Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Είχα καιρό να μπω και είπα να σας ο κι εγώ τα νέα μου! 
Γεννησα στις 4/6 φυσιολογικά τον μπέμπη μου, 2800 κιλά και 52 εκατοστά...όλα πήγαν πολύ καλά και από τότε έχουμε πάθει έρωτα μεγάλο! 
Παλευω ακόμα με τον θηλασμό..στην αρχή δεν έπιανε τη θηλή ο μπέμπης και τώρα δεν εχω πολύ γάλα εγώ αλλά προσπαθώ μήπως κατεβάσω! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nina94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Είχα καιρό να μπω και είπα να σας ο κι εγώ τα νέα μου! 
Γεννησα στις 4/6 φυσιολογικά τον μπέμπη μου, 2800 κιλά και 52 εκατοστά...όλα πήγαν πολύ καλά και από τότε έχουμε πάθει έρωτα μεγάλο! 
Παλευω ακόμα με τον θηλασμό..στην αρχή δεν έπιανε τη θηλή ο μπέμπης και τώρα δεν εχω πολύ γάλα εγώ αλλά προσπαθώ μήπως κατεβάσω! 

Να σου ζισει!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό!!! Σήμερα βγαίνουμε!!! Πήρα ψευδοθηλες και βρήκα την υγειά μου!!!πονάει πολύ λιγότερο η πληγωμένη θηλή.το γάλα μου πλέον άφθονο τρέχει σκέψου μου είπαν να μειώσω λίγο τα υγρά για να μειωθεί λίγο η παραγωγή.με το κωλοχαπι που λες τρεις φορές τη μέρα το παίρνω δεν πονούσε καθόλου αλλά επειδή θηλάζω και από μόνο του αυτό έχει και άλλες συσπάσεις τα χρειάστηκαν λίγο χθες βράδυ.πονουσα τραβούσαν και τα ράμματα και δε μπορούσα να βολευτω στον ύπνο. Τετάρτη βγάζω ράμματα.το κορίτσι μας είναι πολύ καλό τρώει πολύ.εχασε μόνο 100 γραμμάρια σύνολο ευτυχώς. Είναι λίγο γκρινιάρα μας είπαν ενώ όταν την έχω εδώ ούτε ακούγεται...ίσως μας θέλει κοντά της. Θα δούμε τώρα που θα πάμε σπίτι στη μαμά μου για βοήθεια για αρχη.

Ο υπνος στο πλαι ακομα με δυσκολευει κι εμενα. Κοιμαμαι ακομα σαν την μουμια του Ραμσή αλλά τουλάχιστον μετα απο 3 μηνες γυρισα στο κρεβάτι μου. Υπνος σε καναπε τελος! :mrgreen:

Σιγουρα η μπεμπουλα ηρεμει κοντα σας. Μας μυρίζουν τα μωρακια μας. 

Με το καλο να πατε σπιτακι σας και να προσαρμοστείτε γρηγορα!! ♥️

Just now, Nina94 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Είχα καιρό να μπω και είπα να σας ο κι εγώ τα νέα μου! 
Γεννησα στις 4/6 φυσιολογικά τον μπέμπη μου, 2800 κιλά και 52 εκατοστά...όλα πήγαν πολύ καλά και από τότε έχουμε πάθει έρωτα μεγάλο! 
Παλευω ακόμα με τον θηλασμό..στην αρχή δεν έπιανε τη θηλή ο μπέμπης και τώρα δεν εχω πολύ γάλα εγώ αλλά προσπαθώ μήπως κατεβάσω! 

Να σας ζήσει ο μπεμπουλης!! Γερος και τυχερός να είναι!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Στο Γένεσις είμαι ακόμη... χαχχαχχαχα! Όχι βρε ποιος το είπε; Μόνο εσύ χρειάζεται και είναι 100€!! Τι παραπληροφόρηση είναι αυτή μπερδεύουν τον κόσμο!! Με το καλό κορίτσι μου εδώ η κλινική είναι άψογη!! Έχω να πω μόνο τα καλύτερα!! Δεν θα σε αφήσουν να πονέσεις λεπτό!! Και θα σου δείξουν τα πάντα!! Από πως να θηλάζεις μέχρι το πώς να αλλάζεις το μωρό και να το κάνεις μπάνιο!! Περνάω υπεροχααα!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! ♥️

Αχ τι καλά που ακούω καλά λόγια για την κλινική από πρόσφατη μανούλα.. τέλος του μήνα γεννάω κι εγώ εκεί το πρώτο μου παιδάκι! Σε τι τύπου δωμάτιο είσαι και πόσα άτομα βάζουν? Ισχύει πως βάζουν το πολύ δύο άτομα στα δωμάτια? 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό!!! Σήμερα βγαίνουμε!!! Πήρα ψευδοθηλες και βρήκα την υγειά μου!!!πονάει πολύ λιγότερο η πληγωμένη θηλή.το γάλα μου πλέον άφθονο τρέχει σκέψου μου είπαν να μειώσω λίγο τα υγρά για να μειωθεί λίγο η παραγωγή.με το κωλοχαπι που λες τρεις φορές τη μέρα το παίρνω δεν πονούσε καθόλου αλλά επειδή θηλάζω και από μόνο του αυτό έχει και άλλες συσπάσεις τα χρειάστηκαν λίγο χθες βράδυ.πονουσα τραβούσαν και τα ράμματα και δε μπορούσα να βολευτω στον ύπνο. Τετάρτη βγάζω ράμματα.το κορίτσι μας είναι πολύ καλό τρώει πολύ.εχασε μόνο 100 γραμμάρια σύνολο ευτυχώς. Είναι λίγο γκρινιάρα μας είπαν ενώ όταν την έχω εδώ ούτε ακούγεται...ίσως μας θέλει κοντά της. Θα δούμε τώρα που θα πάμε σπίτι στη μαμά μου για βοήθεια για αρχη.

Αχ τι ωραία κορίτσι μου που έχεις πολύ γάλα !!! Εγώ ακόμα παρά πολύ λίγο και της δίνω και συμπλήρωμα !! Μολις έρθει σπίτι θα ηρεμήσει !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Είχα καιρό να μπω και είπα να σας ο κι εγώ τα νέα μου! 
Γεννησα στις 4/6 φυσιολογικά τον μπέμπη μου, 2800 κιλά και 52 εκατοστά...όλα πήγαν πολύ καλά και από τότε έχουμε πάθει έρωτα μεγάλο! 
Παλευω ακόμα με τον θηλασμό..στην αρχή δεν έπιανε τη θηλή ο μπέμπης και τώρα δεν εχω πολύ γάλα εγώ αλλά προσπαθώ μήπως κατεβάσω! 

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ 13-5-20

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 ΓΕΝΗΣΑΜΕ2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 6-5-20

ZINA21  ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡3-6-20♡

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡25-5-20♡

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡29-5-20♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡31-5-20

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

BLONDE♡ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ 4-6-20

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ♡15-5-29♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙΓΕΝΗΣΑΜΕ♡4-6-20♡

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡11-6-20

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 9-6-20

KLAIRI31♡ ΠΗΤ:24-06-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

MPIMPIKOS ♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡

@Nina94 να σου ζήσει καλότυχος ο έρωτας σου...♡♡ μανούλααα♡♡


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vila είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! ♥️

Αχ τι καλά που ακούω καλά λόγια για την κλινική από πρόσφατη μανούλα.. τέλος του μήνα γεννάω κι εγώ εκεί το πρώτο μου παιδάκι! Σε τι τύπου δωμάτιο είσαι και πόσα άτομα βάζουν? Ισχύει πως βάζουν το πολύ δύο άτομα στα δωμάτια? 

Σήμερα βγήκαμε!! ήρθαμε σπίτι μας!! Ήμασταν σε μονοκλινο για να έχω κ τον σύζυγό μου μαζί!! Στα άλλα δεν ξέρω τι γίνεται αλλά αν με το καλό ξαναμεινω εγκυουλα μονοκλινο θα πάρουμε πάλι! Άξιζε κάθε σεντ.

9 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ο υπνος στο πλαι ακομα με δυσκολευει κι εμενα. Κοιμαμαι ακομα σαν την μουμια του Ραμσή αλλά τουλάχιστον μετα απο 3 μηνες γυρισα στο κρεβάτι μου. Υπνος σε καναπε τελος! :mrgreen:

Σιγουρα η μπεμπουλα ηρεμει κοντα σας. Μας μυρίζουν τα μωρακια μας. 

Με το καλο να πατε σπιτακι σας και να προσαρμοστείτε γρηγορα!! ♥️

Να σας ζήσει ο μπεμπουλης!! Γερος και τυχερός να είναι!! :wub:

Α ο ύπνος στο πλάι δύσκολο!! Δοκίμασα σήμερα και λίγο ημιμπρουμυτα αλλά μετά όταν γυρνάς πονάει χαχαχαχαχα. Οπότε και εγώ σαν τη μούμια του Ραμσή όπως λες και εσύ χαχαχαχα!!! Θέλουν όλα το χρόνο τους.ξεκουραζεσαι καθόλου;εγώ ακόμη δεν κοιμήθηκα ιδιαίτερα στην κλινική έκανα χαζά και δεν κοιμόμουν και τώρα την πληρώνω! Τα ράμματα τα έβγαλες;

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jerina said:

Α ο ύπνος στο πλάι δύσκολο!! Δοκίμασα σήμερα και λίγο ημιμπρουμυτα αλλά μετά όταν γυρνάς πονάει χαχαχαχαχα. Οπότε και εγώ σαν τη μούμια του Ραμσή όπως λες και εσύ χαχαχαχα!!! Θέλουν όλα το χρόνο τους.ξεκουραζεσαι καθόλου;εγώ ακόμη δεν κοιμήθηκα ιδιαίτερα στην κλινική έκανα χαζά και δεν κοιμόμουν και τώρα την πληρώνω! Τα ράμματα τα έβγαλες;

Ναι χτες πηγα στον γιατρο και μου εβγαλε τα ραμματα. Στην κλινικη κοιμομουν τα βραδια αλλα ξεκιναγαν απο τις 6 το πρωι με ενεσεις και χαπια οποτε ξυπναγα. Βεβαια σε σχεση με τον υπνο τωρα μια χαρα ηταν το 6ωρο ζζζ χεχε. Τωρα 4 ωρες υπνος στην καλυτερη!! :mrgreen:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2020 at 7:14 ΜΜ, playbunny είπε:

Ναι χτες πηγα στον γιατρο και μου εβγαλε τα ραμματα. Στην κλινικη κοιμομουν τα βραδια αλλα ξεκιναγαν απο τις 6 το πρωι με ενεσεις και χαπια οποτε ξυπναγα. Βεβαια σε σχεση με τον υπνο τωρα μια χαρα ηταν το 6ωρο ζζζ χεχε. Τωρα 4 ωρες υπνος στην καλυτερη!! :mrgreen:

Τυχερηηηη θα κάνεις και μπάνιο!! Βαρέθηκα το στεγνό καθάρισμα χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 5:32 ΜΜ, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες! Ειμαστε 3 μερες στο σπιτι.Ειμαστε πολι καλα.Θιλαζομε καλα,επιασε απο τιν αρχι.Σε 2 μερες ιρτε το γαλα,εχω πολι και Τωρα εχω και εμπειρια.Δεν εχω αγχος,αλλι φασι.Με τι γεννα καορες τελος! Τα σαλια σταματισαν 2 μερες μετα.Ειμαι τελεια,τρωω καλα επιτελος! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! τωρα το ειδα οτι γεννησες εχουμε χαθει τελειως ειχα πολυ καιρο να μπω. Πως τα πατε ο μικρος τι λέει τρεχει απο πισω απο το μπεμπε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! τωρα το ειδα οτι γεννησες εχουμε χαθει τελειως ειχα πολυ καιρο να μπω. Πως τα πατε ο μικρος τι λέει τρεχει απο πισω απο το μπεμπε; 

Σε ευχαριστω πολι!Μπα,δεν πολιασχολειται.Καλιτερα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?

Μετράω αντίστροφα πια κ αγχώθηκα...την Πέμπτη χαράματα ξεκινάω για την κλινική:(σκεφτομαι το χειρουργείο όσο τίποτα άλλο μακάρι να έχω την ίδια εμπειρία με την πρώτη φορά που ήταν όλα φανταστικά..έχω στο μυαλό μου συνέχεια ότι δεν θα με πιάσει η επισκληρίδιος πάλι...φφφφφφφ θα σκάσω σκέφτομαι κ το οικονομικό ελπίζω να πληρώσουμε αυτά που λέει ο κατάλογος κ όχι τίποτα περιττά χαζά γιατί στις ιδιωτικές κάνεις κ το σταυρό σου πριν σου δείξουν την απόδειξη...

Γενικά μπήκε το αβγό στον κώλο που λένε κ αγχώθηκα για τα πάντα!!!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ την Πέμπτη πρώτα ο Θεός θα πάω. Έχω απίστευτο άγχος. Πρώτα για τη μικρή μου που θα την αφήσω πρώτη φορά και ξέρω ότι θα με ζηταει από την πρώτη στιγμή. Και δεύτερον για την καισαρική. Ήταν να πάω την άλλη εβδομάδα αλλά επειδή έχουν αυξηθεί αρκετά οι συσπάσεις μου δεν θα το αφήσουμε άλλο λόγω και της παλιάς τομής. @Melody90 καλή επιτυχία και με το καλό το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2020 at 6:20 ΠΜ, Jerina είπε:

Σήμερα βγήκαμε!! ήρθαμε σπίτι μας!! Ήμασταν σε μονοκλινο για να έχω κ τον σύζυγό μου μαζί!! Στα άλλα δεν ξέρω τι γίνεται αλλά αν με το καλό ξαναμεινω εγκυουλα μονοκλινο θα πάρουμε πάλι! Άξιζε κάθε σεντ.

Α ο ύπνος στο πλάι δύσκολο!! Δοκίμασα σήμερα και λίγο ημιμπρουμυτα αλλά μετά όταν γυρνάς πονάει χαχαχαχαχα. Οπότε και εγώ σαν τη μούμια του Ραμσή όπως λες και εσύ χαχαχαχα!!! Θέλουν όλα το χρόνο τους.ξεκουραζεσαι καθόλου;εγώ ακόμη δεν κοιμήθηκα ιδιαίτερα στην κλινική έκανα χαζά και δεν κοιμόμουν και τώρα την πληρώνω! Τα ράμματα τα έβγαλες;

Δεν παλεύεται ο ύπνος στο πλάι μετά την καισαρική στην αρχή.τραβαει άσχημα!

Το αποκορύφωμα είναι η πρώτη 'επισκεψη' στην τουαλέτα εκεί κ αν δεν τρέμω:oops:

Just now, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ την Πέμπτη πρώτα ο Θεός θα πάω. Έχω απίστευτο άγχος. Πρώτα για τη μικρή μου που θα την αφήσω πρώτη φορά και ξέρω ότι θα με ζηταει από την πρώτη στιγμή. Και δεύτερον για την καισαρική. Ήταν να πάω την άλλη εβδομάδα αλλά επειδή έχουν αυξηθεί αρκετά οι συσπάσεις μου δεν θα το αφήσουμε άλλο λόγω και της παλιάς τομής. @Melody90 καλή επιτυχία και με το καλό το μωράκι σου! 

Ωραία από Τετάρτη βράδυ θα αγχωθούμε παρέα τότε!κ εμείς μια από τα ίδια λόγω συσπάσεων είναι κ τρίτη καισαρική κ μεγάλο μωρό δεν θέλει να το κρατήσουμε παραπάνω..

Που θα γεννήσεις με το καλό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλη επιτυχια και στις δυο με το καλο τα μωρακια σας!!

Ολες με αγχος πηγαμε ειναι λογικο, ομως σκεφτομαστε θετικα οτι θα πανε ολα καλα!!

Θα περιμενουμε νεα σας να μας γραψετε τα ευχάριστα!! :wub: @Τονι@ @Melody90

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...