Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Jerina said:

2 πήρα μπιμπερο πήρα για αρχή και δύο πιπίλες. Εσώρουχα μιας χρήσης μπες στο Σκρουτζ και δες αυτά που είναι σαν δίχτυ σορτσάκι.μου φαίνονται βολικά.επισης μην ξεχάσεις σερβιετες λοχείας. Σε μαιευτήριο θα γεννήσεις έτσι;όχι δημόσιο;

Αυτα τα διχτυωτα εσωρουχα λοχειας τα βρηκα στο babyono. Δεν έχουν φτάσει ακόμα να τα δω απο κοντά αλλα λογικά είναι ελαστικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Αυτα τα διχτυωτα εσωρουχα λοχειας τα βρηκα στο babyono. Δεν έχουν φτάσει ακόμα να τα δω απο κοντά αλλα λογικά είναι ελαστικά. 

Α ωραία!!θα μπω και εγώ να δω...δεν θα χρειαστούμε πολλά κάνα δυο τρία πιστεύω.το πακέτο πόσα έχει;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

2 πήρα μπιμπερο πήρα για αρχή και δύο πιπίλες. Εσώρουχα μιας χρήσης μπες στο Σκρουτζ και δες αυτά που είναι σαν δίχτυ σορτσάκι.μου φαίνονται βολικά.επισης μην ξεχάσεις σερβιετες λοχείας. Σε μαιευτήριο θα γεννήσεις έτσι;όχι δημόσιο;

Ωραια θα τα κοιταξω!Ναι σε μαιευτήριο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ωραια θα τα κοιταξω!Ναι σε μαιευτήριο! 

Κορίτσια εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ.Με τη μαία που μίλησα μου είπε ότι εσώρουχα μιας χρήσης αυτά με το διχτάκι δεν θα χρειαστεί να αγοράσω μιας κ τα παρέχουν τα ιδιωτικά.Μου είπε ότι είναι για την πρώτη μέρα μόνο που θα έχω καθετήρα από την καισαρική.

Σερβιέτες λοχείας μου είπε ότι πάλι δίνει το νοσοκομείο αλλά καλό είναι να έχω μαζί μου τις κλασικές του εμπορίου γιατί μπορεί να μην χρειαστώ τόσο μεγάλες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ.Με τη μαία που μίλησα μου είπε ότι εσώρουχα μιας χρήσης αυτά με το διχτάκι δεν θα χρειαστεί να αγοράσω μιας κ τα παρέχουν τα ιδιωτικά.Μου είπε ότι είναι για την πρώτη μέρα μόνο που θα έχω καθετήρα από την καισαρική.

Σερβιέτες λοχείας μου είπε ότι πάλι δίνει το νοσοκομείο αλλά καλό είναι να έχω μαζί μου τις κλασικές του εμπορίου γιατί μπορεί να μην χρειαστώ τόσο μεγάλες.

Α ωραία καλά που μας το είπες... Να πάρω και εγώ τηλ στο Γένεσις που θα γεννήσω να δω τι ισχύει και εκεί...να μην παίρνουμε τζάμπα πράγματα.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jerina είπε:

Α ωραία καλά που μας το είπες... Να πάρω και εγώ τηλ στο Γένεσις που θα γεννήσω να δω τι ισχύει και εκεί...να μην παίρνουμε τζάμπα πράγματα.

Ε ναι δεν υπάρχει λόγος.Κ εγώ σήμερα μίλησα με τη μαία του γιατρού μου που επέλεξα να έχω μαζί μου εκείνες τις μέρες κ μου τα είπε.Εγω το μόνο επιπλέον που θα πάρω παρολο που το παρέχουν είναι πετσέτες γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τις δικές τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πετάγομαι από διπλανό θέμα γιατί έχετε πιάσει ωραία κουβεντούλα. Για το μαιευτήριο όσες κάνετε καισαρική θέλετε νυχτικά γιατί την πρώτη μέρα έχετε τον καθετήρα. Είχα πάρει και πυτζάμες για τις επόμενες μέρες αλλά τελικά βολέυτηκα 3 νυχτικά. Αλλάζεις πιο εύκολα και είναι και πιο βολικά για το μπάνιο. Άσχετα που κανονικά δεν έχω βάλει ποτέ στη ζωή νυχτικό. Σουτιέν θηλασμού πάρετε μαζί σας. Είχα πάρει και επιθέματα αλλά εμένα δεν κατέβηκε το γάλα όσο ήμασταν εκεί οπότε δεν τα χρησιμοποίησα. Εσώρουχα πάρτε από το hm αυτά που είναι σαν μποξεράκια, νομίζω να γράφει hipster. Σερβιέτες λοχείας δεν είχα πα΄ρει, πήρα αυτές που χρησιμοποιώ όταν είμαι αδιάθετη,, αλλά  για μεγάλη ροή. Στις κλινικές σας προμηθεύουν και δικές τους σερβιέτες, κάτι τεράστιες για να μην λερώνεστε. Μπιμπερό μην πάρετε από την αρχή πολλά, γιατί το κουτσούνι σας δεν ξέρετε αν θα το βολεύτει και μπορεί να χρειαστεί να δοκιμάσετε άλλη μάρκα. Προτιμήστε όσα λένε ότι προλαμβάνουν κολικούς. Πετσέτες επίσης δικές σας, αν και σας δίνουν στις κλινικές. Και για όσες πάνε για καισαρική, ένα Liposan!!!! Όσο περιμένεις στην ανάνηψη που δεν κάνει να πιεις νερό, ξεραίνονται τα χείλια. Εγώ είχα δώσει ένα στον σύζυγο να κρατάει πάνω του και ένα στο νεσεσέρ. Μόλις με έβγαλαν με το φορείο να με δουν ήταν το πρώτο πράγμα που ζήτησα...και δεν πίνω γενικά νερό...

  • Ευχαριστώ 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πετάγομαι από διπλανό θέμα γιατί έχετε πιάσει ωραία κουβεντούλα. Για το μαιευτήριο όσες κάνετε καισαρική θέλετε νυχτικά γιατί την πρώτη μέρα έχετε τον καθετήρα. Είχα πάρει και πυτζάμες για τις επόμενες μέρες αλλά τελικά βολέυτηκα 3 νυχτικά. Αλλάζεις πιο εύκολα και είναι και πιο βολικά για το μπάνιο. Άσχετα που κανονικά δεν έχω βάλει ποτέ στη ζωή νυχτικό. Σουτιέν θηλασμού πάρετε μαζί σας. Είχα πάρει και επιθέματα αλλά εμένα δεν κατέβηκε το γάλα όσο ήμασταν εκεί οπότε δεν τα χρησιμοποίησα. Εσώρουχα πάρτε από το hm αυτά που είναι σαν μποξεράκια, νομίζω να γράφει hipster. Σερβιέτες λοχείας δεν είχα πα΄ρει, πήρα αυτές που χρησιμοποιώ όταν είμαι αδιάθετη,, αλλά  για μεγάλη ροή. Στις κλινικές σας προμηθεύουν και δικές τους σερβιέτες, κάτι τεράστιες για να μην λερώνεστε. Μπιμπερό μην πάρετε από την αρχή πολλά, γιατί το κουτσούνι σας δεν ξέρετε αν θα το βολεύτει και μπορεί να χρειαστεί να δοκιμάσετε άλλη μάρκα. Προτιμήστε όσα λένε ότι προλαμβάνουν κολικούς. Πετσέτες επίσης δικές σας, αν και σας δίνουν στις κλινικές. Και για όσες πάνε για καισαρική, ένα Liposan!!!! Όσο περιμένεις στην ανάνηψη που δεν κάνει να πιεις νερό, ξεραίνονται τα χείλια. Εγώ είχα δώσει ένα στον σύζυγο να κρατάει πάνω του και ένα στο νεσεσέρ. Μόλις με έβγαλαν με το φορείο να με δουν ήταν το πρώτο πράγμα που ζήτησα...και δεν πίνω γενικά νερό...

Α σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!Δηλαδή νυχτικα θέλουμε 1 για κάθε βράδυ;;;Επίσης σουτιέν θα παραγγείλω αυτές τις μέρες από το ίντερνετ στα τυφλά τελείως..τι νούμερο πρέπει να πάρουμε ; μεγαλύτερο λογικά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Α σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!Δηλαδή νυχτικα θέλουμε 1 για κάθε βράδυ;;;Επίσης σουτιέν θα παραγγείλω αυτές τις μέρες από το ίντερνετ στα τυφλά τελείως..τι νούμερο πρέπει να πάρουμε ; μεγαλύτερο λογικά;

Για ασφάλεια είχα πάρει ένα για κάθε μέρα μην τυχόν και λερωνόμουν. Σουτιέν εμένα ούτως ή άλλως στο τρίτο τρίμηνο με στένευε το κανονικό και είχα πάρει ένα νούμερο μεγαλύτερο και αυτά απο τα hm. Μου φαίνονται πολύ καλά, αν και δεν είναι τόσο  ωραία σαν σχέδιο. Πήρα αυτά που είναι σετ των δύο. Το νούμερο το είδα από τα κανονικά σουτιέν και με τον οδηγό που έχει διάλεξα το μεγαλύτερο νούμερο.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για ασφάλεια είχα πάρει ένα για κάθε μέρα μην τυχόν και λερωνόμουν. Σουτιέν εμένα ούτως ή άλλως στο τρίτο τρίμηνο με στένευε το κανονικό και είχα πάρει ένα νούμερο μεγαλύτερο και αυτά απο τα hm. Μου φαίνονται πολύ καλά, αν και δεν είναι τόσο  ωραία σαν σχέδιο. Πήρα αυτά που είναι σετ των δύο. Το νούμερο το είδα από τα κανονικά σουτιέν και με τον οδηγό που έχει διάλεξα το μεγαλύτερο νούμερο.

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!!! Πραγματικά ήσουν πολύ κατατοπιστική!! Ότι άλλο θυμηθείς στείλε μας σε παρακαλώ...

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!Μάθατε κάτι για τις διανυκτερεύσεις;Κάπου διάβασα ότι κάποια μαιευτήρια μείωσαν τις διανυκτερεύσεις σε 2 λόγω του ιού.

Βέβαια φαντάζομαι ότι αυτό είναι και θέμα γιατρού.

Link to comment
Share on other sites

Just now, daisyz said:

Καλησπέρα μανούλες!Μάθατε κάτι για τις διανυκτερεύσεις;Κάπου διάβασα ότι κάποια μαιευτήρια μείωσαν τις διανυκτερεύσεις σε 2 λόγω του ιού.

Βέβαια φαντάζομαι ότι αυτό είναι και θέμα γιατρού.

Γεια σου κοριτσακι! Μια κοπέλα, η Ξενη, που γεννησε τωρα απο τις Μανουλες Μαιου εμεινε 4 βραδια. Η @Rafaelatarzan εμεινε 2 οποτε εξαρτάται ισως απο τον γιατρό και την κατασταση καθε κοπελας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Γεια σου κοριτσακι! Μια κοπέλα, η Ξενη, που γεννησε τωρα απο τις Μανουλες Μαιου εμεινε 4 βραδια. Η @Rafaelatarzan εμεινε 2 οποτε εξαρτάται ισως απο τον γιατρό και την κατασταση καθε κοπελας. 

Το διάβασα και εγώ και η αλήθεια είναι μου φάνηκαν πολύ λίγες μέρες.Για φυσιολογικό τοκετό είναι οκ αλλά για καισαρική είναι λίγες.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Γεια σου κοριτσακι! Μια κοπέλα, η Ξενη, που γεννησε τωρα απο τις Μανουλες Μαιου εμεινε 4 βραδια. Η @Rafaelatarzan εμεινε 2 οποτε εξαρτάται ισως απο τον γιατρό και την κατασταση καθε κοπελας. 

hello λαγουδακια μ όμορφα ....τι κάνουν τα μωρά σ κ εσύ??? πως εισται???

νομίζω έχει να κάνει με τον γιατρό κ με εμάς...ο δικός μ γιατρός πανρως 2 μερες τις κρατει όλες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου.. Πήγα στο γιατρο σήμερα 1400 ο μικρούλης μας και ειμαι 30και3.μια χαρα τον βρηκε.. Ο γιατρός μου ειπε οτι οι κλινική που θα γεννήσω πλέον βαζουν ολες της μανούλες σε μονόκλινα με χρέωση φυσικά και ότι αυτα τα μέτρα θα τα κρατήσουν αρκετά. Επίσης θέλει μονο εναν σύνοδο ο οποιος πριν μπει θα θερμομετρηθει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...