Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εμείς θηλάζουμε κανονικοτατα και είμαστε καλά!! Χάσαμε 80γρ αλλά είναι νορμάλ μας είπε η παιδίατρος. εγώ είμαι πολύ καλά πετάω από χθες που σηκώθηκα δεν πονάω καθόλου ούτε τα ράμματα τραβάνε ούτε τίποτα!! Μου έβγαλαν και την επισκληριδιο σήμερα και τον καθετήρα και κάνω βόλτες!

  • Μου αρέσει 5

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jerina said:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εμείς θηλάζουμε κανονικοτατα και είμαστε καλά!! Χάσαμε 80γρ αλλά είναι νορμάλ μας είπε η παιδίατρος. εγώ είμαι πολύ καλά πετάω από χθες που σηκώθηκα δεν πονάω καθόλου ούτε τα ράμματα τραβάνε ούτε τίποτα!! Μου έβγαλαν και την επισκληριδιο σήμερα και τον καθετήρα και κάνω βόλτες!

Μπράβο βρε κουκλιτσα!! 80γρ δεν είναι τίποτα, ολα τα μωράκια χάνουν και περισσότερο βαρος ισως. Η μπουμπου σου είναι τέλεια!! Την εχεις στο δωμάτιο μαζί?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εμείς θηλάζουμε κανονικοτατα και είμαστε καλά!! Χάσαμε 80γρ αλλά είναι νορμάλ μας είπε η παιδίατρος. εγώ είμαι πολύ καλά πετάω από χθες που σηκώθηκα δεν πονάω καθόλου ούτε τα ράμματα τραβάνε ούτε τίποτα!! Μου έβγαλαν και την επισκληριδιο σήμερα και τον καθετήρα και κάνω βόλτες!

Νa σου ζήσει. Γερό κ τυχερο να είναι. Και καλούς θηλασμους. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Μπράβο βρε κουκλιτσα!! 80γρ δεν είναι τίποτα, ολα τα μωράκια χάνουν και περισσότερο βαρος ισως. Η μπουμπου σου είναι τέλεια!! Την εχεις στο δωμάτιο μαζί?

Όχι ακόμη μου την φέρνουν να την θηλάζω κάθε τρεις ώρες περίπου. Μόλις ξυπνάει βασικά... σήμερα θα την πάρω λίγες περισσότερες ώρες όμως να συνηθίζω σιγά σιγά..σε μια μέρα τα έχασε αλλά δεν ανησυχώ από την στιγμή που τρώει καλά.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε Κορίτσια ;; Οσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας και στις υπολοιπεσ Με το καλό !!Είμαι 32 εβδομάδων Και ήθελα να μου πείτε αν σας είχε τύχει ...Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το έχετε παθει εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evi1996 είπε:

Πως είστε Κορίτσια ;; Οσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας και στις υπολοιπεσ Με το καλό !!Είμαι 32 εβδομάδων Και ήθελα να μου πείτε αν σας είχε τύχει ...Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το έχετε παθει εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εμένα μου έχει τύχει και στα δύο μου παιδιά γύρω στις 36-37 βδομάδες. Πήγα για καρδιοτοκογραφημα και φυσικά εκεί τους πέρασαν όλα και άρχισαν πάλι το χορό. Παρ όλα αυτά όταν παρατηρούμε τέτοιες αλλαγές καλό είναι να επικοινωνούμε.με το γιατρό μας για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Δεν θα τον ενοχλήσεις. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα, οσες δινουν συμπληρωμα φόρμουλα ποια εταιρεία δινετε? 

Frisolac 1 εμείς.. Λόγω  χαμηλού ζαχάρου πρέπει να παίρνει συμπλήρωμα. Οπότε διαλέξαμε τσ νουνού... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου γεννήσαμε επιτέλους μια κούκλαρα 3409 και 52 πόντους !!!! Είναι μια γλυκά και θυλασαμε κανονικότατα !!! Με πιάσαν οι πόνοι 6:00 το πρωί στις 12 είχα ανοίξει 10 εκ όλα τελεί χώρος επισκληρίδειο αλλά εκεί που έσπρωχναν τι ωραία τι καλά η μικρή έκανε κακά της μέσα στο σάκο και επί μια ώρα που έσπρωχνα δεν κατέβαινε με τίποτα έτσι πήγαμε με καισαρική !!!! Ευτυχώς όλα καλά τα ράμματα τραβάνε πολύ λίγο αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ προς τους πόνους της γεννάς , τα είδα όλα ....αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε !!! !!!! Έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου !!! Ο θηλασμός δεν πονάει καθόλου και ειναι υπέροχη αίσθηση !!!! Γέμισε η ζωή μου νόημα !!! Αύριο θα μου βγάλουν και τον καθετήρα και θα περπατήσω αν και ήδη κουνιέμε κανονικά !!!! . 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου γεννήσαμε επιτέλους μια κούκλαρα 3409 και 52 πόντους !!!! Είναι μια γλυκά και θυλασαμε κανονικότατα !!! Με πιάσαν οι πόνοι 6:00 το πρωί στις 12 είχα ανοίξει 10 εκ όλα τελεί χώρος επισκληρίδειο αλλά εκεί που έσπρωχναν τι ωραία τι καλά η μικρή έκανε κακά της μέσα στο σάκο και επί μια ώρα που έσπρωχνα δεν κατέβαινε με τίποτα έτσι πήγαμε με καισαρική !!!! Ευτυχώς όλα καλά τα ράμματα τραβάνε πολύ λίγο αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ προς τους πόνους της γεννάς , τα είδα όλα ....αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε !!! !!!! Έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου !!! Ο θηλασμός δεν πονάει καθόλου και ειναι υπέροχη αίσθηση !!!! Γέμισε η ζωή μου νόημα !!! Αύριο θα μου βγάλουν και τον καθετήρα και θα περπατήσω αν και ήδη κουνιέμε κανονικά !!!! . 

Να σας ζήσει κορίτσι μου η μπουμπού σας!!!! Είδες;τίποτα δεν είναι η καισαρική λίγο τα ράμματα αλλά οκ σε έχουν και παυσίπονα και είσαι κομπλέ.στον θηλασμό πρόσεχε να μην την αφήνεις πάνω από δέκα λεπτά σε κάθε θηλή να κάνεις εναλλαγές γιατί θα πληγωθούν. Και εμείς ξεκινήσαμε σούπερ με θηλασμό αλλά με πλήγωσε και κάνω υπομονή να σκληρύνουν. Όλα καλά θα πάνε!!! Γερή και τυχερή να είναι!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jerina είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου η μπουμπού σας!!!! Είδες;τίποτα δεν είναι η καισαρική λίγο τα ράμματα αλλά οκ σε έχουν και παυσίπονα και είσαι κομπλέ.στον θηλασμό πρόσεχε να μην την αφήνεις πάνω από δέκα λεπτά σε κάθε θηλή να κάνεις εναλλαγές γιατί θα πληγωθούν. Και εμείς ξεκινήσαμε σούπερ με θηλασμό αλλά με πλήγωσε και κάνω υπομονή να σκληρύνουν. Όλα καλά θα πάνε!!! Γερή και τυχερή να είναι!!!

Ναι προς το παρόν είμαι καλά με το θηλασμό γιατί έχω μεγάλες και σκληρές θηλές και δεν νιώθω πόνο ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!! Ναι όντως τίποτα δεν είναι ο πόνος είναι σούπερ ανεκτός !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 said:

Γεια σας κορίτσια μου γεννήσαμε επιτέλους μια κούκλαρα 3409 και 52 πόντους !!!! Είναι μια γλυκά και θυλασαμε κανονικότατα !!! Με πιάσαν οι πόνοι 6:00 το πρωί στις 12 είχα ανοίξει 10 εκ όλα τελεί χώρος επισκληρίδειο αλλά εκεί που έσπρωχναν τι ωραία τι καλά η μικρή έκανε κακά της μέσα στο σάκο και επί μια ώρα που έσπρωχνα δεν κατέβαινε με τίποτα έτσι πήγαμε με καισαρική !!!! Ευτυχώς όλα καλά τα ράμματα τραβάνε πολύ λίγο αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ προς τους πόνους της γεννάς , τα είδα όλα ....αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε !!! !!!! Έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου !!! Ο θηλασμός δεν πονάει καθόλου και ειναι υπέροχη αίσθηση !!!! Γέμισε η ζωή μου νόημα !!! Αύριο θα μου βγάλουν και τον καθετήρα και θα περπατήσω αν και ήδη κουνιέμε κανονικά !!!! . 

Κι αλλο γεννητουρακι, τι καλα!! Να σου ζησει η κοριτσάρα!! Γερη και τυχερη να είναι παντα! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Ναι προς το παρόν είμαι καλά με το θηλασμό γιατί έχω μεγάλες και σκληρές θηλές και δεν νιώθω πόνο ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!! Ναι όντως τίποτα δεν είναι ο πόνος είναι σούπερ ανεκτός !!! 

Μόλις θα αισθάνεσαι ενόχληση τσουπ θα φωνάζεις για παυσίπονα.για να μπορείς να σηκώνεσαι να πηγαίνεις τουαλέτα και να θηλάζεις άνετα.και εγώ σκληρές και μεγάλες θηλές έχω αλλά όσο να πεις την δεύτερη μέρα λίγο πληγώνονται δεν είναι μαθημενες.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου γεννήσαμε επιτέλους μια κούκλαρα 3409 και 52 πόντους !!!! Είναι μια γλυκά και θυλασαμε κανονικότατα !!! Με πιάσαν οι πόνοι 6:00 το πρωί στις 12 είχα ανοίξει 10 εκ όλα τελεί χώρος επισκληρίδειο αλλά εκεί που έσπρωχναν τι ωραία τι καλά η μικρή έκανε κακά της μέσα στο σάκο και επί μια ώρα που έσπρωχνα δεν κατέβαινε με τίποτα έτσι πήγαμε με καισαρική !!!! Ευτυχώς όλα καλά τα ράμματα τραβάνε πολύ λίγο αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ προς τους πόνους της γεννάς , τα είδα όλα ....αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε !!! !!!! Έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου !!! Ο θηλασμός δεν πονάει καθόλου και ειναι υπέροχη αίσθηση !!!! Γέμισε η ζωή μου νόημα !!! Αύριο θα μου βγάλουν και τον καθετήρα και θα περπατήσω αν και ήδη κουνιέμε κανονικά !!!! . 

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερό να είναι το μωράκι σου!κ καλή λοχεία!!!

Ήθελα να σας πω τα νέα μου χθες πήγαμε στο γιατρό την Πέμπτη μπαίνω προγραμματισμένη καισαρική εκτός απροόπτου γιατί με πιάνουν κάτι συσπάσεις έντονες και για αυτό το λόγο υπάρχει και περίπτωση να πάρω τον Γιατρό νωρίτερα κ να μπω... ελπίζω πως όχι βέβαια...

Ρε κορίτσια ερώτηση!!!γέννησε καμιά σας Γένεσις Θεσσαλονίκη κ έκανε τεστ κορωνοιού?μου είπαν κάτι γνωστές για 300 ευρώ το ζευγάρι κ ο άντρας κ η γυναίκα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2020 at 8:27 ΜΜ, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα σε όλες.. είχα γράψει στις αρχές της εγκυμοσύνης μου και ήμουν με άλλο όνομα τότε ήμουν γραμμένη ως tzina-liana.. ήμουν μανούλα Ιουλίου αλλά τελικά έγινα μανούλα Μαίου μιας και γέννησα πρόωρα την  34η βδομάδα μια μπεμπουλα 2050 γρ στις 22 Μαίου (το δυδιμακι δεν το γλυτωσα χαχαχα) το μωρό βέβαια είναι ακόμα θερμοκοιτίδα ελπίζω σε λίγες μέρες να τη πάρουμε.. είδα ότι και εδώ άρχισαν από νωρίς τα γεννητουρια.. να σας ζήσουν κορίτσια τα παιδάκια σας γερά και ευτυχισμένα..

Να σου ζήσει και με το καλό να τη πάρεις στο σπιτάκι σας!!! ( Δεν κατάλαβαααα τι έχει ο δίδυμος?? Μην μας αδικείται καλέ :-P χαχα είμαι δίδυμος έκανα κόρη δίδυμο ο Θεός μαζί μας :D

3 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου γεννήσαμε επιτέλους μια κούκλαρα 3409 και 52 πόντους !!!! Είναι μια γλυκά και θυλασαμε κανονικότατα !!! Με πιάσαν οι πόνοι 6:00 το πρωί στις 12 είχα ανοίξει 10 εκ όλα τελεί χώρος επισκληρίδειο αλλά εκεί που έσπρωχναν τι ωραία τι καλά η μικρή έκανε κακά της μέσα στο σάκο και επί μια ώρα που έσπρωχνα δεν κατέβαινε με τίποτα έτσι πήγαμε με καισαρική !!!! Ευτυχώς όλα καλά τα ράμματα τραβάνε πολύ λίγο αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ προς τους πόνους της γεννάς , τα είδα όλα ....αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε !!! !!!! Έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου !!! Ο θηλασμός δεν πονάει καθόλου και ειναι υπέροχη αίσθηση !!!! Γέμισε η ζωή μου νόημα !!! Αύριο θα μου βγάλουν και τον καθετήρα και θα περπατήσω αν και ήδη κουνιέμε κανονικά !!!! . 

Να σας ζήσει το μωράκι σας!! Τυχερή που έχεις τέτοια "εμπειρία" με το θηλασμό πράγματικα , εύχομαι να συνεχίσεις έτσι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...