Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες.Εκανα χτες τις εξετασεις.Ο αιματοκριτις απο 28 στο 29 και αιμοσφαιρινι στο 10.Παλι καλα.Τα αλλα ενταξει.Σημερα εκανα τα χαρτια για το 5μινο στο νοσοκομειο.Δεν ειχε κοσμο.Επιτελους τελος!Κατα τ αλλα στο σπιτι με το μικρο.Βρεχει κι ολας.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Εκανα χτες τις εξετασεις.Ο αιματοκριτις απο 28 στο 29 και αιμοσφαιρινι στο 10.Παλι καλα.Τα αλλα ενταξει.Σημερα εκανα τα χαρτια για το 5μινο στο νοσοκομειο.Δεν ειχε κοσμο.Επιτελους τελος!Κατα τ αλλα στο σπιτι με το μικρο.Βρεχει κι ολας.

Έχεις πολύ χαμηλό αιματοκρίτη... και εγώ με 32 από 36 θορυβηθηκα λίγο... Τι σίδηρο παίρνεις; Εγώ gynotardyferon δύο φορές την ημέρα... προσπάθησε να τρως συχνά μοσχάρι.


 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα! 
 

Εδω κ κανα 2 μέρες εχω μια ενόχληση... νιώθω σαν να με ενοχλούν τα κόκαλα στην λεκάνη....αρκετά όμως σε σημείο να περπατάω πιο αργά κ μερικές φορές κουτσαίνω κ λίγο! Είναι αυτό που λένε ανοίγει η λεκάνη ή τπτ άλλο; Το έχει καμία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια καλησπερα! 
 

Εδω κ κανα 2 μέρες εχω μια ενόχληση... νιώθω σαν να με ενοχλούν τα κόκαλα στην λεκάνη....αρκετά όμως σε σημείο να περπατάω πιο αργά κ μερικές φορές κουτσαίνω κ λίγο! Είναι αυτό που λένε ανοίγει η λεκάνη ή τπτ άλλο; Το έχει καμία;

Αυτό ακριβώς έχω εγώ αλλά το έχω κάθε μερα..Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και είναι λογικό.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Αυτό ακριβώς έχω εγώ αλλά το έχω κάθε μερα..Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και είναι λογικό.

Πωπω πρώτη φορά το νιώθω εγώ και ανησύχησα! Σίγουρα λογικό να ανοίγει η λεκάνη είναι κ για το καλό μας... να βγουνε πιο ευκολα τα μωράκια μας! 
Αλλα ενοχλεί αρκετά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina94 είπε:

Πωπω πρώτη φορά το νιώθω εγώ και ανησύχησα! Σίγουρα λογικό να ανοίγει η λεκάνη είναι κ για το καλό μας... να βγουνε πιο ευκολα τα μωράκια μας! 
Αλλα ενοχλεί αρκετά...

Ναι κορίτσι μου κι εγώ στις αρχές ανησυχούσα αλλά μην φοβάσαι! 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήρα τις εξετάσεις όλες καλές ντάξει τα ουδετεροφυλα και τα λεμφοκύτταρα είναι λίγο ανεβασμένα αλλά κάθε φορά που κάνω είναι και ο γιατρός μου είπε ότι ανεβαίνουν. Όμως τα χω χρειαστεί γιατί η ALP είναι 320 και πρέπει να ναι κάτω από 250. Έχει καμία κάτι παρομοιο; ο γιατρός δεν φοβάται.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Έχεις πολύ χαμηλό αιματοκρίτη... και εγώ με 32 από 36 θορυβηθηκα λίγο... Τι σίδηρο παίρνεις; Εγώ gynotardyferon δύο φορές την ημέρα... προσπάθησε να τρως συχνά μοσχάρι.

Εχω αναιμια κυισις.Ειχα και στο μικρο.Μεχρι 28 εφτασε και ι αιμοσφαιρινι 9.Δεν φταιει ο σιδιρος.Σταδιακα θα αρχισει να στρωνει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εχω αναιμια κυισις.Ειχα και στο μικρο.Μεχρι 28 εφτασε και ι αιμοσφαιρινι 9.Δεν φταιει ο σιδιρος.Σταδιακα θα αρχισει να στρωνει

Κατάλαβα...εγώ από πριν ήμουν έτσι λόγω αυτοανοσου ... Κομαρες ζαλάδες έχεις;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Κατάλαβα...εγώ από πριν ήμουν έτσι λόγω αυτοανοσου ... Κομαρες ζαλάδες έχεις;

Ναι πολλες,συχνα νομιζω θα λιποτυμισω.Αλλα δεν μπορω να κανω κατι.Ολος ο σιδιρος παει στο μωρο

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! Τι όμορφη μουντή μέρα...Να σας ρωτήσω: Έχετε παραγγείλει καρότσι; Δεν έχω πάρει ακόμη και σκέφτομαι μήπως δεν προλάβω. Επίσης κοχύλια για το στήθος να πάρω;η δεν είναι απαραίτητα; Και ακόμα μια σας ζαλισα... Στο μαιευτήριο χρειάζεται νυχτικό η πιτζάμες; Ποια καταστήματα online μου προτείνετε;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι όμορφη μουντή μέρα...Να σας ρωτήσω: Έχετε παραγγείλει καρότσι; Δεν έχω πάρει ακόμη και σκέφτομαι μήπως δεν προλάβω. Επίσης κοχύλια για το στήθος να πάρω;η δεν είναι απαραίτητα; Και ακόμα μια σας ζαλισα... Στο μαιευτήριο χρειάζεται νυχτικό η πιτζάμες; Ποια καταστήματα online μου προτείνετε;

Καλησπέρα!!καρότσι θα παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα έχω καταλήξει ποιο θέλω έχω μιλήσει με το μαγαζί και το έχει ετοιμοπαραδοτο οπότε οκ.θα παραγγειλω και όλα τα υπόλοιπα.αν έχεις καταληξει ποιο θέλεις δες ποιο e shop το έχει διαθέσιμο να το παραγγείλεις τις επόμενες μέρες.καλυτερα μην το καθυστερείς πολυ αν και μην αγχώνεσαι..Τις πρώτες μέρες δεν θα χρειαστεί το καρότσι..τα υπολοιπα πράγματα τα έχεις πάρει;

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα!!καρότσι θα παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα έχω καταλήξει ποιο θέλω έχω μιλήσει με το μαγαζί και το έχει ετοιμοπαραδοτο οπότε οκ.θα παραγγειλω και όλα τα υπόλοιπα.αν έχεις καταληξει ποιο θέλεις δες ποιο e shop το έχει διαθέσιμο να το παραγγείλεις τις επόμενες μέρες.καλυτερα μην το καθυστερείς πολυ αν και μην αγχώνεσαι..Τις πρώτες μέρες δεν θα χρειαστεί το καρότσι..τα υπολοιπα πράγματα τα έχεις πάρει;

 

Έχω κούνια, λίκνο και σιγά σιγά παίρνω ήδη πάνες φορμακια κλπ.θα μου δώσουν κιόλας.σημερα παρήγγειλα μπιμπερο για κολικούς της Dr. Brown's αλλά έχω σκοπό να θηλάσω... Καθισματακι αυτοκινήτου δεν πήραμε ακόμη γιατί θεωρώ με το αυγό από το καρότσι θα μπορέσουμε να βολευτουμε για λίγο...δεν ξέρω τι άλλο ξεχνώ....θύμησε μου...

Κοχύλια για στήθος λες να χρειαστούν; επιθέματα πήρα...θα πάρω και εσώρουχα μιας χρήσης για μαιευτήριο και επιπλέον νυχτικό η πιτζάμες...


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Έχω κούνια, λίκνο και σιγά σιγά παίρνω ήδη πάνες φορμακια κλπ.θα μου δώσουν κιόλας.σημερα παρήγγειλα μπιμπερο για κολικούς της Dr. Brown's αλλά έχω σκοπό να θηλάσω... Καθισματακι αυτοκινήτου δεν πήραμε ακόμη γιατί θεωρώ με το αυγό από το καρότσι θα μπορέσουμε να βολευτουμε για λίγο...δεν ξέρω τι άλλο ξεχνώ....θύμησε μου...

Κοχύλια για στήθος λες να χρειαστούν; επιθέματα πήρα...θα πάρω και εσώρουχα μιας χρήσης για μαιευτήριο και επιπλέον νυχτικό η πιτζάμες...

Τα υπόλοιπα τα παίρνεις και μετά.π.χ ρηλαξ κλπ..αν πάρεις  το αυγό από το καρότσι μια χαρά για αρχή.απλα σε αυτη τη περιπτωση πρεπει να το εχεις για να φυγεις απο μαιευτηριο..στο θεμα πραγματα που θα χρειαστουμε για το μωρο μας εχει μια πολυ καλη λιστα..κοχυλια εγώ όχι δεν θα πάρω επιθέματα ναι.για το μαιευτήριο εγώ λέω να πάρω και νυχτικο και πιτζάμες.το νυχτικο νομίζω βολεύει πρώτη μέρα..πιτζάμες μετά..Και σουτιέν θηλασμου μην ξεχασεις..πόσα μπιμπερό πήρες;εσωρουχα 1 χρήσης θα χρειαστούν λες; από που τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Τα υπόλοιπα τα παίρνεις και μετά.π.χ ρηλαξ κλπ..αν πάρεις  το αυγό από το καρότσι μια χαρά για αρχή.απλα σε αυτη τη περιπτωση πρεπει να το εχεις για να φυγεις απο μαιευτηριο..στο θεμα πραγματα που θα χρειαστουμε για το μωρο μας εχει μια πολυ καλη λιστα..κοχυλια εγώ όχι δεν θα πάρω επιθέματα ναι.για το μαιευτήριο εγώ λέω να πάρω και νυχτικο και πιτζάμες.το νυχτικο νομίζω βολεύει πρώτη μέρα..πιτζάμες μετά..Και σουτιέν θηλασμου μην ξεχασεις..πόσα μπιμπερό πήρες;εσωρουχα 1 χρήσης θα χρειαστούν λες; από που τα πήρες;

2 πήρα μπιμπερο πήρα για αρχή και δύο πιπίλες. Εσώρουχα μιας χρήσης μπες στο Σκρουτζ και δες αυτά που είναι σαν δίχτυ σορτσάκι.μου φαίνονται βολικά.επισης μην ξεχάσεις σερβιετες λοχείας. Σε μαιευτήριο θα γεννήσεις έτσι;όχι δημόσιο;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...