Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nancymar είπε:

Καλημερα!!! Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειομένη κύηση!!!!! ❤️ Τελευταια περίοδο 07/09 , πρώτη χοριακή 15/10 495 και δευτερη 19/10 1475! Πήγαμε κάναμε τον πρώτο μας υπέροχο είδαμε τον σάκο! Αύριο έχουμε το πρώτο πακέτο εξετάσεων! Αλλα εχώ τόσο αγχος να πάνε όλα κάλα...

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!Όλα καλά θα πάνε κατ'ευχήν!

πρίν από 47 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!ακούσαμε 2 υπέροχες καρδούλες από τα μωράκια μας!Όλα τέλεια!!

Καλησπέρα!!!Μπράβο!!Τώρα θα τα βλέπεις να μεγαλώνουν...

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancymar είπε:

Είναι φυσιολογικο καποιες μερες να εχουμε λιγοτερα συμπτωματα ;;

Ε ναι βρε εννοείται μην ανησυχεις δεν μπορεί κάθε μέρα να είναι το ίδιο!εμένα με πάει μια μερα χαλια μια μερα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Φαντάσου πόσο αγχος έχω!!! 

Άσε κ εγώ αυτό το άγχος έχω...Όταν δεν έχω συμπτώματα σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πηγαίνει καλά...Η αλήθεια είναι ότι το στομάχι μου με ενοχλεί μόνιμα άλλες ώρες λιγότερο κ άλλες περισσοτερο.Εμετους είχα την προηγούμενη εβδομάδα για δυο μερες από τότε δεν έχω.Οι μαίες του γιατρού μου που τις έχω τρελάνει μου είπαν ότι μπορεί να μην νιώθω κ απόλυτος τίποτα κ να είναι όλα μια χαρά.Απλα για εμάς είναι αγχωτικό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Μπορει καποια να με βοηθησει Την Παρακευη  6 εβδομαδων και 4 μερες  ειχα λιγο ροζ πηγα κατευθιαν γιατρο και ολα ητανε μια χαρα και δεν ξερανε απο το προηλθε και η χοριακη 8.000 ! Δευτερα πηγα παλι χοριακη 6.000 ύπερχογραφημα ολα μια χαρα η καρδια χτυπουσε ( αλλα για το 6.000 μου πανε οτι επειδη ειχα κανει σε αλο εργαστηριο το 8.000 δεν ειναι σαφης και σημερα εκανα παλι εξεταση αιματος και η χοριακη 4.000 δεν εχω αιμα αλλα μονο πουνους στη μεση! Η γιατρος κραταει ελπιδες γτ εχει ξαναδει τετοια περιπτωση να κατεβαινει η χοριακη και ολα να ναι καλα! Αυριο θα παω για υπερχογραφημα παλι ! Εσεις εχετε ξανα ακουσει κτ τετοιο ; Δεν κραταω ελπιδες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Φαντάσου πόσο αγχος έχω!!! 

Καλά σε καταλαβαίνω απόλυτα..κι εγώ το ίδιο..όλο σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλα.σημερα πριν κάνω τον υπέρηχο ήμουν μέσα στην αγωνία και έτοιμη να ακούσω τα χειρότερα!

Just now, Hope2019 είπε:

Καλησπερα! Μπορει καποια να με βοηθησει Την Παρακευη  6 εβδομαδων και 4 μερες  ειχα λιγο ροζ πηγα κατευθιαν γιατρο και ολα ητανε μια χαρα και δεν ξερανε απο το προηλθε και η χοριακη 8.000 ! Δευτερα πηγα παλι χοριακη 6.000 ύπερχογραφημα ολα μια χαρα η καρδια χτυπουσε ( αλλα για το 6.000 μου πανε οτι επειδη ειχα κανει σε αλο εργαστηριο το 8.000 δεν ειναι σαφης και σημερα εκανα παλι εξεταση αιματος και η χοριακη 4.000 δεν εχω αιμα αλλα μονο πουνους στη μεση! Η γιατρος κραταει ελπιδες γτ εχει ξαναδει τετοια περιπτωση να κατεβαινει η χοριακη και ολα να ναι καλα! Αυριο θα παω για υπερχογραφημα παλι ! Εσεις εχετε ξανα ακουσει κτ τετοιο ; Δεν κραταω ελπιδες! 

Κατσε να καταλάβω βρε κορίτσι μου στον υπέρηχο είναι όλα μια χαρά ακούσατε καρδιά είναι όλα όπως πρέπει..σωστά;τότε τι νόημα έχει η χοριακη σε αυτή τη φάση;νομίζω πως μόνο ο υπερηχος δίνει απαντήσεις τωρα.μπορεις να πας και σε άλλο γιατρο για δεύτερη γνώμη; σου εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλά σε καταλαβαίνω απόλυτα..κι εγώ το ίδιο..όλο σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλα.σημερα πριν κάνω τον υπέρηχο ήμουν μέσα στην αγωνία και έτοιμη να ακούσω τα χειρότερα!

Κατσε να καταλάβω βρε κορίτσι μου στον υπέρηχο είναι όλα μια χαρά ακούσατε καρδιά είναι όλα όπως πρέπει..σωστά;τότε τι νόημα έχει η χοριακη σε αυτή τη φάση;νομίζω πως μόνο ο υπερηχος δίνει απαντήσεις τωρα.μπορεις να πας και σε άλλο γιατρο για δεύτερη γνώμη; σου εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Παρασκευη ημουνα στα επειγοντα και δευτερα στη γιατρο μου και μου πανε οτι η χοριακη δεν παιζει ρολο γιατι ειναι διαφορατοκα εργαστηρια και σκεφτηκα μια χαρα αλλα Δευτερα ακουσαμε καρδια με διακολπικο υπερχογραφημα αλλα η γιατρος ειπε φενεται το εμβρυο λιγο μικρο Και σημερα εκανα μονο χοριακη και. Το 6.000 εγινε 4.000 στο ιδιο εργαστηριο και αυριο θα παω να κανω το υπερχογραφημα ( να δουμε εαν ειναι ολα καλα με αυτη την πτωση χοριακη) δεν ξερω αν ειμαι σαφης! Μακαρι να δεις δικιο γτ ειμαι μετα απο 4 εξωσψματικες εμεινα μονη μου εγκυος και το θεωρω θαυμα ! Μενω Γερμανια και οι γιατροι εδω δεν σου τα λενε αναλυτικα! Σορρυ που σας κουρασα εαν καμια κοπελα θα μπορουσε να ρωτησει τον γιατρο της σημερα  θα με βοηθουσε παρα πολυ !! Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλά σε καταλαβαίνω απόλυτα..κι εγώ το ίδιο..όλο σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλα.σημερα πριν κάνω τον υπέρηχο ήμουν μέσα στην αγωνία και έτοιμη να ακούσω τα χειρότερα!

Κατσε να καταλάβω βρε κορίτσι μου στον υπέρηχο είναι όλα μια χαρά ακούσατε καρδιά είναι όλα όπως πρέπει..σωστά;τότε τι νόημα έχει η χοριακη σε αυτή τη φάση;νομίζω πως μόνο ο υπερηχος δίνει απαντήσεις τωρα.μπορεις να πας και σε άλλο γιατρο για δεύτερη γνώμη; σου εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Αραγε θα μας φυγει ποτε το αγχος;;; Χαιρομαι τοσο που σας βρηκα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Παρασκευη ημουνα στα επειγοντα και δευτερα στη γιατρο μου και μου πανε οτι η χοριακη δεν παιζει ρολο γιατι ειναι διαφορατοκα εργαστηρια και σκεφτηκα μια χαρα αλλα Δευτερα ακουσαμε καρδια με διακολπικο υπερχογραφημα αλλα η γιατρος ειπε φενεται το εμβρυο λιγο μικρο Και σημερα εκανα μονο χοριακη και. Το 6.000 εγινε 4.000 στο ιδιο εργαστηριο και αυριο θα παω να κανω το υπερχογραφημα ( να δουμε εαν ειναι ολα καλα με αυτη την πτωση χοριακη) δεν ξερω αν ειμαι σαφης! Μακαρι να δεις δικιο γτ ειμαι μετα απο 4 εξωσψματικες εμεινα μονη μου εγκυος και το θεωρω θαυμα ! Μενω Γερμανια και οι γιατροι εδω δεν σου τα λενε αναλυτικα! Σορρυ που σας κουρασα εαν καμια κοπελα θα μπορουσε να ρωτησει τον γιατρο της σημερα  θα με βοηθουσε παρα πολυ !! Σας ευχαριστω πολυ

Αχ βρε κορίτσι μου σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα!μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σε καθοδηγήσει και να σου πει τι συμβαίνει..κανένας άλλον αν δεν σε δει..Αύριο στον υπέρηχο θα φανει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα!μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σε καθοδηγήσει και να σου πει τι συμβαίνει..κανένας άλλον αν δεν σε δει..Αύριο στον υπέρηχο θα φανει!

Ευχαριστω  πολυ επισης!!! Αλλα γτ δεν εχω αιμα εαν ειναι αποβολη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Αραγε θα μας φυγει ποτε το αγχος;;; Χαιρομαι τοσο που σας βρηκα!! 

Νομίζω δεν θα μας φύγει μέχρι να τα κρατήσουμε στα χέρια μας!!αλλά γενικά πρέπει να προσπαθήσουμε να το διαχειριζόμαστε.ναι μεν αγωνία αλλά με μέτρο..Δεν εχει και νόημα..Εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου..Ότι είναι θα γίνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Παρασκευη ημουνα στα επειγοντα και δευτερα στη γιατρο μου και μου πανε οτι η χοριακη δεν παιζει ρολο γιατι ειναι διαφορατοκα εργαστηρια και σκεφτηκα μια χαρα αλλα Δευτερα ακουσαμε καρδια με διακολπικο υπερχογραφημα αλλα η γιατρος ειπε φενεται το εμβρυο λιγο μικρο Και σημερα εκανα μονο χοριακη και. Το 6.000 εγινε 4.000 στο ιδιο εργαστηριο και αυριο θα παω να κανω το υπερχογραφημα ( να δουμε εαν ειναι ολα καλα με αυτη την πτωση χοριακη) δεν ξερω αν ειμαι σαφης! Μακαρι να δεις δικιο γτ ειμαι μετα απο 4 εξωσψματικες εμεινα μονη μου εγκυος και το θεωρω θαυμα ! Μενω Γερμανια και οι γιατροι εδω δεν σου τα λενε αναλυτικα! Σορρυ που σας κουρασα εαν καμια κοπελα θα μπορουσε να ρωτησει τον γιατρο της σημερα  θα με βοηθουσε παρα πολυ !! Σας ευχαριστω πολυ

Μακάρι να πάνε ολα καλα!!!!!! ❤️

Just now, Nansy29 είπε:

Νομίζω δεν θα μας φύγει μέχρι να τα κρατήσουμε στα χέρια μας!!αλλά γενικά πρέπει να προσπαθήσουμε να το διαχειριζόμαστε.ναι μεν αγωνία αλλά με μέτρο..Δεν εχει και νόημα..Εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου..Ότι είναι θα γίνει..

Και εγω προσπαθώ αλλά ακόμα δεν εχω βρει τον τρόπο να το πετύχω!! Ελπίζω να καταφερουμε όλες να χαλαρώσουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να έχετε πίστη..Να μην βιάζεστε να βγάλετε κακά συμπεράσματα και να θυμάστε όταν σκεφτόμαστε θετικά και ήρεμα ο θεός και το σύμπαν συνωμοτούν για το καλύτερο.

@Hope 2019πολλές χοριακές έπεσαν αλλά ήταν τελικά τελειόμηνες εγκυμοσύνες...αύριο θα σιγουρευτείς γι'αυτό.. ♡♡ έχεις την ευχή καρδιάς από όλες μας♡♡

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ευχαριστω  πολυ επισης!!! Αλλα γτ δεν εχω αιμα εαν ειναι αποβολη

Γιατί μπορεί να είναι όλα καλα και να μην είναι τίποτα!σκέψου θετικά!!εγω την προηγούμενη εβδομάδα είχα τρελή αιμορραγία ήμουν σίγουρη ότι ήταν αποβολή αλλά δεν ήταν..ολα καλα θα πάνε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...