Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σας έχει πει ο γιατρός για doppler?

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγω έχω Doppler την Πέμπτη.Θα είμαι 28 κ 4...Ο γιατρός μου είπε ότι θα το κάνω με τον εμβρυομητρικο που είχαμε κάνει αυχενική,προ β´ επιπέδου κ β´ επιπέδου.Θεωρω ότι θα ξανακάνω μετά από λιγες εβδομάδες όπως είχα κάνει κ με την β´ επιπέδου.Ειχαμε κάνει την προ β´ επιπέδου κ μετά από 3 εβδομάδες κάναμε τη β´ επιπέδου.Αυτες τις εξετάσεις έχω καταλάβει ότι δεν τις κάνει μόνο μια φορά αλλά αυτό είναι στον κάθε γιατρό.Κ δεν ξέρω αν το κάνει έτσι σε μένα επειδή είναι δίδυμα ή γενικότερα.Την Πέμπτη που θα πάω θα μάθω κ θα σας πω κ κόστος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγω έχω Doppler την Πέμπτη.Θα είμαι 28 κ 4...Ο γιατρός μου είπε ότι θα το κάνω με τον εμβρυομητρικο που είχαμε κάνει αυχενική,προ β´ επιπέδου κ β´ επιπέδου.Θεωρω ότι θα ξανακάνω μετά από λιγες εβδομάδες όπως είχα κάνει κ με την β´ επιπέδου.Ειχαμε κάνει την προ β´ επιπέδου κ μετά από 3 εβδομάδες κάναμε τη β´ επιπέδου.Αυτες τις εξετάσεις έχω καταλάβει ότι δεν τις κάνει μόνο μια φορά αλλά αυτό είναι στον κάθε γιατρό.Κ δεν ξέρω αν το κάνει έτσι σε μένα επειδή είναι δίδυμα ή γενικότερα.Την Πέμπτη που θα πάω θα μάθω κ θα σας πω κ κόστος!

Γιατί σε έβαλε να την κάνεις τόσο νωρις ; είδε κατι; 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Γιατί σε έβαλε να την κάνεις τόσο νωρις ; είδε κατι; 

Όχι δεν έχει δει τίποτα δόξα το Θεό είναι όλα πολύ καλά.Ειχα κάνει αυχενική,μετά έκανα προ β´ επιπέδου την 19η εβδομάδα,μετά από τρεις εβδομάδες έκανα β´ επιπέδου κ τώρα την Πέμπτη θα κάνω Doppler.Γενικοτερα είναι πολύ προσεκτικός με τις εξετάσεις του!24η εβδομάδα έκανα κ υπέρηχο καρδιάς εμβρύων σε εμβρυοκαρδιολογο.Ειναι προαιρετική εξέταση αν δεν έχουν ευρήματα κ είναι γνωστή ως γ´ επιπέδου.Την έκανα κ αυτή μιας κ είναι ένας απλός υπέρηχος που εστιάζει μόνο στις καρδούλες!Γενικοτερα είμαι της άποψης πως ότι είναι μη επεμβατικό να το κάνω.Γι’αυτο το λόγο έκανα κ μη επεμβατικό προγεννητικό έλεγχο μαζί με την αυχενική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Όχι δεν έχει δει τίποτα δόξα το Θεό είναι όλα πολύ καλά.Ειχα κάνει αυχενική,μετά έκανα προ β´ επιπέδου την 19η εβδομάδα,μετά από τρεις εβδομάδες έκανα β´ επιπέδου κ τώρα την Πέμπτη θα κάνω Doppler.Γενικοτερα είναι πολύ προσεκτικός με τις εξετάσεις του!24η εβδομάδα έκανα κ υπέρηχο καρδιάς εμβρύων σε εμβρυοκαρδιολογο.Ειναι προαιρετική εξέταση αν δεν έχουν ευρήματα κ είναι γνωστή ως γ´ επιπέδου.Την έκανα κ αυτή μιας κ είναι ένας απλός υπέρηχος που εστιάζει μόνο στις καρδούλες!Γενικοτερα είμαι της άποψης πως ότι είναι μη επεμβατικό να το κάνω.Γι’αυτο το λόγο έκανα κ μη επεμβατικό προγεννητικό έλεγχο μαζί με την αυχενική.

Ναι δεν είναι υποχρεωτική εμένα μου είχε πει ο εμβρυολόγος ότι δεν θα χρειαστεί ντοπλερ αλλά εγώ θεωρώ ότι αφού υπάρχει καλό είναι να την κάνουμε για να είμαστε ήσυχες.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σας έχει πει ο γιατρός για doppler?

Εμενα το κανει ο γιατρος μου,μου χε κανει και στο μικρο.Τγν Τριτγ εχω ραντεου αλλα δεν ξερω αν το κανει σε 2 βδομαδες


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Εμενα το κανει ο γιατρος μου,μου χε κανει και στο μικρο.Τγν Τριτγ εχω ραντεου αλλα δεν ξερω αν το κανει σε 2 βδομαδες

Εγώ πάω σε εμβρυολογο και μου κάνεις τους μεγάλους υπέρηχους.. να φύγει κι αυτό να ησυχάσουμε...όσο σκέφτομαι παλι ότι θα μου κάνει κολπικό μου ρχεται τρελά.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Ναι δεν είναι υποχρεωτική εμένα μου είχε πει ο εμβρυολόγος ότι δεν θα χρειαστεί ντοπλερ αλλά εγώ θεωρώ ότι αφού υπάρχει καλό είναι να την κάνουμε για να είμαστε ήσυχες.. 

Νομίζω ότι Doppler κάνουν σε όλες μας.Τουλαχιστον δεν έχω ακούσει κάποια που να μην έχει κάνει.Η γ´ επιπέδου δεν είναι υποχρεωτική δηλαδή ο υπέρηχος καρδιάς εμβρύων από εμβρυοκαρδιολογο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Νομίζω ότι Doppler κάνουν σε όλες μας.Τουλαχιστον δεν έχω ακούσει κάποια που να μην έχει κάνει.Η γ´ επιπέδου δεν είναι υποχρεωτική δηλαδή ο υπέρηχος καρδιάς εμβρύων από εμβρυοκαρδιολογο.

Η Γ επιπέδου δεν είναι η ντοπλερ;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Η Γ επιπέδου δεν είναι η ντοπλερ;

Όχι η γ´ επιπέδου είναι ο υπέρηχος καρδιάς εμβρύων κ είναι προαιρετική εφόσον οι προηγούμενοι υπέρηχοι δεν έχουν δείξει κάτι.Γινεται σε εμβρυοκαρδιολογο κ καλό είναι να την κάνουμε μετά την β´ επιπέδου που έχουν μεγαλώσει τα μωράκια κ είναι τα οργανακια τους πιο σχηματισμένα!

Το Doppler δεν έχει σχέση με αυτά.Κ από όσο ξέρω το κάνουν όλες οι εγκυουλες χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina94 είπε:

Άντε κορίτσια και στους γιατρούς μας με ειδική άδεια από αύριο... κι μαντέψτε αύριο εχω εγώ ραντεβού χαχαχχα

 

 

Κι εγώ το ίδιο!αυριο το πρωί.και είπε ο γιατρός μου ότι τελικά θα με δει ο ιδιος αλλά τωρα λετε να μην γίνουν τα ραντεβού; αχ τι ζουμε βρε κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κι εγώ το ίδιο!αυριο το πρωί.και είπε ο γιατρός μου ότι τελικά θα με δει ο ιδιος αλλά τωρα λετε να μην γίνουν τα ραντεβού; αχ τι ζουμε βρε κορίτσια..

Πιστεύω θα γίνουν τα ραντεβού! Απλά ή στείλε μήνυμα ή κάνε αυτό το έντυπο μην βρεις κανα μπελά στο δρόμο! 
Δεν ξέρω πραγματικά τι ζούμε ανησυχώ πολύ για όλα... προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν μου αφήνουν περιθώρια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! τι κανετε;εμεις πηγαμε γιατρο ολα καλα!μεγαλωνουν τα κοριτσια μας! τωρα σε 1μηνα το doppler κατευθειαν..δεν υπαρχει λογος να παω νωριτερα.. με ολα αυτα που συμβαινουν καλυτερα..πιο αραιες επισκεψεις.. τα μωρακια μαλλον με προετοιμαζουν για την αυπνια που ακολουθει..εχω 2 βραδια να κοιμηθω..εχω ενα ενοχλητικο βουητο στο αυτι μου πολυ δυνατο που δεν με αφηνει να ηρεμησω το βραδυ. δεν βολευομαι στο κρεβατι, σηκωνομαι συνεχεια για τουαλετα..ουφ...εσεις κοιμαστε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! τι κανετε;εμεις πηγαμε γιατρο ολα καλα!μεγαλωνουν τα κοριτσια μας! τωρα σε 1μηνα το doppler κατευθειαν..δεν υπαρχει λογος να παω νωριτερα.. με ολα αυτα που συμβαινουν καλυτερα..πιο αραιες επισκεψεις.. τα μωρακια μαλλον με προετοιμαζουν για την αυπνια που ακολουθει..εχω 2 βραδια να κοιμηθω..εχω ενα ενοχλητικο βουητο στο αυτι μου πολυ δυνατο που δεν με αφηνει να ηρεμησω το βραδυ. δεν βολευομαι στο κρεβατι, σηκωνομαι συνεχεια για τουαλετα..ουφ...εσεις κοιμαστε;;

Ολα καλα λοιπον.Κι εγω δεν κοιμαμαι καλα.Λιγο ι καουρα,λιγο το μωρο που κλωτσαει,ασε που και στις 5 να ξυπνισω δεν ξανακοιμαμαι με τιποτα.Επεσε το κινιτο και δεν γραφει καποια γραμματα.Τα νευρα μου....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου και μακαρι να εχουμε καλη εβδομαδα! Εμεις ειχαμε ραντεβου με τον γιατρο στις 26 αλλα μου ειπε να τον παρω τηλ γιατι εκλεισε το ιατρειο και μαλλον θα βρεθουμε στο ΙΑΣΩ. Ελπιζω απο Πατρα για ΙΑΣΩ να μην εχουμε θεμα με το ταξιδι στον δρομο. Μονο για τον γιατρο βγαινω πλεον [και για την καμπυλη ζαχαρου χεχε]. Αντε να δουμε τι αλλο θα ζησουμε.... :roll:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...