Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν θυμάμαι καθόλου αλλά τα βρήκα σε ένα σάιτ. Αν γεννήσεις σε κλινική χρειάζεσαι: μαμα: 2-3 νυχτιά, 4-5 εσώρουχα, σερβιέτες, πετσέτες για το μπάνιο, οδοντοκρεμα και οδοντόβουρτσα, παντόφλες ή σαγιονάρες, σφουγγάρι, κρέμα για θηλές, 2-3 σουτιέν θηλασμού, επιθέματα στήθους που ίσως δίνουν τα ιδιωτικά, σαμπουαν-αφρολουτρο-μαλακτικη, βούρτσα, καλλυντικά για να νιώσουμε όμορφες, μωρομαντηλα που μάλλον δίνουν στα ιδιωτικά, ρούχα εξόδου και τσάντα για τα άπλυτα. Μωρό: ρουχαλάκια εξόδου που για την εποχή μας γράφει ότι κορμάκι, καλτσουλες και φαντασία είναι καλα και πανακια για γουλιές. 

Σε νοσοκομείο χρειαζόμαστε όλα τα παραπάνω συν σεντόνια, πετσέτες μωρού, προστατευτικά καθίσματα τουαλέτας, σερβιέτες, επιθέματα στήθους, μωρομαντηλα, πάνες και κορμακια μωρού. 

Από χαρτιά γράφει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και ληξιαρχική πράξη γάμου. 

Ελπίζω να σας βοήθησε. 

Καλημέρα!!να σαι καλά για τη λίστα!! Θα παραγγείλω κι εγώ..Αλλά ποτε ετοιμάζουμε βαλίτσα;μολις μπούμε 8ο; Επίσης για τα χαρτιά που γραφεις πιστοποιητικά κλπ πότε πρέπει να τα πάρουμε;;Γιατί τωρα με την κατάσταση άστο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!να σαι καλά για τη λίστα!! Θα παραγγείλω κι εγώ..Αλλά ποτε ετοιμάζουμε βαλίτσα;μολις μπούμε 8ο; Επίσης για τα χαρτιά που γραφεις πιστοποιητικά κλπ πότε πρέπει να τα πάρουμε;;Γιατί τωρα με την κατάσταση άστο..

Δεν ξέρω πότε πρέπει κορίτσι μου ας μας πει μια μανούλα που έχει ξανά γεννήσει. Εγώ θα την φτιάξω όπου να ναι γιατί την άλλη βδομάδα μπαίνω 8ο.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!να σαι καλά για τη λίστα!! Θα παραγγείλω κι εγώ..Αλλά ποτε ετοιμάζουμε βαλίτσα;μολις μπούμε 8ο; Επίσης για τα χαρτιά που γραφεις πιστοποιητικά κλπ πότε πρέπει να τα πάρουμε;;Γιατί τωρα με την κατάσταση άστο..

Εγω στο μικρο τα κανα αφου μπικα στο μινα μου.Τωρα μαλλον κατα το Πασχα.Για τα χαρτια μιπως τα παρουμε ιλεκτρονικα .Πρεπει να ρωτισω

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ξέρει καμία για το βρεφικο καθισμα mother baby genious με βάση isofix; που μπορώ να δω τη βαθμολογία του;; θα παίρναμε του καροτσιού.ειναι της peg perego πολύ καλό καθισμα αλλά έχει 250 ευρώ το 1..αξίζει για λιγους μήνες που θα χρειαστούμε τα αυγά να δώσουμε τόσα χρήματα; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!να σαι καλά για τη λίστα!! Θα παραγγείλω κι εγώ..Αλλά ποτε ετοιμάζουμε βαλίτσα;μολις μπούμε 8ο; Επίσης για τα χαρτιά που γραφεις πιστοποιητικά κλπ πότε πρέπει να τα πάρουμε;;Γιατί τωρα με την κατάσταση άστο..

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά μανούλες!

Εμένα μου είπαν η ληξ.πράξη γάμου να είναι τελευταίου εξαμήνου.Δεν ξέρω αν μπορούμε να τη λάβουμε ηλεκτρονικά θα πάρω τηλ αύριο στο κεπ.

Όσο για τη βαλίτσα κανονικά φτιάχνεται στον 7ο αλλά από εδώ και πέρα καλό είναι να την έχουμε έτοιμη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, daisyz είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά μανούλες!

Εμένα μου είπαν η ληξ.πράξη γάμου να είναι τελευταίου εξαμήνου.Δεν ξέρω αν μπορούμε να τη λάβουμε ηλεκτρονικά θα πάρω τηλ αύριο στο κεπ.

Όσο για τη βαλίτσα κανονικά φτιάχνεται στον 7ο αλλά από εδώ και πέρα καλό είναι να την έχουμε έτοιμη.

Οπότε αν την πάρουμε από τώρα δεν θα έχουμε θέμα σωστά; κορίτσια μου συγγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν βγαίνω έξω καθολου οπότε δεν γνωρίζω. Οι δημόσιες υπηρεσίες λειτουργουν; δηλαδή ΚΕΠ, δήμος; την οικογενειακή κατάσταση θα την πάρουμε από ΚΕΠ ετσι;

Επίσης, τσάντα μαιευτηρίου για μένα και το μωρό σκέφτομαι να πάρω 2 μικρά σακβουαγιαζ αθλητικα. Τι λετε;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Οπότε αν την πάρουμε από τώρα δεν θα έχουμε θέμα σωστά; κορίτσια μου συγγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν βγαίνω έξω καθολου οπότε δεν γνωρίζω. Οι δημόσιες υπηρεσίες λειτουργουν; δηλαδή ΚΕΠ, δήμος; την οικογενειακή κατάσταση θα την πάρουμε από ΚΕΠ ετσι;

Επίσης, τσάντα μαιευτηρίου για μένα και το μωρό σκέφτομαι να πάρω 2 μικρά σακβουαγιαζ αθλητικα. Τι λετε;

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά σε όλες μας για την ημέρα!!

Εμενα μου ζήτησαν ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου 6μηνου,ΑΦΜ,ΑΜΚΑ κ των δυο μας,μια εξουσιοδότηση στον άντρα μου να δηλώσει τα φασολάκια μας στο ληξιαρχείο που είναι εντός του Ιασώ στην περίπτωση που δεν μπορώ να σηκωθώ κ έναν αριθμό IBAN με πρώτο όνομα το δικό μου για να μπει το επίδομα που δίνουν.

Τα ΚΕΠ είναι ανοιχτά οι δήμοι δεν ξέρω αν δέχονται κόσμο για εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά σε όλες μας για την ημέρα!!

Εμενα μου ζήτησαν ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου 6μηνου,ΑΦΜ,ΑΜΚΑ κ των δυο μας,μια εξουσιοδότηση στον άντρα μου να δηλώσει τα φασολάκια μας στο ληξιαρχείο που είναι εντός του Ιασώ στην περίπτωση που δεν μπορώ να σηκωθώ κ έναν αριθμό IBAN με πρώτο όνομα το δικό μου για να μπει το επίδομα που δίνουν.

Τα ΚΕΠ είναι ανοιχτά οι δήμοι δεν ξέρω αν δέχονται κόσμο για εξυπηρέτηση.

ΑΦΜ και ΑΜΚΑ σου ζήτησαν το χαρτί ή μόνο τον αριθμό; εμένα που θα λείπει ο άντρας μου θα μπορώ να εξουσιοδοτήσω κάποιον άλλο να τον δηλώσει αραγε;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

ΑΦΜ και ΑΜΚΑ σου ζήτησαν το χαρτί ή μόνο τον αριθμό; εμένα που θα λείπει ο άντρας μου θα μπορώ να εξουσιοδοτήσω κάποιον άλλο να τον δηλώσει αραγε;

Όχι δεν θέλουν χαρτί χρειάζονται μόνο τον αριθμό.Κ για την κατάθεση το ίδιο.

Μπορεις να πάρεις ένα τηλ στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις κ στα εξηγούν όλα.Κ εγώ τη Δευτέρα πήρα κ μου τα είπαν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσια μου ξέρει καμία για το βρεφικο καθισμα mother baby genious με βάση isofix; που μπορώ να δω τη βαθμολογία του;; θα παίρναμε του καροτσιού.ειναι της peg perego πολύ καλό καθισμα αλλά έχει 250 ευρώ το 1..αξίζει για λιγους μήνες που θα χρειαστούμε τα αυγά να δώσουμε τόσα χρήματα; 

Πολυ καλο τις peg perego αλλα ογκωδες και πολλα κιλα,δεν σικωνεται ευκολα.Στο χρονο πρεπει να αλλαξεις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για σας πολλά μαζεύτηκαν χαρτιά ψώνια!! Απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρος!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας για κούνια θα μου προτείνατε κάποια γιατί δυστυχώς δεν έκανα έρευνα αγοράς και τώρα πρέπει να την ψωνισω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Οπότε αν την πάρουμε από τώρα δεν θα έχουμε θέμα σωστά; κορίτσια μου συγγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν βγαίνω έξω καθολου οπότε δεν γνωρίζω. Οι δημόσιες υπηρεσίες λειτουργουν; δηλαδή ΚΕΠ, δήμος; την οικογενειακή κατάσταση θα την πάρουμε από ΚΕΠ ετσι;

Επίσης, τσάντα μαιευτηρίου για μένα και το μωρό σκέφτομαι να πάρω 2 μικρά σακβουαγιαζ αθλητικα. Τι λετε;

Μια χαρά είναι και τα σακβουαγιαζ.

Από όσο ξέρω τα ΚΕΠ δέχονται με ραντεβού τώρα πια.Πάρε ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.Ναι το οικ.κατάστασης βγαίνει στα ΚΕΠ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι λέγαμε προχθές για τις εμβοές;  Μόλις ξεκίνησε μια ωραιότατη στο αριστερό μου αυτί... χαχαχαχα 

Αλλά εγώ θα κοιμηθώ όπως και να έχει γιατί είμαι πτώμα. Καλό βράδυ σε όλες!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ΑΝΝΑ91 said:

Κορίτσια για σας πολλά μαζεύτηκαν χαρτιά ψώνια!! Απίστευτο πόσο γρήγορα περνάει ο καιρος!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας για κούνια θα μου προτείνατε κάποια γιατί δυστυχώς δεν έκανα έρευνα αγοράς και τώρα πρέπει να την ψωνισω

Ρίξε μια ματιά online στο λητω, mothercare, kiddo. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...