Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ καιρό και εχουν πολύ ενδιαφέρον τα θέματα που συζητάτε με κάνετε και ξεχνιέμαι αυτές τις δύσκολες μέρες  ! Εμείς περιμένουμε ένα μικρό κοριτσάκι με πιθανή ημερομηνία 15 Ιουνίου ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζεται καθόλου για τα  μαθήματα ανώδυνου τοκετού ? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΑΝΝΑ91 είπε:

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ καιρό και εχουν πολύ ενδιαφέρον τα θέματα που συζητάτε με κάνετε και ξεχνιέμαι αυτές τις δύσκολες μέρες  ! Εμείς περιμένουμε ένα μικρό κοριτσάκι με πιθανή ημερομηνία 15 Ιουνίου ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζεται καθόλου για τα  μαθήματα ανώδυνου τοκετού ? 

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό το μωρο σου. Μπορείς αν θέλεις να κάνεις εγγραφή στο nutricia club κάνουν online σεμινάρια οι μαιες. 23 Απριλίου έχει σεμινάριο τοκετού.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

Καλημερα κορίτσια! 
Υπαρχει καμία κοπέλα σαν κ μένα που να περιμένει να κάνει πολιτικό γάμο εν μέσω καραντίνας; 

Νομιζω τα Δημαρχεία λειτουργουν με μικρότερο ωράριο και λιγότερο προσωπικο, αλλα θα πρέπει να ειστε ελαχιστα άτομα και με μασκες κτλ. Κανε ενα τηλ να ρωτησεις στον Δημο αλλιως το αναβαλλετε για λιγο πιο μετά. 

Είμαι για την καμπύλη ζαχάρου στο διαγνωστικό κέντρο τωρα. Ενα ακόμα τρύπημα μενει. Με την γλυκόζη ολα καλα!! Το ηπια ανετα ευτυχώς. :mrgreen:

Αγωνια για τα αποτελέσματα και βλέπουμε.

Καλημέρα σε ολη την παρεα!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω τα Δημαρχεία λειτουργουν με μικρότερο ωράριο και λιγότερο προσωπικο, αλλα θα πρέπει να ειστε ελαχιστα άτομα και με μασκες κτλ. Κανε ενα τηλ να ρωτησεις στον Δημο αλλιως το αναβαλλετε για λιγο πιο μετά. 

Είμαι για την καμπύλη ζαχάρου στο διαγνωστικό κέντρο τωρα. Ενα ακόμα τρύπημα μενει. Με την γλυκόζη ολα καλα!! Το ηπια ανετα ευτυχώς. :mrgreen:

Αγωνια για τα αποτελέσματα και βλέπουμε.

Καλημέρα σε ολη την παρεα!! :wub:

Μπράβο σου κορίτσι μου. Τίποτα δεν ήταν τελικά. Καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω τα Δημαρχεία λειτουργουν με μικρότερο ωράριο και λιγότερο προσωπικο, αλλα θα πρέπει να ειστε ελαχιστα άτομα και με μασκες κτλ. Κανε ενα τηλ να ρωτησεις στον Δημο αλλιως το αναβαλλετε για λιγο πιο μετά. 

Είμαι για την καμπύλη ζαχάρου στο διαγνωστικό κέντρο τωρα. Ενα ακόμα τρύπημα μενει. Με την γλυκόζη ολα καλα!! Το ηπια ανετα ευτυχώς. :mrgreen:

Αγωνια για τα αποτελέσματα και βλέπουμε.

Καλημέρα σε ολη την παρεα!! :wub:

Ναι θα αναβληθεί μάλλον γιατί ο μέλλοντας σύζυγος είναι ένστολος και δεν του δίνεται άδεια για να έρθει να κάνουμε τον πολιτικό! 
 

Ααα τελεια για την καμπύλη! Κι εγώ δεν είχα θέμα με την γλυκόζη! Καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω τα Δημαρχεία λειτουργουν με μικρότερο ωράριο και λιγότερο προσωπικο, αλλα θα πρέπει να ειστε ελαχιστα άτομα και με μασκες κτλ. Κανε ενα τηλ να ρωτησεις στον Δημο αλλιως το αναβαλλετε για λιγο πιο μετά. 

Είμαι για την καμπύλη ζαχάρου στο διαγνωστικό κέντρο τωρα. Ενα ακόμα τρύπημα μενει. Με την γλυκόζη ολα καλα!! Το ηπια ανετα ευτυχώς. :mrgreen:

Αγωνια για τα αποτελέσματα και βλέπουμε.

Καλημέρα σε ολη την παρεα!! :wub:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα!! Εμένα ακόμη δε μου είπε για καμπύλη ζαχάρου ο γιατρός γιατί κάνω συχνά αιματολογικές και είναι μία χαρά η τιμή...το μόνο κακό είναι ότι πέφτει συνεχώς ο αιματοκρίτης...32 έχω τώρα και παίρνω δύο χάπια gynotardyferon. Θα δούμε μήπως τον αλλάξουμε...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Καλησπέρα κορίτσι αυτό που ξέρω εγώ είναι πως αν έχεις προδρομικό πλακούντα θέλει κρεβάτι να βρει χώρο το μωρό να τουμπάρει πάντως μν ανησυχείς δεν είναι επικήνδυνο ούτε για σένα ούτε για το μωρό το μόνο αν δεν τουμπάρει ίσως να κάνεις καισαρική. 

1 hour ago, playbunny είπε:

Νομιζω τα Δημαρχεία λειτουργουν με μικρότερο ωράριο και λιγότερο προσωπικο, αλλα θα πρέπει να ειστε ελαχιστα άτομα και με μασκες κτλ. Κανε ενα τηλ να ρωτησεις στον Δημο αλλιως το αναβαλλετε για λιγο πιο μετά. 

Είμαι για την καμπύλη ζαχάρου στο διαγνωστικό κέντρο τωρα. Ενα ακόμα τρύπημα μενει. Με την γλυκόζη ολα καλα!! Το ηπια ανετα ευτυχώς. :mrgreen:

Αγωνια για τα αποτελέσματα και βλέπουμε.

Καλημέρα σε ολη την παρεα!! :wub:

Μπράβο το κορίτσι μου κ εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για καμπύλη.♡♡

11 ώρες πρίν, ΑΝΝΑ91 είπε:

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ καιρό και εχουν πολύ ενδιαφέρον τα θέματα που συζητάτε με κάνετε και ξεχνιέμαι αυτές τις δύσκολες μέρες  ! Εμείς περιμένουμε ένα μικρό κοριτσάκι με πιθανή ημερομηνία 15 Ιουνίου ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζεται καθόλου για τα  μαθήματα ανώδυνου τοκετού ? 

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας σε πρόσθεσα στο πίνακα μας ♡♡

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

ANNA91♡ ΠΗΤ:15-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Καλησπερα.Δεν ειναι κατι,μην αγχωνεσαι.Ειχα στο μικρο.Θα προσεχεις με βαρυ και σκαλες και εισαι ενταξει.Εμενα ειχε ανεβει στον 8ο οποτε εχεις καιρο.Στην χειροτερη κανεις καισαρικη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Μη φοβάσαι καθόλου το ίδιο έχω εγώ αλλά από τον 5ο δεν δείχνει να ανεβαίνει οπότε μου είπε ο γιατρός δεν γλιτώνω την καισαρική.

1 hour ago, Nina94 είπε:

Ναι θα αναβληθεί μάλλον γιατί ο μέλλοντας σύζυγος είναι ένστολος και δεν του δίνεται άδεια για να έρθει να κάνουμε τον πολιτικό! 
 

Ααα τελεια για την καμπύλη! Κι εγώ δεν είχα θέμα με την γλυκόζη! Καλά αποτελέσματα! 

Τελικά όλες έχουμε ένα θέμα με τον ιό. Κι εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός η εταιρία τους έχει παγώσει το ξεμπαρκο για 1 μήνα,όλα τα αεροδρόμια είναι κλειστά επομένως υπάρχει περίπτωση να χάσει την γέννα. Μιας και θα γεννήσω Μάιο εγώ.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

κορίτσια  ξέρετε ποτε και που κανουμε χαρτια για επιδομα κύησης;;;

Δες ηλεκτρονικά τα δικαιολογητικά να τα ετοιμάσεις. Αν είσαι Αθήνα πρέπει να πας συγκεκριμένη μέρα. Τα υποβάλλεις στο ΙΚΑ της περιοχής σου.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

 

Τελικά όλες έχουμε ένα θέμα με τον ιό. Κι εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός η εταιρία τους έχει παγώσει το ξεμπαρκο για 1 μήνα,όλα τα αεροδρόμια είναι κλειστά επομένως υπάρχει περίπτωση να χάσει την γέννα. Μιας και θα γεννήσω Μάιο εγώ.. 

Αααα τι ωραία κ εσυ! Κι εμένα πολύ πιθανό να μην είναι στη γεννα γτ τους έχουν σε επιφυλακή και κανεις δεν ξέρει ποτε θα τελειώσει αυτό! Εγώ σύμφωνα με τον γιατρό εκτός απροόπτου αρχές Ιουνίου θα γεννήσω νωρίτερα λόγω της περιδεσης!

ελα να κάνουμε παρέα η μοναχικές μανούλες να μην λαλησουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Αααα τι ωραία κ εσυ! Κι εμένα πολύ πιθανό να μην είναι στη γεννα γτ τους έχουν σε επιφυλακή και κανεις δεν ξέρει ποτε θα τελειώσει αυτό! Εγώ σύμφωνα με τον γιατρό εκτός απροόπτου αρχές Ιουνίου θα γεννήσω νωρίτερα λόγω της περιδεσης!

ελα να κάνουμε παρέα η μοναχικές μανούλες να μην λαλησουμε!

Πωπω μάλιστα καλά την κάτσαμε την δουλειά.. πφφφ


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...