Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Πολυ καλο τις peg perego αλλα ογκωδες και πολλα κιλα,δεν σικωνεται ευκολα.Στο χρονο πρεπει να αλλαξεις.

Καλημέρα! Αυτό ειχες comet; σε ευχαριστώ!! χρήσιμη πληροφορία αυτή για το βάρος γιατί θα είναι και 2..οπότε ίσως πάμε στο πιο οικονομικό και ελαφρύ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα! Αυτό ειχες comet; σε ευχαριστώ!! χρήσιμη πληροφορία αυτή για το βάρος γιατί θα είναι και 2..οπότε ίσως πάμε στο πιο οικονομικό και ελαφρύ..

Νανσυ μου άσχετη η απάντηση μου γι αυτό που ρωτάς αλλα έψαχνα να δω νέα σου και βλέπω ότι είσαι ήδη στην 29η εβδομάδα! Τι καλά κορίτσι μου! Σε λίγο καιρό θα έχεις τα παιδάκια σου αγκαλίτσα!!! Ο Θεός να σας προστατεύει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Νανσυ μου άσχετη η απάντηση μου γι αυτό που ρωτάς αλλα έψαχνα να δω νέα σου και βλέπω ότι είσαι ήδη στην 29η εβδομάδα! Τι καλά κορίτσι μου! Σε λίγο καιρό θα έχεις τα παιδάκια σου αγκαλίτσα!!! Ο Θεός να σας προστατεύει! 

Να σαι καλα P.L.L μου!!ναι ουτε που καταλαβα πως περασε ο καιρος! μεχρι στιγμης ολα μια χαρα  ευτυχως..περιμενουμε πως και πως να τις κρατησουμε αγκαλια!!εσυ πως εισαι κοριτσι μου;;το μωρακι σου τι κανει;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Να σαι καλα P.L.L μου!!ναι ουτε που καταλαβα πως περασε ο καιρος! μεχρι στιγμης ολα μια χαρα  ευτυχως..περιμενουμε πως και πως να τις κρατησουμε αγκαλια!!εσυ πως εισαι κοριτσι μου;;το μωρακι σου τι κανει;;

Α κοριτσάκια έχετε;;; Αχ τι ωραία! Να έρθουν με το καλό και να σας ζήσουν οι κορακλες σας! Θα τρελαθείτε! Πολύ χαιρομαι για εσένα κορίτσι μου! 

Εμεις εδώ, μέσα στο σπίτι με βοήθεια την νταντά. Γιατί είμαι στην 12η εβδομάδα εγκυμοσύνης και είναι μέρες που δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι με τις ναυτίες κι τους εμετούς! Αλλά όλα καλά. Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους για όλες μας να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και να είναι πάντα καλά! Έχω αγχωθεί λίγο με αυτά που γίνονται τριγύρω μας και που έχουμε κλειστεί στο σπίτι, είναι και οι ορμόνες και όλο εφιάλτες βλέπω οοοοταν κοιμάμαι. Ελπίζω να περάσει σύντομα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Α κοριτσάκια έχετε;;; Αχ τι ωραία! Να έρθουν με το καλό και να σας ζήσουν οι κορακλες σας! Θα τρελαθείτε! Πολύ χαιρομαι για εσένα κορίτσι μου! 

Εμεις εδώ, μέσα στο σπίτι με βοήθεια την νταντά. Γιατί είμαι στην 12η εβδομάδα εγκυμοσύνης και είναι μέρες που δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι με τις ναυτίες κι τους εμετούς! Αλλά όλα καλά. Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους για όλες μας να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και να είναι πάντα καλά! Έχω αγχωθεί λίγο με αυτά που γίνονται τριγύρω μας και που έχουμε κλειστεί στο σπίτι, είναι και οι ορμόνες και όλο εφιάλτες βλέπω οοοοταν κοιμάμαι. Ελπίζω να περάσει σύντομα! 

Να σαι καλα κοριτσι μου!!Αχου τι ευχαριστα νεα και τα δικα σου!! πολυ χαιρομαι για σενα! με το καλο και το δευτερο μπεμπακι σου λοιπον! μια υπεροχη εγκυμοσυνη να εχεις! σε καταλαβαινω αυτα που ζουμε δεν ειναι ευκολα ποσο μαλλον για μας τις εγκυουλες που ειμαστε πιο ευαισθητες.. κι εγω ειχα στρεσαριστει τις προηγουμενες μερες οποτε σταματησα να βλεπω ειδησεις και ασχολουμαι με τα πραγματακια των μωρων κλπ..οποτε σου προτεινω να κανεις κι εσυ το ιδιο..ασχολησου με τα μπεμπακια σου το ενα που ειναι εξω και το αλλο στην κοιλια και ολα τα αλλα αστα..θα περασουν..υπομονη και με εμετους θα σταματησουν λογικα τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Να σαι καλα κοριτσι μου!!Αχου τι ευχαριστα νεα και τα δικα σου!! πολυ χαιρομαι για σενα! με το καλο και το δευτερο μπεμπακι σου λοιπον! μια υπεροχη εγκυμοσυνη να εχεις! σε καταλαβαινω αυτα που ζουμε δεν ειναι ευκολα ποσο μαλλον για μας τις εγκυουλες που ειμαστε πιο ευαισθητες.. κι εγω ειχα στρεσαριστει τις προηγουμενες μερες οποτε σταματησα να βλεπω ειδησεις και ασχολουμαι με τα πραγματακια των μωρων κλπ..οποτε σου προτεινω να κανεις κι εσυ το ιδιο..ασχολησου με τα μπεμπακια σου το ενα που ειναι εξω και το αλλο στην κοιλια και ολα τα αλλα αστα..θα περασουν..υπομονη και με εμετους θα σταματησουν λογικα τωρα.

Άσε και δεν βλέπω καθόλου ειδήσεις! Ήμουν κι από τους πιο ψύχραιμους. Αλλά τώρα έχω αρχίσει να ανησυχώ! Έχεις δίκιο όμως. Πρέπει να σκεφτόμαστε μόνο τα μωρά μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα! 
Γνωστη μου που γέννησε χθες δεν επέτρεπαν κανέναν μαζί στην κλινική.. την πήγε ο άντρας της στο μαιευτήριο την άφησε στην πόρτα με τη βαλίτσα και θα πάει να την πάρει 3 μέρες μετά...

Πωπω τι περίεργη φάση και αυτή... για καλό το κάνουν οι κλινικές δεν λέω αλλά από την άλλη πολλή μοναξιά μωρε... κρίμα κ οι καημένοι μπαμπάδες...

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλημέρα! Αυτό ειχες comet; σε ευχαριστώ!! χρήσιμη πληροφορία αυτή για το βάρος γιατί θα είναι και 2..οπότε ίσως πάμε στο πιο οικονομικό και ελαφρύ..

Καλημερα. Ναι,μου το εδωσε ι αδερφι μου.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

Κορίτσια μου καλημερα! 
Γνωστη μου που γέννησε χθες δεν επέτρεπαν κανέναν μαζί στην κλινική.. την πήγε ο άντρας της στο μαιευτήριο την άφησε στην πόρτα με τη βαλίτσα και θα πάει να την πάρει 3 μέρες μετά...

Πωπω τι περίεργη φάση και αυτή... για καλό το κάνουν οι κλινικές δεν λέω αλλά από την άλλη πολλή μοναξιά μωρε... κρίμα κ οι καημένοι μπαμπάδες...

Ειναι πολυ ασχημο αυτο, να μην εχουμε τα δικα μας ατομα κοντα. :(

Σε ποιο μαιευτηριο ηταν η γνωστη σου? Ο δικηγορος Μαρακακης γεννησε η γυναικα του στο Λητω και μπορεσε να ειναι μαζι της. Αλλα του ειπαν αν βγει απο το κτηριο δεν ξαναμπαινει οποτε εμεινε 4-5 μερες κυριολεκτικα διπλα της. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ειναι πολυ ασχημο αυτο, να μην εχουμε τα δικα μας ατομα κοντα. :(

Σε ποιο μαιευτηριο ηταν η γνωστη σου? Ο δικηγορος Μαρακακης γεννησε η γυναικα του στο Λητω και μπορεσε να ειναι μαζι της. Αλλα του ειπαν αν βγει απο το κτηριο δεν ξαναμπαινει οποτε εμεινε 4-5 μερες κυριολεκτικα διπλα της. 

Εχω την εντυπωση στο γένεσις στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη! 
Ναι δύσκολο μωρε... έχουμε λίγο καιρό εμείς βέβαια αλλά δεν ξέρουμε κ ποσο θα κρατήσει οι αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω ρε κορίτσια ποσο σκληρο και αγχωτικό και για τη μαμα και το μπαμπά να πρεπει να ειναι χωριστά με τετοια στιγμη.. Θεωρώ εμεις πως δεν θα το ζήσουμε.. Πιστεύω μέχρι τότε να αφήνουν έστω έναν σύνοδο. Θετικη σκέψη κορίτσια μου και ολα θα πανε καλα. Μήπως γεννάει κάποια στο ολυμπιον στην Πάτρα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ειναι πολυ ασχημο αυτο, να μην εχουμε τα δικα μας ατομα κοντα. :(

Σε ποιο μαιευτηριο ηταν η γνωστη σου? Ο δικηγορος Μαρακακης γεννησε η γυναικα του στο Λητω και μπορεσε να ειναι μαζι της. Αλλα του ειπαν αν βγει απο το κτηριο δεν ξαναμπαινει οποτε εμεινε 4-5 μερες κυριολεκτικα διπλα της. 

Καλα δεν παιζει με τιποτα να μεινει ο αντρας μου τοσες μερες.Και δουλευει και εχουμε και το μικρο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και εγώ Γένεσις Θεσσαλονίκη θα γεννήσω με το καλό... Πω πω τι κρίμα...να μην έχω τον αντρουλη μου μαζί...δεν θα είναι εύκολο... Εύχομαι κορίτσια έως ότου γεννησουμε να βελτιωθεί η κατάσταση...

Επίσης ενημερωτικά οι πικέ κουβέρτες έχουν εξαντληθεί στο Mothercare. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο. 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2020 at 4:22 ΜΜ, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

@Butterfly19 @Kangan @ tzina- lianna

@Rafa24 @Anti19 @ Anna_ k 

 Ενημερώστε με όταν μάθετε το φίλο του μωρού να σας το συμπληρώσω στην ομάδα μας♡♡

Αγοράκι 100% μας είπε ο γιατρός...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Πω πω ρε κορίτσια ποσο σκληρο και αγχωτικό και για τη μαμα και το μπαμπά να πρεπει να ειναι χωριστά με τετοια στιγμη.. Θεωρώ εμεις πως δεν θα το ζήσουμε.. Πιστεύω μέχρι τότε να αφήνουν έστω έναν σύνοδο. Θετικη σκέψη κορίτσια μου και ολα θα πανε καλα. Μήπως γεννάει κάποια στο ολυμπιον στην Πάτρα? 

Καλησπέρα κορίτσια!!

Με το Ιασώ που μίλησα εγώ τη Δευτέρα δυστυχώς είναι πολύ αυστηρά κ έχουν αυτές τις οδηγίες έως τέλος Απριλίου.Αλλα κ μετά δεν νομίζω να γίνουν πιο ελαστικοί.Κ αυτό ισχύει ανεξάρτητα του τύπου δωματίου που θα διαλέξουμε.

Το βράδυ δεν επιτρέπουν καθόλου συνοδό.Εχουν λέει πολύ νοσηλευτικό προσωπικό.

Μονο από μονόκλινα κ πάνω από ότι μου άφησε να εννοηθεί η κοπέλα μπορεί να μείνει συνοδός κ αυτό χωρίς να φύγει καθόλου μέχρι να πάρουμε εξιτήριο.Εννοειται άτυπα κ σε συννενόηση με το γιατρό μας.

Φανταζομαι ότι ο Μαρακάκης κάτι τέτοιο έκανε.

Για όσες γεννήσουν τον Ιούνιο ισως θα είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά για εμάς που είμαστε εως μέσα Μαιου δε νομίζω να αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...