Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Παγωτο,γαλα κρυο και malox σιροπι εως 3 κουταλιες τις σουπας τη μερα.Εγω παλι χαλια.Χτες ολι μερα πατατες βραστες και ενα γιαουρτι.Το βραδυ εκλαιγα απο τη ν πεινα.Κυριολεκτικα.Αυτες τις μερες το πρωι εχω παλι αναγουλα και σημερα μου μυριζουν τα ρουχα του μωρου,το μαλακτικο.Αν αρχισουν παλι οι εμμετοι θα πεσω απο το μπαλκονι.Δεν αντεχω αλλο.Ο μπεμπις στο πλαι ψιλα να σπρωχνει δεξια και αριστερα τα πλευρα.Ο αντρας μου λεει οταν μπω στον 9ο αν εχει καλο βαρος να το παρουμε αλλα δεν θελω .Απλα δεν ξερω πως θα αντεξω τοσο καιρο ακομι

Αχ αγάπη μου τι περνάς κι εσύ!! Άμα το μωράκι ειναι ενταξει στα κιλά του γιατί να μην το κάνεις; ούτως ή άλλως κι αυτό θα ναι έτοιμο κι εσύ θα ηρεμήσεις.. εγώ ευτυχώς που το έπαθα τώρα αυτό με τις καούρες γιατί αν το είχα πιο νωρίς θα είχα τρελαθεί.. 

Κοριτσάκια μου εγώ από βδομάδαπεριμένω ολα τα πράγματατου μωρού κι επιτέλους τελείωσα μόνο πλυντήρια θα μου μείνουν.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Kangan είπε:

Κοριτσια έχει καμια πονο στα δαχτυλα.. Σα να τα νιώθει πρησμένα και να πονάει οταν τα κουνάει? Ξυονησα έτσι σημερα το πρωί και τωρα οσι βραδιάζει ποναει πολυ ειδικα το δεξι χέρι.. Πάτησα στο γκουγκλ και αμέσως μου εβγαλε οτι ριναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Το έχει κάποια? 

Καλησπερα κοριτσι μου! εγω εδω και λιγες μερες νιωθω πονο στους αντιχειρες μου κ λιγο πιο πανω καθε πρωι οταν ξυπναω και ο γιατρος μου ειπε πως ειναι κραμπες και πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. οποτε μην αγχωνεσαι :) Επισης μου ειπε πως μπορει σε. μερικες μερες να αρχισει και στα ποδια.

γεια σας κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις ειχαμε ραντεβου με τον γιατρο την δευτερα που μας περασε , 1290 γρ η μικρουλα μου στην 29η εβδομαδα και ειχε κ λοξιγκα αχαχ :)Τωρα απο δευτερα μπαινω 30η! Εγω εχω παραγγειλει κρεβατακι, καροτσι και καθισματακι αυτοκινητου απο τελη ιανουαριου και μαντεψτε, δεν εχουν ερθει ακομα γιατι λενε κατασκευαζονται εξωτερικο πφ:( αντε να δουμε ποτε θα ερθουν. Εχω παραγγειλει κ κατι πραγματακια απο μεσα μαρτιου κ ακομα να ερθουν εννοειται. 

Χθες εκανα και την λιστα απο πραγματα που θα χρειαστω για το μαιευτηριο κ ειμαι ετοιμη !:-D  κανα δυο πραγματακια μπορει να χρειαστω ακομα θα τα παραγγειλω κ αυτα σιγα σιγα.

Ανυπομονω! :wub:

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! εγω εδω και λιγες μερες νιωθω πονο στους αντιχειρες μου κ λιγο πιο πανω καθε πρωι οταν ξυπναω και ο γιατρος μου ειπε πως ειναι κραμπες και πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. οποτε μην αγχωνεσαι :) Επισης μου ειπε πως μπορει σε. μερικες μερες να αρχισει και στα ποδια.

γεια σας κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις ειχαμε ραντεβου με τον γιατρο την δευτερα που μας περασε , 1290 γρ η μικρουλα μου στην 29η εβδομαδα και ειχε κ λοξιγκα αχαχ :)Τωρα απο δευτερα μπαινω 30η! Εγω εχω παραγγειλει κρεβατακι, καροτσι και καθισματακι αυτοκινητου απο τελη ιανουαριου και μαντεψτε, δεν εχουν ερθει ακομα γιατι λενε κατασκευαζονται εξωτερικο πφ:( αντε να δουμε ποτε θα ερθουν. Εχω παραγγειλει κ κατι πραγματακια απο μεσα μαρτιου κ ακομα να ερθουν εννοειται. 

Χθες εκανα και την λιστα απο πραγματα που θα χρειαστω για το μαιευτηριο κ ειμαι ετοιμη !:-D  κανα δυο πραγματακια μπορει να χρειαστω ακομα θα τα παραγγειλω κ αυτα σιγα σιγα.

Ανυπομονω! :wub:

Καλησπέρα!!μια χαρά η μικρή σου!!τέλεια!! Για τα πράγματα δεν μιλάς μαζί τους; Γιατί τώρα με την κατάσταση που υπάρχει να ξέρεις πότε θα στα φέρουν αφου είναι από εξωτερικό..

Κι εγώ έχω παραγγείλει τα περισσότερα θα έρθουν σε καμία 10ρια μέρες μου είπαν! 

Για μπιμπερό πόσα θα πάρετε;; Θέλω πολυ να θηλασω οπότε θέλω απλα να έχω για ώρα ανάγκης...και ελπιζω να μην χρειαστουν..πόσα να πάρω 2 , 4;Και πιπιλες; για 2 μωρά; μπορεί να τα έχουμε ξαναπει αλλά δεν θυμάμαι..

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κορίτσιαμου έχουν πριστεί καθόλου τα ποδαράκια σας;

Νομίζω είναι ελαφρώς πιο πρησμένα αλλά όχι πολύ..Αλλά τι σε νοιάζει;; Αφού δεν βγαίνουμε έξω και δεν φόραμε παπούτσια..χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα!!μια χαρά η μικρή σου!!τέλεια!! Για τα πράγματα δεν μιλάς μαζί τους; Γιατί τώρα με την κατάσταση που υπάρχει να ξέρεις πότε θα στα φέρουν αφου είναι από εξωτερικό..

Κι εγώ έχω παραγγείλει τα περισσότερα θα έρθουν σε καμία 10ρια μέρες μου είπαν! 

Για μπιμπερό πόσα θα πάρετε;; Θέλω πολυ να θηλασω οπότε θέλω απλα να έχω για ώρα ανάγκης...και ελπιζω να μην χρειαστουν..πόσα να πάρω 2 , 4;Και πιπιλες; για 2 μωρά; μπορεί να τα έχουμε ξαναπει αλλά δεν θυμάμαι..

Νομίζω είναι ελαφρώς πιο πρησμένα αλλά όχι πολύ..Αλλά τι σε νοιάζει;; Αφού δεν βγαίνουμε έξω και δεν φόραμε παπούτσια..χαχαχα

Τα είδε η αδερφή μου πρησμένα και τα έκανα πάνω μου πήρα μια τρομάρα...Αλλά δεν πρηστικαν τελικά.. φοβάμαι πολύ ολα αυτά χαχαχαχα το γιατρουλη δε τον έχω τρελάνει αλλά με αντέχει.. 

Κοριτσια μου χθες που πηγα στον γιατρό μου ανέφερε τα βλαστοκύτταρα.. θα κρατήσετε εσεις ; εμένα μου φάνηκαν εξωφρενικά τα 1200 ευρώ...

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κορίτσιαμου έχουν πριστεί καθόλου τα ποδαράκια σας;

τα ποδια μου προς το παρον οχι, αλλα τα δαχτυλα των χεριων μου ναι σε σημειο που δεν μου χωραει η βερα μου. Βεβαια αν δεν φορουσα δαχτυλιδια δεν θα το καταλαβαινα οτι εχουν πριστει, εννοω δεν φαινεται κατι εξωτερικα ξερεις :) παρ ολα αυτα εχω βγαλει ολα τα κοσμηματα και ειμαι κιουρια αχαχα :grin:


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Τα είδε η αδερφή μου πρησμένα και τα έκανα πάνω μου πήρα μια τρομάρα...Αλλά δεν πρηστικαν τελικά.. φοβάμαι πολύ ολα αυτά χαχαχαχα το γιατρουλη δε τον έχω τρελάνει αλλά με αντέχει.. 

Κοριτσια μου χθες που πηγα στον γιατρό μου ανέφερε τα βλαστοκύτταρα.. θα κρατήσετε εσεις ; εμένα μου φάνηκαν εξωφρενικά τα 1200 ευρώ...

Εμεις θα τα καναμε δωρεα αλλα δεν ξερω αν μπορουμε να παμε στο Παπανικολαου να παρουμε το κουτι.Θα δουμε.Θα τα εκανα δωρεα και στο μικρο.Αλλα ο πλακουντας ιταν τοσο χαλια που δεν μπορεσε να παρει

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Αχ αγάπη μου τι περνάς κι εσύ!! Άμα το μωράκι ειναι ενταξει στα κιλά του γιατί να μην το κάνεις; ούτως ή άλλως κι αυτό θα ναι έτοιμο κι εσύ θα ηρεμήσεις.. εγώ ευτυχώς που το έπαθα τώρα αυτό με τις καούρες γιατί αν το είχα πιο νωρίς θα είχα τρελαθεί.. 

Κοριτσάκια μου εγώ από βδομάδαπεριμένω ολα τα πράγματατου μωρού κι επιτέλους τελείωσα μόνο πλυντήρια θα μου μείνουν.. 

Σκεφτομαι μιπως ειναι πιο μικρο απο οτι φαινεται και δεν ειναι ετοιμο.Και το μικρο πιο μεγαλο τον περιμεναμε.Θα δουμε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα!!μια χαρά η μικρή σου!!τέλεια!! Για τα πράγματα δεν μιλάς μαζί τους; Γιατί τώρα με την κατάσταση που υπάρχει να ξέρεις πότε θα στα φέρουν αφου είναι από εξωτερικό..

Κι εγώ έχω παραγγείλει τα περισσότερα θα έρθουν σε καμία 10ρια μέρες μου είπαν! 

Για μπιμπερό πόσα θα πάρετε;; Θέλω πολυ να θηλασω οπότε θέλω απλα να έχω για ώρα ανάγκης...και ελπιζω να μην χρειαστουν..πόσα να πάρω 2 , 4;Και πιπιλες; για 2 μωρά; μπορεί να τα έχουμε ξαναπει αλλά δεν θυμάμαι..

Νομίζω είναι ελαφρώς πιο πρησμένα αλλά όχι πολύ..Αλλά τι σε νοιάζει;; Αφού δεν βγαίνουμε έξω και δεν φόραμε παπούτσια..χαχαχα

ναι ειχα μιλησει τωρα τον μαρτιο και μου ειχανε πει αρχες απριλιου να τα περιμενω , τωρα θα δειξει! 

Μπιμπερο και εγω θα παρω για να υπαρχουν μιας και θελω να θηλασω και εγω :) ελεγα να παρω για αρχη 2-3 και μετα βλεπουμε. πιπιλα δεν θελω να χρησιμοποιησω καθως εχω ακουσει για την συγχυση θηλων, παρ ολα αυτα θα παρω κανα δυο να υπαρχουν.


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον που γεννήσω σε δημόσιο ειναι με πληρωμή...οχι πως δεν μπορώ να τα δώσω τα χρήματα αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά βρε κορίτσια..

Just now, Mary_k είπε:

τα ποδια μου προς το παρον οχι, αλλα τα δαχτυλα των χεριων μου ναι σε σημειο που δεν μου χωραει η βερα μου. Βεβαια αν δεν φορουσα δαχτυλιδια δεν θα το καταλαβαινα οτι εχουν πριστει, εννοω δεν φαινεται κατι εξωτερικα ξερεις :) παρ ολα αυτα εχω βγαλει ολα τα κοσμηματα και ειμαι κιουρια αχαχα :grin:

Καλαααααα κι εμένα τα δάχτυλά μου ειναι πρησμένα και μια μέρα παω να βγάλω την βερα και είχε σφηνωσει...κόντεψα να τρελαθώ από το ζόρι μου να την βγάλω το δάχτυλο το έκανα μπαούλο και για 2 μέρες δεν το ένιωθα αχαχαχαχαχαχαχα


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Εγώ μάλλον που γεννήσω σε δημόσιο ειναι με πληρωμή...οχι πως δεν μπορώ να τα δώσω τα χρήματα αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά βρε κορίτσια..

Καλαααααα κι εμένα τα δάχτυλά μου ειναι πρησμένα και μια μέρα παω να βγάλω την βερα και είχε σφηνωσει...κόντεψα να τρελαθώ από το ζόρι μου να την βγάλω το δάχτυλο το έκανα μπαούλο και για 2 μέρες δεν το ένιωθα αχαχαχαχαχαχαχα

χαχαχα φανταζομαιι κ εγω για να μην σφηνωσει την ειχα βγαλει οταν αρχισε να με ζοριζει,, ασε λεω μην εχουμε αλλα αχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Άννα.Κρήτη said:

Κορίτσιαμου έχουν πριστεί καθόλου τα ποδαράκια σας;

Πρηζονται πολυ οταν κουραζομαι με ορθοστασια πχ ή πολλες ωρες στο αυτοκινητο. Στον καναπε τα βαζω ευθεια ή πανω σε μαξιλαρι και ειναι οκ.

Δοκιμασε να τα σηκωνεις λιγο ψηλα με ενα μαξιλαρακι. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

ναι ειχα μιλησει τωρα τον μαρτιο και μου ειχανε πει αρχες απριλιου να τα περιμενω , τωρα θα δειξει! 

Μπιμπερο και εγω θα παρω για να υπαρχουν μιας και θελω να θηλασω και εγω :) ελεγα να παρω για αρχη 2-3 και μετα βλεπουμε. πιπιλα δεν θελω να χρησιμοποιησω καθως εχω ακουσει για την συγχυση θηλων, παρ ολα αυτα θα παρω κανα δυο να υπαρχουν.

Αυτό με την σύγχυση θηλων ισχύει και για τα μπιμπερό..Καλό είναι εφόσον θέλουμε να θηλασουμε να μην δώσουμε τίποτα άλλο εκτός από στήθος..Αλλά επειδή ωραία η θεωρία αλλά στην πράξη δεν ξέρουμε τι θα γίνει αυτό λέω κι εγω ας υπάρχουν μερικά και ας πάνε χαμένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ δεν έχω πρηστεί καθόλου ευτυχώς αλλά την βέρα μετά από προτροπή του γιατρού μου την έχω βγάλει από τον πέμπτο μήνα για καλό και κακό. Σκ θα επιλέξω καρότσι και θα το παραγγείλω να τελειώνω. .

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Αυτό με την σύγχυση θηλων ισχύει και για τα μπιμπερό..Καλό είναι εφόσον θέλουμε να θηλασουμε να μην δώσουμε τίποτα άλλο εκτός από στήθος..Αλλά επειδή ωραία η θεωρία αλλά στην πράξη δεν ξέρουμε τι θα γίνει αυτό λέω κι εγω ας υπάρχουν μερικά και ας πάνε χαμένα..

καλα ναι δεν το συζητω. αλλα οπως λες και εσυ καλο ειναι να τα εχουμε γιατι δεν ξερουμε πως θα πανε τα πραγματα 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Τρώω ελάχιστα γιατί πεθαίνω μετα..Πήρα παγωτό Μήπως με βοηθήσει.. ειναι μαρτύριο.. 

μαστιχονερο βοηθαει! το χεις δοκιμάσει;

πρίν από 14 λεπτά , Άννα.Κρήτη είπε:

Τα είδε η αδερφή μου πρησμένα και τα έκανα πάνω μου πήρα μια τρομάρα...Αλλά δεν πρηστικαν τελικά.. φοβάμαι πολύ ολα αυτά χαχαχαχα το γιατρουλη δε τον έχω τρελάνει αλλά με αντέχει.. 

Κοριτσια μου χθες που πηγα στον γιατρό μου ανέφερε τα βλαστοκύτταρα.. θα κρατήσετε εσεις ; εμένα μου φάνηκαν εξωφρενικά τα 1200 ευρώ...

εγω θελω να κρατησω. 800 ευρω μου ειπε ενας φιλος που φυλαξανε πριν 2 χρονια.την επομεμη φορα θα το πω και στον γιατρο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...