώς εβδομάδα σας είπε ο γιατρός να γίνει?

Γεια σου κ σενα :) εγω εχω ραντεβου 6 φεβρουαριου που θα ειμαι στην 21η εβδομαδα! 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...