Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Εχω να φαω πολυ πραμα οταν γεννισω.Εκτος απο παγωτο.Το σιχαθικα πια.Τωρα τρωω για τιν καουρα αλλα με το ζορι.

Κάτι κάνει το παγωτό όντως... έβαλα προχθές τον άντρα μου να μου φτιάξει,κάνει θεϊκό παγωτό.το φάγαμε και ησυχασαμε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κουκλίτσες! Ελπίζω να είστε ολες καλα με τις φουσκοκοιλιτσες! (Εχει αρχισει κ μπαλονιζει η δικια μου χεχε)

Να ρωτησω, εχει κανει καμια καρδιοτοκογραφημα? Αυτα ποτε τα κάνουμε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες! Ελπίζω να είστε ολες καλα με τις φουσκοκοιλιτσες! (Εχει αρχισει κ μπαλονιζει η δικια μου χεχε)

Να ρωτησω, εχει κανει καμια καρδιοτοκογραφημα? Αυτα ποτε τα κάνουμε? 

Καλημέρα κορίτσι μου.Όχι δεν έχω κάνει... μάλλον κάνεις νωρίς αν έχεις συσπάσεις πολλές... αλλιώς φαντάζομαι στον ένατο μήνα; Ας μας πει κάποια κοπέλα που γνωρίζει. Και η δική μου κοιλιά παίρνει τα πάνω της.εσυ βέβαια έχεις και δύο οπότε διπλό βάρος.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Καλημέρα κορίτσι μου.Όχι δεν έχω κάνει... μάλλον κάνεις νωρίς αν έχεις συσπάσεις πολλές... αλλιώς φαντάζομαι στον ένατο μήνα; Ας μας πει κάποια κοπέλα που γνωρίζει. Και η δική μου κοιλιά παίρνει τα πάνω της.εσυ βέβαια έχεις και δύο οπότε διπλό βάρος.

Έτσι νομίζω κι εγω οτι στην 32 εβδομάδα και μετα γίνεται το Doppler κι απο την 36 και μετα το καρδιοτοκογραφημα. Αλλά δεν είμαι σίγουρη. :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες! Ελπίζω να είστε ολες καλα με τις φουσκοκοιλιτσες! (Εχει αρχισει κ μπαλονιζει η δικια μου χεχε)

Να ρωτησω, εχει κανει καμια καρδιοτοκογραφημα? Αυτα ποτε τα κάνουμε? 

Καλη σου μερα!!Εγω εκανα το πρωτο τωρα που διανυω την 35η εβδομαδα κ θα το κανω σε καθε επισκεψη απο δω κ περα...δεν εχω καποιο προβλημα νομιζω το κανουμε ολες απο ενα σημειο και μετα!!

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες! Ελπίζω να είστε ολες καλα με τις φουσκοκοιλιτσες! (Εχει αρχισει κ μπαλονιζει η δικια μου χεχε)

Να ρωτησω, εχει κανει καμια καρδιοτοκογραφημα? Αυτα ποτε τα κάνουμε? 

Κορίτσι μου εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό που είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΠΥ για να πάρω την σχετική βεβαίωση όπου και μου έκανε και υπέρηχογράφημα αλλά μου έκανε και καρδιοτοκογράφημα. Γενικά όμως μου είπε ότι αυτό το κάνουνε συνήθως απο την 34η εβδομαδα και μετα. Απλα μου το εκανε ετσι μιας και πηγα. :)

  • Ευχαριστώ 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k said:

Κορίτσι μου εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό που είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΠΥ για να πάρω την σχετική βεβαίωση όπου και μου έκανε και υπέρηχογράφημα αλλά μου έκανε και καρδιοτοκογράφημα. Γενικά όμως μου είπε ότι αυτό το κάνουνε συνήθως απο την 34η εβδομαδα και μετα. Απλα μου το εκανε ετσι μιας και πηγα. :)

Α ωραία, σε ευχαριστώ πολύ!

Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα? πόση ώρα κρατάει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Α ωραία, σε ευχαριστώ πολύ!

Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα? πόση ώρα κρατάει?

Τιποτα να εισαι καλα:)

εγω τωρα τη Δευτερα μπαινω 31η εβδομαδα . Εσυ; εντωμεταξυ μου την εβγαλε τωρα 1500γρ. Ενω οταν ειχα παει στο γιατρο μου 30 Μαρτιου ηταν 1290γρ χαχα σαν να εβαλε πολυ γρηγορα μαλλον ειναι φυσιολογικο γιατι δεν μου ειπε κατι :grin: 
Το καρδιοτοκογραφημα κραταει περιπου 15 λεπτα. 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mary_k said:

Τιποτα να εισαι καλα:)

εγω τωρα τη Δευτερα μπαινω 31η εβδομαδα . Εσυ; εντωμεταξυ μου την εβγαλε τωρα 1500γρ. Ενω οταν ειχα παει στο γιατρο μου 30 Μαρτιου ηταν 1290γρ χαχα σαν να εβαλε πολυ γρηγορα μαλλον ειναι φυσιολογικο γιατι δεν μου ειπε κατι :grin: 
Το καρδιοτοκογραφημα κραταει περιπου 15 λεπτα. 

Εγω την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στην 30η. Διάβασα οτι παίρνουν γρήγορα βαρος τωρα, σχεδόν 200γρ την εβδομάδα. :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pakaki είπε:

κοριτσια απο μαρσιπο τι βολευει;;;

Εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα αλλά αυτό νομίζω καλύτερα αφού γεννηθούν τα μωράκια μας πάμε δοκιμάζουμε και βλέπουμε τι βολεύει και αν μας βολευει..νομίζω όχι από πριν..κάποιες το θεωρούν πολυ χρήσιμο και κάποιες άλλες δεν το χρησιμοποιούν καθόλου..εξαρταται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια τι λεγαμε τις προάλλες για τη βερα; από χθες προσπαθώ να την βγάλω και δεν βγαίνει..δοκίμασα λάδι, σαπούνι, οδοντικο νημα..καμία άλλη ιδεα;

Αχχχχχ είδες που στο ειπα; χαχαχαχαχα γελάω γιατί θυμάμαι εμένα να χω πάθει πανικό.. βάλε σαπούνι πάρε δύναμη και βγάλε την..μην σταματάς κι ας πονέσει λίγο για να μη στην κόψουν!!

  • Ευχαριστώ 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...