Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Jerina said:

Το κλυσμα τίποτε δεν είναι!!! Καλά δεν φοβάσαι το μετά και φοβάσαι το χέσιμο; χαχαχαχαχα σε πειράζω... Λοιπόν είναι ένα πραγματακι όπως είπε και η Τόνυ σαν αμπούλα με φυσούνα.το βάζεις στο πωπουδακι σου είναι λεπτή η μυτούλα μπροστά οπότε δεν πονάει και μετά το πιέζεις (τη φυσούνα που λέγαμε). Όντως νιώθεις σαν να θες να πας τουαλέτα αυτό τίποτε άλλο.ουτε πόνος ούτε τίποτα απολύτως!! Το πιο εύκολο!!! Είναι πιο γρήγορο από το καθαρτικό που παίρνουμε από το στόμα γιατί εκεί σε πονάει η κοιλίτσα αδειάζει όλο το έντερο από λεπτό έως παχύ και ορθό ενώ το κλυσμα είναι για να αδειάσει το ορθό έντερο. Τα έχω κάνει όλα από ότι κατάλαβες γιατί έχω θέμα με το έντερο και κάνω εξετάσεις συχνά οπότε σου το λέω με σιγουριά ότι δεν είναι τίποτα!!!

Οπως τα λες!! Αυτο με τρομαζε γιατι ειχα στο νου μου οτι είναι ισως σαν κολονοσκοπηση με λαστιχα, υγρα, πιεση κτλ. Τωρα που μου εξηγησατε οτι είναι αμπουλιτσες με μυτη ηρεμησα. :-D

Ο ουροκαθετηρας ποναει αραγε? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Οπως τα λες!! Αυτο με τρομαζε γιατι ειχα στο νου μου οτι είναι ισως σαν κολονοσκοπηση με λαστιχα, υγρα, πιεση κτλ. Τωρα που μου εξηγησατε οτι είναι αμπουλιτσες με μυτη ηρεμησα. :-D

Ο ουροκαθετηρας ποναει αραγε? :roll:

Ε όχι και σαν κολονοσκοπηση!! Χαχαχαχαχα αυτό ποναειιιιιιι!!δύο φορές έκανα...

Για τον ουροκαθετηρα επίσης λένε δεν πονάει θα έχουμε επισκληριδιο οπότε δεν θα νιώθουμε.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια δεν με είχε πιάσει η επισκληριδιος και πονεσα με τον ουροκαθετηρα. Άνετα θα έβριζα τις νοσοκόμες. Αλλά εμένα γενικά δεν με έπιασε εύκολα η επισκληριδιος οπότε μην με παίρνετε σαν κανόνα 

  • Λυπημένη/-ος 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ said:

Εμένα κορίτσια δεν με είχε πιάσει η επισκληριδιος και πονεσα με τον ουροκαθετηρα. Άνετα θα έβριζα τις νοσοκόμες. Αλλά εμένα γενικά δεν με έπιασε εύκολα η επισκληριδιος οπότε μην με παίρνετε σαν κανόνα 

Που γεννησες την μπουμπου σου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/5/2020 at 2:04 ΜΜ, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια!Γεννησα!Στις 4 το πρωι ξεκινισαν οι πονοι.Στις 5 εγιναν εντονοι.Ιρθα στιν κλινικι.Χωρις διαστολι αλλα με μαλακο τραχιλο.Σε μια ωρα ειχα τελεια διαστολι. Σινολικα Γεννησα σε 2,5 ωρες.Πολι πονο,πολι κοντα οι σισπασεις.Οχι αιμοραγια .Ολα καλα!

Άντε ωραία να σας ζήσει κορίτσι μου κ καλή λοχεία να έχεις!

12 ώρες πρίν, Nicool είπε:

Κοριτσια μου κ η δικιά μας η μπουμπου δεν άντεξε και μ έσπασε τ νερά σήμερα τ πρωί! Μπήκαμε γ καισαρική όλα καλά 2500 κιλά η μικρή 45 εκατοστά (σα γατάκι είναι)...όσες είναι για καισαρική μη φοβάστε τπτ η διαδικασία είναι πολύ γρήγορη και απλή (πιο πολύ πόνεσα όταν περνούσαν τη φλέβα γ τν όρο λόγω του πρηξίματος στα χέρια παρά οτιδήποτε άλλο) ..και η ανάρρωση προς τ παρόν πάει καλά (συμβουλή πρώτη μερα δε το παίζουμε γενναίες ζητάμε παυσίπονα για να μπορέσετε να απολαύσετε τις πρώτες στιγμές με τα μωράκια) ..τα φιλια μου σε όλες και να νιώσετε γρήγορα αυτά τα απίστευτα συναισθήματα

Να σου ζήσει κοπέλα μου!καλή λοχεία να έχεις κ καλή ανάρρωση από την καισαρική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Άντε ωραία να σας ζήσει κορίτσι μου κ καλή λοχεία να έχεις!

Να σου ζήσει κοπέλα μου!καλή λοχεία να έχεις κ καλή ανάρρωση από την καισαρική..

Ευχαριστω πολι.Μου ιρτε και το γαλα χτες τι νιχτα και θιλαζει πολι καλα και μετα νανι.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ευχαριστω πολι.Μου ιρτε και το γαλα χτες τι νιχτα και θιλαζει πολι καλα και μετα νανι.

Μια χαρά..αν σε πάει από τη αρχή καλά ο θηλασμός δεν θα έχεις στεναχώριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Οντως,τωρα ξερω κιολας τι να κανω και δεν αγχωνομαι,καμια σχεσι με το πρωτο

Κ εγώ ακριβώς τα ίδια έλεγα στο δεύτερο!καμιά δυσκολία με τον θηλασμό.για να δω τώρα στο τρίτο πως θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Με το κεφαλάκι μ σπάσε τ νερά γτ είχε πάρει θέση από πολύ νωρίς ..επίσης την προηγούμενη μέρα είχα καφέ υγρά με βλέννα ...όσο για το μετά την καισαρική: η πρώτη μέρα είναι λίγο δύσκολη γτ δν μπορείς ν κουνηθεις άνετα με καθετήρα-επισκληρίδειο-ορο αλλά από τν επόμενη π τ βγάζεις είναι κάθε μέρα κ καλύτερα ...η τομή πονάει σαν μια μεγάλη μελανια..πιο πολύ οι μυς της κοιλιάς στην ουσία γ αυτό κ τραβάει στν απότομη κίνηση η στο γέλιο - βήχα ...ανα διαστήματα μπορεί ν ζορίζεστε αλλά με τ περπάτημα ανακουφίζεται η κατάσταση...γενικά όσο μπορείτε κίνηση ..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Με το κεφαλάκι μ σπάσε τ νερά γτ είχε πάρει θέση από πολύ νωρίς ..επίσης την προηγούμενη μέρα είχα καφέ υγρά με βλέννα ...όσο για το μετά την καισαρική: η πρώτη μέρα είναι λίγο δύσκολη γτ δν μπορείς ν κουνηθεις άνετα με καθετήρα-επισκληρίδειο-ορο αλλά από τν επόμενη π τ βγάζεις είναι κάθε μέρα κ καλύτερα ...η τομή πονάει σαν μια μεγάλη μελανια..πιο πολύ οι μυς της κοιλιάς στην ουσία γ αυτό κ τραβάει στν απότομη κίνηση η στο γέλιο - βήχα ...ανα διαστήματα μπορεί ν ζορίζεστε αλλά με τ περπάτημα ανακουφίζεται η κατάσταση...γενικά όσο μπορείτε κίνηση ..

Καλημέρα κούκλα μου. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι. Θα σε βοηθήσει στο σπίτι τις πρώτες μέρες να φορέσεις ένα κορσέ. Το σωστό μέγεθος όμως. 

Άρα εσύ είχες δείγματα γέννας. Δεν συνέβη ξαφνικά.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ said:

Καλημέρα κούκλα μου. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι. Θα σε βοηθήσει στο σπίτι τις πρώτες μέρες να φορέσεις ένα κορσέ. Το σωστό μέγεθος όμως. 

Άρα εσύ είχες δείγματα γέννας. Δεν συνέβη ξαφνικά.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Μια σημειωση σε αυτο: μια κοπέλα απο τις μανουλες Μαιου 2020 η ΖΟΡΙΤΑ επαθε ζημια με τον κορσε. Της εσπασαν αγγεια, ειχε αιμορραγία και νοσηλευτηκε οποτε με προσοχη και ρωτηστε τον γιατρο καλύτερα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Μια σημειωση σε αυτο: μια κοπέλα απο τις μανουλες Μαιου 2020 η ΖΟΡΙΤΑ επαθε ζημια με τον κορσε. Της εσπασαν αγγεια, ειχε αιμορραγία και νοσηλευτηκε οποτε με προσοχη και ρωτηστε τον γιατρο καλύτερα.

Το διάβασα. Γι αυτό είπα και το σωστό μέγεθος. Επειδή κι εγώ αρχικά είχα ένα νούμερο μικρότερο και με πόναγε. Θέλει προσοχή. Αλλά αν το βάλεις σωστά βοηθάει. Μόνο η ίδια η γυναίκα μπορεί να καταλάβει πάνω της το σωστό μέγεθος κορίτσια. Μην ακούτε κανέναν τι θα σας λέει. Πρέπει ν; σας κρατάει χωρίς να πονατε. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...