Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Είναι νωρίς κορίτσι μου. Μην ανησυχείς καθόλου. Εγώ δεν άντεχα δύο εβδομάδες και πήγαινα άμα αγωνιουσα και μετά από 2.

Το ένα μωρό το άκουσα κι εγώ νωρίς σαν εσένα και το άλλο στον επόμενο υπέρηχο.

Πραγματικά αυτό είναι ένα θαύμα που σου συνέβη. Συγχαρητήρια!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ! Με καθησύχασες λίγο που κ εσύ άκουσες μόνο 1 στην αρχή. 

Υπομονή, σε λίγο θα ξέρουμε.


cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kermit82 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Με καθησύχασες λίγο που κ εσύ άκουσες μόνο 1 στην αρχή. 

Υπομονή, σε λίγο θα ξέρουμε.

Κοριτσάκι μου και εγώ μία άκουσα στις 5+5 ενώ είδαμε δύο σάκους.Τώρα περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο και ανυπομονώ να ακούσω και το δεύτερο.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Είμαι αισιόδοξη όμως ότι όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, daisyz είπε:

Κοριτσάκι μου και εγώ μία άκουσα στις 5+5 ενώ είδαμε δύο σάκους.Τώρα περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο και ανυπομονώ να ακούσω και το δεύτερο.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Είμαι αισιόδοξη όμως ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Άντε κορίτσι μου με το καλό! Πότε θα πας για τον υπέρηχο? Εγώ τώρα έχω κανονικά ραντεβού στις 11/11. Οι μέρες περνάνε σαν μήνες τώρα! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kermit82 είπε:

Άντε κορίτσι μου με το καλό! Πότε θα πας για τον υπέρηχο? Εγώ τώρα έχω κανονικά ραντεβού στις 11/11. Οι μέρες περνάνε σαν μήνες τώρα! Χαχαχα

Την άλλη Πέμπτη έχω.Το μυστικό είναι να μην το σκέφτεσαι συνέχεια.Απασχολώ το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μη σκέφτομαι πως θα περάσουν οι μέρες.

Με το καλό και σε σένα να τα ακούσεις δυνατά την επόμενη φορά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσούδι α μου..♡♡

Τι κάνετε πως πάμε;;; τα συμπτώματα καλά κρατούν τούμπανο τα με με ανακατωσούρα μόλις φάω..τα πονακια περιόδου λιγόστεψαν..κάπου κάπου τραβήγματα κ τσιμπιματα στην κοιλίτσα και το χειρότερο ολα μου μυρίζουν έντονα.

Η κοιλίτσα σας φάνηκε καθόλου εσας;;;

Όλα τα παντελόνια μου κλείνουν αλλά με ενοχλούν...

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσούδι α μου..♡♡

Τι κάνετε πως πάμε;;; τα συμπτώματα καλά κρατούν τούμπανο τα με με ανακατωσούρα μόλις φάω..τα πονακια περιόδου λιγόστεψαν..κάπου κάπου τραβήγματα κ τσιμπιματα στην κοιλίτσα και το χειρότερο ολα μου μυρίζουν έντονα.

Η κοιλίτσα σας φάνηκε καθόλου εσας;;;

Όλα τα παντελόνια μου κλείνουν αλλά με ενοχλούν...

Χαχαχ πρέπει να πάρεις παντελόνια με λάστιχο διότι θα σου χρειαστούν άμεσα.

Παρά την μικρή ηλικία της κύησης νιώθεις λες κ είσαι 5 μηνών.

Πρήξιμο αφόρητο σε καταλαβαίνω

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσούδι α μου..♡♡

Τι κάνετε πως πάμε;;; τα συμπτώματα καλά κρατούν τούμπανο τα με με ανακατωσούρα μόλις φάω..τα πονακια περιόδου λιγόστεψαν..κάπου κάπου τραβήγματα κ τσιμπιματα στην κοιλίτσα και το χειρότερο ολα μου μυρίζουν έντονα.

Η κοιλίτσα σας φάνηκε καθόλου εσας;;;

Όλα τα παντελόνια μου κλείνουν αλλά με ενοχλούν...

Καλημέρα Φουφη μου!!τα ίδια κι εγώ!!συμπτώματα συνεχίζουν φουλ και όντως η κοιλιά πρησμένη από τώρα!!τι στο καλό;τόσο νωρίς;

Καλημέρα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα Φουφη μου!!τα ίδια κι εγώ!!συμπτώματα συνεχίζουν φουλ και όντως η κοιλιά πρησμένη από τώρα!!τι στο καλό;τόσο νωρίς;

Καλημέρα σε όλες!!!

Ας είναι γερά τα μωράκια μας και θα αντέξουμε τα πάντα Νανσούλη μου.Αλήθεια εξετάσεις έκανες εσυ;

Καλημέρα Σε όλες και απο μένα♡♡


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Ας είναι γερά τα μωράκια μας και θα αντέξουμε τα πάντα Νανσούλη μου.Αλήθεια εξετάσεις έκανες εσυ;

Καλημέρα Σε όλες και απο μένα♡♡

Εννοείται! Θα αντέξουμε!!τι εξετάσεις Φουφη μου; δεν κανω κι αλλη δουλεια απο τη θετικη χοριακη και μετα!!τις βασικες αίματος και ουρων εννοεις; ναι σήμερα πήγα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Εννοείται! Θα αντέξουμε!!τι εξετάσεις Φουφη μου; δεν κανω κι αλλη δουλεια απο τη θετικη χοριακη και μετα!!τις βασικες αίματος και ουρων εννοεις; ναι σήμερα πήγα!

Και εγώ έκανα τις βασικές ούρων και αίματος αλλά έκανα και για Κυστική ινωση και ζαχαρου. 

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, Φούφη said:

Καλησπέρα κοριτσούδι α μου..♡♡

Τι κάνετε πως πάμε;;; τα συμπτώματα καλά κρατούν τούμπανο τα με με ανακατωσούρα μόλις φάω..τα πονακια περιόδου λιγόστεψαν..κάπου κάπου τραβήγματα κ τσιμπιματα στην κοιλίτσα και το χειρότερο ολα μου μυρίζουν έντονα.

Η κοιλίτσα σας φάνηκε καθόλου εσας;;;

Όλα τα παντελόνια μου κλείνουν αλλά με ενοχλούν...

Καλημέρα στις κουκλιτσες!! Τι κανετε?

Οπως τα λες Φουφη μου, πρηξιμο στην κοιλιτσα και δοκιμαζω να την ρουφηξω αλλα δεν ρουφιεται μεσα ουτε 1 χιλιοστο χαχα. Ισως εχει ξεμεινει ετσι εμενα κι απο την διεγερση, την ωοληψια κτλ γιατι τα εκανα ολα μαζι.

Πηγα στο ΛΗΤΩ χτες και πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης γιατι δεν μου το κραταγαν καλα τα σουτιεν που ειχα (συν το πρηξιμο) και βρηκα ενα πολυ καλο με 10 ευρω. 

Οι καουρες ευτυχως ηρεμησαν καπως αλλα φυλαγομαι και δεν τρωω λαδερα, μαγειρευτα, ξυδι, λεμονι κτλ οποτε βοηθησε κι αυτο ισως.

Απο μυρωδιες σαν λαγωνικο μου μυριζουν ολα απο κατι μετρα μακρια :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα στις κουκλιτσες!! Τι κανετε?

Οπως τα λες Φουφη μου, πρηξιμο στην κοιλιτσα και δοκιμαζω να την ρουφηξω αλλα δεν ρουφιεται μεσα ουτε 1 χιλιοστο χαχα. Ισως εχει ξεμεινει ετσι εμενα κι απο την διεγερση, την ωοληψια κτλ γιατι τα εκανα ολα μαζι.

Πηγα στο ΛΗΤΩ χτες και πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης γιατι δεν μου το κραταγαν καλα τα σουτιεν που ειχα (συν το πρηξιμο) και βρηκα ενα πολυ καλο με 10 ευρω. 

Οι καουρες ευτυχως ηρεμησαν καπως αλλα φυλαγομαι και δεν τρωω λαδερα, μαγειρευτα, ξυδι, λεμονι κτλ οποτε βοηθησε κι αυτο ισως.

Απο μυρωδιες σαν λαγωνικο μου μυριζουν ολα απο κατι μετρα μακρια :mrgreen:

Λαγουδάκι μου γλυκό υπομονή και με χαμόγελο όλα θα τα περάσουμε ...εκανες εξετάσεις εσυ;;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη said:

Λαγουδάκι μου γλυκό υπομονή και με χαμόγελο όλα θα τα περάσουμε ...εκανες εξετάσεις εσυ;;

Εκανα για την ωρα θυρεοειδη, σακχαρο και αλλη μια εξεταση που λεγεται γλυκοζυλιωμενη. Η TSH μου ανεβηκε στο 2,87 αλλα πηγα στον ενδοκρινολογο χτες και μου ειπε οτι ειναι λογικο λογω εγκυμοσυνης. Στο τελευταιο τριμηνο το μωρο εχει δικο του θυρεοειδη αδενα, μεχρι τοτε κανουμε εμεις υποστηριξη κι ετσι μου αυξησε την δοση Τ4. 

Κυστικη ινωση, τοξοπλασμα, ερυθρα και κυτταρομεγαλοιο ειχαμε κανει οποτε δεν μας τα ξαναζητησαν.

Αντιπηκτικες κανει καμια καθημερινα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εκανα για την ωρα θυρεοειδη, σακχαρο και αλλη μια εξεταση που λεγεται γλυκοζυλιωμενη. Η TSH μου ανεβηκε στο 2,87 αλλα πηγα στον ενδοκρινολογο χτες και μου ειπε οτι ειναι λογικο λογω εγκυμοσυνης. Στο τελευταιο τριμηνο το μωρο εχει δικο του θυρεοειδη αδενα, μεχρι τοτε κανουμε εμεις υποστηριξη κι ετσι μου αυξησε την δοση Τ4. 

Κυστικη ινωση, τοξοπλασμα, ερυθρα και κυτταρομεγαλοιο ειχαμε κανει οποτε δεν μας τα ξαναζητησαν.

Αντιπηκτικες κανει καμια καθημερινα? 

Καλημέρα λαγουδάκι!!εμένα για τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοιο με έβαλαν να κάνω κάθε μήνα γιατί δεν έχω αντισώματα..αντιπηκτικες κάνω εγώ τις innohep!κάνεις κι εσύ;

Το ζάχαρο σας νηστειας πόσο είναι κοριτσια; εμένα με διατροφή και χάπι επιμένει στο 95!! Μου έδωσαν και μηχανάκι να μετριεμαι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα λαγουδάκι!!εμένα για τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοιο με έβαλαν να κάνω κάθε μήνα γιατί δεν έχω αντισώματα..αντιπηκτικες κάνω εγώ τις innohep!κάνεις κι εσύ;

Το ζάχαρο σας νηστειας πόσο είναι κοριτσια; εμένα με διατροφή και χάπι επιμένει στο 95!! Μου έδωσαν και μηχανάκι να μετριεμαι τωρα..

Νανσουλι μου, ναι κανω κι εγω τις ινοχεπ και απο οτι ξερω θα κανω μεχρι τελους... η κοιλια μου ειχε μελανιασει πολυ οποτε ξεκινησα και στα ποδια τωρα. δεν γλιτωνουμε απο τις ενεσεις πφφφφ! :sad:

Σακχαρο που εκανα βγηκε 85 μου ειπαν ειναι οκ. Νομιζω το ανωτατο οριο ειναι το 110, αρα το 95 δεν ειναι καλο? Ποσο θελουμε να ειναι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...